Mise

• Česko Misie (více)

Silné a velmi vzrušující drama, ve kterém hrají hlavní role nositelé Oscarů Robert De Niro (Lovec jelenů, Zuřící býk) a Jeremy Irons (Zvrat štěstěny, Příliš dokonalá podoba, Kafka). V hlubině amazonských pralesů se v 18. století usiluje bývalý obchodník vzdělávat zaostalé indiány. Když je život domorodých obyvatel ohrožen, musí se však obrátit k meči a zapomenout na modlitby... (Rangelone Film)

Mona07

Tenhle příběh se mě silně dotkl a přinutil mě přemýšlet. Nad tím, proč se mají stát indiáni křesťany, nad lidmi, nad člověkěm, nad lidskou(?) povahou a spoustě dalším. Pochopitelná bipolarita "řešení" obou hlavních protagonistů, absurdita boje "proti nim" a boje "za ně", také pochopitelná. Dané osobností, jedincem, okolnostmi. . . 9/10 ()

chelseaman22

Zpočátku jsem s napětím očekával, jak se role jezuity zhostí profláklí Al Capone Robert De Niro. Výsledek? Po snímku Mise ho mám v ještě větší oblibě! Deštný prales + obnažená ňadra indiánek + De Niro + Irons + hudba z Nového světa = Óda na radost. Věřím, že jsem nebyl sám, komu v závěru filmu běhal mráz po zádech (v přeneseném slova smyslu samozřetelně). Světlo svítí v temnotě a temnota jej nepohltila. Jan 1.5. 100% ()

Khumbac

Bohužel spousta politicko-náboženských kydů mě po 40 minutách totálně uspalo. Prodavač otroků Robert zabije poloviční náhodou svého milovaného bratříčka(jenom trochu žárlil, jeho milovaná ženuška se flirtovně mazlila s bráškou)...to se stává. Ale svědomí nepovolilo a tak se to rozhodne na kajícnou cestu. Cesta je dlouhá, ale lehká a tak musí tahat velký balík na špagátu, vodopád, nevodopád, strmá džungle, nestrmá džungle, skála, neskála...a pak zase kecy kněze v klášteře a už spíte...chrr...chrrr.. ()

Motinski

Filmová balada ktora sa snaží prihovárať k divákovi viac obrazovo a myšlienkovo ako slovne. Všetko je zobrazené neuveriteľne autenticky, len škoda že miestami chýba šťava. Výborní De Niro a Irons plus jeden z top 3 Morriconeho soundtrackov. Načo si budete musieť zvyknúť sú dlhé zábery bez dialógov, keď taký štýl filmov nemusíte tak vám Misia až tak nesadne. Ja som si ale zvykol už po pár minútach a išlo vďaka tomu o silný zážitok. ()

haushinkaa

Nádherný film se skvělými hlavními představiteli, v krásném prostředí, se zajímavým příběhem a úchvatnou hudbou, která na mě působila ohromujícím i ochromujícím dojmem, při chorálech indiánů mi běhal mráz po zádech... ()

Mrkvič

Film o střetu víry a politiky? Více snad o víře. Jakékoliv agitky na toto téma nemusím, ale tomuhle filmu to s ní moc sluší. Většina záběrů je nádherná, ale některé, které vizuálně tak pestré nejsou, jsou zdlouhavé a nudné. Stejně tak s hudbou. Chvílemi je neskutečná, ale některé pasáže mají zvukovou kulisu opravdu otřesnou, že se to ani nedá poslouchat. ()

Sfinkter

Snímek, o kterém jsem donedávna neměl ani ponětí. Ochuzoval jsem sám sebe, protože hlubší poselství tolik filmů nenabízí. Poselství o naději a víře, které má v sobě každý člověk, i když o tom možná ani neví. Poselství o pravdě, kterou má každý trochu jinou a spousta lidí se nebála pro ni zemřít. De Niro excelentní, nádherné scenérie, Ironsův kněz bez chyby. ()

RonaMidu

do kina jsem šla s docela velikým očekáváním,a bylo naplněno po okraj....film,který mě uchvátil přírodními scenériemi,film,který mě nutil k zamyšlení - nad příběhem i nad sebou.....jo,a navíc miluju vodopády ()

farmnf

Nesdílím nadšení mých oblíbených, kteří dávají hojně za 5*. Mě to neoslovilo a tahání brnění za sebou mi nepřipadlo jako solidní pokání pro bratrovraha. Obávám se, že na názory indiánů se v r. 1750 akorát všichni vysrali, protože je španělé ani církev v té době za lidi nepovažovali. Ono nebylo proč. Film hollywoodsky nabubřelý a málo říkající, to je můj názor ale mohu se i mýlit. ()

Mirokukii

Pozvolné, nijak struhující, avšak o to hlubší vyprávění o tom jak původní obyvatelé zas jednou čelily pokroku a civilizaci. Trošku ospalé a myšlenkářské. Krásné scénérie. Úchvatná hudba překonávající obsah samotný. Překvapující De Niro a jeho cesta spasení. ()

skrblik007

Musím uznat, že se jedná o kvalitní film a dokonce mě velmi bavil. Bohužel z toho přímo čiší, že se jedná o jasný kalkul a typický osmdesátkový tah na Oscara. První polovina filmu je sice kouzelná a Morriconeho hudba skvělá, ale ve druhé polovině trochu ztrácí dech a je trochu roztahanější, než by se slušelo. No a konec je na mě vyloženě moc tendenční a emočně prvoplánovitý. ()

LadyPupu

Nejen krásný, ale hlavně moudrý film. Rodrigo Mendoza a páter Gabriel mě provedli nádherným výpravným příběhem (krásná kamera), který ve spojení s hudbou mého oblíbeného Morriconeho patří mezi základní vzdělání každého milovníka dobrých filmů. ()

Helmutek

Jsme to my lidi ale hovada, co? A kolik takovejchhle vyjebávek s upřímnejma lidma tydleti samozvaní reprezentantni "Božího hlasu na zemi" zosnovali, a jen se o tom žádný filmy nenatočily a žádný knížky nenapsaly... Po zhlídnutí podobnejch filmů mám dycky takovou depresivní pachuť z toho, co ta naše "vyspělá" a oslavovaná západní společnost za těch pár staletí ve jménu Boha(!) po světě napáchala. V Misii (odmítám přistoupit na normalizační a nesmyslnou zkomoleninu na Misi) je naprosto fantasticky zvládnutý to zachycení autentickýho prostředí - žádný stylizovaný filmový divadýlko, ale skutečná džungle se skutečnejma indiánama v jejich skutečně autentickym prostředí; v tom mi přijde, že je Misie napřed i v porovnání s leckterejma dnešníma filmama. Nad obsazením se asi taky neni třeba zvlášť rozplývat - DeNirovi, Ironsovi i Neesonovi a dalším ty role sedly skvěle. Na začátku byly ve filmu vpisky, jak že je to podle skutečnejch událostí atd. - mrzí mě proto, že po konci filmu se obdobně nedozvim, jak pokračovala ta kardinálova naznačená (ne)katarze; to mě zajímalo hodně. Jinak je to pro mě ale další ze "starších" filmů, který tady maj skoro až posvátnou auru, mě ale přitom zas tak průlomový nepřijdou - přestože tematika je silná až až, a přestože film má spoustu dalších skvělejch rovin (viz vejš). Úplně samostatně ale chci zmínit soundtrack, protože ten je neuvěřitelně ÚŽASNEJ - je neskutečný, kolika originálníma filmama a nápadama Morricone dokázal, jak taky soundtracky dokážou vypadat. Jo a konečně vim, odkud že je ta krásná melodie Gabriel's Oboe! WTF moments: Herec typu Ironse by rozhodně měl zvládnout předstírat hraní na hudební nástroj tak, aby to nevpadalo jak ze špatně zesynchronizovanýho polskýho dabingu - zvlášt v jedný z nejsilnějších a nejexponovanějších scén (historickejch nepřesností v tomhle "hobojovym" směru tam bylo víc, třeba jak to tam vůbec přes ty vodopády v pořádku prones, ale who cares - o to samozřejmě vůbec nešlo). ()

uhlajz

90%? Kurňa, to jsem se asi díval na jiný film. Misi chybí podle mého názoru jedna důležitá součást, a tou je PŘESVĚDČIVOST. Isherwoowood píše: uchvacující zachycení proměny člověka. Mě to přišlo naprosto ploché a nechalo mě to úplně chladným. Nevím co by říkal na Edvarda Nortona v Kutu hákového kříže, to by mu asi vypadli oči z důlků... Ale vraťme se k Misi, už od úvodního zabití bratra, které bylo dost podivně natočené, jsem jen kroutil hlavou, co to má znamenat. 2 hodiny nudy jsem už dlouho nezažil, nezachránila to ani pěkná scenérie a hudba... ()

Tomasso001

Smutný příběh o nápravě člověka a víru lidí v lepší svět, který je jako vždy vysoce postavenými lidmi zničen pro zisk. Vždycky, když někdo hlásá neekonomický mír,který se ve společnosti uchytí, je to jen otázka času, než bude ona společnost, nebo vůdce zničen. Nemám rád podsouvání víry, ale jestli je jedinou cestou, jak chránit lidi a nijak je neomezuje proč ne.. Ikdyž mi ten kontrast kostelů a relikvií nejde moc dohromady s džunglí a indiány a přijde mi to proti přirozenosti. Hlavní role výborně obsazené a hudba dokonalá, do toho svým způsobem nadčasové téma a dohromady máme silně emotivní a zajímavý film ()

July

Začala jsem se dívat na normální historický film a později sledovala závěrečné titulky nádherného, smutného, nepopsatelně působivého - a bohužel v lecčem pravdivého snímku... To vše ještě podtrhuje překrásná Morriconeho hudba. Závěr patří mezi nejsilnější filmové scény, které jsem kdy viděla. ()

danoo

Výnimočné, takmer o s v i e t e n e c k é dielo pánov Puttnama a Joffého ma prekvapilo kolíziou hodnôt baroka a liberalizmu, ktorá je v kinematografii niečím atypickým. ()

Thommie

Na tomto snímkku mě zaujalo několik velmi silných okamžiků. Například pokání De Nira má jistě svou hloubku, a dokonce - i když trochu klišovitý - závěr. ()

anli

Roland Joffe natocil historicke drama a jen trochu vnimavy clovek mu nemuze dat jine,nez plne hodnoceni.Skvely scenar,perfektni rezie,vynikajici Morriconeho hudba a skveli herci,a to uplne vsichni,dava tusit,ze se divame na skutecne mistrovske dilo.K tomu si pridejte nadherne exteriery a divokou prirodu.A taky odvekou otazku hledani boha,hrichu a odpusteni.Jasnych 100%. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration