Chlapec, který se stane králem

• Velká Británie The Kid Who Would Be King (více)

Mladík Alex (Ashbourne Serkis) je jeden z těch, na které si každý dovoluje. Jednoho dne ale nalezne legendární meč Excalibur a pod vedením čaroděje Merlina (Patrick Stewart) se začne připravovat na dráhu rytíře. Nejprve ale bude muset své školní nepřátele proměnit ve spojence, aby se stal někým, o kom se mu ani nesnilo – vůdcem, který dokáže porazit podlou Morganu a zachránit tak celý svět. (Bontonfilm)

Terezinka198

Chtěla bych dát více, ale nemohu.. hlavní hrdina naprosto nesympatický, jeho "povedený" kamarád je jen kvůli pravidlu: "ve filmu se musí objevit černoch a asiat, aby to bylo moderní", Merlin vypadá jak šašek, ale ve finále je ještě snesitelný.. a děj? Všechna spravování o Artušově legendě pláčou. Prostě moderní Artušova legenda, aby to dnešní smrady bavilo. Co dodat. Zklamání. ()

mateas.matt

120 minut tahnouci se vesmes nudy. Vsechno nehorazne zrychlene a ani sermovani rukama Merlina tomu moc nepomohlo, ba naopak.. to zas bylo ulitle prehnane - i kdyz vsechna cest hercoj, naucit se takhle machat rukama muselo dat zabrat. ()

PhillM.

Takže Pikoš ☑, stará anglická legenda ☑, točeno Brity (nikoli Američany) ☑. To vše sedí a stačilo to, abych se ke shlédnutí filmu odhodlal, aniž bych tušil cokoli dalšího. Že je to film pro mladší náctileté bylo první mírné rozčarování, ale to byl problém můj, nikoli tvůrců. Takže co? Druhé Goonies? No, proč ne. A těšil jsem se ještě víc. Pak nastalo čekání na Picarda (ech, tak s úctou k tomuto shakespearovskému herci to opravím), Sira Picarda, ale ten nikde. Aha, on bude asi dělat jen ten voiceover, říkal jsem si zklamaně. Jeho mladší alter ego (hraje ho Angus Imrie) sice roli pojímá spíš jako šíleného Doktora, nebo naspeedováného Dirka Gentlyho, ale budiž. Pak se ale v jednom krásném kouzlu objeví Sir Patrick Stewart a začne to šlapat. Do konce filmu se mi nepodařilo zjistit princip, na základě kterého je v tu danou chvíli Merlin v mladším vydání a kdy je stařec. Krom toho, že produkce měla na mistra omezený rozpočet, samozřejmě. All in all, jak říkají za kanálem, tohle bylo dost fajn, i z hlediska vizuálu a s přivřením oka i scénáře. I když souhlasím s jinými komentujícími, že to mohlo být klidně kapánek kratší. A ano, některé nápady (ruka Lady of the Lake vytrčená z vany) zůstanou jistě v dětském mozku vpáleny podobně, jako legendární scény z Goonies. ()

Bozvav

Slušně udělaná, byť vizuálně nedotažená, vtipná fantasy pro děti tak 8 - 13 roků. Ale i dospělí se docela pobaví, pár hlášek bylo fakt dobrých. Je to naivní, dětské, ale půvabné. Za mne spokojených 65%. PS: Angus Imrie je fakt roztomilý k sežrání, to ale děti nejspíše neocení. ()

SpeedyCZ

Na tohle jsem asi už moc starej. Filmy s dětma můžou být zábavné i pro dospělé publikum jak dokázaly třeba Goonies nebo Stand by Me. Ale tenhleten je fakt cílenej na kluky okolo 12ti let. ()

BOURQUE

X-té filmové dielo, natočené na základe príbehu kráľa Artuša. A teraz v modernom prostredí, do ktorého sú prepašované staré idea dávnych čias. Spojenie minulosti so súčasnosťou podľa mňa nie je dostatočne kvalitná. Chýba k tomu šťava a hlavne serióznejšie scény. 120 minút pri zvolenej koncepcii je priveľa. P.S.: R. Ferguson celkom dobrá, ale na budúce by mala vybrať niečo lepšie. Osobné hodnotenie: 56% (*) ()

CaptainCzech

Artušovskou tématiku miluju a to téměř v jakékoli podobě, proto jsem byl nespokojen když tento film nedali v ČR do kin. Hlavními představiteli jsou děti a tak člověk nemůže očekávat bůh ví jak epické dílo, ba naopak. Každopádně film má dobré tempo, dětští herci jsou poměrně dobří (někdo více, jiní méně), super nápady (Merlin a jeho magie či trénink se stromy), celkem kvalitní vizuál (především armáda Morgany). Co bych akorát oželel byl pokus o závěrečnou ''epickou'' bitvu ve škole ta u mě dojem z filmu lehce pokazila. Jelikož to nahoru tahají interakce a dialogy mezi postavami a lehce temná atmosféra. Vyzdvihnout musím úvod filmu, který vysvětluje Artušovu mytologii v kresleném stylu a vypadá to skvěle. Film rozhodně zabavil a pokud milujete tuto tématiku, směle do toho. Případně pokud ji chcete představit dětem, naprosto ideálka. Za mě fajnovka za 3 hvězdy a za nějakou dobu klidně znovu. ()

Ham.and.eggs

Joe pochází z Británie. Rád zahradničí, baví ho pletení, D&D a britské mýty. V Heroes of Might and Magic hrál vždycky za Necropolis nebo Inferno. Joe má rád filmy od Spielberga, Petera Jacksona a zbožňuje Stranger Things. Joe by chtěl mít děti, ale momentálně je rozvedený. Joe je nadšenec do scénáristiky a režie. Žije s bohatou mámou, psem a dvěma kočkami. Názvy svých filmů si nechává vymýšlet umělou inteligencí. Joe trochu víc pije, ale je fajn... ()

Rockerman

Genderově i rasově a tedy korektně vyvážená čtveřice dětí musí v moderní verzi Excalibru porazit i s pomocí směšného Merlina Morganu, aby zachránili Británii před zkázou. Morganě pomáhají "mrtvé hordy". Děsivě vypadající jezdci, kteří jsou však neúčinní a lehce zranitelní. Pro děti to není špatné s jasnou narážkou na dnešní rozdělenou a znesvářenou (nejen) Británii. ()

Trixinka

Některé věci ve filmech by měly být trestné - v tomto případě hanobení legendy o králi Artušovi. V tomto "díle" nefunguje snad nic - nesympatičtí hlavní hrdinové, děj se zbytečně moc vleče, dialogy prázdné a o ničem...Jedno pozitivum jsem ale objevila - scéna, kdy stromy očarované Merlinem vyučují zacházení s mečem - za tu 1*. ()

Brooks

Snaživá napodobenina dobrodružných spielbergoviek. Prenesenie artušovských legiend do súčasnosti nie je až taký zlý nápad, Serkis je sympatický hlavný hrdina a po remeselnej stránke tomu niet čo vytknúť. Snáď len prostredná tretina má citelné problémy s udržaním tempa, jej prestrihanie o 15-20 minút by určite nebolo na škodu a postava, ktorú stvárňuje Rebecca Ferguson mala, vzhľadom na jej dôležitosť, zohrať významnejšiu úlohu, nie byť na plátne 5 minút čistého času! ()

DoubleJo

Legenda o Artušovi zasadená do moderného Anglicka. Nebolo to zlé, skôr priemerné, ale našlo sa tam zopár vtipov. Cieľová skupina divákov sú decká od 10 do 15 rokov. ()

GenVen

Jedním z důvodu, proč je tento film zklamáním, je namyslňání diváků, kteří si poslední dobou zvykli, že filmy podobného ražení dokáži úspěšně apelovat i na dospělého diváka. V přípádě tohoto filmu jsou jedinou reálnou cílovou skupinou děti základní školy. Co já osobně ale požaduji za větší podraz, je nalákat diváka do kina na jména jako Sir Patrick Stewart a Rebecca Ferguson, aby se ve finále tito dva ve dvouhodinové stopáži podělili o sotva 10 minut. Spoiler: Mít v PG13 filmu armádu plnou dětí garantuje zaručené vítezství, jelikož není možné aby se při bitvách zranily, natož pak aby padly v boji. ()

horor2

Trochu jinak pojaté, než každý očekával, ale aspoň díky tomu přišli tvůrci s něčím novým. Třeba Merlin a jeho lupkání kouzel, či pohádkově pro malé děti dělající verze. Louis Ashbourne Serkis jako tahoun se svými kumpány vůbec nebyl špatný. Dobrodružství + povedené vtípky a závěrečný souboj nakonec vytáhl na slabších 5* ( 85% ) ()

piglit

Boj proti současnému nebezpeční s kořeny v minulosti? Kdo umí číst mezi řádky, pochopí. Je potřeba se spojit a bojovat. A za nebezpečí si každý dosadí to, co bude civilizaci v blízké budoucnosti nejvíc ohrožovat. (A klimatická změna to není!) ()