Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

Bat55

Hot Shots a Hot Shots II sú u mňa milníky vo svojom žánri. Prečo? Bavia ma všetkým. Hot Shots II nie je žiadna kópia, nie je žiadny odvar prvého dielu. Je to čisto originálne pokračovanie, snáď s ešte humornejším dejom a perfektne zahraným Charlie Sheenom. Je tu pár nezabudnuteľných scén, napríklad zápas dvoch bojovníkov, jeden z nich je Charlie Sheen. Alebo keď nám Charlie strielal z gulometu, tie náboje nemali chybu a poprvý raz som myslel, že sa snáď poseriem od smiechu. Nesmiem zabudnúť na zlého generála/ diktátora, ktorý tu taktiež skvelučko zapadol. Film považujem za výnimku vo svojom žánre spolu s jednotkou, sú to najvydarenejšie parodie, aké kedy moje oči spatrili. Prostredie a dej filmu sa taktiež zmenili, čo je určite plusom filmu. Mňa to bavilo a nikdy na tento skvelý filmový zážitok nezabudnem a vždy si ho rád znovu a znovu pozriem. Bezkonkurentých 5*. /95%/ ()

kaylin

Nemůžu si pomoct. Tohle je prostě jedna z nejlepších parodií, jaké jsem kdy viděl, proto tak vysoké hodnocení. Vlastně je to spolu s prvním dílem "Bláznivé střely" asi to nejlepší, co jsem viděl a co mě hodně ovlivnilo. Neskutečně vtipné, až nyní si uvědomuji, jak moc různých odkazů a na jaké filmy tam vlastně je. Některé vtipy jsem pochopil až dnes. Krása. Série jako "Scary Movie" se se "Žhavými výstřely" nemůže nikdy srovnávat. Je strašně škoda, že se z parodií vytratil humor. Tohle je jasný důkaz, že to jde. ()

Derek

pokračovanie kultovej klasiky je ešte vtipnejšie ako jednotka, takže ide (podľa mňa) o jednu z najlepších paródií aké boli nakrútené. je tu obrovské množstvo skvelého slovného ako i obrazového humoru a veľa geniálnych scén (súboj, likvidácia tábora). hudba je tiež skvelá, ale čo majú s tým verhoevenom (počet mŕtvych ako robocop a total recall)? pozor!!! platí to isté ako u jednotky nesledovať po slovensky, lebo prídete o dosť slovného humoru!!! ()

JohnMiller

Jeden s najlepších filmov vynikajúceho Charlieho Sheena. Málokedy sa to stáva , ale v tomto prípade je druhá časť oveľa lepšia ako prvá. Klišoidná zápletka aj dej tak ako samotné parododované filmy Rowan Atkinson potešil. Najlepšia scéna bola tá s lukom a sliepkou tá sa im náramne podarila. ()

AlistairMir

Pro mě nejlepší parodie všech dob a film u kterého jsem se vždy válel smíchy. Ani po letech to neztratilo nic ze svého kouzla a Charlie Sheen alias Topper Harley je týpek, před kterým by se snad i skutečnej Rambo měl mít na pozoru jinak může skončit se slepicí zaraženou hluboko v hrudníku nebo vyflusávat vlastní kulky z pusy. Topper byl prostě můj hrdina a když jsem byl malej doufal jsem, že až vyrostu, budu takovej frajer jako on. Což ale nejde...Topper je prostě číslo 1. ()

dom156

Další obrovský kopec srandy, který dokonce převyšuje původní film z roku 1991. Smál jsem se jak postiženej, moje bránice dostala zabrat a jednoznačně doporučuji. ()

L_O_U_S

Vynikající parodie, a to jsem Ramba nikdy neviděl. Nejlepší scénou je prohledávání "rybářské" lodi. "To je konec! Je zamčeno! A zevnitř!" (177.) ()

Colonist

Dvojka se mi líbila ještě víc než jednička. Možná proto, že Ramba mám raději a znám ho lépe než Top Gun, ale možná také proto, že mi přišla ještě vtipnější a více nabytá gagy. Milá je role Richarda Crenny, který paroduje sám sebe. Výborný je i prezident Lloyda Bridgese, připomínající Franka Drebina z Bláznivých střel. Skvělá parodie. Možná, že dokonce ta nejlepší. ()

Aleee89

Na tenhle film jsem se naopak těšila, protože jednička se mi líbila a podle vzpomínek jsem věděla, že i dvojka je fajn. Žhavé výstřely jsou takový světlý bod parodií. Například spolu s Bláznivými střelami. Baví vás to a ani mi to nepřijde trapné, což se u parodií docela běžně stává. Tenhle film má švih, spád, humor, možná i nějakou hlubší myšlenku. Připadá mi na stejné úrovni kvality jako jednička. Možná ještě o malinký stupínek výše... ()

kajas

Velmi zdařilé pokračování kultovní parodie. Oproti jedničce má možná i více zapamatovatelných scén (kravinky jako skokanský můstek do postele, špagety à la Lady a Tramp, samozřejmě tkaničky), o kvalitní zábavu tedy není nouze. Na závěr jedna hláška za všechny: "Rád bych na tebe zapomněl, ale tvoje tvář se vrací na můj jazyk." :) ()

Anglie

Vynikající parodie. Dvojka rozhodně neslevuje z kvalit jedničky a je stejně dobrá(či spíš stejně skvělá), ne-li lepší. "Saddáme, chytej!" A Lloyd Bridges v roli, která se nemůže nelíbit(a které se prostě musíte zasmát). ()

GILLWANDER

Musím skonštatovať, že pokračovanie Horúcich striel je lepšie ako jeho predchodca. Aj tentokrát paródia všetkého druhu, najmä paródia na Ramba bola úžasná, Sadam bol tiež jedinečný (jeho zapaľovač obdivujem) gagy a rôzne triky Toppra Harleyho boli k popukaní. Bavil som sa omnoho viacej ako v predošlom diele, bránica bola zase bezmocná a ja som sa mohol kľudne smiechmi po gauči rozhadzovať. Určite jedna z najlepších komédii. 85% ()

dee-key

Ještě o řád lepší než jednička. Ještě více vtipů na filmová klišé. Ještě více odkazů na klasiku v žánru. Ještě více křečí v břiše. Pravda, s léty se u toho nelámu v pase tak jako v pubertě, ale pořád je to nepřekonatelné! ()

maverick10

Jsem rad ze se tady nepotvrdilo ze dvojky byvaji horsi nez jednicky. Perfektni!!! Je to rovnocenne jednicce. A nezapomenutelna scena "Libil ses mi ve Wall street" tenhle napad s Charlieho otcem proste nema chybu. ()