Nekonvenční love story dvou odlišně zmrzačených lidí: stárnoucího finančního ředitele jatek, jemuž tělesný handicap brání v navázání bližšího vztahu a mladé uzavřené kvalitářky masa s dokonalou pamětí, ale nepřekonatelnou fobií z tělesného kontaktu i potenciálního citového vzplanutí. Oba hrdinové, postupně ohromováni zjištěním, že sdílejí totožné sny (v nichž jsou laní a jelenem uprostřed zasněženého lesa), se je následně pokoušejí společně naplnit. Lehce excentrická, taktilní i odtažitá romance s prvky všednodenního dramatu a černé komedie sugestivně tematizuje dualitu bdělosti a snění, zvířeckosti a humanity, duše a těla. (Film Europe)

PiLgRiM

Jestli někdo chce vědět, jak by v nějakém alternativním vesmíru vypadala Saga Noren po propuštění od police a po přestěhování do Maďarska, tak se mu naskýtá jedinečná příležitost. ()

progression

Hodně originální námět i scénář, neobvyklé ale realistické prostředí, výborná kamera a hlavně po celou dobu nezapomenutelná atmosféra i vykreslení jednotlivých postav. Výborná hudba i krásný konec, který toto nenápadné dílko povyšuje mezi nezapomenutelné filmy. To se zase maďarská kinematografie pořádně vytáhla. ()

hroubek

Krásný romantický film. Hodně mi to sedlo, protože je to originální a moc hezky natočené. Film má nádherné záběry na přírodu, které dokáži uklidnit mysl a osvěžit duši svou čistotou. Líbila se mi celková atmosféra filmu a to jakým způsobem je vyobrazená celá romantická linka. Je to pojaté takovým krásným způsobem, ze kterého jsou cítit ty správné emoce. Velkou zásluhu na tom, že to funguje tak jak má, mají oba herci v hlavních rolích - Géza Morcsányi a Alexandra Borbély, jelikož jsou výborný a skvěle prodali své postavy, které jsou "rozbitý" na těle a duši. Krásný film a za tuto filmovou výzvu opět děkuji uživatelce leila22 . ()

Autogram

Pokus o veľké umenie, ktorý mi nič nepriniesol, teda nič po filmovej stránke. Dozvedel som sa, ako nevábne to vyzerá na bitúnku, aj keď je všade hygienická čistota, a ako nevábny je život v osamelosti, aj keď je v byte dokonalý poriadok. ()

vyfuk

Dosti silný a nečitelný film. Maďarský Romeo a Julie v trochu zvláštním podání, kdy si lidé vlastně nerozumějí, ale milují se i přes to. V mém pohledu jde o docela zvláštní počin, který je docela zdlouhavý. Na konci je nicméně dost silný a propojený. Člověk i myslí na tragický konec, ale toho se vlastně ani nedočkáme. Konec docela dostane i celému filmu v to, že se zdá, že bude konec, ale ono ne a ještě tam nějakých těch deset nebo dvacet minut je. Toto téma lásky je mnohdy silně abstraktní a intimní. Těžké na zpracování, proto ho v celku oceňuji i v tomto konkrétním případě, ale asi mi to moc nezmění pohled na těžkosti samotného filmu. ()

Danikaa

S maďarskou tvorbou nemám takmer žiadne skúsenosti, preto ma tento film milo prekvapil. Nesmierne pekne vizuálne aj dialógovo spracovaný o potrebe lásky medzi ľuďmi bez rozdielu veku, či zdravia telesného i duševného. Príznačný názov "O tele a duši" je predovšetkým o rodiacom sa vzťahu vekovo aj zdravotne , nesúrodej dvojice. Filmom sa tiahnu ich spoločné sny, ktoré sa odohrávajú v krásnej zimnej prírode, kde ona je laň a on jeleň. ()

LexBarker

Mezi zabíjením zvířat a spoustou krve vzniká, ne zrovna lehce, křehký vztah dvou poznamenaných lidí. Velmi originální jateční romance s vynikající Alexandrou Borbély nenechá lhostejnou žádnou citlivou a přemýšlivou duši. ()

klukluka

Malý velký film, malá velká sranda. Velmi zvláštní smysl pro humor Ildikó Enyedi mi úžasně sednul - komedie mi z toho vystupovala do popředí nejvýrazněji. Zároveň jsem to ale vnímal jako drama, krimi, zčásti i jako romantický film a ten prapodivný mix mě do sebe postupně vcucnul a výrazně okouzlil. Originální, působivé, výjimečné... ()

hEmy_ odpad!

Nuže, asi už jsem z anime natolik zdegenerovaný, že mi tato "romantika" připadala minimálně zvláštní. Celá ta zamilovanost je postavena pouze na fantaskní myšlence, že dva lidi sdílejí stejný sen. Podobný stavební kámen romantického příběhu bych actually očekával spíš v anime. ^^ Chemie mezi postavami nulová (ještě aby ne, když má jedna z nich těžkou poruchu autistického spektra a druhá je dead inside děda s chromou rukou) a že by film nabízel i něco jiného se bohužel říct nedá. Extrémně slabé. ()

EKLEKTIK

"Osolím je až potom, aby neztvrdly." Není-li se možné dotknout těla, je možné se dotknout duše. Mé duše se tedy tento silný příběh křehké lásky, dotkl stoprocentně. Uvedení snu o lásce do skutečnosti, však vyžaduje obrovskou sílu vlastní vůle k překonání všech překážek. Ovšem má-li toto milostné drama obsahovat pohádkový prvek, pak by dětský doktor hlavní hrdinky mohl klidně být jakýmsi pohádkovým skřítkem, nebo trollem, díky jehož úkolům dokázala všechny překážky překonat. Mimochodem mě už dlouho u žádného filmu tolik nezaujala jeho zvuková stopa, kterou zde navíc umocnil i úsporný hudební doprovod. Místo tónů hudby tu tak najednou divák slyší zvuky drnčící lednice, hučící mikrovlnky, syčícího plynového hořáku, či šumění listí ve větru i zpěv ptáků, aby teprve tyto zvuky mohli naplno rozeznít úžasnou symfonii osamělosti. A ti Igráčci. P.S.: Děkuji, PX. ()

aquiver

Zajímavý námět sdílení snů a velmi netradiční, úsporná a citlivě natočená romance. Umělecké ladění, trocha podivnosti, ale také si budu pamatovat ty krvavé momenty, nic pro citlivého diváka... 75 % ()

kolemjdouc

Je to prakticky o tom,že ten svůj stín si musí překročit každý sám.A za povšimnutí stojí že tvůrci natolik trvali na detailu ,že mimo jiných,i oba hlavní aktéři měli rysy těch zvířat do kerých se ve snech převtělovali.Ona velké ,vyděšené oči stále ve střehu a on s tím chlupatým obličejem...jen mu chyběly parohy já jsem si to mimoděk představila a byla jsem ohromená.I celkové povahově byl v kolektivu dominantní... film pro mě byl příjemný zážitek a kvituju še se na něj můžu podívat ještě jednou ()

Hanys_

Jelen, laň a jedna z nejneobyčejnějších romantik posledních měsíců. Škoda jen, že chvilkami je to až moc těžká evropská artovina. ()

F.W.Colqhoun

SPOILERY. Co si myslíte o těch zvířatech, která tu... Zpracováváme? Jak se daří duši a tělu v masokombinátu [světa]? I ten nejvytěženější žánr, v tomto případě romantické drama, lze pojmout původně. A není to jen o akcidentáliích. Zasazení příběhu mystického, snově bukalického sbližování autistky s mrzákem na půdě jatek v maďarském balení sice zajišťuje jistou povrchní exotičnost, ale to není celé. Chemie mezi představiteli, z nichž první vykazuje charisma circa Martin Huba a hubu circa VK ml., a druhý je fakt hezká mimozemská ženská, musí být spíš šílené než nijaké. Základní kompozice, byť vyhrocená, vykazuje znaky výpovědi o současném všeobecném stavu nepříznivém běžným podobám lásky. Protiklady se přitahují, ale mimoběžky se ubírají mimo jakoukoliv polaritu. Co může zachránit individuality ze samoty? Snad jen sdílené tajemství, mýtus, nebo nejnižší společný jmenovatel. Jenž je koneckonců vždy tím nejsilnějším argumentem se tím druhým vůbec zabývat. Film neklame-li duší, klame tělem, když podezřívavého diváka, štítícího se esoteriky, přesvědčuje o svém sklouzávání k faulům, aby jej nakonec vyvrátil - jako když zprvu v duchu mystické zápletky k náznačuje skepsi vůči psychologickým poznatkům, aby jim ve výsledku přiznal jakousi platnost. Nebo když nechává naturálního diváka nespokojeně mrmlat v domění, že film prezentuje společné snění jako cosi lepšího starého dobrého šoustání, aby se ukázalo, že to přece jen směřuje na společné lože; a tak to má [v milostném dramatu] být. ()

Pat.Ko

Tento film nie je len obyčajným romantickým príbehom, ale jedinečným spojením poézie a realizmu. Výkon hlavnej herečky, ktorú stvárnila Alexandra Borbély, je absolútne ohromujúci. Jej postava Mária je uzavretá a komplexná, a Alexandra Borbély ju stvárňuje so striedmou, no veľmi dojemnou interpretáciou. Jej schopnosť vyjadriť emócie a komunikovať s divákmi aj bez slov je úchvatná. Mária je postavou, ktorú nie je ľahké pochopiť, no Borbély jej dáva hĺbku a ľudskosť. Príbeh filmu sa odohráva v mäsiarni a sleduje vzťah Márie a Endreho, ktorý je nadriadeným v podniku. Ich vzťah začne nabrať na význame, keď sa ukáže, že majú spoločný sen, v ktorom sa nachádzajú v podobe zvierat.. Tento motív snov preniká celým filmom a dodáva mu ďalší rozmer. Film sa dotýka témy samoty a izolácie, ale tiež odkrýva potrebu ľudí po spojení a láske. Ildikó Enyedi vytvorila film, ktorý je vizuálne krásny a poháňaný silnými výkonmi hercov. Je to príbeh, ktorý vás nesie do sveta, kde sny a skutočnosť sa pretínajú, a kde sa nachádza krása v ľudskej zraniteľnosti. 8/10 ()

Ixbalanke

Částečně snový a mystický film, který se však skutečné hloubky citu jen dotkne. Klouže po povrchu, nedává vše zadarmo, ale něco tomu chybí. Kino Scala, Brno, 12. 10. 2017. ()

angloumene

Citlivý příběh o nesmělém seznámení se dvou pošramocených cizinců. Jednoho omezuje chromá ruka a druhého neobvykle silná společenská neobratnost. Tahle netradiční love story je zasazená mezi proudy kravské krve, což jenom vyzdvihuje křehkost rodícího se vztahu. O těle a duši určitě nabízí velice zajímavý romantický příběh. Podle řady recenzí jsem čekala, že celé dílo bude ještě těžší, nakonec ale spíš bilancuje na hraně nenaplněných očekávání a nesmělosti. Kromě pár neobratných, respektive dost předvídatelných obratů ve scénáři se jedná o originální, zajímavý a silný snímek. ()

Finále Plzeň - Grande finále domácí tvorby

Finále Plzeň - Grande finále domácí tvorby

12.04.2018

Zpráva všem, kdo mají rádi český a slovenský film! V Plzni koncem dubna proběhne už 31. ročník filmového festivalu Finále Plzeň, který nabídne to nejlepší z česko-slovenské filmové, televizní i… (více)

PF 2018

PF 2018