Všechno nejhorší

• USA Happy Death Day (více)

Jak by se vám líbilo uvíznout v časové smyčce, kdy byste dokolečka prožívali ten samý den? A zrovna své narozeniny? A jak by se vám líbilo, kdyby vás na jeho konci pokaždé někdo zabil? Přitom, když se vysokoškolačka Tree probudila, bylo všechno normální. Ačkoliv, otevřít oči v posteli cizího kluka, který na vás vyděšeně zírá, a vůbec nic si nepamatovat, to úplně běžné není. Jenže Tree je tak trochu zlobivá holka, která se s ničím a nikým nepáře, a podobné věci se jí stávají celkem běžně. A zítra to bude asi podobné, protože Tree má dnes narozeniny a večer se chystá trochu kalit. Plány a krční tepnu jí však přetne podivné individuum s maskou. Když se Tree probudí, není ani v nemocnici, ani na onom světě, ale ve stejné cizí posteli stejného cizího kluka. Že by to byl jen špatný sen? To sotva, zvlášť když se to, co se v něm odehrálo, až příliš podobá prožívané realitě, včetně ukázkově morbidní tečky. S dalším probuzením už Tree začíná být jasné, že se ocitla v noční můře, která neskončí, dokud neodhalí identitu vraha s maskou. A tak se stává vyšetřovatelkou vlastní vraždy, která má oproti vrahovi jednu velkou výhodu – ví, co se stane v každé další minutě, a může se na to připravit. Ke své smůle si však svým dosavadním chováním zadělala na pěknou řádku nepřátel a pod maskou zabijáka se může skrývat kterýkoliv z nich. Tree si navíc nikdy nemůže být jistá tím, že i tu příští smrt dokáže přežít. (Cinemart)

claudel

Zábavná hororová bajka s jednoduchým motivem časové smyčky, který jsem už v pár filmech viděl, ale snad jen jednou v případě hororu. Úplně se mi zželelo Jessicy a té její pěkné tvářičky, za níž se sice skrývá povrchní a nepříjemná pipina, ale má k tomu své důvody. Rozhodně lepší počin z letošní hororové produkce. ()

Necrotongue

Film nebyl v žádném případě úžasný, hlavní hrdinka byla nesympatická až za roh, chyběl mi jakýkoli náznak hororové atmosféry, takže jsem přeladil myšlení na žánr studentská romantická komedie a v tomto módu snímek fungoval celkem slušně. Jak už bývá u podobných filmů zvykem, znovu jsem měl možnost vidět kolik toho vydrží průměrná Američanka s náběhem na anorexii, takže jsem ji viděl vstávat i po nakládačce, která by dala zabrat i nejednomu profesionálnímu boxerovi, ale to už k tématu tak nějak patří, budiž tedy. ()

mm13

Dnes už fakt píše a točí filmy hocikto. A hoci vám ešte aj to najnutnejšie minimum fantázie chýba, stačí sa tváriť, že skladáte poctu. Nájde sa dosť takých, ktorí vám zatlieskajú. ()

JASON_X

Groundhog Day zkřížený s thrillerovou komedií pro týnejdžry a o týnejdžrech. A přece se mi tenhle galimatyáš docela líbil a bavil mě. Jednak mám rád filmy o nereálné realitě (realita je většinou nuda), druhak mi film připomněl (krom 'Hromnic') skvělý Butterfly Effect. No a herecky se mi líbila i sympatická blondska v hlavní roli... Tedy zpočátku vrcholně nesympatická, arogantní a namyšlená čůza, která ovšem začne být postupně sympatická tím víc, čím víckrát ji někdo brutálně odkrágluje. Příjemná oddechovka, jen kdyby tvůrci ke konci trochu víc šetřili tím laskavě hřejivým (fujtajxl) podtónem. ()

luka4615

Happy Death Day sice staví na atraktivním podloží časové smyčky, nicméně příběh a některé “lekačky” či vraždy spadají do ranku mnohokrát viděného hororového klišé. Je to škoda, jelikož potenciál přelomovou hororovou látku zde vážně byl. ()

Morholt

Ale jo. Sice se jedná o ohraný hromnicový koncept, ale narozdíl od mnohých jiných variací to má tempo, nějakou tu krev a slušnou dávku nenuceného vtipu. Navíc Jessica Rothe mě v hlavní roli víc než bavila. Sice jsem čekal na dobrou noc něco temnějšího, ale zklamán rozhodně nejsem. Jen bych prosil dopsat do žánrového výčtu komedii. Bez ní je to trochu matoucí. 80% ()

Lucasion

Docela předpokládané hodnocení, i když jsem tomu dával větší naděje. Přeci jen hororový Groundhog Day (1993) mohl mít velké ambice. Navíc hlavní herečka se mi líbí. Ovšem zpočátku je nesnesitelná, ale tak jako před dvacetišesti lety Bill Murray a jeho postava projde vývojem, tak i tady Jessica Rothe změní svůj charakter. Spíš k hororu to má k zajímavému sci-fi thrilleru s dávkou lehkého humoru a trošku děsivosti. Závěr je překvapivý, nebo tedy aspoň já jsem tohle vůbec nečekal a docela se i těším na dvojku. Pro mě tohle bylo velmi zajímavé hororové odreagování s vkusným nápadem a průměrným zpracováním. (65 %) ()

Lacike

Skvely koncept (pokial mate filmovy prehlad ako hlavna hrdinka, tak aj originalny), vtipny trailer a vysledok je pritom otravna nuda. Co ine cakat od toho, ked vam niekto bude dookola pustat nudne zazitky jednej otravnej namyslenej pipky? Ani umrtia nie su prilis vynaliezave a vzhladom na detsky rating nemôzu byt ani krvave. Cely ten koncept sa podla mna na horor nehodi. Vzhladom na nesmrtelnost hlavnej hrdinky som sa o nu vôbec nebal a ani samotne sceny lakaciek nie su vôbec napinave. Sem tam funguje nejaka vtipna scena, ale je ich malo. Prekvapila ma len pointa. Fakt som ju necakal, lebo niekedy od polovice filmu som od nudy film prilis nevnimal. Cely film som mal pocit, ze ho poskladali z mnozstva inych filmov, kde jednotlive sceny fungovali ovela lepsie a tak vysledny mix nie je nicim zaujmavy. 3/10. ()

ScarPoul

Jessica Rothe to celé ťahá na svojich ramenách. A snaží sa veľmi, aby to fungovalo. Rovnako Landon sa snaží zručne balansovať na pozadí komédie a hororu. A hoci mu to nie vždy šlape ako má, film je zábavný aj v rámci žánrových pravidiel, ktoré umne využíva a porušuje. Na druhú stranu originálny nápad zostáva nevysvetlený a koniec je zase raz zbierkou všemožných klišé. Nie je to také aké by to mohlo byť, ale v zásade to funguje ako taká chutná jednohubka. A dakedy to stačí. V inom rozpoložení by som ale kľudne mohol byť znechutený. Pretože vzťahy medzi postavami sú takmer nulové. Takže taký obstojný priemer. ()

6thSun

Probouzet se každé ráno ve stejném dni je daleko menší zlo, než kdyby vás někdo nutil čumět pořád dokola na tuhle nenápaditou blbost. ()

GeusX

Povedený thriller se zábavnými i překvapivými momenty v časové smyčce. Mohlo to být klidně ještě delší s větším využitím paradoxu časové smyčky. Hodnocení: 3,5 hvězdy 70% (viděl jsem: 1x titulky) PS: Pokud jste mladší generace a neznáte film "Na hromnice o den více" - rychle to napravte! ()

BoPo

Na Hromnice o den více v hororovom prevedení. S myšlienkou opakovania toho istého dňa znova a znova si Všechno nejhorší pohráva dobre, ale vlastne veľmi očakávane. Objektívne by si to 3* zaslúžilo, ale herecké obsadenie neprinieslo žiadne sympatie. Zároveň žánrové rozkročenie je priveľmi široké. Na komédiu málo vtipné a o horore sa rozprávať nedá vôbec. ()

vurhor

Vtipné? Ani ne. Děsivé? Ani náhodou. Zábavné? No jasně! Happy Death Day je komediální horrovka, která neumí ani pořádně vystrašit, ani pořádně rozesmát, ale svým poutavým a zajímavým námětem (dívku na večer jejích narozenin konstantně zabijí vrah, přičemž po každé své smrti musí prožít onen den znova) člověka v tom křesle udrží. Navíc hlavní hrdinka není žádná klišé intelektuálská cuchta, ale kulturní barbarka, kterou člověk najde v pátek v Pantheonu na hajzlech, jak si tam s podobnými kámoškami pilují nehty a malujou ksichty, zatímco rozebírají, s kým ten "kocour" fotbalista píchal předevčírem. A světe div se, byla mi nadmíru sympatická a během filmu jsem jí fandil. Z celkového hlediska má film z obou žánrů podstatné nedostatky (chybí napětí, neúčinné lekačky, atd.), ale je to fakt hrozně zábavné sledovat. Lepší 3* ()

corpsy

Málokto by si neprial, aby táto opovrženia hodná ,,bitch,, nedostávala za svoje ´´ideálne´´ chovanie po papuli, každý deň takúto nakládačku, až do konca vekov. Ale predsa, ona sa spamätá, nechá zájsť chuť vyšportovanému borcovi ( majúceho radšej rite, ako riťky ), uvedomí si, že život ( budúcej zlatokopky ) v dievčenskom spolku je nevhodný ( ách, smejem sa, toto neprestane nikdy ) a vrhne sa do náručia losera, ktorého by si v skutočnom živote suka ako ona, ani len nevšimla ( aj napriek jeho ´´mužským´´ kvalitám a úprimnej láske ). Rozprávka! Pomerne krotká ( gore = PG-13 ), ale zábavná, teda ak sa viete baviť na nereálnom prístupe hlavnej ´´hrdinky´´ k celkovému problému. ()

ConanVJ

Pěkný film, i když to není ani moc horor. Děsivých scén by tu divák hledal jen těžko. Koncept filmu je také již použitý jinde a záporáka jsem tušil tak po třetině filmu. Každopádně film nenudí a vývoj hlavní postavy potěší. Osobně bych v hlavní roli viděl nějakou moji obblíbenkyní. Ostatní herci v pořádku. Hudba filmu sedla. Je zde i celkem dost vtipných momentů, které film odlehčují. Já se u filmu bavil. Za mě 75% :) ()

Tryskomyš

Na horror je to trochu slabší. Ale námět zajímavý. Film připomíná Na hromnice o den více. Jen není komediální. Ale jako thriller dobré. ()

Marsik

Evidentně film veřejnost přijala vřele, když se chystá dvojka. Mě to vlastně také bavilo, byť se film bohužel nevyvaroval chyb, které jsou pro filmy o časové smyčce typické. 70% ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky