Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

popkec

Film je místy vtipný, místy šíleně trapný, plný skvělých herců ( to že se tam Atkinson obejvil tak 3 minuty celkem mě naštvalo) a ujeté zápletky. Dávám 2* za obrovský počet trapných scén ale něco mě opravdu pobavilo viz třeba scény s prezidentem :) ()

hroubek

Geniální pokračování skvělého prvního dílu.Důkaz, že opakovaný vtip může být stále vtipný ba dokonce vtipnější.Vyjmenovávat všechny fóry,gegy,hlášky a já nevím co ještě, by bylo nadlouho.Jedno je jisté pokaždé, když jsi tento film pustím, tak mám usměv od ucha k uchu a říkám hlášky z filmu dřív než je hlavní hrdinové řeknou.Opět skvělý Charlie Sheen a Lloyd Bridges.Film, který můžu vidět několikrát a stále v něm najdu věci, které jsem tam nikdy neviděl.A teď přidat gumový medvídky. ()

zdenny

Tento komentář bude pro oba díly „Žhavých výstřelů“ shodný. Pustil jsem si to po mnoha letech, protože se rád směji u filmu, u kterého se směje i má mladší dcera. Ona má komedie hodně ráda a je fakt velká sranda ji při komediálních scénách sledovat. Co ale napsat k této parodii? Myslím, že se velmi povedla a Charlie Sheen se tu fakt vyřádil. Jedna taková zajímavost: Jako klukovi se mi víc líbila „dvojka“, nyní, v mých čtyřiceti letech, „jednička“. Ale asi to o mně nic neříká, že? ()

fabecc1222

Není zas tolik sérií, kde by byla dvojka lepší než jednička, ale Žhavé výstřely jsou oním příkladem. Dvojka je nekorunovaným králem parodií. Kadence legendárních hlášek a scének je zde mnohdy až neuvěřitelná, a divák se směje od začátku do konce. Jedna z nejlepších filmových komedií všech dob. Nesmrtelná, a nadčasová. ()

mcleod

Výborné stejně jako první díl. V tomto případě není moc velký rozdíl mezi anglickým originálem a českým dabingem. Vtipy jsou ve většině případů na rozdíl od prvního dílu stejné, Valeria Golino svůj krásný italský přízvuk částečně ztratila. Jinak je to dokonalá parodie, která však měla jeden negativní důsledek... kvůli tomuto filmu (a jednomu dílu Červeného trpaslíka) jsem se trochu nemístně smál během sledování úžasného romantického filmu Casablanca. No, lepší se dívat nejdřív na původní filmy, než na jejich parodie... ()

Autogram

Film je sympatický aj tým, že herci si robia srandu aj sami zo seba a svojich výkonov v starších akčných trhákoch. Už len chýbalo, aby sa tam objavil aj originálny Rambo alebo Terminátor model T-100 a akčné obsadenie by mohlo byť kompletné. ()

MrMar

Nejlepší parodie všech dob. Jeden z mála filmů, kde druhý díl překonal ten první... Přidat gumový medvíky!!! ()

P1tr

VÝBORNÉ! Charlie Sheen se slepicí na luku a s rozstříleným králíčkem Duracellem. A pak že nic nevydrží déle. ()

deckardx

Uplne nejlepsi parodie vsech dob!! Hlavne duraz na Ramba me fakt rozesmaval a valel jsem se smichy,navic Richard Crenna dodal takovou autenticnost s filmem o Johnovi,proste perfektni... Nebyva casto aby nejaky film byl lepsi nez temer dokonaly prvni dil,ale tohle je asi nejlepsi priklad.. Prezidentovy hlasky taky nemaji chybu,je tak blbej,az se tomu fakt musi smat uplne kazdej... Proste dokonalost... ()

jenik71

V prvním díle to "odnesl" Top Gun a tady je základním kamenem Rambo. Objeví se tu také výborné narážky na Základní instinkt, Hvězdné války nebo v závěru i Terminátor 2... Žhavé výstřely 2 jsou podle mého názoru ještě lepší než jednička. Je to akčnější, vtipnější, je tu více gagů, výborných dialogů a má to i svižnější tempo. Úvodní scéna se Saddámem je naprosto vynikající a nezapomenutelná. To ještě nikdo neměl ani tušení, jak skončí ve skutečnosti ... Kdo tyto dva díly neviděl, vřele doporučuji na to kouknout. ()