Na celém světě se díky mimozemským vlivům zblázní veškeré stroje a jejich jediným cílem se stáva zahubit své stvořitele - lidi. Hodně nesourodá skupina lidí je uvězněna v jedné dálniční benzince. Tu obléha několik kamionů kroužících stále kolem dokola. Nutně potřebují dotankovat, aby mohli napadat další lidi. Neustále přitom přijíždějí nové stroje a snaží se za jakoukoliv cenu přimět osádku benzínky k poslušnosti. Situace se stává kritickou... Tentokrát se námětu podle knihy Stephena Kinga zhostil sám spisovatel a pojal ji jako nefalšovanou béčkovou záležitost. (Ruut)

Terva

Režijní debut nejznámějšího a asi i nejbohatšího spisovatele hororů současnosti Stephena Kinga ( Carrie, Beznaděj, To... ). Tento příběh začal 19. června 1987 v 9 hodin 47 minut. Za divné chování strojů může údajně kometa Rhea - M. Celý příběh trvá 8 dní, 5 hodin, 29 minut a 23 sekund. Ale zpět na začátek, vše začne pořádným nářezem. Nejdříve řekne jeden automat na peníze Kingovi, ať si trhne a pak hned začne hrát AC/DC. Tato hudební skupina nás provede celým snímkem. Dokonce se dá říci, že když zahrajou v tomto filmu jeden ze svých hitů - Hell´s Bell´s, tak k němu Stephen King udělal suprácký videoklip : http://www.youtube.com/watch?v=ZL0Zjfj5oMI pokud ho chcete vidět, musíte si pustit film. Je to podařený snímek ze zvláštním tématem. Jak se stát otrokem svých výrobků. V tomto případě převážně kamionů. Finální devastace je úchvatná. Tak vytáhněte šňůry ze zásuvek ať se na vás vaše elektrické přístroje nevrhnou a nechte si zapnuté jen domácí kino, to snad nebude tak nebezpečné.... CITÁT : Bill ( Emilio Estevez ) - Přichází Ježíš a je pěkně nasranej. Nejhezčí a asi nejnebezpečnější je kamion Happy Toyz se zelenou maskou na přední haupně. Nejlepší záběr : Školní autobus a v něm zabořené malé letadlo. ()

Attta

Výborné (pro mě až Béčkové) překvapení. Vcelku pěkné efekty, které mají skvělou vyváženost vážnosti a komičnosti což miluju. Dost mě překvapily docela pěkné herecké výkony úplně neznámých herců a velké plus za skvelou atmosféru a ujetost! OBROVSKÉ PLUS za filovou hudbu. Titulek na začátku filmu "music by ACDC" mluví za vše. Musím uznat, že 1 hvězda je právě za výběr té hudby, která se k filmu ale opravdu hodila a myslím, že lepší playlist bych neudělal ani já. Vynikající! Čistě v žánru by to u mě bylo i na 5 hvězd. ()

Pítrs85

Tomuhle hehehororu od páně Kinga můžete dát buď odpad! anebo napálit pět hvězd, protože je to buď tak hrozně hrozně debilní, anebo je to skrytej majstrštyk. A jelikož bych jen nerad škodil něčemu, co jsem asi nepochopil (a co nejspíš pochopil jen samotnej Štefan), tak holt musim do plnejch. Škoda jen, že z nasranýho elektrickýho nože a dalších strojů chtěly vraždit už jen nasraný TIRáky. Ale scéna, kdy přejede válec na sračky malýho kluka na baseballovým hřišti, jo, takovou už dneska neuvidíte :-) ()

Rocky88

King v tuto dobu procházel svým nejhorším obdobím drogové a alkoholové závislosti. Sám se přiznal, že po čas natáčení byl neustále sjetý sněhem. A na filmu je to znát. Není vůbec strašidelný, zato je nechtěně vtipný, navíc se spoustou pyrotechnických efektů. Opět vtipných. Jako guilty pleasure lze doporučit, jinak nebrat. Jo a OST od AC/DC byl výborný nápad. ()

Yardak

Brutální béčko natočil King a snad to i tak chtěl, ale ať raději píše povídky a romány:). Když se začíná rodit vzpoura strojů, tak uvidíme hned několik zajímavých scén, jenže pak film postrádá atmosféru a spád - občasné akce na benzínce jsou velmi primitivní, někdy i nelogické. Herci také nic extra nepředvádějí. Někoho alespoň potěší hudba od AC/DC. 2 a půl hvězdy. ()

• Stephen King byl během natáčení závislý na kokainu a jak později přiznal, často nevěděl vůbec co dělá. (Fenk)
  • Stephen King natočil film podľa vlastnej poviedky "Náklaďaky". (shimik77)
  • Maska na jednom z kamionů pochází z marvelovských komiksů „Green Goblin“. (Dreadd)