Susan Morrow (Amy Adams) má všechno, po čem vždy toužila, a přesto se ocitla v životní pasti. Kurátorka galerie moderního umění se snaží svou vnitřní prázdnotu zaplňovat vystavováním šokujících exponátů a po nocích bdí v prázdné zlaté kleci v luxusním domě v L. A., ze kterého asi i před ní nápadně často utíká její partner. Rukopis románu Noční zvířata, který napsal její bývalý manžel Edward (Jake Gyllenhaal) by mohl být dokonalým lékem na nespavost. Kdyby nebyl jeho příběh tak zneklidňující... Jeho hlavním hrdinou je Tony (také Jake Gyllenhaal). Spokojený chlap ve středním věku vezme ženu a dospívající dceru na rodinnou dovolenou do Nového Mexika, kterou však přetne náhodné noční setkání s trojicí násilníků na opuštěné texaské dálnici. Tony nemá proti přesile sebemenší šanci a nedokáže tak zabránit únosu svých blízkých. Další den se s pomocí cynického detektiva (Michael Shannon) vydává po stopách zločinců, ale šance na záchranu ženy a dcery je, zdá se, mizivá. Daleko od tohoto dramatu, ve spícím L. A., si čím dál vyděšenější Susan při jeho čtení uvědomuje, že krutý text je paralelou k jejímu vztahu s bývalým mužem. Že je neobvyklou pomstou za to, jak strašně mu kdysi ublížila. (CinemArt)

mark9th

Ford prostredníctvom plátna otvára otázku a tému na zamyslenie či sme naozaj taký spokojný so všetkým čomu sme podriadili svoje životy a brutálnym podaním ukazuje to čo sa niekomu nebude páčiť. Buď sa rozhodneme život prežívať alebo ho žiť a, že naše rozhodnutia nie sú bez následkov. Chápem ak sa niekomu nepáči snobský spôsob prevedenia avšak pointa prevažuje nad obsahom a za posledných 5 minút som ochotný filmu prepáčiť viac než je u mňa obvyklé. ()

Mire

A ja dám maximum. Z dvoch nových filmov, ktoré teraz vyšli s Amy Adams, sa mi tento páčil o dosť viac ako Arrival. Stiesňujúca atmosféra, skvelé výkony Gyllenhaala, Shannona a Taylora-Johnsona, podmanivá hudba,... Chýbal len nejaký výraznejší záver. Ale inak ma tento film veľmi oslovil. ()

george82

Pěkné proložení několika rovin, které mi nijak nenarušovalo sledování filmu. 2 hodiny utekly jak voda a zanechalo to ve mě takovou příjemnou míru zamyšlení. ()

RafaKrakal

Kdyby se jednalo o pouhý thriller bez přidané psychologické složky, byl bych velice spokojen a uvažoval bych o daleko vyšším hodnocení. Takto se bohužel střídají pasáže obrovské psychologické nudy s velice solidní pasáží thrillerovou. Bohužel film pro mě nenaplnil svůj potenciál a lepší než průměrné hodnocení si nezaslouží. ()

dzberry

Nejumělečtější pomsta za rozchod, jakou jsem kdy viděl. Už ty přetékavé turboženy na samotném začátku člověka předklepnou a pootevřou mu spodní čelist, která se pak vším tím následným „vzrůšem“ nebude chtít ani zavřít... Ledová královna Amy versus horkoperný příběh knižní, to byly štiplavé skotské střiky přímo na solar, navíc co postava, to extra výkon - neuvěřitelná Amy Adams, neskutečný Michael Shannon. Brrr! Uau! Uff! Ty woe!!! ()

ratpile

Coeno-hitchcockovsky trhiller, filosoficka vztahovka, indie artovka a vrcholne obsazeny Hollywood v jednom luxusne zrezirovanem mixu. Ford ma evidentne cit pro pozlatko, Nocturnal Animals ale zadnou prazdnou skorapkou nejsou. Za samostatnou zminku stoji herecke vykony, ktere jsou, od prvniho do posledniho, naprosto spickove. U silnicniho prepadeni jsem snad 20 minut nedychal. Lahudka. ()

Coliseum

Ze začátku má člověk neodkladný pocit, že se dívá na další prázdnou skořápku. Uplakanou, citově utahanou, zasazenou do vod úspěšných, ale nešťastných lidských marionetek. Naštěstí tahle deziluze netrvá dlouho a člověk si nestačí vytvořit odmítavý postoj. Od chvíle otevření manuskriptu se rozjede napínavá a útrobně skličující podívaná, která nenásilně eskaluje a čím dál víc atakuje kortex cerebri (hh). Atakuje a směřuje ke konci, za než bych všechny zainteresované nakopal, přičemž bych jim za něj synchronně poděkoval. ()

fordhont

Pokud někdo chtěl natočit kontrast pseudoproblémů bohaté paničky a thrillerově pojaté rodinné katastrofy, podařilo se. Nicméně mám obavu, že vážně se tvářící závěr podtržený hudbou se upnul na špatnou stranu. Mystrnně natočené prd? ()

mac000

Neživé postavy v reálné dějové rovině, živé postavy v rovině fiktivní (pro mě nejvíce policista Andes). Nějak se tyto dvě roviny nestřetávají a tak i závěr vyznívá neurčitě... ()

pekas

Linie bohaté a snobské Amy Adams v rozporu s linií jemného Jake Gyllenhaala v prašné pustině byly opravdu hodně protikladné. Co nám chtěl autor říci jsem si musel tak trochu ujasnit zde. To u mě hodnocení snižuje. 75% ()

XXXXXXXX odpad!

Tenhle film, by v popisku mohl mít na férovku uvedeno horror. Ano, myslím to smrtelně vážně! První ČTYŘI minuty, jsem jen vystrašeně poulil bulvy a po zádech mi pomalu protékal ledový pot! Tak intenzivní pocit strachu, jsem už opravdu dlouho nezažil, všechny soudobé pseudohorrory, by se mohly z fleku učit! Po čtyřech minutách, je ale hororový prvek nečekaně utnut a zbylých 112 minut, se střídavě dělí mezi dvě pasáže. Tu s debilním závěrem a tu druhou totálně na pi(ka)tchu! Problém ovšem je, že se tyto dvě scénáristicky a režisérsky nevyvážené části, navzájem proplétají a tentokrát se na scéně neobjeví ani dvojník Alexandra, takže si zoufalý divák jen musí počkat, zda bude závěrečné vyvrcholení stát za to! Vyspojluju vám to: nebude! ()

tkey

Moc recenzí jsem zatím nenapsal, ale tohle mi nedalo. +70%?! Tohle? Být v kině, tak po plátně po prvních minutách hodím popcorn, přeslazený nápoj, sbírku desek Michala Davida a další exkrementy, půjdu najít manažera, tomu upravím fasádu a řeknu mu, ať to pošle po řetězu velení až k tomu naondulovanému borci (prostě musí být naondulovaný), který podepsal s tímhle kontrakt. Tak super obsazení a tak mnoho prostoru....a tak promrhaná příležitost. Když už jsem musel na začátku vytrpět ten ordeál, tak jsem čekal nějaké oživení, cokoliv.....nepřišlo to. Jednu * tomu dávám asi tak spíše ze slušnosti. ()

iz67

Hezká, pomalá věc, která si na nic nehraje, ale dobře se na ni kouká. Silný příběh, tlumen další příběhovou rovinou, který vás stejně nakonec dostane. Tom Ford musí být zajímavá postava (není to povoláním ani vzděláním filmař )- 2 civilne pojaté filmy, oba víc než dobré! 2023: úžasná atmosféra, kamera taky hezký. To mi někdy stačí, protože spousta filmů, který jsou 'opravdový' to nemaj. A ztráta může vypadat různě. A i ta obyčejná může bejt hlína. ()

adamix

Chabý pokus o vytvorenie deep-feeling drámy s umeleckým vyvrcholením, kam tvorcovia museli dať známe tváre, aby vôbec oslovili spoločnosť. Shannon, Adams, Gyllenhaal. Zo všetkých troch má najlepšiu rolu Michaelov detektív, v ktorom pozorný divák spatrí fyzicky chorého, miestami temne pôsobiaceho poctivca, nesúceho za sebou bremeno spoločnosti. Jakeova postava nevyvinutá, z jej zbabelosti máte priam žilu navretú od hnevu a len s márnym očakávaním dúfate, že tím grázlom spôsobí poriadnu bolesť, ale nie. Adams bez iskry, väčšinu času čumí do prázdna a prehadzuje si vlasy dozadu. Postava bez iskry. Záver bez dostatočného rozuzlenia. Pointa? ()

Hemlock

Miluju tyto vidlacké výměny manželek - naprosto svižná rape and ravenge petelice, kterou jednoznačně mohu doporučit. ()

Pete

Zajímavý a netradičně pojatý film o pomstě, která vůbec nechutná sladce, ale je hořká jak pelyněk. V pozadí pak také o konfliktu protikladných světů, dovedeného až do extrému - přístup romantický vs. materialistický, mužský vs. ženský, slabošký vs. násilný. Těch co umění tvoří vs. snobů, kteří na něm jen vydělávají. Chytrý vrstevnatý scénář vs. nekonzistentní nabubřelá režie na efekt. Z celého snímku si budu pamatovat hlavně úvodní titulky, a to je špatně ;-) ()

mrclTV

OK, nemáte niekto návod na použitie? Jeden z mála filmov, ktoré som absolútne nepochopil. Bolo tu vôbec čo pochopiť? (Aha, mala to byť "paralela".. tak to som si vôbec nevšimol). ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz