Kolonii puritánů v Massachusetts roku 1666 vede tamější guvernér Bellingham a reverend Arthur Dimmesdale. Mezi novými přistěhovalci je i krásná Hester Prynnová, která společnost šokuje tím, že chce bydlet sama, dokud nepřijede její manžel, lékář Roger Prynn. Krásné ženě se dvoří syn představitele rady starších, Brewster Stonehall, ona ho ale striktně odmítne. Na práce v domě koupí dva otroky a němou mladičkou Mitubu. V místní knihovně se baví s Arthurem, který ji zaujal kázáním o mírovém soužití s domorodci. Později se seznámí s jeho nejlepším přítelem, indiánem Johnnym, učitelem v místní škole, ale i se sousedkou Harriet Hibbonsovou. Svobodomyslná stárnoucí žena žije mimo bigotní komunitu ještě s několika dívkami. Reverend navštíví Hester a vyzná jí lásku. Ani ona k němu není lhostejná, ale včas se vzpamatují. Puritánská společnost totiž smilstvo trestá popravou. Zamilovaní se snaží vzájemně sobě vyhýbat, když však přijde zpráva, že Hesteřin manžel byl zabit při přepadení cestujících, dvojice už nedokáže svoji vášeň zadržet. Jenže netuší, že doktor Prynn nezemřel, ale zůstal v zajetí u indiánů… Hester zjistí, že je těhotná. Rada starších si ji předvolá a chce, aby prozradila jméno otce dítěte. Hrdá žena to odmítne, protože by mu hrozila poprava, a sama je zavřena do vězení. Marně ji Arthur prosí, aby ho prozradila. Hester mu dokonce zakáže, aby se sám přiznal. Ve vězení pak porodí holčičku, kterou Arthur na její přání pokřtí jménem Perla. Hester čeká pranýř, na šatech musí nosit vyšité písmeno „A“ (adultery = cizoložství). Do městečka nečekaně dorazí Prynn, ale přede všemi kromě manželky skrývá svoji totožnost. Rozhodne se pomstít svůdci své ženy. Hester varuje Arthura, pretože Prynn se v zajetí hodně změnil, stal se z něj surovec bez zábran. Při tajných návštěvách svoji ženu trýzní. Roger, ktorý se v městečku usadil jako doktor Chillinworth, úspěšně rozdmýchává v městečku nenávist a rozbroje, které podle něj způsobují síly pekla. Milenci si prostřednictvím Mituby vyměňují dopisy. Roger ji při tom jednou přistihne, ale oddaná služka dopis sní. Rada starších ji na Rogerův popud mučí kvůli čarodějnictví. Další obviněnou je Harriet, která se před vojáky ukryje u Hester. Roger zavraždí Mitubu a z tohoto zločinu obviní Harriet. Vzápětí obviní i Hester a ukáže údajné ďáblovo znamení na těle její čtyřleté dcerky. Hester s Perlou se sejdou s Arthurem na břehu řeky. Roger je sleduje a chystá se k rituální vraždě... (TV Prima)

strikeman

Dávám 4 hvězdy. Nečetl jsem předlohu, tudíž je mi její údajné prznění zcela ukradené a nahlížím na snímek jako na svébytné dílo. Plusem jsou herecké výkony (zejména mého oblíbence Oldmana), solidní soundtrack, pěkná výprava a kritika pokryteckých pánbíčkářů, mínusem feministický tón příběhu... ()

Asriel

Zda sa ze kniha moze byt pekne citanie, film ma vsak hlupy az smiesny scenar, a to iste plati aj o rezii. Jedine co je na filme zajimave je tak Gary Oldman. ()

Pasifae

Teda to mě zase jednou něco napadlo, přemáhat spánek kvůli tomuhle. Na druhou stranu musím uznat, že svlečený Gary Oldman by probudil i mrtvolu, jenom s tímhle filmem se mu to nepovedlo. ()

GlamourCat odpad!

Hrdinka, emancipovaná, hrdá, odvážná... jen tak náhodou provdaná za hnusného tyrana - který se během děje změní na Nad-Indiána - potká sexy reverenda, který se po nocích baví překladem biblí (ó, jak ušlechtilé) a s kterým následně prožije všechna ta podivná dobrodružství! S úctou ke vší klasice, do háje s tím! ()

Odpadlik

Zajímavý historický film, napínavý i smutný (přesto však končící happy-endem), který stojí především na výkonech Demi Mooreové a Garyho Oldmana. ()

Trenz

Další film podle knížky. Podotýkám ale, že v tomto případě jen velice volně. Nebýt Garyho Oldmana, asi bych televizi vypnula a šla spát. Obyčejný příběh, nevýrazné postavy a nevýrazná herečka v hlavní roli. Neříkám, že tam nebyla jedna opravdu napínavá scéna, to když chtěli Garyho oběsit a já se modlila, aby tam někdo přijel a zachránil ho, ale jedna scéna nezachrání celý film. ()

arkie

Dalo sa to. Treba to asi vidieť v nejakom zvláštnom rozpoložení, inak je to 100x obohratá téma o zakázanej láske. ()

haWranka

Příšerně dlouhej a překombinovanej film, ve kterém nezbylo ani trochu místa na vykreslení hlavních postav, takže jejich osud je vám vlastně úplně ukradenej. Hm, tak jsem se těšila, že tenhle film konečně uvidím, ale radši jsem neměla... ()

mira.l

Nejeden zdejší komentář kritizuje výkon Demi Moore, ale mě to vůbec špatné nepřipadalo, trocha historické romantiky tu a tam můžu, i když příběh zakázané lásky z doby před několika staletími už je omletý nesčetněkrát. Demi sice není z těch hereček, které by patřily k mým nej-, ale tady mi přišla celkem přirozená. Pominu-li to, že před dvaceti lety to byla krásná ženská. Knižní předlohu neznám, k tomuhle filmu mě víceméně přivedla narážka na něj v Easy A s Emmou Stone:), ale třeba se k předloze někdy dostanu i v knižní podobě. Samotný film vidím na velmi slušné tři * no a ta čtvrtá je teda za Demi:). ()

RajAthen

Trocha romantiky za časů, které jí rozhodně nepřály. První, rozjezdová část se nese ve vzletném duchu a její vyústění (tzn. soulož) je naprosto nevyhnutelná. Poté však hrdinové začínají jednat podivně, zejména uslzelý kněz, který má za kamarády bandu masakruschopných indiánů a nechá trpět ženu svého života devět měsíců za katrem. Rovněž se nabízí plíživá otázka, proč se hrdinové prostě nesebrali a v době neznající osobní ID nevyrazili o ves dále. Inu, to by nebyla naplněna ona Osudovost, která se bohužel rozpíná na nelidských 135 minut. Pokud by hrdinové vzali rozum do hrsti a střihač do ruky nůžky, mohl vzniknout zajímavější počin. Takto se divák alespoň musí spokojit s humorně znepokojivou scénou zahrnující nahou černošku, lázeň a papouška.:) ()

Yahey

Objektivně 3, pro romantické ženy 4. Oceňuji Barryho filmovatou hudbu, ale jinak hrozně předvídatelné klišé v hezkých kostýmech, všichni napudrovaní jak na molu. ()

gidzitka

No jo, no jo. Tuším už, co si o mně pánská část myslí. Ale když todle je pro mě romantika toho nejtěžšího kalibru. Miluju historické filmy, miluju nekonvenčnost, miluju Garyho Oldmana... Copak mohu dát něco jiného než 100%? A pokud i Vy milujete to samé co já, pak není vskutku co řešit.:) PS Malý princ měl pravdu, správně vidíme jen srdcem. A tento film je pro mě holt takovou srdeční záležitostí... ()

vlKousek

Šílená nuda!! Potenciál to mělo, ovšem mohlo to být tak o hodinu kratší, protože se tam za ty dvě hodiny vlastně vůbec nic nestalo....také mi mimojiné připadalo, že tam nic nefungovalo..snaha o útok na moje emoce se opětovaně rozbíjela o zeď, konec se tam taky nějak prostě nehodil....Kdybych si chtěl pustit nákou ukolébavku na spaní, tak tohle!! ()

PlysovyMacko

Historická dráma o zakázanej láske a ukážka toho, čoho sú schopní jednoduchí bohabojni ludia. Film má peknú hudbu a cukrový happy end. Páčila sa mi scéna ich milovania v stodole. ()

Squib

Oldman je skvělý, zdá se že to táhne (spíše nezdá...prostě to táhne), ale scénář mi příjde poněkud jakéslovojenompoužít no řekněme hodně předvídatelný a jednoduchý, prvoplánový..... (to jsem benevolentní) Tak tohle já vyčítám americkému filmu s Demi Moore(ta je mi nesympatická ze sportu)? Je vidět, že od filmů S Oldmanem, jsem si zvykla čekat víc. Anebo mám nápad! Akorát jsem to nepochopila!!! ()

klichem

Jednu hviezdu za pocit ze mozete prezit nieco zakazane a krasne bez toho aby vam prekazalo ze na vas vsetci dusedia a takzvany priatelia ukazovali prstom. Inak romanticka a zdlhava sragora s bezduchymi hereckymi vykonmi typu demi moore, ktore boli vzdy slabe, ale v tomto filme pre mna zasadila korunku nevkusu a neprofesionalizmu. V zaujimavostiach sa o filme dozviete ze gary oldman bol celu dobu ozraly a musim uznat ze sa tak aj tváril... Cast tej mojej jednej chabej hviezdy za hodnotenie venujem jemu... Lebo je to pan oldman pred ktorym davam aj napriek jeko alkoholickemu oparu klobuk dole .... ()