Na počátku případu stojí anonym, který upozorní policii na příliš nákladný život Dagmar Králové, laborantky Chemotexu. Ta zjistí, že dívka si opravdu žije nad poměry a až příliš často objíždí hotely v okolí, kde se však nikdy dlouho nezdrží. Kapitán Záruba se rozhodne ženu předvolat a záležitost s anonymem ukončit. Králová má mezitím ostrou hádku s inženýrem Vaněčkem, který si v domku na předměstí zřídil pokoutní výrobnu alkoholu. Příčinou je mentálně opožděný řidič Eda Pelc, který přivezl kradené zásoby čistého lihu až k němu na dvorek. Ten cestou zpátky zastaví stopařce, kterou začne obtěžovat a když se dívka brání, nešťastnou náhodou ji uškrtí bezpečnostním pásem. Když se Králová zmíní o svém předvolání, vyvolá tím mezi všemi, kdo se na nelegální výrobě a prodeji alkoholu podílí, zmatek a ředitel hotelu Černý, který je šéfem celé bandy, se rozhodne výrobu ukončit a všechny zásoby zničit. Další den ráno je poblíž místa, kde policie nalezla zavražděnou stopařku, objevena druhá mrtvá žena, Dagmar Králová. Zpočátku se sice zdá, že obě zabil stejný pachatel, tuto domněnku však vyvrátí pitva. A tak se rozjíždí pátrání po dvou vrazích, jehož prvním výsledkem je odhalení pokoutní výroby alkoholu. Od té chvíle je už jen otázkou času, kdy si kriminalisté dají všechny části mozaiky zločinu dohromady a odhalí pachatele. (oficiální text distributora)

pend

Celkem solidní podívaná z doby, kdy se nosily minisukně v chemické laboratoři. Hereckému obsazení není co vytknout, Rázlová - Jelínek jak z majora Zemana. ()

mh.mail

40% — Poněkud slabší kriminálka, ovšem s pár dobrými hereckými výkony, např. Reginy Rázlové, Vladimíra Menšíka a Josefa Somra. ()

MickeyStuma

Snímek potvrzující zlatou dobu vkusných atmosferických českých kriminálek. Hlavní devízou je hlavně příběh s dokonalou zápletkou. Na nějaké honosné akční scény se tu nehraje. Příběh je vyprávěn zcela volně s nespěchajícím tempem a hlavně cíleně na svůj žánr. Tak trochu si i pohrává s divákem. A takové by krimi snímky měli být. ()

Schlierkamp

Další kvalitní československá krimi. Anonymní udání odstartuje sled událostí končící dvěma vraždami a odhalením ilegální výrobny alkoholu. Role vyšetřujících se ujali pro mě dosud neznámý avšak ve své roli výborný K. Hlušička, neoficiální československý James Bond R. Jelínek a téměř nemluvný a usměvavý J. Havel. R. Rázlová v hlavní roli hraje svou typickou postavu, emancipovanou, ambiciózní a chladnou ženu, jež různými způsoby využívá muže ke svému obohacení, avšak ve skutečnosti je velice zranitelná. Ve filmu vystupuje spousta svérázných postav, z nichž nejvýraznější je koktající prosťáček J. Lábus, který svým výkonem film hodně obohatil. Dceru ředitele hotelu V. Menšíka si zahrála zpěvačka O. Blechová. Jedná se o mírně nadprůměrné krimi, kterému po zralé úvaze a porovnání s dalšími podobnými snímky dávám 4 hvězdy. ()

FOCKE_WULF

Promiskuitní laborantka – vykozená Regina Rázlová, jurodivý Lábusek, ilegální výrobna alkoholu, spousta krysiček a proti nim parta sympatických vyšetřovatelů. Zatykač na královnu je u mě za 100%. Za prvé oceňuju styl, na tohle se prostě dobře kouká. Za druhé je to krimi s dobrým příběhem. A za třetí tady hrají samé výrazné herecké osobnosti. ()

Drom

Jó, když Regína ještě nebyla taková stará otravná vagína a mohla bez obav vystavovat svůj vysoce koukatelný vystřih, sic černobílý, za časů před Lábusovou první návštěvou logopedického střediska a centra pro transplantaci mozku, v dobách, kdy Somr snil na ušmudlané zahradě svůj nejtajnějším sen o založení Likérky Drak, v oněch dávných letech před nástupem soudruha Moučky na pozici tajemníka jakési díry na severu, tenkrát, kdy Vladimír Menšík dělal ředitele hotelu a nikoliv šaška v nepovedených silvestrovských šarádách, odehrává se náš průměrný detektivní příběh s poměrně poutavým zpracováním a dobrými herci. Jen mladistvý floutek Kanyza, stálá to hodnota filmového plátna, nezklamal a podal svůj standardní výkon hodný rány klackem. ()

Brinkley

Průměrná detektivka, ze kterého byl cítit tak silný lihový odér minulého režimu, že už nemám potřebu ho někdy v budoucnu vidět znovu. Možná kdybych byla chlap, tak kvůli Regině, prostě oděné, ale to bohužel nejsem... ()

Enterprise

Jedná z lepších detektivek z normalizační éry, které herecky vévodí female fatale Regina Rázlová. Z vlastních pracovních zkušeností vím, že lození na komín není žádná sranda a pokud to člověk s tempem na začátku přežene, po dvaceti nebo třiceti metrech se nestačí divit jak mu tuhnou ruky (a pokud zastavíte, sice si odpočinete nohy,ale oběma rukama se držíte šprušlí, takže ztuhlost a křeč jen tak nevyprchá). ()

Pitryx

Je škoda, že to vše nezůstalo v jedné rovině (anonymní dopis) a rozjelo se to na více úrovních. Ale přesto byl příběh přehledný, žádné zbytečné kličky a obezličky a velmi dobří herci. Jde, pravda, jen o průměrný snímek, ale v lepším slova smyslu. 2011100989/00/8900 ()

subic

Slušné obsazení, skvěle zahrané, ale příběh je teda blátíčko, docela jsem se nudil. Abych to úplně nesestřelil, dám 2 frčky. Zajímavostí asi je, že zde dostal jednu z výraznějších rolí mladičký 23letý Jiří Lábus. ()

Simako

Není to úplně špatný film. Sice pár důležitých věcí postrádá, ale jako celek to jde. Panu Kleinovi se to docela povedlo!! JIrka Lábus výborně zahrál roli Edy!! Něco tomu přece jenom chybí, proto asi ta trojka!! ()

Nerajohn

Film má velmi logický scénář, slušně vyobrazené postavy a zajímavou zápletku. Souhlasím s tím, že J. Lábus zde skvěle zahrál koktavého vraha, řidiče dodávky. ()

Horác

Jo, to byly ty doby, kdy hrdinní policisté pracovali v oblacích cigaretového dýmu. Dramatické zapálení cigára, různé způsoby natažení, to už nám dneska z filmů zmizelo. Jinak mě zaujal už jen Lábus na komíně a některý holky. ()

stryc.zdend

Poměrně humorný film, bohužel se tak děje mimoděk a na úkor kvality. Lábusova vraždící scéna připomíná tak trochu Kouzelníka, sudy v chemičce při jeho útěku zas připomenou kulisy novodobé akční střílečky. Všichni soudruzi nosí komicky krátké kravaty a dramatický příjezd policejního vozu v jedné z nejvypjatějších scén, který opentlí řidič Hardt vystupující z auta, jenž si lascivně potáhne z cigárka, to je na ručník. Všechno zachraňuje vynikající Rázlová, která filmu dodává víc než hvězdu navíc. Detektivka o dvou vraždách a pokoutní výrobně alkoholu, jak praví distributor, se zkrátka moc nepovedla. ()

evangelik

Jak se doba mění. Jedna vražda kvůli "pár" flaškám pančovanýho alkoholu v "pár" hotelech.... Pokud si vzpomínám, v lihové aféře z r. 2012 byly ve hře desítky, možná stovky tisíc litrů, zamořená celá republika a žádná mrtvola mezi "zainteresovanými" (nepočítám ty otrávené nic netušící konzumenty). Časy se rozhodně zlepšily. Kolik toho alkoholu mohl ten skladník zdefraudovat? Z dnešního pohledu tedy úplně nesmyslná zápletka. Nevzpomínám si, kdy jsem tuhle detektivku viděl poprvé, ale asi to bylo ještě za totáče a ty čtyři hvězdičky jsem dal z tehdejšího pohledu. Rovněž těch těch cigaret, co si detektivové zapálili bylo z dnešního pohledu "trochu moc" (contradictio in adiecto). ()