V šestnácti není snadné přiznat sobě a natož svému okolí, že jste gay. Simon Spier (Nick Robinson) začne po e-mailech flirtovat s neznámým spolužákem, který si říká Blue. Ale když se nešťastnou náhodou jejich korespondence dostane do cizích rukou, hrozí jim odhalení. Simona totiž začne vydírat jeho sociálně trochu podivný, ale jinak velmi sebejistý spolužák Martin (Logan Miller). Ten věří, že by mu Simon mohl domluvit rande s krásnou Abby (Alexandra Shipp). A pokud mu nepomůže… tak se jeho sexuální orientace stane věcí veřejnou. A co hůř, zveřejní i to, kdo se skrývá pod přezdívkou Blue. Simon se dostává do úzkých. Musí najít způsob, jak se z toho dostat dříve, než k tomu bude donucen. (Cinemart)

Jenn

zboznuju gay tematiku (asi proto, ze patrim ke komunite LGBT), takze je jasny, ze budu hodnotit kladne. ono je tam toho vic kladnyho, herci, hudba, a moje oblibeny prostredi - Simonuv pokoj je vazne uzasnej, hlavne ta tabule u postele a na ni napsany “radiohead” ❤️ sem stastna za happy end a scena, kdy se priznavaj k heterosexualite je taky fajn. ()

bonovox

Optimistický film o gay tématike natočený veľmi citlivo a hlavne kvalitne. Aj keď všetko je tu až príliš uhladené a rozprávkové. ()

raxxx

I já si pamatuju ze základy hyperkoretniho šmejda co lez všem do řiti , holky ho milovaly a pak se zhněho vyklubal gay i když to vypada že je to komedie o comingoutu tak to tak neni jeto glorifikace zmetka z bohate rodiny ktrerý je schopny lhat podvadět manipulovat jen aby seto neprovalilo , krasně podrazný film , jestli bude dvojka tak Simon bude zase šmejd , jinak Soudtrack je ok. ()

Astonko

Keď mne už tie teen-komédie/drámy prídu všetky také isté - super život, problém, zamotanie, hrozný život, udobrenie, koniec, posypať trochou party a školskými obedmi, zamiešať a môže sa podávať... Simon však vyniká (aspoň) nezvyčajne fungujúcimi emóciami a, minimálne pre mňa, nie-ľahko odhaliteľným rozuzlením. Plus, Nickovi (resp. Simonovi) veríte aj dúhového jednorožca. 8/10 ()

Diego75

Tento film dobře poukazuje na dnešní společnost a je zajímavé sledovat Simonův příběh. Důvod proč však dávám jen tři hvězdičky je ten, že film má být komedie a to tedy podle mě není nebo to alespoň není můj šálek kávy. U filmu jsem se vůbec nezasmál a proto se dá doporočit spíše jako odpočinkový a romantický. ()

Mangano

Krásný a dojemný romantický film, který mě jako jediný po dlouhé době dostal. Vadí mi jen dvě věci. Ačkoli kvituji celkovou svižnost scénáře, v některých pasážích mi rychlost vyprávění přišla prostě příliš rychlá. Postavy se tak pro mě místy nechovaly uvěřitelně a jejich prudké jednání a změny postojů mi přišly dost na úkor realističnosti. Druhá věc je ten až příliš růžový pohled na sociální svět, ve kterém si film hraje, že žijeme. Je mi to moc líto, ale takhle hezky bez předsudků a posměšků lidi homosexuály ve společnosti nepříjímají, o jejich veřejných projevech lásky mezi sebou ani nemluvě. Důkazem jsou i některé komentáře tady v sekci, kde se občas objevují bezdůvodné nadávky typu "buzna" nebo "teplouš". Většina takových komentářů je potom buď otevřeně homofobní, a nebo nemají jen jejich pisatelé dostatečnou slovní zásobu k tomu, aby se tu nechovali jako burani. Na druhou stranu k tomu všemu je hezké si představit, kdyby tomu tak, jak je to malované ve filmu, skutečně bylo. Film je takhle asi o něco žánrově příjemnější, než kdyby v tomto ohledu zrcadlil smutnou realitu. ()

Teachman

Námět a zápletka: 10/10 ... Vizuální stránka: 10/10 ... Soundtrack: 9/10 ... Didaktický potenciál: 10/10 ... Celkový dojem: 9/10. ()

clint123

Pôvodne som chcel dať - odpad, ale nakoniec som si to rozmyslel a dal som jednu hviezdičku, za herecké výkony aj sympatického "hlavneho hrdinu -geja" , aspoň nebol afektovaný a zoženštený ani nič podobné, to uznávam, ale celkovo, robiť z filmu propagáciu lgbti , toto už nie, celkovo nemám rád akúkoľvek nútenú propagandu niečoho, čiže toto mi neprišlo vhodné, podobné typy filmov vôbec ani nevyhľadávam, len náhodou som tento zhliadol, no a dopozeral som ho. ()

PTuranyi

Neviem celkom zaradiť tento film. Nie je to dráma hoci životné problémy, ktoré musí Simon riešiť by na psychologickú drámu určite stačili. Autori sa snažia príbeh odľahčiť, ale nie je to komédia. Film citlivo balansuje a snaží sa vážnu tému dospievania, hľadania sexuálnej identity a vzťahu. Žiaľ záver mi vadil prehnaným exhibicionizmom, keď rande Simon a Blue sleduje celá škola a nikomu to nepripadá čudné. 70% ()

xsilence8x

Dokonalá milující rodina, dokonalí nefalešní přátelé, dokonalí ne-až-tak-nemírumilovní spolužáci, dokonalí spravedliví učitelé a k tomu dokonalý happy end. Co více si přát. ()

Korsak

Není to žádný umělecký velkofilm, ale pokud potřebujete dobít baterky a podívat se na něco pozitivního, je to ta pravá volba. Potěšil mne Nick Robinson, kterého jsem zatím znal jenom jako Rydera Scanlona ze seriálu Melissa and Joey. A Tony Hale s duhovou vlajkou na saku byl... No, to se nedá popsat, to se musí vidět. ;-) ()

Frameline

Pohádkový příběh ve velmi vtipném zpracování. Lehkost vyprávění dodává filmu autenticitu, přestože jde téměř o výchovný snímek, jak okolí říct, že jsem gay. V Česku by podobně svižný a hlubokomyslnostmi nezatěžkaný návod nemohl vzniknout, americká produkce se nebojí balancovat na hraně kýče, a proto film funguje od začátku do konce. Vynikající soundtrack a zábavné figurky jako sbormistryně nebo zástupce ředitele školy film posouvají do roviny skvělé oddychovky. V jejím závěru si řeknete, byla to sice gay Popelka, ale kéž bych takový film viděl, když mi bylo 17. Nabíjející snímek zvlášť pro mladou generaci, která neřeší aktivismus, ale lásku a nalezení sama sebe. ()

Brabíček

No páni... Dle mého názoru se snímek tohoto formátu už dlouho nikomu nedařilo vytvořit. Já Simon je jemná drama komedie, která není vtíravá a podle mě je to dobře natočený snímek. Jistě, někteří se mnou nebudou souhlasit, ať už z důvodu kvality hereckého obsazení, nebo děje samotného a jiné. Na druhou stranu,,, pokud jste jako já, člověk, který zas tak moc nehledí na kvalitu kamery a já nevím čeho dalšího,,, ani nevím, kdy jsem naposledy viděl podobný snímek se zaměřením na mezilidské vztahy ať už hetero, nebo LGBT teenagerů, který by byl tak lehký a nenásilný, jako je "Já Simon" . Já se u Simona slušně bavil, zástupcem ředitele počínaje , který byl na zástupce celkem pohodář, přes kamarády až po učitelku divadla, která byla v každé scéně skvělá a vždycky mě rozesmála. Simon jako takový, byl příjemný mladík který byl přirozený a chvilkami jsem se i přistihl, že mu tu lásku a všechno, co by chtěl přeju, ba možná i závidím. Co k tomu dodat? Snad jen, to že konec mi malinko přišel jak gay verze komedie "Never Been Kissed" kde vyměnili Josi (Drew Barrymore) a fotbalové hřiště za ruské kolo se Simonem, ale to je jen takový můj malý postřeh. Podtrženo, sečteno... celkový dojem z filmu, pro mě příjemní herci, děj, ve kterém se pořád něco dělo, láska, teenagerské drama a to všechno prošpikované vtipem a humorem. Mám takový pocit, že tenhle snímek ještě chvíli z hlavy nedostanu, páč lidi se mají mít rádi a je jedno, jací jsou. A proto nemůžu jinak, než těch 5* prostě dát. ()

baron156

Velmi velmi pozitivní, humor je výborný. Zatím jeden z nejlepších filmů roku. Simon je normální středoškolák, ale má své tajemství. Tenhle film ukazuje že se homosexuálové nemají za co stydět. Hodně jsem se zasmál, protože to není odfláknuté. Říkal jsem si co to zase bude a velmi mě to překvapilo. ()

SinisterBlac

Ako herec by som sa na toto nahovoriť nedal, myslím že je to jeden z filmov ktoré sa s vami vlečú celú hereckú kariéru. A po filme everything,everything už vôbec nie. Inak ma zaujali všetky postavi, vcelku dobrý Kasting ()

Sireen

Takový lepší průměr. Občas jsem se smála a mám pocit, že na konci snad i nějaká ta slzička ukápla+ herecké výkony byly uspokojivé a děj příjemně ubíhal. Jistě, bylo to jedno velké klišé (i když například představa, že se heterosexuálové přiznávají ke své sexuální orientaci mě upřímně pobavila) a některé věci byly od začátku jasné, jen hl. hrdina na ně pořád nemohl přijít...ale mě se to líbílo. Někdy, až se budu večer nudit a nebudu mít náladu na Lásku nebeskou nebo LOTRa, možná se podívám znovu na tohle:-) ()

Tomulka

Tento film mne velice bavil. Je faktem, že scénář a režie velmi povedené. Zápletka je podána v napínavém stylu a gradující. Ten konec byl fakt zvláštní, ale v kontextu celého příběhu se to musí skousnout. Rozhodně musím pochválit Nicka Robinse jeho pojetí bylo strhující. ()

J3STER

Příjde mi to jako užasné podání „podpory” pro lidi s homosexuální orientací v „mladých” letech. S filmem jsem opravdu spokojený a s charakterem a chovaním Nicka Robinsona v hlavní roli tak též. Přijde mi, že se na tuto roli perfektně hodí (můj názor). Konec byl trochu „klišé” ale přesto měl své kouzlo a mně se líbil, nakonec i celkem překvapil. Opravdu chválím tvůrce filmu kteří se na tomto snímku podíleli.100% ()

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů