Blíženec

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2019, 117 min

Šplouch, šplouch. Angimu šplouchlo na maják. V koutku duše bych pochopila, že se pro jednou přiklonil k hrdlořezové kasové malomyslnosti, ale Ang toto nemá zapotřebí. Kasu mu s pevnou jistotou drží jeho nekulometová lidská témata, pro které ho chovám v úctě a oblibě. Proč tedy tento kousek? Zdá se to být zbytečným a nelogickým počinem.(10.10.2019)

• POMO

Záměr zde byl top scénáristou a “uměleckým” režisérem pozvednout vandammovsky prostý námět na duchaplné, emocionální akční drama se sociálním podtextem. A moc to nevyšlo. Digitálně omlazený Smith je WTF postavou - má procházet nejsilnějším vnitřním bojem vyžadujícím kvalitní herecký výkon, a paradoxně je s mimikou Shreka nejhůře “zahranou” postavou filmu. Snímek s ambiciózním plánem zhazují taky nerealistické digitální akční scény jako z jednohubkového zábavního parku Fast & Furious. Přitom to mělo tak slibný rozjezd s pořád cool Willem a příjmenou chemií mezi ním a Mary Elizabeth Winstead.(26.11.2019)

Králík Rodžr, nepřítel státu. Wilík dvě hodiny lítá po světě a dává na piču svému animákovi jménem Molly, vykultivovaném trestuhodně nevyužitým a nevýrazným Klájvem Twoubou. Nic víc, nic míň. Prostě šablonovitý, rutinérsky natočený, anemický akčňák s krystalicky čistým obrazem, ovšem totálně bez koulí a jakýchkoliv extraordinérních vyfikundací, navíc s přístupností pro školou povinné kokoty. Aby mi tedy cílové publikum se svým dnešním zjevným deficitem mateřštiny rozumělo, nemělo to svag, drip, feč, doup a dokonce ani šuk. Průměrný žánrový steril s jediným krátkým světlým momentem, když Wilík dostával na držku endurem. Benioff morgulis.(14.10.2019)

Film s takovýmhle názvem jsem si samozřejmě nemohl nechat ujít:D Ne, vážně, původně jsem ho chtěl ignorovat, ale zvěsti o technologickém pokroku mě nakonec přivedly přímo do kina - na 2D, možná ani ne 4K verzi;) A musím říct, že práce na digitálním omlazení Willa Smithe je - pokud jde o obličej - dosud nevídaná. Opravdu jsem měl ve většině záběrů problém poznat, jestli je to "fyzická" nebo "virtuální" podobizna. Co už moc nefunguje, je animace celých postav - tam se neudělal od Bladea II téměř žádný pokrok - a větší než detailní záběry. Nevím jestli je to těmi barvitými prostředími (místo to na mě působilo jako barevná paleta z Touissantu v Zaklínači III), ale většinou jsem neměl pocit, že se dívám na technologickou špičku, ale naopak na špatně naklíčované herce v různých kulisách. Příběhově je to skoro čistý útěkový McGuffin, prokládaný "hlubokými" promluvami o svědomí a jizvách na duši. Will Smith předvedl rozhodně nejeden pozoruhodnější výkon. Clive Owen na mě nefungoval, naštěstí alespoň Ramona Flowers, pardon, Mary Elizabeth Winstead, hýří půvabem a násilnickými sklony, jak si to žánr žádá:) Akční scény jsou slušně kinetické, z více zdrojů opěvovanou motorkovou naháněčku ale mám za víc než co jiného za festival CGI, a nijak odvařený jsem z ní nebyl. A pokud jde o hudbu, Lorne Balfe se rozhodl něco Inceptnout Transformerům na Ostrově, některá místa jsou totální kopírka. Ang Lee dokázal natočit velké věci, ale Gemini Man je reminiscencí devadesátkových akčních sci-fi, která by bez svojí technické stránky byla úplně jednoznačným béčkem (s áčkovým rozpočtem). Ale ty skoro dvě hodiny docela utekly, a i když se nebudu už dívat znovu, na 70% to bude stačit.(13.10.2019)

Viděl jsem verzi ve 3D a v HFR což byl tak dokonale vyčištěný obraz až mě to občas přišlo nepřirozený, ale může být že někdo jiný z toho bude nadšený. Na samotným filmu musím nejvíc ocenit akční scény, motonáhečka hýří kreativitou v každý sekundě a fighty mají nejen skvělý chorea, ale kameramen věděl kde stát a střihač jak střihat, tady opravdu není co vyčíst a klidně bych dal pět. Příběh jako takový mě s ohledem na žánr přijde v pohodě a nějak zásadně spousty věcí neřeším, protože tempo u akčního filmu je víc než vyprávěcí táhlo. V některých momentech mě však přišlo zvláštní chování postav,m vlastně celá ta Budapešťská epizoda zejména s telefonem madam tajné působila trošku směšně. Willíkovi tyhle role asi sluší, ale zrovan ukázka herectví to tady fakt není. Nicméně s ohledem na to, že v poslední době mě jednoduché akční snímky docela zklámávají svou zdlouhavou nudnou ukecaností (zdravím Sly ), tak tohle je docela neurážející akční fresh jednohubka.(8.10.2019)

Rozpočet $138miliónovTržby USA $48,320,520Tržby Celosvetovo $170,120,520Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Žiadna veľká katastrofa sa nekoná, ale ani žiadny zázrak, ide o klasický všedný priemer, ktorý aj keď sa na oko snaží ale nič na vrch neponúkne. Nepomôžem si ale toto nie je žáner pre Ang Lee-ho, tu sa asi ťažko nájde, tu by sa vedel obracať Paul Greengrass. Akcia slušná, aj keď niekedy tie trikové sekvencie tam trčia. /60%/(20.11.2019)

Blíženec je podivná kombinace devadesátkového akčňáku se snahou naznačit, jak by mohla vypadat filmová budoucnost. A já si nejsem jistý, jestli se mi to líbí. Béčkový příběh by mi nevadil, Blíženec je pořád svižná akčňák a Ang Lee zvládá honičky, přestřelky i bitky tělo na tělo skvěle. A naštěstí jich není málo, takže celková pitomost a přímočarost tu nijak zvlášť nevadí (snad až na unylého zloducha). Problém jsem měl spíš s vizuálem. Zatímco samotný mladý Smith vypadá opravdu skvěle, všechno ostatní je jaksi divné. Blíženec je vizuálně nepřirozeně… čistý. Hlavně v exteriérech vypadá spíš jako hodně dobře udělaná animačka z počítačové hry, která bohužel svými výraznými barvami občas připomíná to nejhorší z jihoamerických telenovel. Nevím, do jaké míry za to mohlo 3D nebo 120fps, ale osobně mě to rušilo a v některých momentech až obtěžovalo.(9.10.2019)

Nechci vynášet hodnotové soudy, zda-li je BLÍŽENEC dobrý film. Rozhodně je ale v mnoha ohledech pozoruhodný. Je výlučný, protože nespadá ani do jednoho z mnoha trendů ve fikční sci-fi za posledních dvacet let: nereflektuje společensky závažné otázky (klonování je otázkou minulosti), není myšlenkovou hrou (klonování je zjevné, žádné další překvapení), neimituje jiná umělecká díla, nemá ani neobvyklou výstavbu vyprávění, nerozprostírá svůj příběh do více médií a platforem pro budování komplexního světa příběhu. V téhle vykořeněnosti dá vzpomenout na Smithův blockbuster JÁ, ROBOT, ve kterém na konec šlo hlavně o prezentování trikové technologie (zcela digitální postava)._____ Nejblíž má však k HULKovi od stejného režiséra (Ang Lee), protože i v něm to nejomšelejší možné vyprávění - mladší agent jdoucí proti starému hozenému přes palubu - a téma vztahu otců a synů je pouze záminkou k formálnímu experimentování. 3D HFR neškodí, že je podobně jako onen klon hyperrealistické, protože tohle není hobití trilogie, kde bychom se měli nořit do fantazijního prostředí. Práce s přirozeným svícením scén, delší dialogové i akční scény kladoucí důraz na hereckou expresivitu detailními záběry obličeje, hlavně v první polovině velká hloubka ostrosti se zaostřenými všemi plány - to (plus další nezmíněné) jsou všechno velmi nevšední postupy přinášející netradiční zážitek. Je BLÍŽENEC povedený? Nevím, má ale řadu zajímavých filmařských voleb, že za zhlédnutí v kině - ve verzi 2K, 3D, 60fps (na původních 120 u nás žádný sál není vybaven, ve Státech jenom necelé dvě desítky) - stojí.(11.10.2019)

„V Rusku je to bežný utorok.“ Súhlasím s tými, ktorí tvrdia, že by možno paradoxne bolo lepšie, ak by mladého Smitha hral proste normálny herec, ktorý sa podobá na mladého Smitha. Ale na druhej strane chápem režiséra, že si to chcel vyskúšať a že sa vďaka tomu v podstate zapíše do dejín kinematografie, pretože digitálne omladzovanie hercov určite ešte nie je žiadnou samozrejmosťou a dvojnásobne nie v takejto veľkej miere. A Smith sa snaží a je OK, ale už to nie je ten sympaťák, ako kedysi. Najlepšia je napokon asi Mary Elizabeth Wistead (naopak Owen je tradične o ničom a Benedict Wong fajn, ale úplne zbytočný, čo dokazuje aj jeho dosť absurdný spôsob odchodu z deja). Zo začiatku si to napriek nedostatku akcie paradoxne drží slušný drajv, ale potom to začne výrazným spôsobom nudiť (scenár je fakt dosť biedny) a z rutiny to ako-tak vytrhne len akcia, ktorej s pribúdajúcimi minútami síce začne byť čoraz viacej, ale na druhej strane predčasný vrchol uvidíme v motocyklovej pasáži (a ani ona nie je taká geniálna, ako som čakal). S oškretými ušami 3*.(2.12.2019)

7/10 Po těch nevýrazných trailerech a zklamavších reakcí jsem fakt čekal filmařskou šeď... ale světe div se, ono to není vůbec zlý! Mladší Smith je v detailních záběrech až mrazivě přesvědčivý (což bohužel neplatí pro širší celky) a banální příběh o agentovi, který chce mít klid na duši šlape tak, jak by šlapat měl. Jde z toho cítit béčkovost 80-90.let ale nepřišlo mi to na škodu. Mary Elizabeth Winstead skvostná, Wong měl výborný timing fórů a Clive Owen bohužel trestuhodně nevyužit. Akce v mnoha ohledech parádní, jindy zas šíleně překombinovaná (tady je fakt potřeba se na vyšší frekvenci snímků naladit). Revoluce to není, ale jde o setsakra fajn počin, který v sobě ukrývá spoustu nápadů a kompoziční cit Anga Leeho. Líbilo. A neúspěch filmu mě mrzí. Více: https://www.youtube.com/watch?v=zkSZamrTEtc(26.10.2019)

Oscarový Ang Lee servíruje akčňák jak z 90 tek a byť kritici brblají, za mne je to velká paráda. Will Smith je nejlepší nájemný vrah a je právě na odchodu do důchodu, ale ještě před tím bude muset čelit svému vlastnímu mladšímu klonu, který ho chce bez váhání zlikvidovat. Příběh je zajímavý, ale až tak neoslní, což mi v tomhle případě nevadí, protože akční scény jsou takřka revoluční a po technické stránce naprosto precizní. Intenzivně gradující hudba, úžasná kamera, maximální profesionalita a preciznost obou Willu mě uchvacovala každým momentem a taková scéna s Crosskama patří k tomu nejlepšímu, co jsem letos v kině viděl, ale super je i fight v katakombách, či rotační kulomet s lasery. Po herecké, akční a technické stránce je film bezvadný a pokud Vám to stačí, tak se budete královsky bavit jako já. 80%(15.10.2019)

• johnn333

Neobhajitelně dlouhý relikt devadesátek o agentovi, kterého jeho nadřízení "povinně" hodili přes palubu (doslova!), v němž se s naprosto vážnou, slzavou tváří mluví o šrámech na duši a vnitřních démonech, popřípadě se bezzubě vtipkuje o věku nad Bloody Mary v budapešťských lázních. S Mary Elizabeth Winstead má totiž Will zcela asexuální chemii, což nakonec dává smysl, protože jeho zájem je očividně jinde - Will se nejprve dotčeně dušuje, že jeho mladý klon nemůže být jeho potomek, pak klonovi random sdělí, že klon je "určitě panic" a nakonec sám o sobě prohlásí, že pochází ze čtvrti jménem "The Bottom". Takových momentů (nechtěného?) humoru je ale málo, navíc se na to kouká fakt nepříjemně. Celé to vypadá jako domácí video, reality show či sportovní přenos v HD rozlišení s megaostrými objekty, zároveň bez jakékoliv „filmové“ patiny, kterou plynulejší pohyby během akce opravdu nevytvoří. A ano, prvními red flags sterilní, vykostěné podívané jsou už čínští investoři v úvodních titulcích.(8.10.2019)

V první řadě vzkazuji uživateli Flipnic-RE, že se nemusí omlouvat, akorát radši nebudu hádat, který moje odřený pysky myslel. Jedny si umím olizovat a ty druhý, tak tam mě zase často někdo oli....takže k filmu - Ze všech stran se ke mně neslo, jestli už sem viděla tu novou píčovinu s Wilíkem a mě začalo kolosálně srát, že pokaždý, když sem řekla - NE - tak na mě bylo koukáno jak na nějakýho nelidskýho hybrida, co si ani nezaslouží žít. Takže sem se zase cítila jako na základce, kdy sem jako žlutá ovce v bílém stádu byla oblíbená asi jako dýmějovej mor. V zájmu vlastního klidu a nepřipomínání si základky sem se teda na tu "píčovinu s Wilíkem" podívala a odteď mohu všem odpovídat - ANO. Tím snad jejich dotazy skončí, protože jak se mě někdo zeptá co na to říkám, nebo nedej Buddho, jestli se mi to líbilo, tak sem opět kolosálně v prdeli a znova na mě budou koukat jako na nějakýho nelidskýho hybri...no to už tu bylo. Každopádně jo, poserte se do kruhu, mně se to líbilo. Nijak extrémně, ani zázračně, ale jako výplach mozku jednou, dvakrát za rok se na to klidně podívám, pokochám se crossovou honičkou, juknu jak Will Smith dal přes hubu Willu Smithovi aby následně Will Smith s Willem Smithem se spojili (ne prdelně) a dali přes hubu dalšímu Willu Smithovi, aby následně....éééé koho to sere, Eddie Murphy taky hraje dvacetirole no a co? K tomu přestárlej král Artuš v roli ultimátního kokota, nijak extrémně hezká Mery a to vše v rejži skorosoukmenovce Ang Leehů. Lepší průjem.(6.12.2019)

Vizuální stránka úžasná a mladá verze Willa Smithe uvěřitelná. Akce je vymazlená a odehrává se na zajímavých místech (na Kostnice mám letos štěstí). Ang Lee je machr. Příběh je bohužel devadesátková klasika, která bude mít příští rok třicet let výročí. Přitom stačilo aby Henry nebyl hodný hitman. Owen nevyužitý, Smithové hrajou svůj standart, Mary Elizabeth je ovšem neuvěřitelně super. Nikoho nepotřebuje, ničemu se zase tak moc nediví a v kariérním postupu má jasno. Blíženec není revoluce, prostě jen slušný akčňák.(19.10.2019)

Že to má luxusní obraz a že tam pobíhá víc Willů Smithů, ještě neznamená, že z toho divák musí padnout na zadek. Další výzva žánrového všeuměla Anga Lee tentokrát nedopadla dle očekávání. Příběh je bohužel otřepaný, je z něj cítit, že roky ležel někde v zaprášené horní polici. Will chce do důchodu. Roky pro vládu odstraňoval nepohodlné lidi. Jenže při poslední fušce se něco pokazilo a odstranit se ho snaží jeho bývalý zaměstnavatel, aby zakryl stopy. A pošle vylepšeného klona. Pak se to ještě párkrát zašmodrchá, aby nám z toho vylezlo, že jde o sterilní průměr, který stojí za vidění kvůli dvěma velmi slušným akčním scénám. Kvůli scénáři nebo slzícímu Willovi nikoliv. Ani kvůli (krapet děsivému) digitálnímu omlazování herců. A ti, jenž nejsou součástí tohoto technologickém pokroku, se evidentně nudí.(25.11.2019)

Gemini man je přesně ten typ filmu, které v kinech do pár let prakticky nebudou promítány, jelikož na ně prostě chodí málo lidí a Paramount, jež je nyní prakticky jediným studiem, které točí originální filmy podobného typu (originální ve smyslu nenávaznosti k ničemu předchozímu), kvůli tomu definitivně zkrachuje, pokud si nenajde další dojnou krávu typu Mission Impossible. Co naplat, že podobné filmy mají v kinech svoje místo a na VoD jsou jim málokdy poskytnuty takové produkční hodnoty, jimiž oplývá právě nový film zasloužilého Anga Lee. Patrně jsem ale jeden z mála, co si toto myslí. V každé správné recenzi jsme se před měsícem mohli dočíst, že je Blíženec reliktem z devadesátek, který už dneska působí úsměvně. Chápu, že lidé, co sledují dění ve filmovém průmyslu déle než já a přihlíželi kolování tohoto projektu Jerryho Bruckheimera Hollywoodem, si toto myslí, ale za sebe říkám, že vůbec nemám problém s naivním filmem, u něhož člověka příběh příliš nevytrhne, ale nabídne divákovi něco jiného. V tomto případě Willa Smithe z dob prvního řádění Mizery Mika Lowreyho, čehož bylo docílené díky špičkové omlazovací technologii, která by před deseti patnácti lety nebyla možná a odsoudila by film v řešení dvou nespřízněných herců jako v Looperovi (v případě Blížence nutně více podobnými). A také špičkovou akci, která Leemu pořád jde a dobře se na to kouká. Jako čert kříži se vyhýbám 3D technologii, tím pádem jsem ani nebyl na projekci filmu v HFR (vyšší snímková frekvence) a při bitkách muže proti muži (zejména Willa Smithe proti Willovi Smithovi) jsem registroval podivně zrychlené pohyby, které na mne působily, jakoby měl být omlazený Henry Brogan robotem, v jednom konkrétním případě dokonce terminátorem. Možná je to způsobeno tím, že akční scény byly výhradně koncipovány právě ve vyšším snímkování, možná mají počítačové triky ještě co dohánět, faktem ale je, že omlazený Smith tu vypadá naprosto věrohodně a hned bych si dal nějaký akčňák v jeho nejlepších letech. Charisma ale samozřejmě neztratil ani po padesátce, takže stále zůstává hlavním tahákem filmu. Škoda, že to tentokrát nevyšlo komerčně, na třetí Mizery se těším moc.(30.10.2019)

Na to, jak vážně se bere, není Blíženec nijak zvlášť sofistikovaná podívaná, a ačkoliv jsem si to tajně přál, třetí roh willsmithsovského filmového trojúhelníku Já, legenda + Já, robot + ? rozhodně nevznikl. Kromě podivného scénáře, který jako by si několikrát připravoval půdu pro překvapivý zvrat, ale nakonec to nechal být, byly podivné také triky. Nemám na mysli omlazeného Willa Smithe, který je fakt dokonalý (Co bude dál? Můžeme vyhlížet třeba nové grotesky Bustera Keatona?), nýbrž to ostatní - spousta záběrů totiž vypadá tak rušivě digitálně... Honička na motorkách je fajn, ale občas něco zatahá za oči (člověk si prostě musí říct, jaké by to bylo třeba s kaskadérským šílencem Tomem Cruisem, který by nepotřeboval digitální dvojníky a motocykly), souboje muže proti muži působí spíše jako souboje robota proti robotovi... A nějaké režijní nápady? Když si vzpomenu, jak originálně onehdy pojal Ange Lee komiksového Hulka (ano, toho mám vážně rád), musím říct: Žádná sláva.(12.10.2019)

• Xmilden

Přísnost musí občas být, vždyť tohle je film Ang Leeho. Tady člověk musí mít trošku vyšší nároky než obvykle. Will Smith se zařadil po bok všech Arnoldů a Jean-Claudů, kteří si už v minulosti vjeli do vlasů se svým klonem. Blíženec je hodně zbytečné akční sci-fi, které nejvíce ohromí omlazeným Willem Smithem a jednou parádní honičkou na motorkách. Zbytek je často dost k nepřežití. Hlavně postavy nejsou zrovna dvakrát sympatické a zajímavě zahrané. Hrozně moc se těším na další Mizery a byl bych rád, kdyby Will přehodnotil své hollywoodské postavení. 45%(22.11.2019)

Od Gemini Man som nemal moc veľké očakávania, no zaujal ma trailer, kde mladý Smith naháňa starého Smitha. Hneď na úvod musím povedať, že nič prevratne nečkajte, okrem dobre spraveného, digitálne omladeného, učesaného a vylešeteného Willa Smitha, ktorý vyzerá skutočne famózne. Čo sa týka príbehu, tak je fajn a zaujme, aj keď každému komu aspoň trošku zapaľuje napadne, ako sa to presne skončí. Príbeh nieje nič extra a väčšinu ukázali už v ukážkach, ale dokáže zaujať jedným hercom, ktorý kope riť sám sebe. Musím sa priznať, že ma úvod bavil trošku viac, ešte keď bolo všetko zahalené rúškom tajomná, pretože záver, alebo teda druha polka skĺzla do klasického akčného filmu, bez nejakej strhujúcej scény alebo zvratu. A tým nemyslím akciu, ta bola celkom fajn, aj keď niekedy mi tie rýchle zábery k tomu moc nesedeli. Bavil som sa, no nebyť Willa Smitha šiel by som asi s hodnotením o niečo dolu. Obľúbený soundtrack: Gemini Man. 80% - 4*(14.10.2019)

V akci neuvěřitelně vynalézavé, hravé a...revoluční? Nádherně to vypadá, akce působí neskutečně hladce a plynule, někomu může místy lehce vadit až příliš výrazný "digitální"look. Ale i co se týče rozvržení akce do jednotlivých plánů mizanscény, pohyb aktérů po nich - to vše připomene dokonale nacvičené divadlo, dovedené téměř k absolutnímu perfekcionismu. Poměrně úsporný střih (teda aspoň pocitově, kde je Douglasovo měření, když ho člověk potřebuje?!) s velkým množstvím zoomování na detaily potěší a osvěží taky. Choreografie tělesných fightů potěší taktéž, hlavně bitka v katakombách je super - to hraní se světlem je takový příjemný zpestření. Líbilo se mi moc, jak se už tak rychlá akce v některých momentech ještě zrychlí a z ničeho nic to působí extrémně zběsile. Obraz mimochodem vypadá nádherně, neskutečně čistě, což někomu asi nemusí být po chuti. Příběh je neurážející, scénář úplně v pohodě, žádný dialogy tahající za uši, ani do očí bijící debilita se nekoná. Díky režii Anga Leeho to má spoustu nádherných obrazů a třeba všechny scény pod vodou jsou laskomina. Akce letos fakt nevypadala líp a přemýšlím, kdy naposled jsem byl z akce takhle nadšený. Ale je jasně vidět, že lidi tohle nedocení. Klidně bych věřil tomu, že za několik let se na tenhle film bude vzpomínat a hejt na něj, stejně jako propadnutí v kinech bude podobný wtf, jako třeba u Blade Runnera. Viděl jsem to ve 3D, 60 fps a fakt mě zajímá, jakou roli 3D (který jinak nenávidím) a vyšší počet oken za vteřinu, hrají v konečným zážitku z filmu.(14.10.2019)

(65%) Viděno v kině díky CSFD projekci. Vida, vyšla mi projekce a to se mi až tak často nestává. Beztak jsem na tento film chtěl zajít, tak co. Určité negativní recenze mě nechali opět chladným a nezaujatým. Přesto celkové hodnocení (CSFD a všelijaké další filmové stránky) docela odpovídá. Já dávám slušný nadprůměr. Mě to nepohoršilo, vytknout toho dokážu dost, ale větší problém s tímto snímkem nemám. Pravda, dá se to vidět jednou, možná dvakrát a to nejlépe v pohodlí domova. Na druhou stranu mě to nijak nepohoršilo. Celková dvouhodinová minutáž byla taková na pováženou, nebo nevím jak to definovat. Úvod byl obyčejný, nebavil mě, pak to začalo být docela táhlé a příběhově chvílemi nepřehledné, ale ne nijak těžké na pochopení. Ale v cca 40 minutě filmu mě to začalo už víc bavit. V tomto časovém úseku se postava W.Smitha konečně setkala se svou mladší verzí (jak je ve filmu uvedeno – klonem). A musím uznat, že to byla skvělá akční sekvence. Nemůžu jí nic extra vytknout. A jak už spoustu diváků píše, že akce a celkový obraz, především v akčních sekvencích byl vytvořen dvojnásobným FPS, který se stal kamenem úrazu, tak to mi přijde ze strany kritiků přehnané. Je pravda, že asi tak 3 - 4x jsem viděl trochu zvláštní pohled na určitou scénku. Ale opravdu jen tak na zlomku vteřiny. Akce byla dobře natočená, ne sice nějak světoborně, ale víceméně byla přehledná. Sekvence při druhém střetnutí obou Smithů mě už nebavila tolik – to zde bylo docela odfláklé. Ale zase finále bylo slušně akční. Dost výbuchů, střílení a soubojů, které nebyly až tak úderné, ale co už. Jen tomu chybí hlubší cit k postavám a nějaký lepší děj, který mi přišel už k danému tématu ohraný. Nemáme tu třeba ani žádné napětí a závěr mohl mít nějakou lepší pointu, i když tu jedna byla, pokud se jí dá nazvat pointou. Herecké obsazení je na tom následovně. Will Smith je zde ze všech nejlepší. Chvílemi hraje na takovou vážnější notu a poté se chová nadlehčeně, jak je jeho zvykem. Takže i celkově se tu naštěstí najde i několik polovtipných dialogů, co pobaví. Spíš je to ale vážněji pojato, ale ne vždy to působí věrohodně. No, to jsem zase ulítl bokem. Další herci na rozebírání. Mary Elizabeth Winstead, coby roztomilá i když tak trochu bledá dívenka, co se zde objevila tak trochu omylem. Alespoň tak mi to přišlo. Byla zde rozhodně příjemná, její herecký výkon byl takový na levačku, ale snažila se aspoň tvářit upřímně. Nejvíc mě asi bavila ve čtvrté Smrtonosné pasti. Benedict Wong mi zde přišel na ty vtipné hlášky z celého filmu rozhodně nejlepší. Zato Clive Owen jako v podstatě záporák se mi jevil dost rozporuplně. Na jednu stranu mu nemůžu nic vytknout, ale na tu odvrácenější, nevím – prostě se moc nepředvedl, ani to teda neměl ve scénáři, tak mu nemůžu nic extra vyčítat, ale svoji úlohu splnil. Filmová hudba byla taková optimální. Kdyby zde nebyla, prd by se stalo, ale pro potřeby tohoto bijáku to bylo dostačující. Co k tomu víc dodávat ? Bylo to takové kostrbaté, ne každému to sedne a opravdu to je film na 1 shlédnutí. Ale já si nemůžu osobně víc stěžovat. Jen je to z jistého úhlu pohledu ohraná látka konceptu. To je celé.(10.10.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8