Všechno nejhorší

• USA Happy Death Day (více)

Jak by se vám líbilo uvíznout v časové smyčce, kdy byste dokolečka prožívali ten samý den? A zrovna své narozeniny? A jak by se vám líbilo, kdyby vás na jeho konci pokaždé někdo zabil? Přitom, když se vysokoškolačka Tree probudila, bylo všechno normální. Ačkoliv, otevřít oči v posteli cizího kluka, který na vás vyděšeně zírá, a vůbec nic si nepamatovat, to úplně běžné není. Jenže Tree je tak trochu zlobivá holka, která se s ničím a nikým nepáře, a podobné věci se jí stávají celkem běžně. A zítra to bude asi podobné, protože Tree má dnes narozeniny a večer se chystá trochu kalit. Plány a krční tepnu jí však přetne podivné individuum s maskou. Když se Tree probudí, není ani v nemocnici, ani na onom světě, ale ve stejné cizí posteli stejného cizího kluka. Že by to byl jen špatný sen? To sotva, zvlášť když se to, co se v něm odehrálo, až příliš podobá prožívané realitě, včetně ukázkově morbidní tečky. S dalším probuzením už Tree začíná být jasné, že se ocitla v noční můře, která neskončí, dokud neodhalí identitu vraha s maskou. A tak se stává vyšetřovatelkou vlastní vraždy, která má oproti vrahovi jednu velkou výhodu – ví, co se stane v každé další minutě, a může se na to připravit. Ke své smůle si však svým dosavadním chováním zadělala na pěknou řádku nepřátel a pod maskou zabijáka se může skrývat kterýkoliv z nich. Tree si navíc nikdy nemůže být jistá tím, že i tu příští smrt dokáže přežít. (CinemArt)

silentname

"Happy Death Day" je pre mňa mix thriller s "Groundhog Day" a "Edge Of Tomorrow". Len je to zobudenie sa do toho istého dňa v situácii, že hlavnej aktérke ide o život. A budem celkom úprimný, na začiatku to pôsobilo, že mi hlavnej hrdinky nebude absolútne ľúto. Lebo bola absolútne neznesiteľná. Ale ako sa čas vo filme posunie, tak sa aj moje pocity menili a ku koncu som chcel, aby sa z toho príšeria dostala von. Výsledne ide podľa mňa o schopný thriller, ktorý nám okrem toho dáva aj celkom dobrú záhadu. A nie je jednoduché odhadnúť, kto je vlastne v skutočnosti vrahom. A rozuzlenie je spracované dobre a dáva tomu vynikajúci nádych. Pretože si myslím, že nikto z divákov by to do konca filmu skutočne neodhadol. Ale reálne to dáva veľmi dobrý zmysel, keď si film spätne premietnete späť a premýšľate nad tým, čo sa vlastne dialo. Postavy sú spracované dobre a film sa s nimi dobre pozerá. Dokonca ku koncu prídu aj scénky, ktoré podľa mňa tomu dodali viac láskavosti a vieme aj lepšie pochopiť hlavnú hrdinku a čo sa s ňou stalo. Funguje to dobre. Čo by som asi filmu vytkol je fakt, že je to veľmi obohraný koncept, ktorý už nie je dnes originálny. Dokonca aj tohto roku sme tu už mali film, ktorý spracoval podobnú tému a dokonca to tiež bolo z prostredia školy a bola to hlavná hrdinka. A pre tých, ktorí nevedia, hovorím o filme "Before I Fall". Keby som ich mal porovnať, tak si úprimne myslím, že tu máme lepší film. A dáva tomu všetkému viac zmysel. Ale aj tak je ten koncept obohraný, mnohé postavy (napriek tomu, že nie sú špatné) sme videli už miliónkrát predtým a dokonca aj tohto roku a možno by ma potešilo, keby v tom spravili niečo nové. Ale to čo je inovatívne a zaujímavé je na druhú stranu dobré a ako som povedal, má to v sebe aj dobrú záhadu. Osobne film odporúčam k zhliadnutiu. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: B ()

Yoshitsune

Očekávat to nejhorší, od filmu který nese název "Všechno nejhorší" neni zrovna dobrý nápad, jelikož film obsahuje to nejlepší, co jste kdy chtěli vidět v Donnie Darko, ale film na to neměl. A hned začnu pozitivně, ve filmu je tu hodně narážek na sex, dnešní moderní pop kulturu a šílená pravidla spolků, které jsou pojmenované v řecké abecedě, aniž by si jejich členové, uvědomovali co ty názvy znamenají. Takže překvápko, tenhle film neni čistokrevný horor, je říznutý černým humorem a s perfektně nahláškovanými postavami. Po hlavní hrdince, která si projde tak trochu očistcem, mi nejvíc sedla tak čůza Daniella, strašně vtipná mrcha. Jediné mínusem na filmu, je že neni tady výraznější násilí, k mému překvapení, sou tu dvě docela drsná úmrtí, ale zbytek vražd, tak nějak zůstane skryto, takže je třeba zapojit fantazii. Ale když máte představivost dobrou, tak můžete zůstat v klidu. Ohh ano konec, mně pořádně..........hm jak to říct, aby to sedělo k tomuhle filmu, jo už vím, konec mně pořádně ojebal a nutno říct, že fakt pořádně, takže palec na horu a byť zadek trochu bolí, je to fakt super zábavný komediální horor. PS : SPOILER !!! Konec sem pochopil tak, že to měla od matky, která na ni dohlížela a nedopustila aby se jí něco, v ten den stalo. ()

nash.

Nenáročná oddechovka, která není příliš děsivá, ani napínavá (při dané zápletce ani logicky být nemůže), a ten přechod od protivné sobecké bárbíny k chápající sympatické krásce je taky trochu nakvap (jako byste vzali nůžky, vystřihli prvních dvacet minut Hromnic, a pak posledních deset, slepili je a zbytek vyhodili), ale přesto se za závěrečnými titulky netáhne pachuť ztráty času. Zkrátka taková docela svižně ubíhající a občas dokonce zábavná jednohubka, která v několika momentech dokáže dokonce i lehce zabrnkat na city. ()

Pedestrian

Čtvrtá hvězda ze sympatií (k hercům, komediální vložce, What's Wrong With Being Confident? Scene - to je top a závěrem). Ta romantická linka mezi Tree a Carterem funguje líp, než to thrillerové klišé. Rád bych tyhle dva viděl klidně v nějaké romantické komedii. ()

Chrustyn

Hororové hromnice. Film začíná smrtí hlavní hrdinky, která se po své smrti probudí ráno toho dne a po zbytek filmu se při neustálých smrtích snaží najít svého vraha a zjistit, proč jí vlastně chce někdo zabít. Dané téma perfektně fungovalo v "Na Hraně zítřka", zde už to bohužel tak zajímavé není a film velice brzy začne nudit a ve chvílích, kdy by měl napínat nejvíce, působí směšně. ()

korbitch22

Hravé, napínavé, vtipné a velice zábavné, ale zatraceně tomu chybí eRkový rating, který to taky mělo původně mít. Landon natočil úžasné a dokonalé Skauty a zombíky s brutálním násilím a neustálým fakováním a přesto, že to byl boží film, nic nevydělal, prostě ten neskutečný paradoxní koloběh, kdy výborné filmy s drsným ratingem zapadnou a břečky s přístupností vydělají a i když teď eRka dost frčí, producenti udělali dost nejistý krok a teprve jako asi pátý slasher vypustili tenhle film bez jediné kapky krve. Chyba? Těžko říct, jelikož je film tak dobrý, že i bez krve a díky skvělýmu konci si ty 4* zaslouží a vydělal, ale kdyby každá smrt hlavní hrdinky byla brutálně krvavá a detailní, byly by jsme někde ve hvězdách. Zábavné a doporučitelné na opakované shlédnutí. 70%.Kéž by na DVD vyšel režisérský sestřih. ()

Arsenal83

Dobrá téma z prežívania toho istého dňa dokola bola zasadená do teenagerského prostredia. Pointovo celkom prekvapilo, ale inak tak nejak priemerné a trochu naivné až rozprávkové, pretože z mrchy sa tu za hodinku a pol stane sladká princezná. ()

Marze

Kopie jen s jinou variací situací filmů Na hromnice o den více a Na hraně zítřka, akorát v žánru thrilleru s hororovými prvky. Občas nelogické - proč se hrdinka (není to velká sympaťanda) na vraha nějak nepřipraví? Řemeslně slušné, režie dynamická. Nedostáváme ani náznaky informací, kdo je vrah. Předvídatelné, ale alespoň pointa trochu překvapí. ()

heyda

Chápu, že ten námět ve stylu Na hromnice o den více, je ohraný. Ale já se tak náramně bavil, režisér naprosto precizně vystihl každý moment, dal do toho emoce, napětí i špetku té lásky a humoru. Prostě jsem si to užil maximálně a nemám důvod ani chuť se vrtat v nějakých nedokonalostech. ***** ()

rollman1

Potenciál film určitě měl. Dokonce jsem se ze začátku i trošku bavil. Přesto však hodnocení je pod průměrem. Proč? Jednoduše proto, že koncept a různé mechaniky zůstali v základech a nikdo neměl ani trošku snahy udělat snímek malinko zajímavějším. Odhalení vraha je průhledné jako tričko naší hlavní hrdinky, která má z prde*e vydařený den. Aspoň, že se dalo na ni koukat. O horor se vůbec nejedná, o to se nejspíš ani nikdo nesnažil. Chápu, že snímek se bere hlavně s nadsázkou až sebeparodicky, ale nefunguje to ani v téhle sféře. Vyloženě jsem netrpěl, ale víckrát ne. Nebudete se bát, nebudete se smát, jen ať je konec, si budete přát. ()

Flego

Určitá parafráza na slávnejšieho predchodcu ( Na Hromnice o deň viac, 1993 ) sa môže pochváliť svižným tempom, odľahčenými scénami a pútavým spracovaním. Hoci sa občas dá polemizovať nad logikou, dokonca aj nad charakteristikou filmu ako horror, prínosom je veľmi dobrá myšlienka samotného príbehu. Fajn oddychovka. ()

honajz

Docela příjemné překvapení. Je fakt, že ta vyžilá barbína v hlavní roli mi tam ne vždy seděla a ne vždy jsem jí ty její emoce věřil, taky vraha jsem správně odhadl velmi brzy, a že zhruba po 35. minutě se film krapet zpomalí (i když zobrazí zrychleně několik dní a několik smrtí) a taky žel jen nakousne možné jiné linie (poškození mozku, devět životů), aniž by je pak dál alespoň trochu smysluplně rozvinul (obdobně seznam podezřelých, s nímž moc brzy skončí), ale celkově film potěší. Mně se líbí, že se nějak vyvíjí i charakter hrdinky a film nabízí postupné odhalování náznaků i reálií jejího života (osobně se mi nejvíc líbila scéna s otcem v restauraci) a že zakončení není až tak tuctové - ty dva vtípky (jeden je zvrat, druhý skutečně vtípek) pobavily. Tempo je tedy sice skutečně ne vždy vyrovnané, ale tvůrci věděli, co říct a povedlo se jim to jen s malou ztrátou kytičky. Samozřejmě, že dojde i na zmínku o Billu Murraym (kdo to je?), a ten plakát na zdi (They Live od Carpentera) je vyloženě lahůdkou. Takže jo, pamatujte, že dnešek je prvním dnem zbytku vašeho života. ()

Ivoshek

Béčko, jednoduchý, ale vlastně i s tím ne-úplně-původním nápadem dokázali vymyslet pár nových věcí. Jako celek to vůbec nebyla špatná odddchovka. ()

anderson

Filmy s námetom repetitívneho "deja vu konceptu" majú niečo do seba a teraz si ani nespomínam, že by som videl nejaký, ktorý by nebol aspoň priemerný. A platí to aj o HAPPY DEATH DAY. Bohužiaľ. A bohužiaľ preto, že aj keď sa jedná o slušnú, dobre obsadenú a dokonca aj zábavnú snímku, chýba jej väčšia scenáristická invencia a niečo... niečo čo by ten slušný priemer povýšilo na niečo nezabudnuteľné a originálne. Výsledné tri úmrtia ale vôbec nie sú zlou vizitkou a mne neostáva nič iné iba sa modliť, aby nejaký hollywoodsky šialenec (vzhľadom na slušný komerčný ohlas) neprišiel so sequelom, prequelom a podobnými vtákovinami. (25.10.2017) ()

TheEvilTwin

Zajimavy, oddechovy a zabavny film podobny Arq a Na hraně zítřka, který prostě diváka baví a zaujme. Jeden z filmů, na které se člověk podívá rád znova, herečka sympatická a děj, vrah i jeho převlek skvělý. ()

SOLOM.

Filmy odehrávající se v časové smyčce sice nepatří mezi moje nejvyhledávanější, ale nikdy nepohrdnu takovými, které mi nabídnou zajímavou podívanou a tenhle mezi ně rozhodně patří. Samotný námět sice ultraoriginalitou zrovna moc nehýří, ale jako celek dokázal uspokojit mé potřeby. Slashery mám rád hodně a pěkné hlavní hrdinky jakbysmet. Christopher Landon k tomu přistoupil jako k takové na první pohled teenagerské blbině, která diváka dokáže rozesmát svou naivitou a kupou humorných situací či hlášek, ale dokázal to filmu vsunout i několik povedených hororových situací s kapkou toho potřebného „napětí“ – no i když o tom by se dalo i polemizovat. Happy Death Day totiž moc lidí asi nevyděsí – hororová atmosféra se tu až na pár okamžiků drží dost v pozadí, ale za to nám vše vynahrazuje rajcovní hrdinka – taková ta klasická mrcha co by chtěl každý druhý opíchat a to nejenom v tomto filmu. Její srandovní jméno přehlédnu, protože nejenom amíci dokáží svým ratolestem vymyslet nejedno divné jméno, ale tohle děvče mělo vážně něco do sebe. Neustále se opakující situace po probuzení sice někomu můžou začít lézt krkem, ale naštěstí nešlo všechno jen tak přes kopírák a my postupně sledujeme i proměnu dívčina charakteru – každá smrt jí však ubírá sílu, ale to sebeuvědomění za to snad i stojí. Kdo by nechtěl něco ve svém životě změnit – já určitě ano! Takže ono morální poselství nakonec nevyšumělo jen tak do ztracena, ale splnilo svůj účel. Z hororového hlediska bych se však vůbec nebál přitvrdit, protože spousta mordů se bohužel odehrávala mimo záběr kamery, což byla škoda. Určitě by se tomu zvýšil celkový rating. I tak však nakonec odcházím spokojen a Všechno nejhorší jsem určitě neviděl naposledy. Když už tak kvůli samotné představitelce (Jessica Rothe). V celkovém součtu to tak vidím na lepší průměr. 60% ()

claudel

Zábavná hororová bajka s jednoduchým motivem časové smyčky, který jsem už v pár filmech viděl, ale snad jen jednou v případě hororu. Úplně se mi zželelo Jessicy a té její pěkné tvářičky, za níž se sice skrývá povrchní a nepříjemná pipina, ale má k tomu své důvody. Rozhodně lepší počin z letošní hororové produkce. ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky