Počas noci keď sa stratil Mikkel je Peter na návšteve v Helgeho chate v čase keď sa tam objaví telo Madsa Nielsena. V roku 1986 sa Helge pokúša zastaviť svoje mladšie ja a odhovoriť sa od spolupráce s Noahom. Noahovi s Helgem sa podarí uniesť Jonasa, ktorý chcel vrátiť Mikkela do roku 2019 a držia ho v bunkri, kde sa s ním stretne Neznámy. Charlotte, ktorá vyšetruje zmiznutie Mikkela sa pri listovaní v starých novinách dozvie, že zo zmiznutí detí v roku 1953 bol podozrivý muž a na fotografii spozná Ulricha. Po otvorení portálu v bunkri sa 9 ročný Helge a 17 ročný Jonas navzájom vidia a po vzájomnou dotyku sa ocitajú v 33 rokov vzdialenej budúcnosti, takže Helge v roku 1986 a Jonas v roku 2052. Totožnosť Neznámeho neprekvapila, všetky indície sa naplnili, avšak úplný koniec mohol byť zvládnutý trochu lepšie, hlavne čo sa týka prostredia roku 2052. Inak bola epizóda dôstojným vyvrcholením prvej série.(30.11.2018)

Moc se mi ten cliffhanger s budoucností nepozdává, ale Darku jsem ochotný odpustit naprosto všechno. Jen doufám, že se v druhé sérii nezapomene dovyprávět osudy postav, jako je například Ulrich.(13.8.2019)

Musím říct, že mě konec docela zklamal. Někdy mi přišlo, že se tvůrci snažili všechno hrozně rychle vysvětlit až jsem se v tom ztrácela. Možná by byl dobrej ještě jeden díl, protože tohle bylo rychlejší než ranní sračka. Navíc ta scéna s tím portálem nebyla vůbec vysvětlená, tak doufám že se to nějak objasní v další sérii. A tu černou díru na obloze taky moc nechápu (jak sakra vznikla?), ale hádám, že je to to, co způsobilo apokalypsu? Hodnocení: 7/10(24.7.2019)

Český název epizody Alfa a omega. Konec mě částečně zklamal. Jakoby vysvětlení všeho, co se tam dělo ne, ale ten úplný závěr.(16.9.2018)

Závěrečná epizoda mě napůl zklamala a napůl potěšila, i tak jsem se nakonec rozhodl pro slabší čtyři hvězdičky. Chvílemi jsem měl pocit, že se tvůrci trochu ztratili ve vlastním scénáři, taky mi příliš nevyhovoval uspěchaný a poněkud nedotažený konec. Zároveň jsem se dějem posledního dílu slušně bavil, a protože jsem se dočkal zajímavého otevřeného závěru, podívám se určitě i na další řadu. 4*-(21.5.2019)