Wishmaster 4: The Prophecy Fulfilled

Horor

Kanada / USA, 2002, 90 min

• tron

Strašná, hrozná séria je konečne vo finále a dúfam, že sa pätky nedočkáme. Smrteľne vážny remake s patričným rozpočtom by som časom možno uvítal, ale ako predchádzajúce tri diely, aj štvrtý je čisté nízkorozpočtové béčko. Oproti minulým častiam je väčší dôraz kladený na erotiku a gore + univerzum je oživené pár novými, sviežimi nápadmi (Wishmasterovi kamoši + „lovec“). Ale nestačí to.(19.7.2018)

• obitus

Prakticky jedinym kladem tehle slataniny je, ze hlavni hrdinka se neboji ukazat kozy. To je vse. Mozna jeste tak nejake zabavne naznaky gore, ale ty nevybocuji z klasickeho video prumeru. Jinak je film jedno velke zklamani. Co taky cekat od pribehu, kde (jak nazev napovida) Djinn konecne naplni neustale omilane proroctvi, ale zacne se vymlouvat na neco tak zbytecneho a trapneho, jako je laska? Dokonce ani nejvetsi jistota prvnich dvou dilu, Andrew Divoff, nemuze pohromu odvratit, a to z prozaickeho duvodu - neni tu. Stejne jako ve trojce hraje Djinna Venezuelsky rodak John Novak. A ten ma asi tolik charismatu, jako Divoff za nehtem malicku leve ruky. Takze jednu hvezdicku za hrdincinu levou bradavku a druhou za tu pravou, vic si film nezaslouzi.(19.3.2005)

• helljahve

Bacha na to čo si želáte, taký vražedný sex môže fakt zabíjať. Inak, jednoznačne najhoršia časť celej série. Ale možno raz bude pokračovanie, prípadne remake :-) , a Wishmaster nám znovu ukáže tie jeho gore splnené želania.(26.9.2010)

• JohnnyD

Film posadnutý sexom priam až do absurdity. Režisér si asi dlho nevrzol. Príjemne prekvapí jednanie džina, ktorý je prekvapivo prezieravý a miesto budenia pozornosti kvantom vrážd ide za svojim cieľom - troma želaniami od osoby, ktorá ho zobudila. To platí do polovice filmu. To, čo sa stane potom, to nemá obdoby nielen v sérii ale asi ani v histórii slasheru. Režisér zjavne nie je len sexuálne neukojený, ale chýba mu aj neha a láska. A odbíja si to na nevinnom džinovi, ktorý sa zaľúbi do hlavnej hrdinky a odďaľuje vykonanie tretieho želania aj keď má na to plnú moc. Môj ty Ahura Mazda na nebi... PS: Vizuál je ako z roku 1990.(16.8.2011)

• hladass

Zcela zbytečný film... Od začátku jsem si říkal, že by čtvrtý Wishmaster mohl být, díky pár průměrným gore efektům, docela ucházející béčko... No, ale to jsem se spletl, protože po pár minutách divák pochopí, že nic moc se dít nebude a film postupně zklouzává do naprosté křeče a trapnosti... Jediné na co se dá dívat, je na hlavní hrdinku a její docela často odhalené poprsí, ale přiznejme si, že tohle je docela málo...(28.10.2010)

• malylada

Úplně mimo mísu a odklon od původní premisy. Scénář hraničí s odpadním potrubím, některé výmysly jako zabiják Džinů a telenovelický rozměr tomu nasadil korunku. Za celý film Džin přechytračí maximálně tři lidi a to docela trapným způsobem. Když se tvůrci drží pitomostí se souboji s meči mezi Džinem a ostatními postavami, jak to může asi dopadnout.......2/10(7.4.2017)

• eraserhead666

Po hodně slabé trojce je čtyřka docela oživením. Je zajímavější, přichází s novými nápady a je i zábavnější. Djinn mě zase bavil a to dokonce v obou polohách, má to humor i zajímavé trošku krvavé okamžiky. Trochu to sice shodila část s lovcem djinnů (to jsou fakt WTF okamžiky), ale na druhou stranu je tu těch djinnů na okamžik trochu více a jejich masky jsou docela zajímavé. K tomu velmi zajímavá herečka v hlavní roli. Jde to, není to žádný kulervoucí zážitek, ale jde to.(28.3.2012)

• ConanVJ

Nebylo to zas tak špatné. Obsazení bylo dobré, příběh také, jen ta přání mohla být nápaditější a propracovanější. Takže poslní díl bude u mě zapomenut stejně jako předchozí dva. Za mě 30% :)(9.2.2017)

Podtitul: Splněná proroctví. Když Bůh založil oheň ve Vesmíru ze světla se zrodili andělé, ze země lidé a z ohně se zrodili džinové. Jsou odsouzeni žít navěky v prázdnotě mezi světy. Podle starého proroctví, kdo probudí džina, tomu budou splněna tři přání. Po splnění třetího přání můžou legie džinů sestoupit na Zem. Jejich příchod bude zkáza pro Zemi. Bojte se jich. DIALOG: STEVEN VERDEL - (Michael Trucco) - nejde mu rosvítit světlo- K čertu!!!! WISHMASTER (John Novak) - Skoro. STEVEN - Ďábel? WISHMASTER - Skoro............ CITÁT - Vyslovená slova mají velkou moc.......... Příběh natočil Chris Angel, který natočil i předcházející třetí film z této série. Jenže trojka ztrácí po hodině dech a spadá někam do podprůměru. Tak jsem zvědav, jak dopadne tento příběh. CITÁT - Staň se............ No, tak jak tak koukám tohle je lepší. Příběh se totiž dějově dostává trochu dál, než předešlá trilogie. Nevím, jak to napsat aby to nebyl spoiler. Napíšu snad jen, že zde bylo vysloveno třetí přání a jak z úvodu tohoto komentáře víte, začnou se dít divy, ale....má to své ale.... Tenhle příběh se mi líbí. Je asi nejlepší ze všech. CITÁT - Lásku si nemůžeš koupit.......... Mimo jiné je ve filmu vysloveno přání "vražedný sex". Následující scéna je celkem krutá. CITÁT - Pozor na to, co si přeješ.......... Jsem spokojen, pěkné ženy, povedená hudba a zvládnutý scénář, První půlka je takový pomalý rozjezd a druhá půle je naopak velice povedená. Pravda mohlo to být víc propracované, ale mě to stačí. CITÁT - Nemůžeš zabít nesmrtelného..........(28.9.2012)

Tak po dost mizerném třetím dílu se nakonec podařilo sérii zachránit, je divné, že režisér je v obou případech stejný člověk, cestu kterou zvolil zde byla mnohem zajímavější a originálnější než předtím, takže bylo to opět více věrné duchu prvních dvou dílů, rozhodně to neni nejhorší díl, nejhorší byla prostě trojka.(22.2.2011)

• Jimmi

Tento film si ufrzal kvalitu predchadzajuceho filmu,no to vsak nieke dobra sprava.3ka urcite nieje skvost kinematografia.....a ani toto pokracovanie dieru do sveta asi neurobi......Musim spomenut "skvely" boj s mecmi......sermovali jak keby mec mali prvykrat v ruke.......a asi aj mali:)(31.5.2005)

• kaylin

Snímek „Wishmaster 4: The Prophecy Fulfilled“ není vyloženě hřebíčkem do rakve celé sérii, ale ukázalo se – a myslím, že právem – že série neměla na to, aby dál pokračovala, prostě nebyla dost dobrá, neměla v sobě dost šťáva na to, aby z tématu přání vytěžila víc. A myslím, že je škoda, že se nepodařilo vytěžit víc, protože tohle mělo mnohem větší potenciál. I tak je ale série snesitelná.(1.5.2018)

• Rodriguez

Třetí a čtvrtý díl neměl nikdy vzniknout! Všechno laciný až to bolí, takže bída a křeč, když na to člověk kouká a těší se na pořádný odvaz prvních dvou dílů! Hlavně tady zřejmě někdo nevěděl, co vlastně točí! 20%(23.12.2015)

• BMAJTZ

Poslední díl se stal opravdovým peklem na zemi, série která začala docela slušně (čti průměrně), zkončila naprosto otřesně. Kam jsme se to vůbec dostali, džin který měl celou dobu jasný cíl se nám zamiluje. Jestli tohle není jednoznačné WTF tak opravdu nevím co. Nevidět, nevyhledávat, neznat a nejlépe všechny kopie spálit na hranici. Je to opravdová hrůza a utrpení sledovat tohle 90 minut, kromě onoho WTF se nic totiž víceméně neděje a pořád se tlachá dokola o naprostých hovadinách.(5.8.2010)

• Pitryx

Tak tímto čtvrtým filmem celé série to už dokopali ke konci a pořádně. Nenapsala to Danielle Steel?? Možná to byla moderní Angelika ne? Hromady žvástů, plkání a krafání, sem tam se něco děje, ale není toho nějak moc. Pár dobrých záběrů, ale to je vše. No, hlavně že se herci vykecali. Erotické okénko tomu nepomohlo, ale zase bylo těch pár chvil na co koukat. Hloupý film o ničem. 201409148826/9154(20.9.2014)

• CrazymanM

Tohle byla spíše komedie,slaboučké!(20.11.2016)

• honzic

Propad pokračuje trapností a ohraností dále. Hodnocení: 30 %(25.7.2019)