poster

Na krátko

 • anglický

  Short Cut

  (festivalový název)

Drama

Česko, 2018, 104 min

Režie:

Jakub Šmíd

Předloha:

Petra Soukupová (povídka)

Scénář:

Petra Soukupová

Kamera:

Vidu Gunaratna

Producenti:

Viktor Schwarcz

Střih:

Tomáš Vrána

Zvuk:

Jiří Gráf

Scénografie:

David Dubenský

Kostýmy:

Marie Mukařovská
(další profese)

Externí recenze k filmu (4)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Jakub Šmíd s využitím předlohy a scenáristické podpory Petry Soukupové vypovídá o odcizenosti, ztrátě iluzí, hledání sebe sama, o tom, jak je nesnadné změnit vzorce chování, které si člověk nese ze své rodiny, o špatné komunikaci v ní, o chybování záměrném i nezáměrném." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) ****

  "Od filmu podle díla Petry Soukupové nemůžeme očekávat, že se budeme smíchy popadat za břicho. Naopak nás čekají reálně vykreslené každodenní problémy jedné nepříliš šťastné rodiny. S hrdiny budeme prožívat ztrátu iluzí, složité vztahy a dospívání, hledání sebe sama a zjišťování, že to, co mají, je…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ****

  "A podobná "relativní chvála" platí pro většinu aspektů tohoto filmu. Kdyby Na krátko vzniklo v Irsku nebo ve Švédsku, napsal bych, že je to "další kvalitní evropský depresivní film o současých lidech, kteří na tom nejsou nejlíp". Ale protože vznikl v Česku, jsem nucen napsat, že je to výjimečně…" (více)

 • TotalFilm.cz (Dagmar Šimková) ****

  "Vlastně se dá říct, že s příchodem snímku Na krátko jsem si trochu oddechla, neboť se zdá, že český hraný film má ještě naději. Zcela upřímně se přiznávám, že už konečně nemusím slovenským sousedům „závidět“ snímky jako je Nina nebo Špína. Určitě se běžte tento film podívat. Jsem si jistá, že to…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace