Pod vodou

• USA Underwater (více)

Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stávají smrtelnou pastí. Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Jenže v okamžiku, kdy se ocitnou mimo zdevastovanou stanici, zjistí, že jejich zásahy do mořského dna a následné zemětřesení probudily něco, co do této chvíle zůstávalo ukryté pod mořským dnem. Něco neznámého. Něco děsivého. (Cinemart)

LND

Filmy tohoto druhu nemají vůbec čím překvapit. Přesto to bylo jiné, než jsem čekal. Bohužel k horšímu. Často jsem se nemohl ubránit pocitu, že je to děsivé jen díky hlasité hudbě, která při dramatických scénách zní. Přítomnost příšer byla v příběhu úplně zbytečná a vyšuměla mezi všechny ostatní problémy přeživších (docházející kyslík, padající kusy hroutící se stanice...) král příšerák pouze na efekt. Na konci jsem se už opravdu musel smát, ale nechci spoilovat. Co bych chtěl pochválit, je kamera a styl, jakým je to natočené. ()

dyfur

.....námet neoriginálny - zasa nejaké monštrum t.č. nie vo vesmíre ,ale pod vodou - postavy všedné tuctové žiadna osobnosť -Kristen Stewart nepomohol ani preliv na blond ani krátky zostrih.....ale to by až ťak nevadilo - mal som pocit -nech tam bolo čokoľvek na obraze akákoľvek dramatická scéna-akcia ....mňa to nebavilo.....nuda.....dopozeral som..... ale už do budúcna nemusím si toto zopakovať. ()

honajz2

Čím to je. Čím to je, že mi tyhle filmy o posádce na lodi/ponorce (tady je to podmořské pracoviště), která objeví nějakou potvoru, připadají naprosto nevybočující od ostatních? Tohle navíc byla neskutečná nuda. Sice to kolem 40 minuty vypadalo slibně, že se to nějak rozjede, a taky že jo, ale celé to bylo tak strašně předpovídatelné a i když to bylo i celkem akční, mě to začalo nudit ještě víc. O postavách toho víme minimum, takže jsem neměl komu fandit. Eubank se tady sice snaží o atmosféru (a já vím, že umí, The Signal bylo sakra dobrý), ale jenom ze záběrů skoro plešaté Kristen Stewart neustále chodící po pracovišti atmosféru fakt nevytvoříš. Hlavní problém je ale v tom, že je to strašná nuda a že v tom není nic originálního, nic navíc, co by z Underwater udělalo aspoň zapamatovatelnou podívanou. Takhle na to asi rychle zapomenu. Ale líbila se mi kamera a efekty, abych jenom nekritizoval. 2* ()

ilemas

Na mě film působil jako klišé všeho co už jsem viděl v mnohem lepším provedení. Akce od začátku až do závěrečné minuty, ale nějak to nebylo ono, jako horor to na mě taky moc nepůsobilo, jedinné co mohu pochválit jsou výborně namixované zvukové efekty. Ze začátku to krásně šlape, ale až na řadu přijdou příšerky, které nejsou ani moc vidět, tak příběh ztrácí dech. ()

M.i.k.e

klasický sci-fi horůrek se všemi klady i zápory.Začátek se s divákem nijak extra nepáře a prakticky ihned ho bez větších vysvětlení vrhá do děje,ale postupem času začne přešlapovat na místě a chytat se všech myslitelných žánrových berliček.Tou hlavní je strach z neznámého a z toho co nevidíme,což by atmosfericky i fungovalo,ovšem za předpokladu že by to nebylo natočeno takhle extrémně nepřehledně.Jedna věc je "bát" se náznaků a neviděného,ale druhá věc je nevidět vůbec nic a s tím Underwater bojuje skoro 2/3 stopáže...60% ()

Figu

Zbožňuju filmy z tohoto prostředí s nádechem strachu z neznáma! Posledně mě třeba sednul Život. Zde jsem čekal asi malinko víc. Nebylo to špatný, to vůbec ne, nicméně přehlídka nekvalit herců mě hodnocení né a né vydrápat do červených čísel. Kristen je špatná herečka, není to navíc ani hezký, Cassel dejme tomu, ale zbytek postav je mizérie veliká. Film, kterej lehce pobaví, určitě nenadchne... Za příšerky ovšem palec nahoru! 60% ()

Havaj8

Pravdou je, že zatímco vesmírnejch scífek je dost, tak těch podmořskejch zdaleka ne. Takže ta myšlenka, že něco probudíme z oceánskýho dna je super. Vlastně bez nějakýho kecání se hned začne bortit stanice a aktéři v čele s Kristen Twillightovou musej čelit nebezpečím všude kolem nich. No ale co si budem, zas až tolik se toho nedělo, občas tam něco vybaflo, občas někdo zmizel. Říká se, že občas je méně více, v tomhle případě, čím míň vidíme, tím hůř, v tý špinavý vodě není absolutně nic vidět. Tím pádem nějaký napětí je upozaděný. Naštěstí nám aspoň lehce nastínili toho mega giga příšeráka ke konci, kterej byl sice přehnaně vyfantazírovanej, ale kdoví, co tam dole číhá. Škoda, že jsme si s ním neužili trochu víc, ale věřím, že už tak to stálo dost peněz. Takže jako sci-fi i průměr, jako akční horor, slaboučký. Komentovat herectví Kristen, když byla většinu času ve skafandru plus její grimasy, který se nemění, nemá ani cenu. ()

kaposlav

Slabulínke 3*. Film bol po niektorých stránkach spackaný a smrdel amaterizmom. Taktiež mi prišlo mnoho vecí ako kopírovanie iných filmov. Každopádne takéto filmy a žáner mám rád. ()

rakovnik

Tento film je moje krevní skupina. Jinak schéma je klasické, od nevím co se děje, přes utíkám ve tmě a ubývají mi kolegové, po finále, které by snad i chtělo šokovat. Bohužel právě finále bylo nejslabším článkem, chybělo mi napětí. Škoda také, že v prostředí hlubin je opravdu špatně vidět, nemohl jsem si vychutnat příšerky lépe. ()

Vyhy

Pokud chcete postavit film na tom, že hlavní "hrdinka" neustále běhá pouze ve spodním prádle a ukazuje nám své tělo, nejsem si jist, jestli výběr herečky Kristen Stewart je na místě. Ale fanoušci to určitě ocení. Co se týče příběhu, klasické béčko, které jsme už mohli několikrát vidět, ale to se samozřejmě vždy dá nějak povznést. Což zde se nestalo. Postavy bez chemie, příšery se před kamerou objeví všehovšudy tak na 10 minut, je tam neustále tma a rychlý střih, takže nic nevidíte a netušíte, co se právě děje. A také tomu nepomáhá debilní rozhodování postav. Tušil jsem, že to bude katastrofa, ale že až taková... ()

kombajn

V roce 1989 by to byl HIT! Velkej! Sorry jako, ale nuda. I když to muselo dát hrozně práce, tohle má k Ripleyové daleko. ()

Martin741

Zeby pokus o novodoby Deep Star Six, Leviathan pod vodou ? Tito akoze Aliens pod vodou ma zacali bavit chvilu, len skoda, ze potom tempo zvolnilo a nastupila neprehladnost. Co na nich vlastne utocilo ? Po dopozerani filmu si myslim, ze to netusi ani samotny scenarista : 20 % ()

Rocky88

Výborný úvod navnadí (ale ne na vnady, protože ty tu chybí), katastrofická sekvence je výborná. Jenže když dojde na chození po Mariánském příkopu, všechno jde postupně do sraček. Místo strachu že tmy má divák strach, jakou chujovinu zase postavy udělají. To vše spolehlivě dojebe střih a nepovedený digitál. Cthulhu na konci je jeden z těch méně povedených. Nuda to není, ale jedno zkouknutí stačí. ()

bourec

Film určitě plní svůj úkol.Sice ten bleskovej začátek mě nijak nepotěšil, ale jinak film docela ujde.Leviathan je ale jen jeden.60%. ()

cariada

Něco tomu chybělo, začátek slušně navnadí, ale pak je to celé ve tmě či neustále střihy a pořádně není nic vidět a na co se soustředit. Přesto to není špatné. ()

Sludger

Takt táto žánrovka sa vydarila. Žiadne zdržiavanie a plyn sa stlačí na podlahu po prvej minúte a nepustí až do tituliek. Možno som si to len ja nevšimol, ale podobný čistokrvný „monster“ horor sa dlho do kín nedostal, samozrejme sem nemôžeme rátať Prometheusa a podobné „scifi“ záležitosti, toto sa hrá za inú stranu. Dizajn sa vydaril, žiadna napodobenina Aliena (čoho som sa bál po pozretí traileru) sa nekoná, dostávame sa priamo ku koreňu žánru, kde by aj Lovecraft pokýval hlavou ako znak uznania. Film neosloví nikoho nového iba poteší fanúšikov žánru a to je dobre. Načo sa každému vnucovať a trepať tam zbytočnosti, radšej spracovať tematiku s momentálnymi možnosťami. Žiadne odbočky, iba priamo do stredu žánru. Finále stálo za každý cent, čo som vrazil do popcornu a coly. Parádna žánrová záležitosť! ()

Adaamos21

Moje krevní skupina. Podvodní scífko s příšerákama, jakých se moc v této kvalitě netočí. Hned jsem si pak zopakoval Leviathana a DeepStar Six. ()

Drama 1917 v kinech jede

Drama 1917 v kinech jede

13.01.2020

Nový válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese (Skyfall) čerstvě dokazuje, že k úspěchu v kinech nepotřebujete jen známou předlohu. Klidně totiž stačí před nasazením do širší distribuce vyhrát pár… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu