Blíženec

• Austrálie

Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2019, 117 min

• POMO

Záměr zde byl top scénáristou a “uměleckým” režisérem pozvednout vandammovsky prostý námět na duchaplné, emocionální akční drama se sociálním podtextem. A moc to nevyšlo. Digitálně omlazený Smith je WTF postavou - má procházet nejsilnějším vnitřním bojem vyžadujícím kvalitní herecký výkon, a paradoxně je s mimikou Shreka nejhůře “zahranou” postavou filmu. Snímek s ambiciózním plánem zhazují taky nerealistické digitální akční scény jako z jednohubkového zábavního parku Fast & Furious. Přitom to mělo tak slibný rozjezd s pořád cool Willem a příjmenou chemií mezi ním a Mary Elizabeth Winstead.(26.11.2019)

Králík Rodžr, nepřítel státu. Wilík dvě hodiny lítá po světě a dává na piču svému animákovi jménem Molly, vykultivovaném trestuhodně nevyužitým a nevýrazným Klájvem Twoubou. Nic víc, nic míň. Prostě šablonovitý, rutinérsky natočený, anemický akčňák s krystalicky čistým obrazem, ovšem totálně bez koulí a jakýchkoliv extraordinérních vyfikundací, navíc s přístupností pro školou povinné kokoty. Aby mi tedy cílové publikum se svým dnešním zjevným deficitem mateřštiny rozumělo, nemělo to svag, drip, feč, doup a dokonce ani šuk. Průměrný žánrový steril s jediným krátkým světlým momentem, když Wilík dostával na držku endurem. Benioff morgulis.(14.10.2019)

Film s takovýmhle názvem jsem si samozřejmě nemohl nechat ujít:D Ne, vážně, původně jsem ho chtěl ignorovat, ale zvěsti o technologickém pokroku mě nakonec přivedly přímo do kina - na 2D, možná ani ne 4K verzi;) A musím říct, že práce na digitálním omlazení Willa Smithe je - pokud jde o obličej - dosud nevídaná. Opravdu jsem měl ve většině záběrů problém poznat, jestli je to "fyzická" nebo "virtuální" podobizna. Co už moc nefunguje, je animace celých postav - tam se neudělal od Bladea II téměř žádný pokrok - a větší než detailní záběry. Nevím jestli je to těmi barvitými prostředími (místo to na mě působilo jako barevná paleta z Touissantu v Zaklínači III), ale většinou jsem neměl pocit, že se dívám na technologickou špičku, ale naopak na špatně naklíčované herce v různých kulisách. Příběhově je to skoro čistý útěkový McGuffin, prokládaný "hlubokými" promluvami o svědomí a jizvách na duši. Will Smith předvedl rozhodně nejeden pozoruhodnější výkon. Clive Owen na mě nefungoval, naštěstí alespoň Ramona Flowers, pardon, Mary Elizabeth Winstead, hýří půvabem a násilnickými sklony, jak si to žánr žádá:) Akční scény jsou slušně kinetické, z více zdrojů opěvovanou motorkovou naháněčku ale mám za víc než co jiného za festival CGI, a nijak odvařený jsem z ní nebyl. A pokud jde o hudbu, Lorne Balfe se rozhodl něco Inceptnout Transformerům na Ostrově, některá místa jsou totální kopírka. Ang Lee dokázal natočit velké věci, ale Gemini Man je reminiscencí devadesátkových akčních sci-fi, která by bez svojí technické stránky byla úplně jednoznačným béčkem (s áčkovým rozpočtem). Ale ty skoro dvě hodiny docela utekly, a i když se nebudu už dívat znovu, na 70% to bude stačit.(13.10.2019)

Viděl jsem verzi ve 3D a v HFR což byl tak dokonale vyčištěný obraz až mě to občas přišlo nepřirozený, ale může být že někdo jiný z toho bude nadšený. Na samotným filmu musím nejvíc ocenit akční scény, motonáhečka hýří kreativitou v každý sekundě a fighty mají nejen skvělý chorea, ale kameramen věděl kde stát a střihač jak střihat, tady opravdu není co vyčíst a klidně bych dal pět. Příběh jako takový mě s ohledem na žánr přijde v pohodě a nějak zásadně spousty věcí neřeším, protože tempo u akčního filmu je víc než vyprávěcí táhlo. V některých momentech mě však přišlo zvláštní chování postav,m vlastně celá ta Budapešťská epizoda zejména s telefonem madam tajné působila trošku směšně. Willíkovi tyhle role asi sluší, ale zrovan ukázka herectví to tady fakt není. Nicméně s ohledem na to, že v poslední době mě jednoduché akční snímky docela zklámávají svou zdlouhavou nudnou ukecaností (zdravím Sly ), tak tohle je docela neurážející akční fresh jednohubka.(8.10.2019)

Rozpočet $138miliónovTržby USA $48,320,520Tržby Celosvetovo $170,120,520Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Žiadna veľká katastrofa sa nekoná, ale ani žiadny zázrak, ide o klasický všedný priemer, ktorý aj keď sa na oko snaží ale nič na vrch neponúkne. Nepomôžem si ale toto nie je žáner pre Ang Lee-ho, tu sa asi ťažko nájde, tu by sa vedel obracať Paul Greengrass. Akcia slušná, aj keď niekedy tie trikové sekvencie tam trčia. /60%/(20.11.2019)

Blíženec je podivná kombinace devadesátkového akčňáku se snahou naznačit, jak by mohla vypadat filmová budoucnost. A já si nejsem jistý, jestli se mi to líbí. Béčkový příběh by mi nevadil, Blíženec je pořád svižná akčňák a Ang Lee zvládá honičky, přestřelky i bitky tělo na tělo skvěle. A naštěstí jich není málo, takže celková pitomost a přímočarost tu nijak zvlášť nevadí (snad až na unylého zloducha). Problém jsem měl spíš s vizuálem. Zatímco samotný mladý Smith vypadá opravdu skvěle, všechno ostatní je jaksi divné. Blíženec je vizuálně nepřirozeně… čistý. Hlavně v exteriérech vypadá spíš jako hodně dobře udělaná animačka z počítačové hry, která bohužel svými výraznými barvami občas připomíná to nejhorší z jihoamerických telenovel. Nevím, do jaké míry za to mohlo 3D nebo 120fps, ale osobně mě to rušilo a v některých momentech až obtěžovalo.(9.10.2019)

Nechci vynášet hodnotové soudy, zda-li je BLÍŽENEC dobrý film. Rozhodně je ale v mnoha ohledech pozoruhodný. Je výlučný, protože nespadá ani do jednoho z mnoha trendů ve fikční sci-fi za posledních dvacet let: nereflektuje společensky závažné otázky (klonování je otázkou minulosti), není myšlenkovou hrou (klonování je zjevné, žádné další překvapení), neimituje jiná umělecká díla, nemá ani neobvyklou výstavbu vyprávění, nerozprostírá svůj příběh do více médií a platforem pro budování komplexního světa příběhu. V téhle vykořeněnosti dá vzpomenout na Smithův blockbuster JÁ, ROBOT, ve kterém na konec šlo hlavně o prezentování trikové technologie (zcela digitální postava)._____ Nejblíž má však k HULKovi od stejného režiséra (Ang Lee), protože i v něm to nejomšelejší možné vyprávění - mladší agent jdoucí proti starému hozenému přes palubu - a téma vztahu otců a synů je pouze záminkou k formálnímu experimentování. 3D HFR neškodí, že je podobně jako onen klon hyperrealistické, protože tohle není hobití trilogie, kde bychom se měli nořit do fantazijního prostředí. Práce s přirozeným svícením scén, delší dialogové i akční scény kladoucí důraz na hereckou expresivitu detailními záběry obličeje, hlavně v první polovině velká hloubka ostrosti se zaostřenými všemi plány - to (plus další nezmíněné) jsou všechno velmi nevšední postupy přinášející netradiční zážitek. Je BLÍŽENEC povedený? Nevím, má ale řadu zajímavých filmařských voleb, že za zhlédnutí v kině - ve verzi 2K, 3D, 60fps (na původních 120 u nás žádný sál není vybaven, ve Státech jenom necelé dvě desítky) - stojí.(11.10.2019)

„V Rusku je to bežný utorok.“ Súhlasím s tými, ktorí tvrdia, že by možno paradoxne bolo lepšie, ak by mladého Smitha hral proste normálny herec, ktorý sa podobá na mladého Smitha. Ale na druhej strane chápem režiséra, že si to chcel vyskúšať a že sa vďaka tomu v podstate zapíše do dejín kinematografie, pretože digitálne omladzovanie hercov určite ešte nie je žiadnou samozrejmosťou a dvojnásobne nie v takejto veľkej miere. A Smith sa snaží a je OK, ale už to nie je ten sympaťák, ako kedysi. Najlepšia je napokon asi Mary Elizabeth Wistead (naopak Owen je tradične o ničom a Benedict Wong fajn, ale úplne zbytočný, čo dokazuje jeho absurdný spôsob odchodu z deja). Zo začiatku si to napriek nedostatku akcie paradoxne drží slušný drajv, ale potom to začne výrazným spôsobom nudiť (scenár je fakt dosť biedny) a z rutiny to ako-tak vytrhne len akcia, ktorej s pribúdajúcimi minútami síce začne byť čoraz viacej, ale na druhej strane predčasný vrchol uvidíme v motocyklovej pasáži (a ani ona nie je taká geniálna, ako som čakal). S oškretými ušami 3*.(2.12.2019)

7/10 Po těch nevýrazných trailerech a zklamavších reakcí jsem fakt čekal filmařskou šeď... ale světe div se, ono to není vůbec zlý! Mladší Smith je v detailních záběrech až mrazivě přesvědčivý (což bohužel neplatí pro širší celky) a banální příběh o agentovi, který chce mít klid na duši šlape tak, jak by šlapat měl. Jde z toho cítit béčkovost 80-90.let ale nepřišlo mi to na škodu. Mary Elizabeth Winstead skvostná, Wong měl výborný timing fórů a Clive Owen bohužel trestuhodně nevyužit. Akce v mnoha ohledech parádní, jindy zas šíleně překombinovaná (tady je fakt potřeba se na vyšší frekvenci snímků naladit). Revoluce to není, ale jde o setsakra fajn počin, který v sobě ukrývá spoustu nápadů a kompoziční cit Anga Leeho. Líbilo. A neúspěch filmu mě mrzí. Více: https://www.youtube.com/watch?v=zkSZamrTEtc(26.10.2019)

Blíženec těžko uchvátí něčím jiným než technologií a i tam je to poměrně s otazníkem. Viděli jsme 3D verzi, v níž obraz pravděpodobně vypadá ještě digitálněji, ale místy už je ta počítačem vypulírovaná vizualita až přehnaná. Jak jsme čekali, oproti prvnímu traileru se opravdu podařilo mladší verzi Willa Smithe vyladit a lépe snad už vypadat ani nemohla. Rovněž řada bitek vypadá našláple a jinak celkem paběrkující fanoušci přímočaré akce si na své přijdou. Smith i Mary Elizabeth Winstead nemají těžkou práci, ale scenáristická křeč a prázdnota se ukazuje nejvíce u postavy Clivea Owena, jež nesmyslnost a příběhovou vyprázdněnost ztělesňuje zcela jasně. Jedná se o další akční trip po několika lokacích, ledabyle spojených rámcovým příběhem a do ztracena vyznívající snahou o zamyšlení nad lidskostí. Řemeslně snaživá, ale jinak zcela prázdná akční jednohubka.(22.12.2019)

Oscarový Ang Lee servíruje akčňák jak z 90 tek a byť kritici brblají, za mne je to velká paráda. Will Smith je nejlepší nájemný vrah a je právě na odchodu do důchodu, ale ještě před tím bude muset čelit svému vlastnímu mladšímu klonu, který ho chce bez váhání zlikvidovat. Příběh je zajímavý, ale až tak neoslní, což mi v tomhle případě nevadí, protože akční scény jsou takřka revoluční a po technické stránce naprosto precizní. Intenzivně gradující hudba, úžasná kamera, maximální profesionalita a preciznost obou Willu mě uchvacovala každým momentem a taková scéna s Crosskama patří k tomu nejlepšímu, co jsem letos v kině viděl, ale super je i fight v katakombách, či rotační kulomet s lasery. Po herecké, akční a technické stránce je film bezvadný a pokud Vám to stačí, tak se budete královsky bavit jako já. 80%(15.10.2019)

Svižná nabušená akce, Will Smith je sympaťák a jako akční béčko v Dieselově stylu to funguje ok. Navíc určitě stojí za pozornost omlazení, který funguje stejně dobře jako celej film, zásadní problém ale nastává v momentě, kdy si to rozdá Will sám se sebou, samo ve vší počestnosti, ale za to s nereálně plynulým a zrychlým vizuálem, což působí blbě a jinak ok bitku to pošle do prdele.(12.1.2020)

• choze

Mizérie. Mohla to být skvělá akčně komediální jízda, místo toho je to blbý melancholický akčňák se za vlasy přitaženým, ale nezáživným scénářem, s ošklivou a slabou digi akcí (finále v jakémsi hokynářství - to jako fakt?), nevýrazným záporákem a divným digi Smithem, kde mě nebavilo vůbec nic. A to neřeším vizuál. Radši se nebudu pouštět do srovnávání se vzdáleně podobným Tváří v tvář, jinak bych tomu musel napařit odpad.(29.12.2019)

• johnn333

Neobhajitelně dlouhý relikt devadesátek o agentovi, kterého jeho nadřízení "povinně" hodili přes palubu (doslova!), v němž se s naprosto vážnou, slzavou tváří mluví o šrámech na duši a vnitřních démonech, popřípadě se bezzubě vtipkuje o věku nad Bloody Mary v budapešťských lázních. S Mary Elizabeth Winstead má totiž Will zcela asexuální chemii, což nakonec dává smysl, protože jeho zájem je očividně jinde - Will se nejprve dotčeně dušuje, že jeho mladý klon nemůže být jeho potomek, pak klonovi random sdělí, že klon je "určitě panic" a nakonec sám o sobě prohlásí, že pochází ze čtvrti jménem "The Bottom". Takových momentů (nechtěného?) humoru je ale málo, navíc se na to kouká fakt nepříjemně. Celé to vypadá jako domácí video, reality show či sportovní přenos v HD rozlišení s megaostrými objekty, zároveň bez jakékoliv „filmové“ patiny, kterou plynulejší pohyby během akce opravdu nevytvoří. A ano, prvními red flags sterilní, vykostěné podívané jsou už čínští investoři v úvodních titulcích.(8.10.2019)

V první řadě vzkazuji uživateli Flipnic-RE, že se nemusí omlouvat, akorát radši nebudu hádat, který moje odřený pysky myslel. Jedny si umím olizovat a ty druhý, tak tam mě zase často někdo oli....takže k filmu - Ze všech stran se ke mně neslo, jestli už sem viděla tu novou píčovinu s Wilíkem a mě začalo kolosálně srát, že pokaždý, když sem řekla - NE - tak na mě bylo koukáno jak na nějakýho nelidskýho hybrida, co si ani nezaslouží žít. Takže sem se zase cítila jako na základce, kdy sem jako žlutá ovce v bílém stádu byla oblíbená asi jako dýmějovej mor. V zájmu vlastního klidu a nepřipomínání si základky sem se teda na tu "píčovinu s Wilíkem" podívala a odteď mohu všem odpovídat - ANO. Tím snad jejich dotazy skončí, protože jak se mě někdo zeptá co na to říkám, nebo nedej Buddho, jestli se mi to líbilo, tak sem opět kolosálně v prdeli a znova na mě budou koukat jako na nějakýho nelidskýho hybri...no to už tu bylo. Každopádně jo, poserte se do kruhu, mně se to líbilo. Nijak extrémně, ani zázračně, ale jako výplach mozku jednou, dvakrát za rok se na to klidně podívám, pokochám se crossovou honičkou, juknu jak Will Smith dal přes hubu Willu Smithovi aby následně Will Smith s Willem Smithem se spojili (ne prdelně) a dali přes hubu dalšímu Willu Smithovi, aby následně....éééé koho to sere, Eddie Murphy taky hraje dvacetirole no a co? K tomu přestárlej král Artuš v roli ultimátního kokota, nijak extrémně hezká Mery a to vše v rejži skorosoukmenovce Ang Leehů. Lepší průjem.(6.12.2019)

Vizuální stránka úžasná a mladá verze Willa Smithe uvěřitelná. Akce je vymazlená a odehrává se na zajímavých místech (na Kostnice mám letos štěstí). Ang Lee je machr. Příběh je bohužel devadesátková klasika, která bude mít příští rok třicet let výročí. Přitom stačilo aby Henry nebyl hodný hitman. Owen nevyužitý, Smithové hrajou svůj standart, Mary Elizabeth je ovšem neuvěřitelně super. Nikoho nepotřebuje, ničemu se zase tak moc nediví a v kariérním postupu má jasno. Blíženec není revoluce, prostě jen slušný akčňák.(19.10.2019)

Artový režisér a věhlasný scénárista dali dohromady supermoderní akčňák s devadesátkovou tématikou. Digitálně omlazený Smith má stejný problém jako De Niro v Irishmanovi, aneb oči řeknou všechno. Pořád ty digi ksichty ještě nejsou na top ůrovni, ale chvála filmařům, kteří se nebojí experimentovat s novými věcmi. Díky nim se kinematografie posouvá kupředu a digitální technologie je jedna z alternativním budoucností kam se ubírat. Pominu příběh, který přestává být zajímavý po 30ti minutách, což měl být pohužel paradoxně ten "wow" moment. To se ale nepovedlo. Smith na to ale určitě stále má a s padesátkou na krku se stále fantasticky ohání. Celkově Lee akční scény vymazlil a vypadají velmi působivě. To je zároveň asi taky jediný důvod proč si to pustit.(11.1.2020)

Že to má luxusní obraz a že tam pobíhá víc Willů Smithů, ještě neznamená, že z toho divák musí padnout na zadek. Další výzva žánrového všeuměla Anga Lee tentokrát nedopadla dle očekávání. Příběh je bohužel otřepaný, je z něj cítit, že roky ležel někde v zaprášené horní polici. Will chce do důchodu. Roky pro vládu odstraňoval nepohodlné lidi. Jenže při poslední fušce se něco pokazilo a odstranit se ho snaží jeho bývalý zaměstnavatel, aby zakryl stopy. A pošle vylepšeného klona. Pak se to ještě párkrát zašmodrchá, aby nám z toho vylezlo, že jde o sterilní průměr, který stojí za vidění kvůli dvěma velmi slušným akčním scénám. Kvůli scénáři nebo slzícímu Willovi nikoliv. Ani kvůli (krapet děsivému) digitálnímu omlazování herců. A ti, jenž nejsou součástí tohoto technologickém pokroku, se evidentně nudí.(25.11.2019)

Gemini man je přesně ten typ filmu, které v kinech do pár let prakticky nebudou promítány, jelikož na ně prostě chodí málo lidí a Paramount, jež je nyní prakticky jediným studiem, které točí originální filmy podobného typu (originální ve smyslu nenávaznosti k ničemu předchozímu), kvůli tomu definitivně zkrachuje, pokud si nenajde další dojnou krávu typu Mission Impossible. Co naplat, že podobné filmy mají v kinech svoje místo a na VoD jsou jim málokdy poskytnuty takové produkční hodnoty, jimiž oplývá právě nový film zasloužilého Anga Lee. Patrně jsem ale jeden z mála, co si toto myslí. V každé správné recenzi jsme se před měsícem mohli dočíst, že je Blíženec reliktem z devadesátek, který už dneska působí úsměvně. Chápu, že lidé, co sledují dění ve filmovém průmyslu déle než já a přihlíželi kolování tohoto projektu Jerryho Bruckheimera Hollywoodem, si toto myslí, ale za sebe říkám, že vůbec nemám problém s naivním filmem, u něhož člověka příběh příliš nevytrhne, ale nabídne divákovi něco jiného. V tomto případě Willa Smithe z dob prvního řádění Mizery Mika Lowreyho, čehož bylo docílené díky špičkové omlazovací technologii, která by před deseti patnácti lety nebyla možná a odsoudila by film v řešení dvou nespřízněných herců jako v Looperovi (v případě Blížence nutně více podobnými). A také špičkovou akci, která Leemu pořád jde a dobře se na to kouká. Jako čert kříži se vyhýbám 3D technologii, tím pádem jsem ani nebyl na projekci filmu v HFR (vyšší snímková frekvence) a při bitkách muže proti muži (zejména Willa Smithe proti Willovi Smithovi) jsem registroval podivně zrychlené pohyby, které na mne působily, jakoby měl být omlazený Henry Brogan robotem, v jednom konkrétním případě dokonce terminátorem. Možná je to způsobeno tím, že akční scény byly výhradně koncipovány právě ve vyšším snímkování, možná mají počítačové triky ještě co dohánět, faktem ale je, že omlazený Smith tu vypadá naprosto věrohodně a hned bych si dal nějaký akčňák v jeho nejlepších letech. Charisma ale samozřejmě neztratil ani po padesátce, takže stále zůstává hlavním tahákem filmu. Škoda, že to tentokrát nevyšlo komerčně, na třetí Mizery se těším moc.(30.10.2019)

Na to, jak vážně se bere, není Blíženec nijak zvlášť sofistikovaná podívaná, a ačkoliv jsem si to tajně přál, třetí roh willsmithsovského filmového trojúhelníku Já, legenda + Já, robot + ? rozhodně nevznikl. Kromě podivného scénáře, který jako by si několikrát připravoval půdu pro překvapivý zvrat, ale nakonec to nechal být, byly podivné také triky. Nemám na mysli omlazeného Willa Smithe, který je fakt dokonalý (Co bude dál? Můžeme vyhlížet třeba nové grotesky Bustera Keatona?), nýbrž to ostatní - spousta záběrů totiž vypadá tak rušivě digitálně... Honička na motorkách je fajn, ale občas něco zatahá za oči (člověk si prostě musí říct, jaké by to bylo třeba s kaskadérským šílencem Tomem Cruisem, který by nepotřeboval digitální dvojníky a motocykly), souboje muže proti muži působí spíše jako souboje robota proti robotovi... A nějaké režijní nápady? Když si vzpomenu, jak originálně onehdy pojal Ange Lee komiksového Hulka (ano, toho mám vážně rád), musím říct: Žádná sláva.(12.10.2019)

• Xmilden

Přísnost musí občas být, vždyť tohle je film Ang Leeho. Tady člověk musí mít trošku vyšší nároky než obvykle. Will Smith se zařadil po bok všech Arnoldů a Jean-Claudů, kteří si už v minulosti vjeli do vlasů se svým klonem. Blíženec je hodně zbytečné akční sci-fi, které nejvíce ohromí omlazeným Willem Smithem a jednou parádní honičkou na motorkách. Zbytek je často dost k nepřežití. Hlavně postavy nejsou zrovna dvakrát sympatické a zajímavě zahrané. Hrozně moc se těším na další Mizery a byl bych rád, kdyby Will přehodnotil své hollywoodské postavení. 45%(22.11.2019)

Od Gemini Man som nemal moc veľké očakávania, no zaujal ma trailer, kde mladý Smith naháňa starého Smitha. Hneď na úvod musím povedať, že nič prevratne nečkajte, okrem dobre spraveného, digitálne omladeného, učesaného a vylešeteného Willa Smitha, ktorý vyzerá skutočne famózne. Čo sa týka príbehu, tak je fajn a zaujme, aj keď každému komu aspoň trošku zapaľuje napadne, ako sa to presne skončí. Príbeh nieje nič extra a väčšinu ukázali už v ukážkach, ale dokáže zaujať jedným hercom, ktorý kope riť sám sebe. Musím sa priznať, že ma úvod bavil trošku viac, ešte keď bolo všetko zahalené rúškom tajomná, pretože záver, alebo teda druha polka skĺzla do klasického akčného filmu, bez nejakej strhujúcej scény alebo zvratu. A tým nemyslím akciu, ta bola celkom fajn, aj keď niekedy mi tie rýchle zábery k tomu moc nesedeli. Bavil som sa, no nebyť Willa Smitha šiel by som asi s hodnotením o niečo dolu. Obľúbený soundtrack: Gemini Man. 80% - 4*(14.10.2019)

V akci neuvěřitelně vynalézavé, hravé a...revoluční? Nádherně to vypadá, akce působí neskutečně hladce a plynule, někomu může místy lehce vadit až příliš výrazný "digitální"look. Ale i co se týče rozvržení akce do jednotlivých plánů mizanscény, pohyb aktérů po nich - to vše připomene dokonale nacvičené divadlo, dovedené téměř k absolutnímu perfekcionismu. Poměrně úsporný střih (teda aspoň pocitově, kde je Douglasovo měření, když ho člověk potřebuje?!) s velkým množstvím zoomování na detaily potěší a osvěží taky. Choreografie tělesných fightů potěší taktéž, hlavně bitka v katakombách je super - to hraní se světlem je takový příjemný zpestření. Líbilo se mi moc, jak se už tak rychlá akce v některých momentech ještě zrychlí a z ničeho nic to působí extrémně zběsile. Obraz mimochodem vypadá nádherně, neskutečně čistě, což někomu asi nemusí být po chuti. Příběh je neurážející, scénář úplně v pohodě, žádný dialogy tahající za uši, ani do očí bijící debilita se nekoná. Díky režii Anga Leeho to má spoustu nádherných obrazů a třeba všechny scény pod vodou jsou laskomina. Akce letos fakt nevypadala líp a přemýšlím, kdy naposled jsem byl z akce takhle nadšený. Ale je jasně vidět, že lidi tohle nedocení. Klidně bych věřil tomu, že za několik let se na tenhle film bude vzpomínat a hejt na něj, stejně jako propadnutí v kinech bude podobný wtf, jako třeba u Blade Runnera. Viděl jsem to ve 3D, 60 fps a fakt mě zajímá, jakou roli 3D (který jinak nenávidím) a vyšší počet oken za vteřinu, hrají v konečným zážitku z filmu.(14.10.2019)

Nevěřil jsem, že se Hollywood ještě vzchopí k takhle čistému akčnímu blockbusteru. Navzdory všem nevyhnutelným změnám v průběhu produkce je vidět, že se jedná o devadesátkový Bruckheimerovský námět v plné parádě - v centru stojí protagonista výjimečně zdatný v likvidaci padouchů, potenciální romantická linie je zcela potlačena a spiknutí vede až k nejvyšším příčkám, ale není zatíženo žádnými politickými ani sociálními kontexty. Vyprávění vytváří jednoduchou hyperrealitu, v níž existují jen inkriminované dvě strany konfliktu a nic jiného není důležité. Ang Lee pak čistým obrazem a digitálními úpravami tohle pojetí podtrhuje a opravdu pomáhá vytvořit alternativní svět, který jsem ale neměl nejmenší problém přijmout a nechat se jím alespoň na úrovni poctivého akčního zážitku pohltit. Samotná akce není statická a vynucená, nýbrž poměrně různorodá a posouvající děj, přičemž digitální look oči rozhodně nemučí a do zmíněného konceptu zapadá. A co víc, akce není zase tolik a sází se také na interakce postav, které jinak jednoduchou story usměrňují. Nejde o žádné revoluční žánrové blbnutí, na to je příběh pořád hodně standardní a v rozvíjení některých motivů nevynalézavý a zkratkovitý, ale staromilný nádech mi jinak imponoval a Lee mi po dlouhé době nabídl 3D komfort, v němž vidím perspektivní vizuální budoucnost (byť chápu, že mnoho diváků ten zmíněný hyperrealistický styl ihned nepřijme). Osobně jsem ještě čekal, že to bude ve stylu devadesátek značně vtipnější - ta serióznost mi k tomu místy úplně neseděla.(15.10.2019)

(65%) Viděno v kině díky CSFD projekci. Vida, vyšla mi projekce a to se mi až tak často nestává. Beztak jsem na tento film chtěl zajít, tak co. Určité negativní recenze mě nechali opět chladným a nezaujatým. Přesto celkové hodnocení (CSFD a všelijaké další filmové stránky) docela odpovídá. Já dávám slušný nadprůměr. Mě to nepohoršilo, vytknout toho dokážu dost, ale větší problém s tímto snímkem nemám. Pravda, dá se to vidět jednou, možná dvakrát a to nejlépe v pohodlí domova. Na druhou stranu mě to nijak nepohoršilo. Celková dvouhodinová minutáž byla taková na pováženou, nebo nevím jak to definovat. Úvod byl obyčejný, nebavil mě, pak to začalo být docela táhlé a příběhově chvílemi nepřehledné, ale ne nijak těžké na pochopení. Ale v cca 40 minutě filmu mě to začalo už víc bavit. V tomto časovém úseku se postava W.Smitha konečně setkala se svou mladší verzí (jak je ve filmu uvedeno – klonem). A musím uznat, že to byla skvělá akční sekvence. Nemůžu jí nic extra vytknout. A jak už spoustu diváků píše, že akce a celkový obraz, především v akčních sekvencích byl vytvořen dvojnásobným FPS, který se stal kamenem úrazu, tak to mi přijde ze strany kritiků přehnané. Je pravda, že asi tak 3 - 4x jsem viděl trochu zvláštní pohled na určitou scénku. Ale opravdu jen tak na zlomku vteřiny. Akce byla dobře natočená, ne sice nějak světoborně, ale víceméně byla přehledná. Sekvence při druhém střetnutí obou Smithů mě už nebavila tolik – to zde bylo docela odfláklé. Ale zase finále bylo slušně akční. Dost výbuchů, střílení a soubojů, které nebyly až tak úderné, ale co už. Jen tomu chybí hlubší cit k postavám a nějaký lepší děj, který mi přišel už k danému tématu ohraný. Nemáme tu třeba ani žádné napětí a závěr mohl mít nějakou lepší pointu, i když tu jedna byla, pokud se jí dá nazvat pointou. Herecké obsazení je na tom následovně. Will Smith je zde ze všech nejlepší. Chvílemi hraje na takovou vážnější notu a poté se chová nadlehčeně, jak je jeho zvykem. Takže i celkově se tu naštěstí najde i několik polovtipných dialogů, co pobaví. Spíš je to ale vážněji pojato, ale ne vždy to působí věrohodně. No, to jsem zase ulítl bokem. Další herci na rozebírání. Mary Elizabeth Winstead, coby roztomilá i když tak trochu bledá dívenka, co se zde objevila tak trochu omylem. Alespoň tak mi to přišlo. Byla zde rozhodně příjemná, její herecký výkon byl takový na levačku, ale snažila se aspoň tvářit upřímně. Nejvíc mě asi bavila ve čtvrté Smrtonosné pasti. Benedict Wong mi zde přišel na ty vtipné hlášky z celého filmu rozhodně nejlepší. Zato Clive Owen jako v podstatě záporák se mi jevil dost rozporuplně. Na jednu stranu mu nemůžu nic vytknout, ale na tu odvrácenější, nevím – prostě se moc nepředvedl, ani to teda neměl ve scénáři, tak mu nemůžu nic extra vyčítat, ale svoji úlohu splnil. Filmová hudba byla taková optimální. Kdyby zde nebyla, prd by se stalo, ale pro potřeby tohoto bijáku to bylo dostačující. Co k tomu víc dodávat ? Bylo to takové kostrbaté, ne každému to sedne a opravdu to je film na 1 shlédnutí. Ale já si nemůžu osobně víc stěžovat. Jen je to z jistého úhlu pohledu ohraná látka konceptu. To je celé.(10.10.2019)

• JitkaCardova

Tři, ale jen za tu nádhernou rvačku na motorkách, kde vedle střihu, kamery a akce fungovala ještě i zajímavá myšlenka, která to držela v napětí, protože se z ní mohlo rozvinout něco ducha-plného. Jenže příběh byl nakonec hodně prosto-duchý, prostě hodně prostoduchý, prostě hodně. Místy až nechtěně komický. A jestli si dopodrobna vzpomenu, jak jsem vlastně zmlsaná MI: Fallout, mohla bych to stáhnout i na dvě... Aj, vzpomněla! ;) *~(9.10.2019)

• mchnk

Tak už i filmy dělaj z plastu, dokonce z 3D tiskárny, o scénáři ani nemluvě, ten je přímo z kopírky...ale ta nezbytná kočička po boku Willů Smithů, v tomto případě samozřejmě běloška, se mi líbila. [Kino Citadela - Litvínov](11.10.2019)

Ang Lee je génius, keď pracuje s psychológiou postáv v dráme (Ľadová búrka, Túžba, opatrnosť), ale keď má to isté robiť v akčnom filme, stáva sa z neho totálny lúzer, nevidomý nefunkčnosti svojho diela. A v tom smere je Gemini Man ešte viac na smiech, jak kedysi Hulk. Začne to ako štvorhviezdičkový akčňák, s “odhalením” pointy sa z toho stáva dvojhviezdičkové béčko a záver už je vyslovene komédia. Fakt som až takmer dokonca dúfal, že toto ešte neni všetko. Tretia hviezda za špičkové akčné a bojové scény.(12.12.2019)

Ako fajn akcnak z cias minulych ma to celkom bavilo. Smith si to dava s prehladom a ma to niektore skvele momenty. Bohuzial triky sa obcas kruto nepodarili a vytrhavaju z filmu. Pred 20. rokmi by to bol obrovsky hit, teraz vsak uz nema co ponuknut. Najhorsie je, ze ten scenar nikto prilis neaktualizoval na sucasne trendy a od Leeho som cakal, ze tomu da trochu viac hlbky. Ciselne presne medzi 6-7/10(13.10.2019)

Digitálně omlazený Smith vypadá naprosto dokonale a dvě akční scény jsou tuze vynikající. Vše ostatní ujde, ale neohromí. V podstatě standardní akčňák jak z devadesátek, akorát natočený za použití nejmodernějších technologií. HFR mi úplně nesedlo (při akci kvůli němu film vypadá jak lepší home video), příště bych dal přednost raději klasickému 2D. 65 %(8.10.2019)

• boshke

Kdyby to vědělo, co to chce být, tak by to nemuselo být špatné. Když to totiž začne, ne nepovedenou, akční honičkou, kde si Willové nafackovávají motorkama, očekává divák oddychový, přepálený akčňák. Takže pak ho poněkud vykolejí Will, jak míří na Willa, slzí, tvář zkřivenou bolestí a deklamuje, jak on je on, jak ho nechce zabít, a druhý Will odpovídá, že on není on a tak dále. Pak si dáme zase akci a pak zase slzíme. Na závěr si ještě trochu zafilozofujeme a zamoralizujeme a máme oponu. Oponu, která nepadá ani za akčňákem, ani za dramatem nastolujícím otázky, ale opona za kočkopsem, kde se buď střílí nebo brečí... 50%(10.10.2019)

• Vančura

Většina věcí špatně a už to tady napsali jiní. Obsazení dobré max. tak napůl - Will Smith a Clive Owen ok, ale Mary Elizabeth Winstead (která ani nic neukáže) a (děsivě hrozný) Benedict Won fakt ne-e. Turisticky nudné lokace, podobně jako zoufale nedramatický děj - obzvlášť k závěru (který je fakt zlý) už se tam neděje v podstatě nic zajímavého, všechno to jede podle vyjetých šablon, nápadně upomínajících devadesátky (je mi téměř stydno to zde psát, když už to zde zaznělo tolikrát). Soundtrack - vůbec si nepamatuji, jestli tam vlastně nějaká hudba hrála, a fakt mě to nebavilo, ke konci víc a víc. Ten námět není celkem špatný, ale šlo z něj podle mě dostat mnohem víc. Celkově mě Ang Lee a jeho filmy dost míjí.(10.10.2019)

• SeBig

A tohle je co? Autoportrét? Okey, omlazení se sice povedlo, ale ty zrychlený pohyby? K pláči. Nebrečel jsem, jsem muž. Jo a jinak je to sračka.(18.12.2019)

Blíženec je rozporuplný o tom žádná. Je také dost pitomý a to převážně tím, jak moc originální a vážně míněný se snaží být. Je zde spousta špatných rozhodnutí a scénář je jak z televizního béčka. Na druhou stranu má film výborné tempo a i přes kolísající kvalitu triku, zde překvapuje zajímavě stylizovaná a natočená akce, které kdyby bylo více, byl bych ještě spokojenější. Je to tak 65% hlavně díky nevýraznému konci, který jsem čekal nabušenější, ale ty slabší 4* si film zaslouží. Já se bavil a Blíženec je pro mě příjemné překvapení roku.(17.12.2019)

• kajda.l

Film retuš? Kam ten film směje. Je těžko pochopitelné, čemu se dokázal režisér fantastické Ledové bouře upsat. Herecky téměř nesnesitelné. Už jeden Will Smith je obvykle moc. Dva jsou přespříliš.(10.10.2019)

Šplouch, šplouch. Angimu šplouchlo na maják. V koutku duše bych pochopila, že se pro jednou přiklonil k hrdlořezové kasové malomyslnosti, ale Ang toto nemá zapotřebí. Kasu mu s pevnou jistotou drží jeho nekulometová lidská témata, pro které ho chovám v úctě a oblibě. Proč tedy tento kousek? Zdá se to být zbytečným a nelogickým počinem.(10.10.2019)

Reklama na Blížence ve formátu 3D HFR mě nalákala do kina a navíc jsem byl zvědavý, jak vypadá "v reálu" omlazený Will Smith. V průběhu děje jsem nejednou pocítil jistou žánrovou zmatenost a nebyl jsem si úplně jistý tím, jestli samotný film ví, čím vlastně chce být. Máme tu co do činění s akčním sci-fi o klonování lidí, které je prošpikované sem tam nějakým tím vtípkem a romantickými narážkami, přičemž se místy povrchním způsobem snaží být něčím lepším v rámci sci-fi žánru. Co se akčních sekvencí týká, nemám výtek - honička na motorkách, souboj mezi lebkami či závěrečná bitka neměly vážně chybu - i když musím podotknout, že místy to kvůli kvalitnímu obrazu vypadalo až příliš uměle, avšak i přesto jsem rád, že jsem se rozhodl jít do kina právě na tento formát. Vizuál omlazeného Smithe byl vskutku působivý, trochu mě zamrzel malý prostor pro Benedicta Wonga a zarazil mě poněkud tuctový závěr. Určitě nejde o promrhané dvě hodiny v kině, ale zároveň jde o jednorázovou záležitost, která do týdne vyprchá z hlavy.(13.10.2019)

Začátek je naprosto skvělý a zajímavý, i když téma odchodu nájemného vraha do důchodu je taková obehraná klasika. Snad nejlepší je naháněčka v Kolumbii včetně těch scén s barevným domky a zdmi. Ale pak se z toho pozvolna tak nějak stane selanka, Budapešť celkově zklame včetně toho sklepení s kostrami, nějak se to začíná opakovat, holka se začíná chovat ne jako agentka, ale pošuk, a navíc - a hlavně - ti dva se utkávají v boji nablízko, přitom jsou nejlepší v čem? No ano, připravených střelách na dálku. Jenže tu uvidíme jen jednou na začátku, a pak už se s tím vůbec nehraje. Stejně tak Van Damme myslím měl zajímavěji využitý motiv svého klona, než je tomu zde. Nu a hlavní záporák - jak mám Clivea Owena rád a doufal jsem, že se ujme bondovského řemesla, tak tady nic nepředvede kromě pár dojemných rodičovských promluv. Snad ani za celou dobu nemá pistoli v ruce! A nakonec - což asi není nějaký spoiler, tak končí všechna tahle béčka béčkových scénářů - se nechá odkrouhnout jednoduše jak králík, ani žádný final fight, nic. (A btw, připomíná tady unaveného Nicolase Cage - takovým tím tupým pohledem světle modrých očí, asi víte, o čem mluvím.) Celé to vlastně tak nějak od půlky jde cestou jakési pohodičky, máme se rádi, pomůžeme si, není cítit jak na začátku ten pocit ohrožení a všeschopnosti těch zlých.(30.11.2019)

Něco jako Looper, akorát u toho nemusíte přemýšlet, což je výhoda, protože u Loopera sem musel rozběhnout mozek a konec, byl takový.......zvláštní. Tady tohle naštěstí neni, jede si to přímou linku a nutno uznat že dost dobře. Než sem film viděl, opět mně tady strašilo to hodnocení tady a i ve světě, ale ne, ne, obavy šli stranou hned při úvodním headshot.......né Will Smith právě že nedal headshot a proto se rozhodne odejít do penze a přitom zjistí, že to že nedal headshot bude jeho nejmenší problém. Jde po něm Clive Owen, který hraje standardního padoucha, což je i zároveň jediná věc, co mně na filmu mrzí, Clive Owen totiž dovede zahrát lepšího záporáka, ale dobře, on si totiž Clive ukuchtil doma v kuchyni silnější, rychlejší a nebezpečnější verzi Willa Smitha, který opravdu ve filmu působí živě a vůbec bych neřekl, že je digitální. A mladý Smith, tomu starému dává solidní čočku, ale ve finále se spojí a závěrečná vybíjená ve městě je parádní. A víte taky co je parádní, ta akce, je realistická a velice dobře natočená, sestříhaná a má choreografii a sem rád, že akce je pokaždé někde jinde a pokaždé je to něco jiného, takže bitky, přestřelky, honičky, je tady všechno a závěrečná bitka s Über-Waffe je prostě brilantní záležitost. A co se týče té technologie, ve které je film točen, tak se na to parádně kouká, hlavně to vynikne když se kamera oddálí a snímá i okolí, při honičce na motorkách je to krásně vidět. Takže já si nemohu pomoci a dávám plnou palbu, velice příjemné a nečekané překvapení.(20.10.2019)

Blíženec alias Gemini Man se dle mého skromného hodnocení nepovedl. Ang Lee je režisérem jenž za sebou ponechal snímky velmi slušných kvalit příkladně Pí a jeho život, Rozum a cit či Zkrocená hora, ale tahle báje o Castorovi a Polluxovi ho spíše táhne v Poseidonově říši ke dnu. Ve filmu jsem byl přepaden nedobrým digitálním vizuálem, který mi přidal další imaginární vrásku a já se závěrečnými titulky si konečně oddechl, že mám již Blížence za sebou, poněvadž koukat naň se mi již nikterak nechce.(11.10.2019)

Možná to bude tím, že poslední plnokrevný akčňák, který jsem v kině viděl byl jalový Angel Has Fallen, ale Gemini Man mě bavil od začátku do konce. Ne, že by byl nějak převratný po stránce příběhové (právě naopak), ale dobře se mi na něj koukalo a ani chvíli jsem se nenudil. Dialogy sice občas skřípou a scénář má pro žánr typické přešlapy, ale celkově mi to nijak zvlášť nevadilo. Omlazování se až na samotný "meh" závěr povedlo (co taky čekat jiného, když Smith na svůj věk zdaleka nevypadá) a hlavní lákadlo filmu tak nezklame. Do toho tam hraje soundtrack, který mi v některých postupech až příliš připomíná Panství Downton, což je při bližším zamyšlení nad zařazením obou snímků celkem paradoxní. Opticky něco mezi třemi až čtyřmi hvězdami, ale vzhledem k tomu, jak mě masivní kampaň docela odradila se přikloním ke čtyřem.(9.10.2019)

Graficky kvalitna pocitacova hra, kde Will Smith predvadza svoje slzenie na povel. Pre mna vizualne hrozne rusive, este to omladenie tvare budiz, ale pohyb a koncatiny brrr. Aj na motocyklova nahanacka. Dost mi to pripominalo Word War Z, takze zrychlene neprirodzene digitalne pohyby vsetkych. Vztah s McClaneovou agentskou dcerou bol sympaticky.(9.10.2019)

• kepiash

Před necelým měsícem jsem byl v Budapešti a vidět na plátně záběry tohoto krásného města bylo příjemným oživením nedávných vzpomínek. Na film samotný mi ale pravděpodobně moc příjemných vzpomínek nezůstane. Mr. and Mr. Smith je klasický béčkový akčňák, který se kvůli zásadním dějovým nedostatkům sám diskvalifikuje z toho, aby vůbec mohl být brán nějak vážně. A to je škoda... Pokud disponujete takovými technologiemi, díky kterým můžete herce dokonale naklonovat a navíc mu nasadit i takto drastickou omlazovací kůru, jistě můžete z podobného námětu vystříkat víc.(10.10.2019)

Bylo mi hned jasné, že Gemini Man nebude mít nějak extra zářivou dějovou kostru. U těchto typů snímků je prostě důležitější nápaditá akce, která v nejlepším případě ještě posouvá zažité hranice. A i když režisér Ang Lee tento bod po většinu času precizně plní (scéna s motorkami), tak nějak se neubráníte dojmu, že místo revolučního filmu sledujete nadupané akční sekvence v nějaké akční videohře. Tímto jsme se pomalu ale jistě dostali k jádru celého problému, čímž je vizuální stránka. Nechápejte mne ovšem špatně! Omlazený Will Smith vypadá vysoce realisticky, nicméně celý Gemini Man má až nepřirozeně "vyčištěný" obraz, což občas působí velmi rušivě a výslednému dojmu to poměrně dost škodí. Co tedy dodat na závěr? Nějaké řeči o filmovém mezníku berte s vážně hodně velkou dávkou skepse. Gemini Man je spíše první nesmělou vlaštovkou toho, kam se v následujících letech bude ubírat filmové, potažmo akční řemeslo. Nám tedy nezbývá nic jiného než doufat, že se to někdy konečně povede na výbornou! „Twenty-five years ago, Clay took my blood, he made you from me! The government chose me because there's never been anybody like me. He's been lying to you the whole time. He told you, you were an orphan, and of all the people in the world to come after me, why would he send you?“ (20.11.2019)

• Alementina

Opravdová sračka, nuda nuda nuda, trapný.(9.10.2019)

• silentname

"Gemini Man" sa nakoniec ukazuje ako smutné scenáristické zlyhanie. Je to smutné. Film je napísaný ako to najväčšie klišé, čo som videl asi za celý rok. Pôsobí to ako 90s film, ktorý však kvôli nedostatočnej technológii bol odložený, aby sa natočil, až keď na to tie možnosti budú. Skvelé. Bohužiaľ to nefunguje, lebo niekedy mám pocit, že ani na dnešnú dobu nevyužili tú technológiu dostatočne dobre. Najmä ak máme uveriť mladú verziu Willa Smitha. Všetky časti v noci a počas tmy sú dobre spracované. No počas scénok cez deň tie efekty začínajú biť do očí viac. A v jednej scénke, kde sa mladý Will Smith usmieva to pôsobí vysoko neprirodzene. Celková story je o agentovi, ktorého jeho bývalí zamestnávatelia prídu zlikvidovať, lebo sa dozvedel veci, ktoré nemal a teraz musí zomrieť. Ale je príliš dobrý, tak je treba na neho poslať niekoho, kto je schopný sa jeho talentom vyrovnať. Ako som to sledoval som si hovoril, že je to dosť priemerné a v ničom nejako výrazné. No aj napriek mínusom, som to nejako ešte bol schopný prijať. No keď príde záverečná akčná scénka s novým bojovníkom, tak som mal pocit, že sa to zmenilo na absolútne idiotský finiš, ktorý tomuto filmu len zatlačí klinec do rakvy. Nebudem vám to spoilovať, ak chcete tento film vidieť, no povedzme, že vidieť mladého Willa Smitha, ktorý pôjde proti Willovi Smithovi 50-nikovi nie je to jediné, čoho sa tu dočkáme. To bol moment, že som neveril na čo sa už pozerám. Konec. Will Smith je sympatický herec a obdivujem jeho talent, no v tomto filme skutočne nepôsobí nejako zaujímavo, ani do toho nepridáva nejakú veľkú dávku svojej osobnosti a talentu. Je to funkčné. A to nám musí stačiť. Mary Elizabeth Winstead tu má veľmi jednoznačnú rolu a dokonca som to odhadol hneď ako som ju uvidel. Bol som si istý, že tu bude mať väčšiu rolu ako prenajímať rybárske člny. Film ide ako podľa šablóny. Je predvídateľný a málo zaujímavý. Akčné scénky? Myslím si, že ich tu mohlo byť trošku viac. Vyzerajú okey, no nemôžem poprieť, že som už videl lepšiu akciu. Čo viac dodať. Film je jedno veľké sklamanie. Hodnotenie: C-(11.10.2019)

• Lacike

Deväťdesiatkové tupé akčné béčko so 150 megovým rozpočtom. Dejovo to pôsobí jak remake prvého Bournea. Len namiesto straty pamäti trpí hlavný hrdina (špičkový vládny zabiják) rozklonovaním osobnosti, takže pri snahe zistiť prečo ho chce zlý šéf tajnej služby zabiť, po ňom ide jeho mladší klon, ktorému robí zlý šéf taťku. Proste taká rodinná dráma. Ale vzťahy medzi postavami nefungujú. Aj keď to natočil schopný Ang Lee, tak takú šialenú zápletku nedokázal uveriteľne predať ani on. A ani herci mu príliš nepomáhajú. Smith vo vážnej polohe je znova prkený. Owen má tak nezmyselnú postavu, že nevie jak ju podať. Za niečo stojí jedine Mary Elizabeth Winsteadová, ktorá tu nehrá typickú neschopnú ženu, ktorú musí hlavný geroj zachraňovať, ale schopnú agentku, ktorá sa o seba postará sama. Možno by bol lepší film o jej postave. Najväčším kladom filmu sú akčné scény. Ale aj tie sú rozporuplné. Na jednej strane sa snažia pôsobiť oldschoolovo, ale zároveň z nich často trčia triky, vďaka čomu neraz pôsobia umele. Napríklad mi pripadá komická snaha o čo najvernejšie stvárnenie omladeného Smitha, keď na motorke robí nereálne kúsky, ktoré by nezvládol žiadny človek a vďaka pohybov Smithovho tela je jasné, že to je CGI figúrka. Vďaka tomu ma z akčných scén bavili zakaždým len tie reálnejšie fragmenty a štval CGI upgrade. Takisto zamrzí PG-13 rating, takže prestrelky sú znova bezzubé. No a vďaka 120fps obraz celý čas vyzerá strašne neprirodzene ostro a keďže nepoužili žiadne dodatočné výrazne filtre, tak dodáva filmu nádych niečoho lacného. Vyzerá to jak amatérske videá z youtube na ktorých predvádzajú kaskadéri nejaké šialenosti. Výsledkom je divný film, ktorý pôsobí jak experiment. Ale skôr nevydarený a znova si ho pravdepodobne nepustím. 5/10.(25.11.2019)

Velké očekáváni, vystřídalo velké zklamání 😒(12.10.2019)

Scenáristicky sice nic nového, režijně ovšem skvělé. Spousta lidí tu chválí digitál. No, v akčních scénách byl bohužel poznat hodně. Ten obličej mladého Smithe? Řekl bych super, kdybych předtím neviděl film Terminator: Dark Fate, kde v úvodu vidíte mladou Sarah a Johna, ve kterých nebylo poznat kousek animace. Opravdu jak skuteční. Oproti tomu je v Gemini Man, i přes super mimiku, animace rozpoznatelná od první chvíle. Nicméně stále je to parádní film a hodně dobrou hudbou.(21.11.2019)

Byl to Vidocq v roce 2001, byli to Public Enemies od Manna, Gamer od Neveldine/Taylora či celá hobití trilogie. To všechno jsou průkopníci digitálních bariér ve filmu, kteří, jakkoli jim to bylo dříve vyčítáno, osahali ostatním nezmapované území bez limitů filmového pásu a dvaceti pěti okének za vteřinu. A teď k nim přibude tahle segalovka. Gemini Man jede za určených podmínek na až 120 FPS, což oku nepřipravenému může připadat jako neskutečná ohavnost. A ona to ohavnost je. Akční scény se ještě dají ustát, pokud, dle mého příkladu, se pohybujete notnou dávku svého času ve virtuálních světech (a film se různými first-person shoty snaží takto s divákem identifikovat), scény civilní zvládá ale už hůře. Ona přílišná ostrost a obrovské rozlišení bojují s tím, jak snadno odhalí umělé svícení a zlikvidují jakékoli další plány v obraze. Pokud je vzdálený objekt zaostřený stejnou mírou jako přední, obraz tak totiž začne působit dvojrozměrně místo prostorově, protože člověk je tak zvyklý vizuálně pracovat už s prostými limity svých očí. Pokud je potřeba tvůrců zvyšovat počet framů za sekundu motivovaná snahou přiblížit diváku dění na obrazovce, ignoruje tím fakt, že lidská pozornost, zrak, vnímání, funguje taktéž subjektivně. Dobré akční scény ve filmech s tím pracují a na poli neustále se měnící a frenetické situace nám předhazují klíče k upoutání naší pozornosti na to, co chce, abychom viděli. Gemini Man má pocit, že takové klíče nepotřebuje. Stačí mu jen maximálně zaostřit dění a jediné, co po nás chce je, abychom se dívali. Ono samostatné akční scény nejsou pak vůbec špatné (až na některé opravdu tristní triky), ale nepůsobí dojmem, že se v nich pohybují živí lidé. Což je problém u příběhu o tvrdých zabijácích, kteří mají krvácet a trpět. __________ Zajímavý je, že jsem o tomhle původně psát vůbec nechtěl, protože více než onou technickou stránkou, jsem byl zasažený tím, že je využita na to, aby odhalila naprostou vyřízenost dřívějšího prvního muže Hollywoodu Willa Smitha. Ten zde působí unaveněji a nepoužitelněji než libovolný současný Bruce Willis a tříciferné číslo framů z něj nemilosrdně nesundavá svoje oko. Ten člověk už není schopný ani přirozeně zahrát to, že přijde do místnosti a fakt, že film se zaobírá jím a jeho WETA klonem mi přijde více fascinující než celý ten demonstrovaný technologický pokrok. Já vím, že Čínani toho od svých ochočených hereckých kurviček nic víc nechtějí, ale tady už jsme na hranici toho, že je vám nepříjemné se ocitnout s očividně nekomfortním představitelem, u jednoho díla. Není tajemstvím, že scénář k tomuhle chrchlu existoval už v 90. letech a delší dobu k němu byl přivázaný Nicolas Cage. Zábavné je pak sledovat, jak patrně jediná změna od jeho původní podoby nastala v připsání ženské postavy. Ta v dobré polovině scén zmateně stojí v pozadí a neví co má dělat, zatímco si dva Willové Smithové povídají o šrámech na duši. Připomíná tak, když jeden z hráčů nestihne dorazit na seanci Dračího doupěte a vy musíte odehrát scénář s ostatními hráči a tvářit se, jakože tam v tom příběhu jeho postava s nima je. A tak to jde dál a dál. Co slovo, to perla: "It's not a gun time. It's coffee time.", "I cannot sleep. There is where the ghosts are.", to vše pronesené hercem, který si s každou slabikou více a více uvědomuje jak je na konci kariéry. Pokud by u původního scénáře seděl David A.Prior, uvěřil bych tomu. A to byla upřímně ta věc, která mě na tom filmu bavila nejvíc. Je to jak sledovat starou cannonovku s vědomím všech rizik, která to přináší. Smějete se v bulváru příběhům o chudácích, co vyhráli v loterii sto milionů a během dvou let je prošustrovali na chlast, fet a kurvy? Tenhle chudák vyhrál od smrtícího komba Bruckheimer-Čínani 140 mega a prošustroval to za pár měsíců za filmařský ekvivalent toluenu s krokodýlem. Crazy times.(7.1.2020)

• Praxis

Bizarní děj se zmateně pobíhajícím ústředním triem, které pořád nahání mladičký panic, co by potřeboval zasunout, ale neví jak, protože momentálně zasouvá tak leda náboje do zásobníku. Pár hezkých choreografii soubojů, u některých je vidět bolestné použití CGI, a občas to působí dost papundeklově. Jinak je to o hovně. Zmatené jak scénaristicky, a ani herecky to není bůhvíjaké. Zív zív ještě větší než jsem čekal. Už po hodině jsem měl pocit, že na to koukám celou věčnost. Opticky strašně dlouhej film, kde se vůbec nic neděje. 45%(10.1.2020)

General formula: (120 fps - 90s plot) * 2 Smiths = 60%__________________________________________________ 3D approach formula: (120 fps - 90s plot) * (3D : 2 Smiths) = 45%___________________________________________ Fps approach formula: (90s plot + 120 fps) : (3D + 2 Smiths) = 42%______________________________________ Complex approach formula: (138 mil. budget : 2 Smiths) : [(90s plot + 120 fps) * (2019 production year * 3D)] = 54%___ All formulas average = 50%(10.10.2019)

No to bylo teda ... než mi došlo, že je to aj scifi, aj akční aj asi i psychologický ...aj aj aj ,... Zajímavá byla ta akce, proto s odřenýma pyskama vietnamské puberťačky (sorry Asie ..) tomu dávám 3*. Ale jinak to byla fakt slátanina bez jakýkoliv hodnoty, smyslu a významu a divím se, že se formát jako Will Smith nechal zblbnout do něčeho takovýho... Jo a taky Elizabeth byla fajn, ta byla hodně fajn, ta se mi líbí už od Pilgrima.(24.11.2019)

Nějakou dobu jsem se u tohohle filmu bavil, ale od "Maďarska" to šlo do kytek a závěr byl vyloženě rozpačitý až trapný. Akce natočena skvěle, Will i Mary jsou tady fajn, ale to nestačí. Další akční jednohubka, co brzy z mysli mé vyšumí.(9.10.2019)

To, že se v Hollywoodu objeví velice zajímavý námět hned neznamená, že by se film dočkal rychle realizace. Jedním takovým příkladem za vše bude rozhodně Blíženec- Ten se chystal přes šílených 20 let a za tu dobu kdy si prošel Development hellem se kolem něj motalo spousta zajímavých režisérských a především hereckých jmén. Film mohl například režírovat Tony Scott, zajímavější je to ale právě až u toho castingu- Kolem hlavní role zabijáka, kterému začne jít po krku jeho mladší klon se za těch 20 let motali herecká jména jako Harrison Ford, Mel Gibson, Clint Eastwood, Arnold Schwarzeneggger, Sylvester Stallone nebo Sean Connery v době kdy ještě po Lize výjimečných nezlomil nad herectvím hůl. Už to vypadalo, že se ten film nikdy realizace nedočká a přece jen jsme se dočkali- režii si vzal na starost Ang Lee a hlavní roli nakonec po všech těch letech získal Will Smith. Důvodů proč se tak dlouho čekalo na realizaci snímku bylo hodně, ten hlavní ale měl být především ten, že se čekalo na to až bude technologie na takové úrovni aby mohla být hlavní herecká hvězda digitálně omlazena a krom role stárnoucího zabijáka si zahrát i právě svou mladší verzi. Ang Lee už se třeba u Pí a jeho život osvědčil, že mu práce s technologií nedělá problém a především má neskutečný cit na vizuál, Will Smith zase několikrát předvedl, že dobrý herec a především mu role drsňáků nedělá problém. Prvotní trailery sice ukazovali, že ta technologie ještě není tak úplně dokonalá a mladý Will Smith nevypadá zrovna realisticky, pořád tam ale byla ta zvědavost a doufalo se, že se triky do premiéry stačí doladit. A především byla otázka jestli bude Blíženec po těch 20 letech realizace fungovat a obhájí si titul projektu o kterém se v Hollywoodu dlouho mluvilo. Ve finále by možná nebyl ani tak problém, že je námět filmu přes 20 let starý, finální Blíženec ale opravdu působí jako zakopaná akční relikvie z 90. let, kterou nikdo nějak zásadně neaktualizoval a možná, že kdyby film vyšel v 90. letech tak by z něj mohla být akční klasika. Píše se ale rok 2019 a i kdyby se film snažil schválně odkazovat na 90. akční klasiky (nesnaží), pořád film bude v dnešní době tak trochu podivně vyčuhovat. Naštěstí ale režíruje právě Ang Lee a ten dokáže aby ten film alespoň víceméně fungoval. Blíženec je především akční film. A jakožto akční film funguje. Vybavím si minimálně 3 akční scény, které bych označil za výborné a neskutečně jsem se u nich bavil. Will Smith je především v ideálním věku a kromě toho, že v akčních scénách funguje také dokáže uhrát nájemného zabijáka ve středním věku. Každý stárneme, Smith se ale s tímhle faktem vyrovnává celkem snadno a mám dokonce pocit, že si to užívá. A táhne díky tomu Blížence. Především se ale vyplnilo jedno přání- DIGITÁLNĚ OMLAZENÝ WILL SMITH JE SKVĚLÝ! Digitální omlazování ještě opravdu neumí každý a někdy pořád vyloženě bolí a kazí dojem (víc nám o tom už za měsíc dle ohlasů ukáže Scorseseho Irishman) a dle trailerů na Blížence se nezdálo, že bude digitálně omlazený Smith fungovat jako jedna z hlavních postav na které má příběh stát. Jenomže se to povedlo! Nevím jestli se shodnu se všemi, mně ale digitální Smith opravdu potěšil a užíval jsem si každou interakci normálního Smitha a digitálně omlazeného Smitha! Junior je ve finále jedna z nejpozitivnějších věcí na tomhle filmu a rozhodně bych nečekal, že budu ve finále tak nadšený právě z digitálního Smitha. Bavila mě i Mary Elizabeth Winstead, přičemž je mezi ní a Smithem jakási zvláštní chemie, která ale celkem funguje. I Benedict Wong je fajn a i když ve filmu funguje spíše jako odlehčující postava, přesto funguje jako plnohodnotná součást filmu. A ve finále mě celkem bavil i Clive Owen, který se dokáže tvářit jako někdo komu na jeho výtvoru opravdu záleží a bere ho jako syna, každému ale dojde, že tak trochu lže. Owen se svým zlým ksichtem vždycky seděl spíš na záporáky a tady takhle funguje. Možná jsem od jeho záporáka ale přece jen čekal něco víc. Možná více propracovaný vztah s Juniorem? Možná nějakou lepší interakci s Henrym? Já vlastně ani sám nevím, Owen mě bavil, zároveň jsem ale prostě od něj čekal něco víc a vlastně na mně nefungoval jako hlavní záporák/hlavní hrozba. Minimálně tohle se ale ještě filmu odpustit dá. To co se Blíženci odpustit nedá je, že jaksi nevyrovnaně balancuje mezi akčním béčkem (tyhle pasáže celkem fungují a ten film se mohl v 90. letech opravdu stát kultovním filmem) a zároveň filozofickou sci-fi o tom jestli mají klony stejná práva jako normální lidé nebo jestli taky dokáží začít cítit nějaké emoce. Když se ten film najednou nebere extra vážně, najednou vlastně funguje strašně moc. Jakmile se ale začne brát vážně, nefunguje to skoro vůbec. A není to kvůli tomu, že by Smith nedokázal uhrát stárnoucího zabijáka, který má poprvé v životě reálně strach nebo, že by digitálně omlazený Smith nefungoval v interakci s normálním Smithem. Je to prostě proto, že ten film nefunguje jako vážná záležitost. Což je s podivem vzhledem k tomu, že film režíruje právě Ang Lee. Což mě přivádí k tomu jak se Ang Lee k tomuhle filmu vlastně dočkal. A tady se dostáváme do spekulací- Ang Lee jakožto vizuální režisér podle mně šel k filmu především právě díky hlavní zápletce a využití de-agingu. Možná mu byla celá zápletka vystřižená jak z akčního filmu prostě ukradená a šlo mu především o de-aging. Je to klidně možný. Nebo si chtěl Lee třeba zkusit akční film. A úplně mu to nevyšlo. To je ale naprosto v pořádku. Režisér povedeného Tygra a draka, Hulka, který byl tak trochu jiná komiksová adaptace v tom nejlepším slova smyslu nebo parádního Pí a jeho život prostě tak trochu šlápl vedle, zároveň si ale vyzkoušel de-aging, což se mu jako režisérovi, který dbá především na vizuál určitě líbilo. A zároveň Lee dokáže natočit akční scény parádně, ať už je to přestřelka, naháněčka na motorkách nebo jen pěstní souboj. Je to fajn a akční scény stojí za to, ve finále je to ale přece jenom fakt málo. Film se jinak natáčel na různých lokacích, v hlavní zápletce filmu se totiž postavy stěhují z bodu A přes B do C a tudíž se cestuje po světě. Natáčelo se na skutečných lokacích a některé záběry vypadají opravdu krásně. Zároveň to ale celé někdy působí jako, že je prostředí celé vytvořené v počítači (i když není) a bohužel to tak působí především ve chvíli kdy si jdou Smithové po krku. Ten film vlastně vizuálem není kdovíjak povedený a kdybychom neměli toho skvělého Smitha Jr., nemá se tu skrz vizuální stránku bůhvíco chválit A je to škoda! Se scénářem mám jinak ten problém, že je od začátku jasné jak by film mohl skončit respektive existují dvě možnosti jak by mohl film skončit: Tou odvážnější cestou a tou očekávanější cestou. A mrzí mě, že se tvůrci vydali spíše tou očekávanější cestou i když to vlastně chápu. Jen mě mrzí, že tu v součtu nikdo neměl koule na to přijít s něčím trošku temnějším, drsnějším a v rámci žánru originálním... Blíženec je vlastně hodně oukey. Smith je super, Smith Jr. vypadá dokonale, Winstead je fajn, Wong je fajn, Owen je Owen, akční scény stojí za to, lokace jsou sem tam hnusný, až podivně to přeskakuje z akční voloviny do filozofické úvahy nad životem klonů a ve finále ten film možná opravdu dorazil až moc pozdě, zároveň ale neurazí. Bylo by zajímavé vědět jak moc se scénář upravoval (upravoval ho David Benioff, jeden z showrunnerů Hry o trůny) a jestli by ten film nebyl lepší kdyby se scénář trochu nerozpracoval a nezměnil, na to už je ale asi pozdě. Je to fakt oukey film, podruhé už ho ale nikdy vidět nemusím.....(10.10.2019)

Od Anga Lee jsem sice čekal něco trochu jiného, než bezduchý akčňák, ale i tak jsem docela spokojen. Film si drží celkem solidní tempo, akce, byť místy trochu sterilní, má něco do sebe a Smith má sice na kontě lepší role, ale nevadil mi a uvítal jsem přítomnost Mary Elizabeth Winstead, pro kterou mám slabost. Přežít se daly i existenciální kecy, bez kterých se Smithovy filmy asi už neobejdou. Jinak mě zaujaly dvě věci a obě technického charakteru. Překvapily mě ne úplně vymazlené akční scény, což se projevilo především při motorkové sekvenci. Animátoři si při dnešních možnostech nemohou počínat jako v 90.letech, jakkoliv je celý film připomíná. Za to by zasloužili nakopat. V protikladu tomu stojí bezchybné vyhlazení rysů Smithova mladšího jé, které jakoby si odskočilo z natáčení Fresh Prince. To byla pecka. 70%(1.1.2020)

Film, který je vším jiným než jsem čekal. Není špatný, to zdaleka ne, ale má značně nevyvážené tempo. Na akční film nezvykle dlouhé dialogové - a hodně statické - pasáže a na to, aby byl sci-fi dramatem odsuzující klonování, jsou zase velice povedené akční scény jakoby něčím navíc. No tak vážně nevím. "Blíženec" se ke mě moc nepřiblížil...Určitě ale mu dám aspoň ještě jednou šanci.(12.10.2019)

...Američania (dúfam, že aspoň Číňania potiahnu, a zachránia nielen Jerryho reputáciu...) zrejme veľmi málo pochopili (ocenili) najnovší počin tchajwanského režiséra Anga Leeho, kde o dušu omladzuje Willa Smitha, keď si asi budete normálne myslieť, že ste sa vrátili v čase za čias mladého Fresha Princea, ó áno, je to také dobré, až neskutočné, čoho sú schopné, dnešné, namakané počítače... K technickej stránke filmového diela nemám takmer žiadne výhrady, keď som k tomu ešte extra nepostrehol, žeby mi táto digitalizácia liezla na nervy. I napriek tomu sa mi ale zdá, že samotný Lee trochu vychádza z formy, keď voľakedy bolo o ňom oveľa viac počuť, aj čo sa týka prestížnych filmových cien (oscarov). Will Smith (Junior) proti Willovi Smithovi (Henry Brogan), keď „obidvoch” stelesňuje jeden a ten istý herec, je to atypické, ale je to veľmi dynamické, či samotná sekvencia na motorokách je pravdepodobne vrcholom celého Blíženca. Režisérova vizualizácia je mojej osobe veľmi blízka, ale bohužiaľ so scenárom je to trochu horšie, na čo si moc všetci navôkol seba nedávali veľký pozor. Trojlístok scenáristov ho ozvláštnila až príliš otupeným výrazom, plným klišé, čo by možno nezhltli ani malí škôlkári ? Jerry Bruckheimer býval hodne vychýreným producentom-par excellence, hádam sa mu to ešte vráti v blízkej budúcnosti ? Will zakopol vedľa spolu s Angom (a ten mimochodom už druhýkrát po sebe za krátky čas !) _ “ Vizuálny EXPERIMENT, ktorý sa zastavil niekde na pol ceste, s potenciálom, ktorý ostal dosýta nevyužitý”... _ PS: Mary Elizabeth Winstead vskutku celkom potešila, čo sa o Cliveovi Owenovi povedať vôbec nedá, a pritom v Children of men bol vynikajúci.(14.10.2019)

Blížence můžu s klidným svědomím zařadit mezi ty povedené filmy o agentovi v penzi, kdy se samozřejmě i tentokrát pokusili tvůrci zápletku okořenit o nějaký ten netradiční prvek. V tomhle případě jde samozřejmě o klona, který je stejně dobrý jako originál, ale akorát v mladší podobě. Inu jde vidět, jak se technologie posunuly a jak již dříve předvedly komiksové filmy, omlazovat se dnes již dá natolik dobře, že to člověk vlastně ani nepozná. Co mohu dále pochválit jsou akční scény, jež nepůsobí nijak přehnaně ani trapně a jsou po choreografické i filmařské stránce velmi dobře zpracované. Jak jsem již zmínil, zápletka je taková tradiční a člověka ani nepřekvapí, což je trošku mínus, ale od takového filmu člověk něco hlubšího prostě čekat nemůže. Film samozřejmě mohl skončit o pár minut dříve, ale tvůrci si prostě neodpustili dát do finále ještě další proměnnou a hrdinové tak v poslední chvíli museli čelit ještě supervojákovi, což bylo krapánek trapné a nadbytečné. Blíženec díru do světa rozhodně neudělal, ale pořád je to ten typ filmu, který si rád pustím večer doma a na chvíli vypnu. 75%(9.10.2019)

HFR ( High frame rate ), to je nákaza, ktorá oslabuje filmovú imunitu. Aby ste ma pochopili, zašiel som na BLÍŽENCA v jeho 3D podobe a v HFR a dostalo sa mi najkatastrofálnejšieho kino zážitku môjho života. Rozmazané farby, nefungujúce 3D a všetko to pôsobilo ako nejaká superdrahá inscenácia, alebo domáce video v HD. Proste hnus. Toto nemalo s filmovosťou spoločné nič. Takže prosím pána Camerona, aby to pri ďalších AVATARoch buď zdokonalil, alebo radšej ani neskúšal. Čo sa týka filmu samotného, je to béčko s áčkovým rozpočtom, béčkovými hereckými výkonmi a áčkovými akčnými scénami, ktoré by ma potešili snáď ešte viac v normálnom formáte. Ako minútka to ale stačí.(19.10.2019)

Klasický, šablonovitý akčňák, kde byla akce místy opravdu výborná a místy mi to kazily digitální efekty viz. scény na motorkách a na druhý upravený xicht Smithe, se občas taky nedalo dívat. A nejhorší je PG-13. Čekal jsem rozhodně víc, ale dalo se to zkouknout, aniž bych se nudil. Škoda, průměr.(21.11.2019)

Čuchám, čuchám komerční propadák roku... nebojte se, není to tak zlé, jenom jsem asi čekala originálnější zápletku a více soubojů Willa Smithe s Willem Smithem. P. S. Clive Owen by to už měl zabalit, jako záporák byl úplně marný.(13.10.2019)

• BoredSeal

Neuvěřitelná trapná hrůza a to nemyslím omlazovací efekty, ale ten strašlivý příběh a provedení. Kromě podivně hnusného obrazu mě udivily časté divně komponované záběry na samotné herce mluvící na kameru jak z videoherní cutscene ala Command and Conqueer. Vraťte mi zpátky dvě hodiny života, radši snad vidět nějaké céčko s Chuckem Norrisem.(29.11.2019)

Formátem a celkovým technickým zpracováním možná jde Gemini Man o nějaký ten výrazný krůček dopředu, což se nedá říct o samotném obsahu, neboť svým obyčejným námětem jde nejméně dvě dekády dozadu. Ang Lee na to vždycky šel jinak, ale upřímně, nic kdovíjak údajně revolučního jsem zde v průběhu oněch necelých dvou hodin doopravdy nenašel. Reflexivně dravé akční sekvence (ač v mnoha ohledech sterilně generické) a vizuální stránka jsou poměrně působivé. Mladší verze Willa Smithe je fakticky až mrazivě přesvědčivá. Jinak popravdě nelze říci, že se jedná o převratně výjimečný filmový titul vyžadující zvýšenou pozornost... Verdikt: 62%(26.11.2019)

Tuctovější příběh s tuctovějším záporákem, ale velice výborná dvojrole Willa Smithe a rozhodně ne tak blbý akčňák, jak jsem očekával. Dramatické scény jsou výborné, 3D zde funguje a co mě tak mrzí je občasný až telenovelní vizuál. Zřejmě za to může ono vyšší FPS snímkování, než u jiných obdobných filmů. Celkově to totiž působí až moc čistě, což není zřejmě závada, ale spíše nezvyk. Na barevném tónování ovšem ubrat mohli, neb jsem si u několika sekvencí říkal, že někde v pozadí určitě číhá Esmeralda. Přesto ale zvedám palec nahoru. Ang Lee dokázal celé toto dílo ukočírovat a když přežijete ten klišé příběh (mnohokrát jinde viděný), zalíbí se vám to. 75%(16.10.2019)

Tahle Will vs Will záležitost byla nakonec celkem dobrý nápad a určitě to není takový průser, jak bych čekal podle zdejších komentářů. Od začátku to má rychlejší tempo, Will zahrál tuhle roli fakt výborně a od nástupu dvojníka to šlape jak hodinky. Trochu jsem se bál, že akce bude digitální bordel a poleze mi na nervy už podle traileru, ale ve výsledku to až tak špatné nebylo (až na pár scén). Pořád si myslím, že “normální” akce bez digitálně upravených rvaček by byla lepší, smysluplnější a prostě by se na ni líp koukalo, ale i tak to nedopadlo úplně nejhůř. Samotné akce tady až tak moc není, ale o to lepší je a víceméně jen doplňuje hlavní příbehovou kostru, která se povedla a celková interakce obou Willů, jejich dialogy a příběh byly kvalitní, celkem inteligentní a určitě ne odfláknuté. Díru do světa to neudělá, ale já jsem více než spokojený a Gemini Man jsou ve výsledku dost povedeným filmem.(24.11.2019)

• chelseaman22

Gemini Man má slibný úvod, který je však popraven klasickou zápletkou, kdy je veskrze pozitivní hrdina naháněn „svými“ za něco, co samozřejmě nevykonal. Výsledkem všeho je to, že vše dopadne dobře a žili spolu šťastně až nadosmrti. 48 % Celosvětový příjem k 16. 12. 2019: $173,174,352, což je 1,25 násobek rozpočtu(17.12.2019)

Celkem kvalitní akční film, já si užíval perfektně zmáknuté bojové scény a přestřelky. Na děj jsem tu tolik nehleděl, ale ani to nebyla úplná ptákovina. ... GA Cinema 3D HFR(14.10.2019)

• fugazi

Will Smith se dvě hodiny pošťuchuje s gumovym paňákem, kterej vypadá jako on, protože je stejnej, má stejný DNA, jsou si podobný, jsou z jednoho těla ... spoiler ... je to klon! ... 4/10(6.12.2019)

• kristianzen

Od tvůrců a herců, kterých si cením, je to podpásovka. Na to se nedalo dívat. Ten scénář, dialogy, kamera, režie, to bolelo.(22.11.2019)

Blíženec je velice průměrný film, který sice na první pohled působí jako čistokrevný akčňák z devadesátek, ale na kolena ho sráží až příliš uhlazený a digitální vizuál. Zejména pak v některých akčních scénách je to hodně vidět. Také příběh se moc nepovedl. Jedná se spíše o podprůměr, ve kterém vás absolutně nic nepřekvapí. Akční scény jsou sice fajn a film je jimi nabitý od začátku až do konce, ale jak už jsem zmínil, většina z nich působí hodně nepřirozeně. Možná za to může fakt, že tvůrci natáčeli tento film ve 120 snímcích za vteřinu. Každopádně je to skutečně docela dost rušivý element. Obzvlášť v některých akčních scénách je ta digitálnost až moc zřetelná. Dokonce i vizuál mimo akční scény, je až moc barevně sytý, uhlazený a čistý. Zkrátka působí hodně nepřirozeně. Možná je to o zvyku? Za co si tvůrci však zaslouží obrovskou pochvalu je vizál mladého Willa Smithe, který vypadá naprosto fantasticky a narozdíl od všeho okolo působí v každé scéně velmi uvěřitelně. Pokud jste fanoušky Willa Smithe, tak se na film podívejte. Litovat nebudete, ale neuvidíte nic, co byste si za pár dní ještě pamatovali. Slabé 3* 50%(28.11.2019)

• Triple H

Niektoré veci nejdú dokopy. Napríklad viktoriánska konverzačná dráma a Michael Bay, alebo Rýchlo a zbesilo a Jim Jarmusch. A podobne nejde dokopy ani sci-fi akčňák s Willom Smithom a Ang Lee. Lee je vynikajúci režisér, ale s komerciou si veľmi nerozumie a už raz toho bol všelijaký výsledok (Hulk). Je to pokojný chlapík, ktorého parketou sú pomalé tempo, vzťahy, jemnosť a relatívne poddimenzované emócie. Postavy v jeho filmoch často zvádzajú súboj sami so sebou, vo svojom vnútri, a navonok toho veľa neukazujú. Ako ale skombinovať takýto štýl s oddychovkou, ktorá akoby vyletela zo Smithovej filmografie spred 10-15 rokov? Nuž, ťažko. Výsledok je príbehovo jednoduchý a neobjavný, ale Lee sa jeho schematickosť snaží ozvláštniť tým, že v jadre béčkovú akčnú blbinu podáva slimáčím tempom, s malým množstvom akcie a veľkým dôrazom na pekné obrázky a emocionálne špiritizovanie. Pokus a snaha podať tuctovú zábavu v netuctovom kabáte sa cení, ale výsledok nie je ani ryba, ani rak a nie je zádumčivý a melancholický, ale bez energie a nudný. Proste toto chcelo švih a trošku života, nie snahu urobiť akčný film v meditatívnom štýle Life of Pi. Takto vznikol zvláštny hybrid, ktorý je pre fanúšikov pomalšieho psychologizovania príliš hlúpy a jednoduchý, a pre fanúšikov akcie príliš pomalý a neakčný. Nevyniknú ani herci, lebo to čo film v princípe je a aké výkony podávajú si odporuje. Skrátka nie neprofesionálne spravené, niežeby tu nebola vidno snaha, ale vzhľadom na látku dosť nešťastne zvolený režisér.(23.12.2019)

Hodně se investovalo do vizuálu, efektů a tak a musím říct, že CGI Smithovo omlazení je teda kurevská paráda. Tím ovšem pozitiva končí, protože jinak je to ohraná nicneříkající rutina, kterou člověk může vidět stokrát jinde a lépe. Vyložený průměr a nebýt mladého Smithe, šel bych ještě o hvězdičku níž. Není divu, že to propadlo. 50%(21.11.2019)

• Timak

No mohlo to být opravdu super Sci-Fi, ale celou dobu jsem myslel na to, jak špatně vypadá mladej Fresh Prince. Myšlenka dobrá, Will je schopný herec, ostatní herci nejsou špatní (někteří dokonce kdysi hráli první ligu), ale celkově je to prostě špatný film. Nedokážu přesně vyjádřit proč, ale neměl jsem z toho dobrý pocit a nemám ho ani teď, když po třech dnech píšu hodnocení. Jo a jeden ze scénáristů je David Benioff ... ještě tak před 2 lety bych z toho byl totálně nadšenej, ale teď se tak trochu usmívám pod vousy a říkám si, že mě to nějak moc nepřekvapuje. (Ano, je to "TEN" David Benioff :))(31.12.2019)

• klima777

Panic! Zkrocení blížence... (1,5*)(13.10.2019)

trailer vypadal dobře,ale realita je bohužel úplně jinde.Will Smith (ten současný "starý") má sice pořád charismatu na rozdávání,nicméně se ukazuje,že ani hvězda jeho kalibru nedokáže na plno utáhnout film,ve kterém není kde brát.Na Blíženci je hodně vidět,že scénář má svůj původ v devadesátkách a obávám se,že ani v nich by nepatřil mezi ty lepší kousky.Akce je tu sice dost a není vůbec zlá,ale pokud se zrovna nebojuje,tak dialogy působí toporně a šustí papírem.Rozpačitého skorozáporáka Clive Owena pak snad není ani třeba zmiňovat.Velkým tahákem byl samozřejmě omlazený Smith a i když v některých scénách vypadá hodně životně,přijde pak chvilka kdy pro změnu vypadá skoro jako z Final Fantasy a v rámci akčních scén je to CGI místy taky dost vidět.Wau efekt se tudíž nekoná a naopak to působí skoro až rušivě (ne vždy,ale...).Zklamání...60%(30.11.2019)

• Soweek

Opravdu až nečekané lejno enormního rozsahu. Jak si někdo mohl myslet, že tohle bude mít úspěch opravdu nechápu.(15.12.2019)

Na scénáři je na první pohled vidět, že koloval dvacet let po Hollywoodu a tipl bych si, že na něho nikdo od těch devadesátek nesáhl. Dnes už Blíženec působí jako retro, což není nutně špatně. Každý film nemusí reflektovat neduhy moderní společnosti a honosit se komplikovanou strukturou vyprávění. Někdy stačí skvělá akce a uvěřitelný příběh. Bitky a honičky naštěstí drží krok s dobou a jsou dynamicky moderní. Zápletka je naopak straosvětsky hloupá, ale až na zoufale nevyužitelného záporáka nemám námitek. Clive Owen měl určitě dostat lepší postavu. Will Smith odehrál svůj průměr a Mary Elizabeth Winstead opravdu překvapila. Blíženec se do dějin kinematografie nezapíše, ale vzhledem ke špatným ohlasům jsem čekal mnohem větší bídu.(11.1.2020)

Rozhodně se to nedá považovat za takový průser, jak bylo vše psané, ale čekal jsem asi celkově víc. U Anga Leeho bych osobně osobně očekával propracovanější podívanou po všech stránkách, takový perfekcionalista mě překvapil s tímto typem filmu, jenž za pár měsíců zapadne a nikdo si na něj nevzpomene. Starší já Willa Smithe bych označil za zdařilou scénáristickou postavou, s jeho mladší verzí se ale pojí pár nedostatků. Již to CGI. V momentech, kdy se na obrazovce vyskytuje mladý Smith, tak s tou jeho digitální podobou nemám sebemenší problém, jenže ve chvílích přítomnosti obou věkových verzí jsem zaznamenal jistou digitální nedostatečnost, prostě jsem na jeho obličeji viděl moc umělých zásahů. Akce zdařilá, líbivá, úderná. Příběhový aspekt filmu nabídne pár slušných dějových zvratů, snaží se působit nesmírně scénáristicky chytře. Závěr uspokojivý. Za mě dávám 70 %(3.12.2019)

Po dlouhé době akční film od Bruckheimera. Bohužel to není nic extra. Akce sice výborná, příběh nebyl špatný, ale je t hrozná slaďárna.(5.12.2019)

Síce to nie je žiadna megapecka, ako to dopredu oslavovali, ale na druhú stranu sa neprikláňam ani k tým, ktorí to rovno zatratili. Jasné, CGI pri pohyboch postáv je ako zo Spidermana, na druhú stranu CGI pri mladom Smithovi, do dnešnej doby asi to najdokonalejšie, aké som mal možnosť vidieť. Akcia od začiatku do konca, kinetická, výbušná, rovnako tak hudba, škoda nevyužitia Benedicta Wonga, pretože v Dead Class ukázal, že hýbať sa vie. Ďaleko ďaleko lepšie ako jeden z najväčších Willových prepadákov After Earth.(29.12.2019)

• Hanys_

Tohle že dělal Ang Lee? Uff. Peklo zamrzlo. Veskrze nezajímavý, tuctový příběh s hnusnými digitálními souboji. Smith zase jednou šlápl vedle.(1.12.2019)

• Lukoboss

Film hrozně moc chce přijít s novou, lepší a dokonalejší digitalizací, což se mu někde daří, jinde už to ale působí až moc jako videohra. Nejvíc je to vidět asi na moto honičce, která je sice pekelně akční a režisér si s ní vyhrál, ale tahá to za oči. No a pak tady máme příběh a zápletku, která nepřináší nic novýho (po elitním zabijákovi jdou jeho bývalí kolegové) a ani na konci nepřijde zvrat, kterej by si u diváka šplhnul. Takže plusový body jsou za W. Smithe (toho reálnýho) a za snahu posunout CGI zase někam dál.(7.12.2019)

Gemini man je řemeslně dobře natočené akční Béčko, které by ale v 90. letech mělo více úspěchu než dnes. Film je to dobrý ale ve finále jsme to už všechno viděli a dneska to lidi moc neohromí. Co ohromí je omlazení Willa Smitha protože až na pár scén je to fakt perfektní. Akční scény jsou hodně v TOPu protože Ang Lee si to umí pohlídat a přece jenom v tomhle už šlape nějaký pátek a už něco natočil. Kde to pokulhává je délka filmu a záporná postava. JE to ale přeci jen druh filmu u kterého nic nechcete řešit užít si akci a hlavního protagonistu. Což tady klape na jedničku. Za pár let z toho bude akční podiváná, která když poběží v telce rádi u ní zůstanete. 65%(20.10.2019)

• Kopin

Slabší 2*. To vychvalované "omlazení" v některých scénách vypadalo podivně, stejně jako zrychlené/animované pohyby a souboje. Story nekomentuji, ta ani nestojí za řeč.(24.11.2019)

• Arsenal83

Počítačom vyretušovaný Will Smith to nemal ako potiahnuť. Celý film sa vezie v pomalom tempe a okrem naháňačky na motorke tam veľa toho akčného nenájdeme. Naopak, celé sa to vlečie, je to prekecané a keď konečne príde "strieľačka", tak aj tá je dosť neprehľadná, pretože sa bije Smith so Smithom. Jedinou pomôckou sú rozdielne farby košele. Nič moc.(12.10.2019)

100 krát prevarená téma, ale nevadí. Bolo to na upršané popoludnie dobré, taká oddychovka.(21.11.2019)

• Milky.

Tohle teda chválit nemůžu. Gemini Man je fakt náročný film na dokoukání do konce. Jediné co bych mohl trochu pochválit byl xicht mladého Smithe, který sice občas působí divně, ale není tak gumový jak by se dalo čekat....a pak standardně dobrý starý Smith. Zbytek je tragédie. Zvláštně ostrý obraz už tady někdo zmiňoval. Stejně tak jako postavy, které na hodně záběrech působily dost špatně naklíčovaně. Scénář, režie....obojí je špatný vtip. Hlavně akční scény byly strašně nevyvážené. Zatímco honička na motorkách byla natáčená vcelku originálně a atraktivně, ostatní akce byly i přes snahu být co nejvíc cool naprosto nepřehledné. A když už jsem mluvil o xichtu mladého nigga, tak zbytek CGI byl totálně tragický. Zmiňované klíčování pozadí už jsem zmiňoval, ale akční scény byly někde na úrovni 12 let starého I AM LEGEND. Dokonce jsem si na ty zombie při každé zdejší bitce vzpomněl. Postavy jsou gumové, pohyby přehnané a jakoby zrychlené...přirozenost v tom člověk nenajde. Film sám o sobě působil hrozně zkratkovitě, ale přitom prázdně a nudně. A k tomu všemu mě celou dobu srala jeho jakože tajná agentka parťačka. Neskutečně otravná herečka. Tenhle film už nikdy, doufám, že se Smith pořádně mlátí do hlavy, že se do něčeho takového vůbec nechal namočit. Není to nic než sterilní, navoněné hovno.(25.11.2019)

Celkem solidní akčňák, příběh jak z devadesátek, ale funkční. Kupodivu mě víc bavil mladej Smith, kterej se trikařům povedl. Nicméně o převratnej film se rozhodně nejedná. Akce je slušná, některé věci zbytečně přehnané a občas ty triky při některých pohybech postav vidět jsou, ale jinak OK.(22.12.2019)

• Swoser

A cenu za nejhorší scénář roku vyhrává... Když jsem slyšel, že nový akční film, ve kterém hlavní roli hraje Will Smith a režie se chopil Ang Lee, tak moje nadšení bylo až na stropě. Po prvním traileru jsem začal být lehce skeptický, ale nechával jsem si čistou hlavu. Můj skeptisicmus se změnil v paranoiu a když jsem film konečně zhlédl, tak musím říct, že mé obavy byli správné. Co se týče pozitiv, tak Will Smith je jako obvykle dobrý, stejně tak Mary Elizabeth Winstead i Benedict Wong. To by bylo tak vše a přesunu se tedy k negativním aspektům tohoto "snímku". Kamenem úrazu je již jak jsem říkal scénář. Kolaborace tří scénáristů, kteří mají každý svůj vlastní styl má naprosto tragický dopad pro film. U akčních filmů neshledávám kvalitní scénář jako nutnost. Vyhledávám dobrou choreografii akčních scén a slušné efekty. Bohužel film nenabízí ani jedno. Film je natočen 120 snímky za sekundu (obvykle mají filmy 24), tudíž všechny bojové scény zbytečně rozptylují. A efekty omlazování fungovalo krásně ve filmech jako Avengers: Endgame a Captain Marvel, ale v poslední době It: Chapter 2 a právě Blíženec mě velmi znervózňovaly. Blíženec je typem filmu, který si pustíte v půl 12 na televizi, protože nemáte na nic jiného koukat a usnete v polovině, protože příběh je tak generický až to bolí. Film uteče rychle, ale zklamání trvá. 4/10(11.10.2019)

• gumolit

Ang Lee- režisér bojovej milostnej drámy zo starej Číny Tiger a drak či kovbojskej romance Skrotená hora urobil nečakane úkrok stranou a natočil akčné sci-fi v ktorom Will Smith hrá po boku seba samého. Prvý zámer natočiť film v ktorom sa elitní zabijak hrá na mačku a myš sa objavil už v roku 1997. Nasledovalo takmer 20 rokov rôznych úprav scenára, kde boli ako režiséri pre danú látku zvažovaní Tony Scott, MCg či Curtis Hanson a pri tom hlavnú dvoj rolu mali hrať Ford, Gibson či dokonca Sly alebo Arnold. Problematická cesta Blíženca neskončila happy endom. Formou laický scenár so šablónovitými postavami a ťažkopádnymi dialógmi výrazne zaostáva za špičkovou úrovňou vizuálnych efektov a niektorých akčných sekvenciách čo je jedine kvôli čomu sa oplatí snímok pozrieť. Takisto aj digitálne upravený Will Smith do mladšieho formátu nepôsobí vôbec umelo. Ovšem samotná zápletka pôsobí veľmi obohrane a absolútne bez nápadu.Ked si odmyslíme pútavé vizuálne prevedenie na ktorej má zásluhu spoločnosť Petera Jacksona zostane nám plytká a hlúpa žánrovka len pre najvatších fanúšikov Willa Smitha.Kedˇ tak uvažujem od remaku filmu Já legenda Will nenatočil poriadny film už pekne dlho stále tápe len v priemerných snímkach či absolútnych prepadákoch čo je škoda. Dúfam že nasledujúci snímok zaujme aj niečím iným než len úrovňou trikov a akcie.(16.1.2020)

• Wancohoff

uplne fadny namet, ktorych tu uz bolo... a najviac to na kolena zrazali slabe digitalne efekty azda v kazdom zabere pri bitkach a prestrelkach.(neprirodzene pohyby). 40%(21.11.2019)

Už po prvých záberoch je patrné, že ide o pokus o experimentálny snímok, natočený v čo najlepšom rozlíšení, priblížení a kvalite, pri ktorom sa ale zabudlo na to hlavné - zaujímavý príbeh. Navyše i tá technická stránka mi postupom času čoraz viac prekážala, v bitkách a naháňačkách dokonca pôsobila ťažkopádnym, videoherným štýlom, s nie moc dobre vyzerajúcimi hercami pred farebným (reálnym) pozadím. Fakt nemám potrebu počas akčného filmu len rátať počet vrások na Smithovej tvári. Na jedno pozretie dostatočný vizuálny zážitok, no odmyslieť si ho, zostane iba obyčajný, priamočiary akčňák bez osobitého kúzla.(21.11.2019)

• sadlokan

Smith,Smith a...Smith!A kdo čeká že přijde i &Wesson má smůlu.Přijde jen další ukoptěnej univerzální voják.(28.11.2019)

• Critic

Taková céčková Mission Impossible. Strašný je jak se tak stupidní film snaží hrát si na něco hlubokého ohledně stárnutí a nevím čeho všeho. Nejhorší velkofilm roku.(3.12.2019)

Gemini je rutinní výplachovka, kde Will Smith bojuje s Willem Smithem, kteří poté bojují s dalším Willem Smithem (logiku asi každý pochopí), ale nutno říci, že tady je jedině akce, která rozhodně zaujme a honička na crosskách je jedna z nejlepších akčních scén tohoto roku. I když na mě tenhle snímek zapůsobil spíše lepším dojmem, musím konstatovat, že Ang Lee by se měl soustředit na jiný žánr, protože to mohlo být natočeno daleko lépe. Lepší 3*(6.12.2019)

Nebavilo mě to. Dokud je tam jenom starý Smith, tak je to ok, pak jsem dvakrát usnula. 😴 50%(22.12.2019)

Film, který velmi slibně začne a nejlepší akční scénu nabízí ve své první půli. Pak napětí postupně hasne, hasne, až zhasne v neskutečně trapném epilogu. První půlka za 4*, druhá za 2*, takže výsledně dávám tři s vědomím, že jedna projekce byla tak akorát ... 60%(13.1.2020)

V kine v susednom meste sme boli prvýkrát jediný dvaja blíženci spolu s najväčším fanúšikom a znalcom, ktorému tento film priniesol 3k zárez na čsfd a takmer 10k na odjazdených kilometroch jeho citróna. Ako až príliš často na čsfd býva zvykom je film podhodnotený a to ľudí následne od návštev kinosál pri dobrých filmov odrádza. Naopak propaganda v štýle Ukradnutý štát, Skutok sa stal a ďalších účelovo vyrábaných politických sračkách je zarážajúca a povinne ich nadhodnocujú trápny ľudia a potom to tu aj tak vyzerá. Blízenec priniesol celkom milý príbeh s množstvom akcie za asistencie výbornej hudby v peknom prostredí (najmä Kolumbia a Budapešť stáli zato a o zážitky z nedávnej návštevy Budapešti sa s radosťou podelil filmový znalec a nikoho sme pri tom nerušili) a aj napriek koncu ktorý sme obaja predpokladali sa na film pozeralo dobre. Podobne ako pri rozlúčke s Rambom sme odchádzali obaja spokojný a už sa nevieme dočkať zombíckej rany istoty.(16.10.2019)

Akční story, ale po týdnu si z toho kromě klonu a motorky nepamatuju nic...Slabé 3 hvězdy.(27.10.2019)

Priemerný low IQ akčnák. Kamera celkom zaujímavá no niektoré bitky mi prišli veľmi zvláštne spracované tým pádom neboli pre mňa dôveryhodné a realistické a akcia miestami pripomínala bollywoodske trháky. Ale dopozerať sa to dalo bez nejakej väčšej ujmy. (50%)(20.11.2019)

• Hapretor

Až na to, že film je total blbost, celkem vážné téma, realistický problém ... je redukován na pokus o vtipnou akční podívanou s nechutně a násilně vloženým CGI v soubojích a většině akčních scén, že sem málem zvracel ... Will Shit mi byl kupodivu opět v jednom ze svých filmů sympatický ... Clive Owen jako příjemný bonus - však dějově a provedením odpad - I have spoken ...(23.11.2019)

Celkem slušný akční scény a sympatickej padesátník Smith, jehož omlazení působí podobně věrohodně, jako odstranění knírku Henryho Cavilla (digi-omlazení ve včera viděným Terminator: Dark Fate byl úplně jinej level). 3,5*(24.11.2019)

Za mě pohodový akční thriller který si na nic nehraje a letí v solidním tempu. Takhle si představuji nenáročnou zábavu.(27.12.2019)

Vybrali sme sa po náročnejších dňoch na film ktorý ma podobný názov ako moje znamenie v horoskope. Perfektná hudba a hlavne druhý mladší klon. A dokonca výborne prostredie či už v Kolumbii alebo v hlavnom meste Maďarska v Budapešti , v ktorom som bol cez letné prázdniny a je naozaj zaujimave. No nebol to najlepší film Willa Smitha, ale v červených číslach si zaslúži byť. Ide o kvalitné akčné sci-fi. Ak by som mal byť objektívny filmu by som dal 4* ale dávam plný počet kvôli 3K hodnoteniu na tejto databáze a hlavne prázdnemu kinu, kde sme boli iba my s veľkým fanúšikom z LA. Ktorý si aj napriek pracovnej výťaženosti skoro vždy najde čas. 5*(16.10.2019)

• gazogazo

Ztráta casu(20.11.2019)

Blizenec je nadherny film ktery ale promrhal svym potencialem. A primo do usi bijici byly ty postsynchrony mladeho Smithe.(23.11.2019)

Nejsem náročný divák. Ve spoustě případech mi stačí jen velký rozpočet, fajn akce a přehledná kamera. Takový filmy můžu vždycky. Pokud budu chtít zapnout mozek, hrábnu po jiném žánru, ale co se akčního filmu týče, měl být Gemini Man ideální jednohubkou na mé sobotní dopoledne. A ve spoustě bode jím také je. Předně má fakt zvláštní vizuál. Nejsem zase tak zběhlý v nejnovější technologii, ale pokud má být tohle budoucnost filmu, budu si na to dlouho zvykat. Je to celé moc ostré, moc plynulé, málo filmové. Sám nevím jak lépe to popsat. Většina lidí má problém s akcí a chválí mladého Smithe, já to mám přesně naopak. Až na pár záběrů mi mladý Smith přišel šíleně nedotažený a tak prkenný, že mě to často obtěžovalo. Akci, na rozdíl od toho, dokážu skousnout. Pánové jsou sice až moc často dost gumový a je až s podivem, že v roce 2019 jsou triky tak nedokonalé, ale co se kamery, choreografie a záběrů, má to Lee zvládnuté na jedničku. Smith vypadá se samopalem stále parádně a vlastně celou honičku při prvním setkáním jsem si dal 2x za sebou hned při mé premiéře. Scénář je sice trochu béčkovější a zasloužil by si víc upgradů vzhledem k tomu jak dlouho čekalo na zfilmování, ale jako akční béčko s divným vizuálem a pěknou akcí bude Blíženec vlastně docela fungovat. Jen jsem čekal trochu jiný kalibr, než jsem dostal.(23.11.2019)

• Acrobat

Wushu jeden bojovník z kmeňa Gemini. Nezľakneš sa hneď, lebo vidíš meno Anga Leeho. Zhnusenie nastane až pri pocite, na aký kŕčovitý scenár to pozeráš a čo za dementný príbeh sa z neho vykľul. Tá animovaná akcia s terminátorom na konci síce má schopnosť navnadiť, avšak v celku to nedáva význam, hlavne pre pokoj všetkých, na obrazovú sterilitu kde sa nikto doslova nenamaže, pri výlevoch klona, že kde je ocko a prečo mu klamali. Zúfalejšie dialógy v Áčkovom blockbusteri aby jeden hľadal a patentovať sa nedá ani jeden záber. Odstreliť chlapa v TGV to nie je ako v Skyfall. Poteší Budapešť to bez debaty, farbené poňatie filmu poteší aj majiteľov OLED a podobných vychytávok, hoci o presaturovanosti snímku nepochybujem. V podstate sa film rúca na neschopnosti vyvolať pocit akčného snímku s adrenalínom a budovaným napätím. Priam rodinná atmosféra sa zrkadlí aj v bezpohlavnom Owenovi, o ktorého pohnútkach sa len vraví, no v globále sa minulosť a výrobné prostredie vôbec neukáže. Gemini Man nie je prelomový film a v pohode vie zapadnúť prachom, pretože nič jedinečné sa v ňom neodohrá, hoci ma Ang a jeho kompánia snažia o tom celý čas presvedčiť. (videné 26.11.2019, BDrip)(27.11.2019)

• ElStupido

V novém filmu od tvůrců Hulka a Hry o trůny se Fresh Prince musí vrátit zpátky v čase, aby zabil sám sebe v budoucnosti, protože je jediný (když nepočítáme Bullseye), kdo dokáže trefit komára v letu v autě jedoucím 100 km/h za pomoci párátka a gumičky do vlasů. Když ale starý Will ujistí toho mladého, že se o goralku mohou podělit z předu, z týlu, tak odloží M60tku a... ale to už je příběh na jindy.(6.12.2019)

S odřenýma ušima dávám tři hvězdy. Skvělý námět, ale zpracování je jedno klišé za druhým, nuda nuda šeď.(9.11.2019)

• Mamlas

Podprůměrné béčko. Spousta keců, trocha akce a když už, tak potmě, aby nebylo nic vidět. Příběh prostý, od čtvrtiny filmu zcela předvídatelný. A kvůli kupě tlachání to chtělo i dost přeskakování.(22.11.2019)

Tak nějak moc na efekt. Snaha o humor.(23.11.2019)

Nemastnej neslanej žánrovej průměr, kterej nenabízí nic zajímavýho s výjimkou několika pěkně nakroucenejch akčních scén. Příběh nepřekvapí, Clive Owen je jako záporák dost nevyužitej a často mi vadil divně "animákovsky" přebarvičkovanej exteriér až jsem měl občas pocit, že se všechno točilo před zelenym plátnem. Will Smith nemá pořádně co hrát, takže jeho hned dvojitá star power rozhodně neni taková, jak by si tvůrci představovali. Akční béčko za 138 mega, ve kterym funguje jenom akce a hudba, neni vůbec lichotivej výsledek, tři slabší hvězdy.(24.11.2019)

• filipvrbik

Celkem fádní, nezajímavá, nesci-fi, nudná, podprůměrná akční přestřelka s dvěma Willy Smithy (bohužel Will Smith vůbec nevypadá na svých 51 let, takže je sice omlazen, ale ne o moc a navíc při dnešních tricích to už nikoho nepřekvapí - takový ty bitky sám se sebou a podobně). Výkony herců mě opravdu zklamaly a hlavně zklamal děj, všechno se vysvětluje jak pro blbce, toto prostě nesedlo..Když si vzpomenu na Já, Robot - nebo Já, legenda - tento kousek tomu nesahá ani po kotníky... Snad jediné pozitivní je jakž takž slušný konec, který to zachrání od odpadu...30%(1.12.2019)

Dostal jsem přesně, co jsem čekal, takže nejsem zklamán. Bavilo mě to, každý záběr jsem si užíval. Akce je úžasná, hlavně motonaháněčka je něco famózního. Parádní akční film. Soundtrack mi připomínal loňský MI6, ale to kvůli tomu, že jej dělal stejný hudebník. V dialozích to občas skřípe a konečný zvrat je trochu moc, ale ano Ang Lee udělal zas zajímavý film. Rozhodně lepší jak třeba další letošní akčňák, a to Rychle a zběsile. 85%(10.10.2019)

Super film(14.10.2019)

Řemeslně skvělá, ale tupá žánrovka s fajn Smithem a velmi sympatickou Mary Elizabeth Winstead. A tolik diskutovaný vizuál mě ani v nejmenším (jako mnohé) neiritoval, ba právě naopak.(15.10.2019)

• warrenur

Ledva priemerny akcak, v ktoreho zavere mi chovanie postav uz prislo uletene. Mnohe akcne sceny sme videli vo vynikajucich bournovkach, ci inde a prevedene lepsie. Obcas ich tuna tak zrychlili, az to bolo neprirodzene. Nehovoriac o tom, ze snaha o "emocne" CGI ma skor rusila, ako utvrdila v jej autenticite. Mary Winstead je drsnacka a pohladna na oko, ale film ako celok mi zabavny prisiel asi do polovice. Som rad, ze som som sa nenechal zlakat do kina. Tie prachy by za to nestali. Na zabitie nudy. Approach with caution.(20.11.2019)

Od filmu Blizenec som necakal ziadne zazraky,ale dostal som viac ako by ma napadlo,Will Smith tradicne fajn po hereckej stranke,Mary Elizabeth Winstead to trosku cele okraslila,sympaticka zena,akcne sceny boli super,kamera bola uzasna a aj samotny pribeh sa mi pacil,nemam vyhrady,takze je to jasne...:-)(20.11.2019)

• stephano

Nemůžu si pomoct ale Ang Lee nepatří do tohoto žánru. Celý příběh a vlastne atraktivita filmu stojí pouze na tom, že jsou zde dva Will Smithové. Triky jsou opět hrozný, děj až do konce předvídatelný, na muj vkus až moc patosu a stupidních dialogů. Honička na motorkách by byla super kdyby stála o něco víc, takto připomíná spíš Ultra Violet.(21.11.2019)

Dost dobré akční sekvence. Jinak celkem průměrný příběh, mladý Smith vypadá ve většině záběrů hodně uměle/CGI.(21.11.2019)

Další film s Willem Smithem, který je pro mě překvapení roku!? Proč ne, Aladin byl hodně velké překvapení ale Gemini man mě překvapil víc abych byl upřímný. To jak jsem si myslel z traileru jak film dopadne se trošičku změnilo a nijak mi to nevadí spíš naopak. Will je perfektní, ostatní svoje postavy zvládají a mělo to docela i šmrc a kamerově to bylo hodně dobře natočené. Souboje byly extrémně pěkně přehledné (pro mě). Film není nějak bůh ví skvělý ale to co jsem viděl je aspoň na těch asi 74%. B- (74%) (22.11.2019)

• XXXXXXXX

Relikt z devadesátek. Dnes už je však doba, díkysatan, někde trochu jinde.(24.11.2019)

Priemerný film, ktorý sa niekedy snaží byť trochu filozofický na štýl Blade Runnera. Nemôžem mu ale uprieť inovácie v podobe omladzovacej techniky a fakt rýchlej akcie. 6,3/10.(27.11.2019)

¨Takhle nějak by snad mohla vypadat, blížící se budoucnost. Klonování je celkem v kurzu koukám. Ang Lee se snažil, ovšem Zkrocená hora mu vyšla daleko lépe. Co se týče Willa, ten má furt dobrej charakter.(2.12.2019)

Klasický akčný film s výborným WIllom. Akcia je natočená pekne, aj keď niekedy vyzerá hrozne umelo. Hudba vo filme skvelá no a dej ubieha rýchlo aj keď by som to asi skrátil o 10-15 minút. Dalo sa to spraviť aj lepšie aj horšie za mňa 4*.(27.12.2019)

• Sala1

Hneď zo začiatku napíšem, že si myslím, že problém s týmto filmom je v tom, že prechádzal z rúk do rúk rôznych tvorcov, režisérov, scenáristov, pracovali na ňom rôzni ľudia so skúsenosťami z iných žánrov a vznikla pozoruhodne nezaujímavá, neinvenčná, rutinná a v istom ohľade nedokončená snímka. Vlajková loď omladzovacieho procesu u hercov zlyháva práve v technologickom pokroku, ktorý sa rozhodla využiť. Film obsahuje asi dve emočné scény medzi Willom Smithom a Willom Smithom, ktoré sú dostatočne uveriteľné a viete sa stotožniť s tým, čo vidíte. Akonáhle sa renderovaná postava dostáva do akcie, nastáva priestor pre smiech. Prílišná plasticita pôsobí akoby ste práve sledovali nejakú cutscénu z počítačovej hry. Viete to odpustiť filmom ako Ready Player One, nie však snímke, ktorá na tom celom stavia. V celom projekte zlyháva réžia. Jednak pri vedení hercov, ktorí nehrajú zle, nechápu film zle, ich niektoré situácie, repliky alebo pohľady sú nenaplnené a sú tam iba "na príkaz". Will Smith má podľa mňa veľa talentu, ktorý tu ale nemá kde ukázať a tak sa jeho ďalší film zaradí medzi nevýrazné a zabudnuteľné snímky. Navyše sa stal veľký problém v strižni. Sledujte strihy, prechody scén a niekedy sa naozaj zabavíte. Film nevie, kedy má scénu strihnúť a po dokončení repliky zostáva kamera na tvári herca, ktorý ale nevie ako ďalej, nevie ako sa má tváriť a tak vznikne na plátne vtipná roztopaš, ktorú samozrejme v iných filmoch nevidíte pretože je vystrihnutá. Hudba je generovaná, nemá hlavu ani pätu a táto nudná nálož nezostrihaných scén sa do finále vlečie iba veľmi, veľmi ťažko. Viac tu: https://youtu.be/UjvFkixWHxU(11.10.2019)

70%(12.10.2019)

Vcelku slušně fungující popcornovka. Film u kterého už od začátku víte jak to dopadne a nepřinese vám nic nového. Musím vyzdvihnout kvalitu akčních scén, ty jsou velmi povedené. Jinak je to film, který neurazí ani nenadchne, ale popravdě si myslím, že už v základu si větší ambice nekladl.(19.10.2019)

Celkem slušný akčňák s Vilíkem Smisem. Občas to trochu drhne. Skvělé soubojové scény v kasematech a na motorkách. Jedna hvězda navíc za šťastný konec. Viděl jsem v kině.(19.10.2019)

• Cooller

zhruba 117 minut ze stopáže, je jen nepovedený easter egg na akčni verzi fresh prince, dějově se vracíme tak do devadesatek, kdy frčelo koukat na relativně bezduchý film jen kvuli "akci", nicméně chtě-nechtě, tenhle snimek poukazuje nejen na minulost, ale i na budoucnost kinematografie, jelikož 20letá #deepFake verze willa smitha vypadá vic než jen věrohodně... jsem zvědavý kam až tahle technologie povede a doufám že se toho přiště ujme někdo...jiný.(26.11.2019)

Pro mě film jako stvořený. Odstřelovači, komando, akce, špionáž, krev...vše co má kvalitní akčňák mít.Konec už byl trošku moc sci.fi, ale klidně bych si to dal znova. 75%(26.11.2019)

Willík se teda dost překonal. Na Blížence jsem se těšil, neboť filmů s klonem není nikdy dost a když je ten klon klonem nájemného superzabijáka, tak to přece musí stát za to né?? A kurva že stálo... Takhle lehce vypadající a plynulou akci jsem dlouho neviděl, příběh i zápletka byla reálná a film jsem si neuvěřitelně užil - škoda jen toho závěru, mohlo to být i delší... Pravda, animace byla dost rozpoznatelná, ale celku to na kvalitě vůbec neubírá - hodnotil bych asi i výše, ale bohužel pro Gemini Man, jsem letošního Wicka viděl dříve, takže hvězdu ubírám.(27.11.2019)

60%(2.12.2019)

• petikacka

Wille to snad nemáš zapotřebí?!...Bezduchý a stokrát omletý akčňák, který ničím nepřekvapil ( až na to, že on byl On zamlada), nepobavil ani nezaujal...Ani jsem to nedokoukala, protože té stupidity bylo na mě moc...Jo, ty digitální akční triky bitek byly sem tam k smíchu, ale rozhodně ne vtipné...Až na profackování Willa motorkou jak zde trefně podotknul verbal...Za mě 50%(8.1.2020)

• Marius_ss

Zaujímavý nápad, dobrá akcia, Ang Lee... a aj tak len za ** ? Ano, nakolko vyrozpravanie pribehu a scenar stal za prd.(11.10.2019)

• jokino

Pre mňa to bol dosť sterilný film, ktorý sa velmi chce hrať na niečo, čím nie je. Smith bol v úlohe ako-tak fajn, scény neboli extra prehnané, fighty celkom uveriteľné, no film bol na môj vkus, čo sa týka žánru, príliš "okato farebný a čistý", a hra s emóciami nejako nefungovala.. O negatívach sa nebudem zbytočne rozpisovať. Ako "jednohubka", sa to dalo, ale u mňa nič viac.(12.10.2019)

Chtělo se jim utratit "obscene amount of cash" komentoval by Richard Gere v Pretty Woman, což 160 mil. nepochybně bylo. A je otázka, zda to stálo za to. Dvě hodini relaxační zábavy to určitě byly, ale pokud měl film varovat před nebezpečím půkusů s klonování lidí, tak to asi předvědčí je málokoho. Další otázkou je, zda Will Smith coby nájemný zabiják, zanechávavší během své "profesionální kariéry" mrtvolu za mrtvolou, by se měl stát klaďasem ve filmu jenom proto, že kromě svého života zachrání i něčí jiný... Každopádně ale ty triky! Pro ty stojí za to film shlédnout(22.10.2019)

• ESW

Nedá se říct, ze by akční scény nebyly zajímavý. Bohužel se ani nedá ale říct, ze by ten film byl zajímavý.(19.11.2019)

To mohl být velkej hit a namísto toho je na tom zajímavé spíš jen nápadná připomínka Willa coby ušáka z Fresh Prince. Ale koukat se to dalo.(20.11.2019)

To(22.11.2019)

Já jsem se bál, že trailery budou klasicky to TOP z filmu a ono ne. Kupoivu mě to bavilo, Will je prostě dobrej, akce fungovaly, přestřelky realistický, myšlenka super, ale bylo to v pár chvílích na hraně, aby toho nebylo moc(druhej nájemnej super vrah). Jinak jsem se bavil od začátku do konce a za mě to splnilo moje očekávání. Za mě 4* a DOPORUČUJU(24.11.2019)

Nebyť tých digitálnych akčných scén mohli to byť lepšie tri hviezdičky, takto sú to tri hviezdičky iba s prižmúrenými očami.(30.11.2019)

• Brk

Ta kompjůtrová akce mi dost vadila a táhne to dolů.(9.12.2019)

Zaujímavý nápad s klonovaním, Will Smith ako inak výborný, aj Elizabeth sa dobre zapája, aj digitalizovaný Smith ako klon Junior. Príbeh celkom fajn, vynikajúce súboje, naháňačka na motorkách oživila dej, škoda, že viac priestoru nedostal Smithov kamarát letec - veterán z vojny. Ľúbili sa mi aj rozumné rozhovory so "synom", nechaj vraždenie tak, staň sa chlapom, otcom, patriotom, nájdi si babu a užívaj všetko to, čo som ja zavrhol a neskôr banoval. ws(15.12.2019)

• kyrysar

Hodně špatný. Děj jednoduchý jak pro mimina. Akce na Ang Leea dost divná a prostě v řiti. Kdyby to nebylo mládeži přístupno, bylo by to lepší. Takto to vypadalo jak laciný pilot k seriálu. A vůbec to nejhorší je omlazený PC Will Smith.Kdybych tohle v postprodukci viděl, šel bych se vyzvracet a pak bych s tím něco udělal... Lacinost je tam vidět hrozně moc a tento film pecka není.(27.12.2019)

V poslednej dobe veľmi často hodnotím filmy ako priemerné a dávam im 3 hviezdičky. Inak tomu nie je ani v tomto prípade. Grafika, CGI a akcia sú nadpriemerné, Will Smith je asi taký ako všade a hlavná hrdinka je pomerne sympatická, ale to je asi tak všetko. Dej je plný nelogickostí a (myslím že nasledovný názor som v poslednej dobe použil v komentároch už niekoľkokrát) zo svojho potenciálu nevydoluje maximum. Chémia medzi postavami, najmä medzi Willom Smithom a... Willom Smithom nie je moc dobrá, záporák je zaujímavý, ale nemá moc priestoru sa predviesť, skrátka zase jeden z tých akčných blockbusterov, kde scenár, charaktery postáv a celkové budovanie atmosféry padá v prospech efektov a akcie. Pri filmoch typu Marvel to až tak nevadí, ale toto malo obrovský potenciál aj ako dráma, a aspoň mňa dosť štve, že ho nevyužili.(22.1.2020)

• Sev_

Někoho napadlo dát dohromady k psacímu stroji scénáristu Shrek: Zvonec a konec, Jack a obři, ..., scénáristu a tvůrce GoT Davida "Danny kinda forgot ..." Benioffa a scénáristu Kapitána Phillipse, Hunger Games, ... Z téhle trojky do žánru tohohle filmu patři jen jeden se svými zkušenostmi. A podle toho ten scénář vypadá. Nevím, kde produkční během produkce schovali Ang Leeho, protože za tohle je na úrovni Shyamalanova Avatara. O podprůměrném CGI snad nemá cenu ani mluvit. (Přirovnáním může být odlétající motorka z traileru. Ano, až takhle PS2.)(9.10.2019)

Zábavnej akčňák s dobrým Willem Smithem,jeho klonem(kterej vypadá opravdu skvěle!),skvělou choerografií a skvělými akčnimi scénami.Co se tedy nepovedlo?Ang Lee si tady prostě nedoázal pohlídat všechno a film po celou dobu trpí děravým scénářem a nevyzrálým dějem a hlavní zloduch je otravnej.Je to fakt dost dobrej akčňák ale já věřim že se z tohoto námětu dalo vytřískat ještě o dost víc.(11.10.2019)

Išiel som do toho s očakávaným akčného filmu kde bude 100-krát obohraný príbeh a to som aj dostal. Neskutočná mastenica Smithow, sexi Mary, Wong poteší, Owen trošku slabší záporák, záverečná akcia super, pekný koniec. Nuž za 5* ale ako hovorím len akčný film, ak čakáte kurevsky filozofický presah a podobne tak sa škaredo spálite.(12.10.2019)

• Sidenius

Nudný scénář, odfláknutá kamera, nulová zápletka. Na to že o ničem - moc dlouhé. Námět z devadesátek. Absolutně o ničem.(12.10.2019)

• Slepejsek

Hodně slabé akční béčko (i když akční je tu vlastně jen kolumbijská honička na motorkách). Zoufale primitivní scénář s trestuhodně odfláklým využitím motivu klonu - takhle je z toho tak trochu romantický cajdák (i slzička mi ukápla). Hrají tady jenom Smith a Owen, ostatní jsou jen toporné loutky do počtu. Aspoň dík za ten fór s odpravením záporáka...(13.10.2019)

viděna a hodnocena verze: ENG + titulky, HFR v kině, 3D člověk by měl vždy dát na svůj první dojem hned po odchodu z filmu a to jsem odcházel nadšený. Nápad zajímavý, ne příliš originální, přece jen klonování už tu několikrát bylo. Ale Blíženec není o klonování, nýbrž o tom jaké má důsledky. Will Smith ve své dvojroli exceluje. Bojové scény mají drive, ano jsou možná lehce přehnané, ale to zkrátka k akčním filmům patří. HFR a požitek z něj naprosto excelentní, umocněn ještě navíc o 3D. Za mě prostě povedený film a velký zážitek, pohled mnohdy jak ve videohře očima Willa Smitha. Ano film možná ve 2D nezaujme tolik jak by mohl, ale od toho tu je kino pro extra požitek(17.10.2019)

Dobrý akčný film, ktorému kupodivu uberá na kvalite nasadené rýchle tempo. Nie je možnosť poriadne si obľubiť/spoznať postavy, sú ploché, určené (čierno-biele), atď. Pritom začiatok sľuboval oveľa viac inteligencie a hĺbky. Efekty sú na dobrej úrovni, akčné scény viac-menej americký štandard Ang Leeho a animácie tváre bohužiaľ ešte nie moc kvalitné (mám pocit, že Final Fantasy z roku 2001 zatiaľ v tomto nik poriadne nepokoril). Pozrieť, zabaviť sa a časom zabudnúť.(22.10.2019)

• Monditrade

TO fakt dnes někdo natočí?? Klasika... v traileru je celý film... tedy není potřeba již koukat na film. Vše co je v něm je "jenom" ve filmu to nejlepší.. triky rvačky alá béčko všech béček.. Smith se opravdu upsal k pěkné kokotině.. 2 hodky v hajzlu...a konec jak za Vandama.. fuj(31.10.2019)

• RavenSpector

Totální digitální sranec. Will zamlada vypadá hnusně a ponuře, to prostě není on a za digi efekty by se měli páni tvůrci stydět. 20 let starý Matrix vypadá stokrát reálněji. A příběh? Hanba mluvit. Prostě sračka. Sám nevím proč jsem filmu dal 2 hvězdy. Snad za první půl hodiny kdy to nevypadalo moc nadějně, ale kamera byla dost povedená. Pak se rozjely ty digi fíčury. A bylo po zábavě(21.11.2019)

• david666

přehnaná videohra - příběh o ničem. Skvělý obraz(21.11.2019)

záverečná akcia bola prachbiedna, generic(23.11.2019)

Ucházející akční standart plný dobrých nápadů.(24.11.2019)

Gemini dobrej. Překvapil, a tím že jsem do toho šel z pomyslem že konečně sjedu pořádnou kokotinu, to dopadlo aspoň za mě víc než dobře. Pár origo scén, učesaný honičky dotažený až do prd-e-le, koukatelnej Will, kterej si to víc než užívá, žádný zbytečný kejkle motající mi kebuli, za mě ....... paráda.(25.11.2019)

Docela jsem se bavil... Will Smith to společně s Mary Winstead zvládl... Akce střídala akci, sice ten konec byl takový moc klišé, ale jinak fakt fajné. Doporučuji(27.11.2019)

• sha.piro

Od tohoto snímku jsem čekal mnohem víc. Škoda. Příběh snadno předvídatelný, akční scény nepřirozené (příliš zrychlené, skoky hrdinů i antihrdinů prodloužené, jejich pády naopak bleskově rychlé a krátké), chování postav často nelogické a Willův klon příliš plastický... Pokud máte doma prošlé brambůrky, je tohle přesně film pro vás.(1.12.2019)

Pěknej oddechovej akčňák s Willem Smithem v hlavní roli. Originální nápad a pěkná zápletka zde rozhodně nechyběly. Kladně hodnotím bojové scény i old schoolovou honičku na motorkách, jediné co bych vytknul byly někdy až zdlouhavé monology. Za mě 70% :)(2.12.2019)

• Mikahu

50% | 5/10(5.12.2019)

Super akce s motorkou, mladej Will se taky celkem poved(rozhodně lepší než "mladší" starci v Irčanovi). Jinak průměrnej akčňák s divnejma počítačovejma bitkama. Vypadalo to neživě, gumově, nevim jak to popsat, asi jako když se mlátěj nějaký "Komiksáci".(6.12.2019)

Priemerík s množstvom vopred očakávaných situácií, ktoré sa aj udejú.(22.12.2019)

Will Smith,Ang Lee -docela se to povedlo,akční scény s dobrými efekty ,honička na motorkách a přestřelky povedené.Příběh o klonech je sice trochu otřepaný ale A.Lee se ho zhostil asi zatím nejlíp.I parťačka W.Smithe byla dobře vybrána.(24.12.2019)

Gemini Man vo mne zanechal značne rozporuplné pocity. Obdivujem filmársku precíznosť akčných scén a chválim autorskú inovatívnosť bojových choreografií, ktoré v niektorých momentoch dokonca zatieňujú aj známeho pána Wicka. Mierne avšak dvíham obočie nad nekonzistentnou kvalitou efektov (digitálne omladený Will Smith pôsobí neskutočne uveriteľne, okolité prostredie už ale menej) a niekedy až neprirodzenou rýchlosťou pohybu. Nad klišovitým príbehom iba zívam, nehnevám sa za to, herecké obsadenie schvaľujem súhlasným pokývnutím hlavy. Aj keď nemám v úmysle byť prehnane kritický, neviem sa prinútiť ísť s hodnotením vyššie. Z traileru som bol totiž nadšený omnoho viac ako po kompletnom zhliadnutí.(28.12.2019)

Dostal jsem přesně, co jsem očekával. Tyhle role Smithovi prostě sedí a očividně půjdu proti proudu, když řeknu, že jsem si to fakt užil. Byla to jízda a mělo to myšlenku. Velkým pozitivem filmu je hudba a samotný Smith. Akční scény jsou přehledné a digitální podoba tváře omlazeného Smitha je velmi povedená. Nehledejte ale zde žádné hluboké sociální drama nebo propracovanou psychologii. Zkrátka si vezměte popcorn a užijte si to...(4.1.2020)

Druhý x si to už určite nepustím. Digitálna tvár čerstvého Princa bola naozaj fajn, že občas som si myslel že ho naozaj pretiahol z minulosti. No zbytok je už také nemastné a neslané. Niekto píše, že je to žánrovica alá 90s ale mne to tak nepríde. Veľmi slabé 3*. A to možno časom uberiem jednu.(21.1.2020)

Pre mňa veľmi príjemné prekvapenie.. akčná lahôdka. Po určitej dobe tu máme v kinách poriadny kus akčnej snímky, kde sa to len doslova hemží akčnými scénami, a to doslova, miestami sa ani nestačíte čudovať, hudobne dobré prevedenie. Will Smith v dvojrole . Nápad zaujímavý, v podstate tu máme príbeh zabijaka, ktorý robí pre tajnú organizáciu ( vládnu) ,ktorý vykonáva určité príkazy, a lúči sa so svojou prácou , nakoľko chce odísť do dôchodku, lenže to by nebol film, keby sa to celé nezamotalo a zistenia , čo vlastne vykonal počas poslednej misie ho dovedú ku problémom . A kto iný môže ísť po ňom ako jeho druhé ja? Musím pochváliť myšlienku, že vidíme Willa aj v mladšej verzii. Nemám pocit , že by som sa nudila, v niektorých momentoch sú aj humorné scénky,veľmi oceňujem tie bojové scény -útek na motorke, to malo svoju váhu.(13.10.2019)

dobrá nápad, dej, príbeh a dobrý Smith narazili na výrazné CGI nedostatky, ktoré boli až do očí bijúce. Postava Gemini, tvár, pohyby, vzájomné súboje a celkové umelé prostredie pred zeleným plátnom. to všetko bolo pomerne odfláknuté. Ázijské produkcie proste ešte nedokážu konkurovať kvalitou spracovania. zachránila to akcia a samotný Will. Inak by to bolo veľmi ťažké a náročné sledovanie.(14.10.2019)

Je to ten druh filmu, kdy si pro jeho vizuální stránku nevšimnete tuctového příběhu s happyendem. V některých detailech vypadá mladý Smith vážně skvělé, v jiných záběrech to trochu kulhá, ale je úžasné kam jsme se posunuli od Trona : Legacy. Jen bych vytkl některé společné bojové scény, kdy jsem si říkal že tady někdo vypnul fyziku postav. Ale už jsem viděl horší filmy s lepšími herci.(16.10.2019)

Od tohoto snímku jsem příliš nečekal a přesně to jsem dostal. Film totiž neumí ničím překvapit a trailer v podstatě shrnul ve zkratce vše, co nabízí i finální produkt. Kouká se na to sice hezky a určitě se jedná spíše o příjemnou oddechovku, ale tak nějak tomu ještě něco chybí. Proto nemohu jít s hodnocením výše než 65%(24.10.2019)

• stihac10

Takhle fakt ne.. Výkyvové triky, rušivé akční sekvence... Tvář mladého Willa vypadá skvěle, jen v poslední scéně je k zblití.. 4/10(15.11.2019)

SKVĚLÉ. SKVĚLÉ. SKVĚLÉ(21.11.2019)

..dá sa na to pozrieť...ale stačí raz..:)(21.11.2019)

Jednohubka na sychrave odpoledne. Mladý Smith někdy vypadá fajn a jindy zase ne.(22.11.2019)

Skvely akcni narez s docela originalnim pojetim. Kdo miluje Willa Smitha z filmu Ja robot nebo Ja Legenda tak si bude libovat, ackoli tento film ani z daleka nedosahuje kvalit dvou zminovanych filmu. Skvele vizualni provedeni, ackoli nekdy je CGI na mladsim Smithovi uz i na me moc. Kazdopadne dvoji role zvladnuta skvele, kdyz primourite oko nad provedenim Smithova druheho ja tak se budete opravdu bavit. Nenarocny pribeh, ktery se odehrava v docela dost lokalitach. Osobne bych dal filmu tak 7/10 👍(22.11.2019)

Pěkně zpracovává akční záležitost. Příběh zajímavý, postavy vykreslené fakt dobře. CGI slušné. A Will byl fakt dobrý! 95%(22.11.2019)

Necelé 4 hvězdičky s odřenýma ušima. Tvůrci si v rámci CGI dost vyhráli s mladší Willovou podobou, ovšem na zbytku efektů kapku šetřili, protože některé přestřelky, honičky a průlety letadel působí dost uměle a lacině. Scénář je taky naivně hloupoučký a závěrečný happy end by se neztratil v leckteré devadesátkové romantické komedii. Film vyloženě nezklame, ale je to jen jednorázovka s neobvyklým námětem.(22.11.2019)

Nemozem si pomoct ale viac ako 3 hviezdy toto nemoze dostat. Film, ktory som si pozrel a uz ho 2x vidiet nemusim. Ten 3D ksicht mladeho Smitha mi liezol na nervy - neprirodzene to vyzeralo a vadilo mi to pocas celeho filmu.(25.11.2019)

• imarkeye

No, pre mna dost pruser, hned zaciatok filmu, ked Will sedi a debatuje je zaber na neho a potom na protisediaceho a vobec sa to nemeni uhol a osa zaberu, prislo mi to ako v pomocnej skole, taketo chyby ako su v tomto filme sa uz nerobia ani v telenovelach. Najvacsi zabijak a poslu na neho komando v trojclennom zlozeni? Bez termovizie, bez istenia okolia budovy z roznych smerov.. Triky su tiez dost beckove, kto zazil nahanacku na motorke v Bournovi tak vie, ako to ma vyzerat.. Chemia medzi hlavnou damou vo filme 0, neviem ale Elizabeth mi tu skor pripomina chlapa, sfleku by som vybral vhodnejsiu herecku.. chyba filmova patina, vsetko je ostre, klon, ktoremu tvrdia, ze mu kalamal otec, hned veri Willovi a chce otca sfleku zabit.. ale nieco bolo aj na zabavenie, napriklad ako klon 2 s gulometom s k.. kadenciou trafi drevenu stenu na 20m raz.. Kde tento strelec potom zmizne? Je to klon 2? Ten ma ale na konci inu masku.. proste fun..(26.11.2019)

Will je parádny a parádne sú aj jeho klony.ps4 efekty mi trochu vadili ale akcia výborná.(29.11.2019)

Not great, not terrible...ďalšia vyplachovacia akcia. Akčný film to je aj so všetkým čo k tomu patrí ale nie je to ničím extra výnimočné alebo zapamätateľné. No na druhej strane musím uznať, že som sa nenudil a lokácie boli fajn, no určite by sa tu dalo zopár veci doladiť(3.12.2019)

hehe .. "he may have been your father boy, but he wasnt your daddy" :))(8.12.2019)

Priemerný akčňák, ktorý nenadchne, ale ani neurazí. Will to v podstate celé ťahá. Jeho mladšia CGI verzia je však veľmi nekonzistentná. V niektorých momentoch vyzerá viac než obstojne, v iných zase absolútne neprirodzene.(15.12.2019)

Mám rád filmy plné akcie,kde sa človek nenudí.Plus dobrý dej a skvelí herci.Samozrejme,niekedy to vyzeralo lacnejšie ale nič tomu nechýbalo.Viem,že hodnotenie filmov je subjektívne ale tu na čsfd sú tie hodnotenie dosť nepresné,lebo tento film by mal mať od 60-70 %,nie pod.A ostatné filmy sú strašne nadhodnotené,aké typické.(16.12.2019)

Oddechová akčňárna natočená ve stylu devadesátek. I když místy působí až příliš toporně, lacině a spíše jako epizoda seriálu, než cokoliv více, je to stále koukatelné. Zajímavý nápad, který strhávají dolů zoufale nezajímavé a přehrávané dialogy a ještě pitomější snadno předvídatelná dějová linka. Příběhové zoufalství dovrší nejen vypořádání se s hlavním záporákem, ale hlavně absolutní závěr ve stylu „Moderní popelky“. Tohle nezachrání ani suprovej Will Smith, který je tentokráte lehce bezpohlavní a nerozjede nic ani s Mary Elizabeth Winstead. Natož pak jeho digitálně vytvoření mladší kloni, kteří jsou řekněme dosti „umělí“. Žádný průšvih, ale ani žádná hitparáda.(22.12.2019)

Akčne-romanticko-konverzačná sračka. Úvod famózny, ale zhruba po prvej scéne s kópiou to išlo už len dolu vodou. Filmu došiel drajv a už sa len naháňala minutáž. Tešil som sa aspoň na poriadny akčný záver, ale aj tam bolo viac trápnych morálnych kecov ako slušnej akcie.(23.12.2019)

Dobrá akční oddechovka, Will v podobě klonu vypadá dokonale, jak za mlada ve Fresh Princovi. Na nějaký větší hodnocení to není, ale kdo nechce moc přemýšlet a rád si pustí nějakou oddechovku, toto může být fajn volba. (6/10)(27.12.2019)

Počítačovo upravený narcistický Will naháňa sám seba cez pol sveta, kope sám seba do gulí aby sa nakoniec sám so sebou skamarátil a postavil sa spoločnému nepristeľovi. Tá počítačom upravená grafika ma neberie tak za mňa 3* a to len tak tak.(28.12.2019)

Nedivím se, že je scénář tak slabý, když na něm pracoval D. Benioff. Akce byla slušná a propracovaná, ale jen těžko si na tento film vzpomenu třeba za rok. Je to něco tak průměrného.(29.12.2019)

Až na nepřirozené triky - hlavně tedy s motorkou a zrychleným pohybem alá Pérák - to šlo. Dobrý film na víkend. Žádná sprostá slova, nic. Bez toho by to byl jen průměr, ale zase jsem se rozhodoval mezi tím a 4*.(1.1.2020)

Tak tu máme Nepřítele státu, pak mladšího nepřítele státu a v poslední minutě filmu nejmladšího nepřítele státu.... Pomalu jsem s připravoval na titulky, kdy na mě vybafne batolící se nepřítel státu s bazookou, které nehne ani brvou ikdyby by mu měl hořet jeho oblíbený dudlík :-) No... něco podobného jsme už tu měli ale to bylo s primabaletkou Vandámem a nebylo to drama, ale sci-fi - navíc tomu už bude tak 20let nazad. Takže v podstatě nic nového. Nicméně - stále toto "Smitoviště" bylo lepší než to sci-fi dílko co natočil se svým (že by skutečným) synkem. Nicméně průměr tomu zůstal už jen díky absenci jakékoliv silnější brutality (zřejmě, aby TO nenarušilo morální vývoj emerické omladiny, která při létajících nožičkách a ručičkách mohla spolknout celej kýbl popkornu najednou a pak by teprve v kině nastal horror :-)(10.1.2020)

• Heywood

Will Smith je sice hrdinou dobrých sci-fi filmům (Muži v černém nebo Já robot), ale řada jeho jiných počinů vyvolává spíše rozpaky. Někdy to vypadá, jako by Will Smith oslavoval jen sám sebe. A to mu v Blíženci až překvapivě dobře sekunduje Mary Elizabeth Winstead, která si vzpomněla na svou lepší dobu. Příběh o padouchovi, který chce vyrobit super-vojáka je obehraný jak desky s Elvisem, a věřit, že někdo vychovává klona jako svého synka, aby konečně zabil super-agenta je málo uvěřitelné. Žádný agent není nesmrtelný máte-li dostatek peněz, lidí i času. Na větší kompars a rozsáhlejší agenturní činnost peníze nezbyly a přeměna super-zabijáka v slušného studentíka musela porazit i neotrlejšího optimistu. Film má ze začátku spád, honička na motorkách je strhující, ale přesto nakonec vyšumí do slaďáku. A Smith jako kdyby nám všem chtěl vzkázat: Vidíte, jaký jsem byl chlapík a zase budu. Nepochybně byl. Ale zda opět bude je ve hvězdách. Blíženec ho k tomu posunul jen o centimetr a to je jako stavět české dálnice. Centimetry nestačí.(22.1.2020)