Pod vodou

• USA Underwater (více)

Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stávají smrtelnou pastí. Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Jenže v okamžiku, kdy se ocitnou mimo zdevastovanou stanici, zjistí, že jejich zásahy do mořského dna a následné zemětřesení probudily něco, co do této chvíle zůstávalo ukryté pod mořským dnem. Něco neznámého. Něco děsivého. (Cinemart)

BoPo

Prometheus ponorený 11 km pod vodou. Kristen Stewart ako nová Ripleyová. Na začiatku dostanete skvelo spracované zaplavenie od ktorého sa odrazíte do ničím neprerušovaných udalostí plných akcie. Vizuálne kvalitné. Herecky postačujúce. Akčne presvedčivé. Postavy nikto nepitvá. Nekecajú, bojujú o život. Škoda, že ku koncu tak nejako došiel dych. Aktuálnych 59% je z môjho pohľadu zárez, ktorý zrejme spôsobil nefanklub Kristen Stewart. ()

erl

Podle mého nezaslouženě podhodnocený žánrový kousek které se už jen tak netočí. Působivě stísněná atmosféra , překvapivě přesvědčivá hrdinka a Lovecraftovský námět mi udělaly radost. Povedená variace na Vetřelce která si fanoušky jistě najde. ()

Padme_Anakin

Netuším a nebudu zjišťovat, kdo tenhle zázrak přivedl na svět, stejně tak se nebudu pouštět do kritiky, mohla bych se rozepsat a nezastavit... Za zmínku stojí jen velký sympaťák Vincent Cassel, jeden šik sestřih nakrátko (vzory jsou jasné, Sharon Stone a Charlize Theron, ovšem srovnání pokulhává, kecám, kulhá) a krásný skafandry. Filmová hláška tohoto měsíce: „Všichni musí z vody ven.“ ()

corpsy

Ako mladý ( malý ) divák, som začiatkom 90. rokov vyrastal na sobotňajších polnočných hororoch na nemeckých satelitných staniciach, pričom sa medzi nimi našli aj hlbokomorské sci-fi horory, ako DEEPSTAR SIX, LEVIATHAN či THE RIFT. A preto ma tento príspevok potešil už len z toho dôvodu, že na veľkom plátne som nič podobné nevidel ( teda s výnimkou SPHERE 1998 ). A musím napísať, že UNDERWATER z toho vyťažil maximum. Na nič sa nečaká, do deja sme hodený okamžite a nieje čas na vydýchnutie si. A to mám rád, bez nejakých kecov. Možno by som mu dal hodnotenie lepšie, keby nešlo o až príliš klišovitú zábavu, aj keď miestami to má svoje originálne momenty. Vizuál je skvelý ( a áno, aj slečna Stewart v nohavičkách ) a má to rozumnú minutáž. Tak teda, ak ste vyššie zmienený nostalgik ( sedeli ste pred telkou a hltali bijáky v nemeckom dabingu ) a máte radi tento žáner, tak teda nieje o čom. ()

PauloZ

Je to mega zbrklé se střihama mezi lokacema. Respektive dlouhá výprava odvikládaná moc rychle, tak aby se vešla do hoďky a půl, což strašně škodí :/. Mohl to být podvodní Armaggedon, potenciál tam bezesporu je, ale bohužel. Na druhou stranu je to mega akční, šlape to od první minuty, atmošku to buduje pěkně, takže jsem se vůbec nenudil a absazení je parádní. 3,5* ()

ledzepfan

Atmoška je luxusní. Interiéry úžasně propracované. Příběh krásně, béčkově strohej. Hudba sedí. Casting do pohody (beztak tady není třeba nic moc umět hrát)... Ale.. zase a znova se ukazuje, že dnešní paranoic-cosmic-sci-fi-horror je v úzkých ve chvíli kdy má dojít na nějakou imaginaci.. Monstra jsou zase přiblble humanoidní. pár výrostků, řad zubů a blán navíc, ale v zásadě je to zase imaginativně slaboučké. Musím říct, že jsem v tomhle směru fakt frustrovanej, protože dlouhodobě nechápu kde je problém. Proč sakra dneska nemůže být potvora víc carpenterovsky věcoidní? je to lenost (protože CGI se lépe modeluje s kloubama a praktické efekty dnes už nikdo neumí)?.. Druhá zásadní výtka směřuje k nezvládnuté akci pod vodou (což je bohužel cca 70% filmu). Chápu, že ta všudypřítomná tma má působit jakože reál, ale když se to ještě blbě sestříhá, tak oko snažící se marně něco rozeznat v zakalené paletě černé a tmavě modrozelené je rázem úplně v prdeli, když se tam začne dít něco co by si člověk možná užil kdyby dokázal určit tvary, směr, velikosti, atd... Místy je to až nekoukatelný chaos.... Ve výsledku, ale asi nejsem uražený.. Tohle je subžánr ke kterému mám slabost a každý aspoň trochu povedený pokus je mi vlastně sympatický.. Kéž by to filmaři -alespoň v téhle kvalitě- zkoušeli častěji než jednou za těch cca deset let...... PS: Kirsten (nebo spíš ta postava Norah) je tady tak jiná, že je vlastně až sexy.. ()

agentmiky

Dalo se z toho vytěžit asi více, ale v rámci možností to dopadlo pořád ještě dost nadprůměrně. Ono výhodou tohoto snímku je možná fakt, že v rámci subžánru moc protivníků nemá, filmy s podvodním vetřelcem se fakticky netočí každý den, tudíž moc srovnávat nemohu (za což může být filmík asi rád :D). V rámci hereckého obsazení bych vyzdvihl vedlejší roli T.J.Millera, jeho postava s notnou koadencí vtipů filmu dost prospívala. Kristen Stewart předvedla takový ničím nevyčnívající standard. Co ale musím jednoznačně vyzdvihnout, tak je vizuál filmu. Docela bych i po zhlédnutí věřil tomu faktu, že si režisér zakládal na praktických efektech, na výsledku to je velice znát (vymazání přemrštěného digibordelu vždy potěší). Design samotných vetřelců potěšil, jen mě zklamala jejich bídná minutová stopáž, kdy se objevili na obrazovce. V rámci příběhu nic inovativního, vše jsem už někde viděli. možná pomáhá ta atraktivita podvodních exteriérů. Vydařený závěr s tím obrovským monstrem filmu taktéž přidal plusové bodíky navíc. 3,5 hvězd. Za mě dávám 70 % ()

Makky

Pod vodou je neambiciózna jednohubka za veľké prachy, ktorý si určite nájde svojich skalných fanúšikov. Je to od začiatku pumpujúca jazda v priebehu strácajúca dych. Stewartka je však potešeníčko a ja som sa skutočne zabavil. Najlepšia subžánrovka za posledných 30 rokov. 3/4* ()

topi

Ripleyová, Hicks a Hudson v modernějším hávu. Místo vesmíru se děj odehrává pod mořskou hladinou v hloubce více než 10 000 metrů. Tady Vetřelci strašit nemůžou, ale Lovecraftovské potvůrky Cthulhu se tu prohánějí ostošest. Mě by vůbec nevadilo, že se tu vykrádají Vetřelci, Leviatháni nebo podobně laděné snímky z osmdesátek. Horší je to, že není vidět žádný potenciál, který by film aspoň trochu vyzdvihl, udělal napínavějším a působivějším. Děj sice odsýpá od první minuty, ale nic zásadního se neděje, na nějaké zapamatováníhodné scény zapomeňte. Ploché postavy, k nimž si divák neutvoří žádné sympatie tápají od ničeho k ničemu a všechno je to takové hrrrrrr, bez budování napětí a pořádných vypjatých a děsivých záběrů. V hlavě zůstane možná tak jen ten ultralkišovitej závěr, kterej snímek v hodnocení posouvá hlouběji, až někam dál pod mořské dno. ()

Gorehound

O jednu hviezdičku nadhodnotím, ale Lovecraftom inšpirovaný sf horor si to zaslúži. Efekty v závere sú perfektné, naviac celú dobu cítite to podmorské mrazivé tajomno, bezútešnosť situácie, čo je to, čo mi chýbalo napríklad v remeselne slušnom Tichom mieste, mínus tá voda. Menším mínusom je občas trošku neprehľadná akcia a roztrasená kamera, ale zasa to vyvažujú zábery ako z nejakej ožitej sf maľby. Kristen je charismatická a krásna, niektoré postavy okolo klišovité tak akurát. ()

Helo

Rozhodně žádnej průser a naopak docela příjemný překvapení - a to jak celkovou zábavností filmu tak rolí Stewartky, která si tímhle u mě smázla skvrnu zvanou Stmívání. Obsazení Henwicky potěšilo, stejně jako Cassela a TJ Miller... no, ten už svojí roli v Sillicon Valley asi netrumfne, ačkoli mu všude dávaj typově stejný postavy, tak jsou prostě hůř napsaný a ne tak zábavný. Kdo hrál Somu nebo Subnauticu nebo má rád Lovecrafta(možná?), neměl by si nechat ujít. ()

Derek

ked reziser zboznuje votrelca, votrelcov a priepast az tak vela ze namiesto inspiracie ich vykrada. nie je to tak zle (dobry vyber hercov), ale nic nove (ci dokonca originalne) sa tentoraz nekona... ()

Trevor

Možno keby som na film zašiel do kina mohol to mať za 3, ale takto to na mňa nepôsobilo ani nijako zvlášť stiesnené ako pri iných filmoch s podobným nádychom (nie je ich veľa). Ani herci pre mňa nepredstavujú ideálnu posádku z dna Mariánskej priekopy a aj keď bol záver relatívne epický, musel by som to vidieť na veľkom plátne v kvalitnou ozvučení aby to na mňa zapôsobila tak, aby som filmu dal vyššie hodnotenie. A ani to by nebolo jeho zárukou. ()

kajas

"Vetřelec pod vodou", který mě hned v úvodních minutách rychle vtáhl do děje, aby mě v závěrečné třetině téměř unudil ke spánku. K přeživším hrdinům si nedokážete vytvořit žádné pouto, z příšerek toho ve tmě moc nevidíte. Ale špatné to rozhodně nebylo. ()

radomiil

Velice invenční záležitost v nevlídně tajuplném prostředí s pohodovou osádkou,navíc Kristýnu Stewartovnu bych rád takto připravenou uvítal jako novou vetřelcovskou Ripleyku! ()

Drama 1917 v kinech jede

Drama 1917 v kinech jede

13.01.2020

Nový válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese (Skyfall) čerstvě dokazuje, že k úspěchu v kinech nepotřebujete jen známou předlohu. Klidně totiž stačí před nasazením do širší distribuce vyhrát pár… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu