Úsměvy smutných mužů přiblíží příběhy úspěšných chlapů, kteří se přes dno lahve dostali na samotné dno života. Na dno, odkud vede už jen cesta vzhůru. Na válečné stezce s chlastem potkává Josef třeba Honzu, bývalého reprezentanta v triatlonu a účastníka nejtěžšího závodu světa – Ironmana. Úředník a geniální matematik Milan zase věří, že je vyslancem z vesmíru. Někoho zradila žena, někdo hrál v německém gay pornu a svůj příběh má i Tomáš, který zašel ve vztahu se svou nevlastní dcerou až příliš daleko. Všichni z různých důvodů chlastali ve velkém stylu první ligu, někdo sám doma jiný jako tahoun v hospodě. Pod dohledem přísné primářky a v pevném režimu teď společně poznávají, jak lehké bylo opojnému alkoholu propadnout a jak naopak těžká je cesta ze závislosti ven. Ze závislosti už ale cesta ven nevede, jediná šance je nahradit alkohol něčím jiným. Co takhle uběhnout maraton? (Bontonfilm)

iarda

Tento film bych rozhodně nenazval komedií. Jakožto člověk ,,od fochu" v tomto filmu spíše vidím mrazivé drama na pomezí thrilleru s hororovými a životopisnými prvky. Protože tohle není žádné smyšlené téma. Film si na nic nehraje, nesnaží se vytvářet srdceryvné příběhy, tohle je náhled do každodenní reality stovek tisíc Čechů. Potkal jsem spoustu lidí s podobnými osudy, o řadu z nich pečoval, viděl nesčetně delirií. Tohle se skutečně děje. Možná jen 4 hvězdičky, ale jinak 85%. ()

quido.morava

Silné a "vděčné" téma rozpadlé do mozaiky jednotlivých mini-epizod bez děje a smyslu. Bavili mne herci, bavila mne kamera, hudba, ale moc mne nebavil film. Nevím jak to jinak vyjádřit. ()

anevanu

Z mého pohledu ,někdo hledá sny ,tam co všechny sny už skončili a myslí si ,že filmu přidá občasná ukázka reálného pacienta .Působí to jako pěst na oko .Snaha o zachycení reality,která se opravdu nepovedla .Byli tam věci co se dějí,ale celek prostě nesedí . ()

LenaSovi

Tak nějak nevím odkud začít.. téma filmu zpracované velmi dobře, herecký výkon Davida Švehlíka velmi věrohodný, nicméně pořád mi ve filmu něco chybělo. Možná pořádný děj. Možná jsem měla příliš velké očekávání. Herecké obsazení bylo perfektní, ale přišlo mi to takové monotonní, až na pár scén, kdy alkohol tekl proudem a měnil člověka v nepoznání, to jsem potom vše prožívala dost intenzivně.. Není to zrovna film, který bych si pustila znovu, ale jako doporučení pro mládež a povinný školní film určitě ano. ()

Chovis

Po dlouhé době kvalitní český snímek. Velice zajímavá volba tématu, kde rezonuje téma alkoholismu a všeho co s sebou tento démon přináší. Popisuje životní osudy několika pacientů protialkoholní léčebny, zejména pak toho, proč alkoholu propadli. Zajímavé herecké výkony přitom méně známých českých herců. ()

majorzeman13

Na České poměry jde bezesporu o nadprůměrný filmový počin. Film z prostředí protialkoholní léčebny. Démon zvaný alkohol !! Příběhy ušpěšných chlapů ,kteří spadli na dno...... ()

Monika95

Švehlík se zhostil role fakt dobře, z jeho scén úplně čpí chlast, špína a závislost. To je hodně autentický. Nelíbila se mi scéna, jak se spolupacient z léčebny proměnil v páru..? Co? To bylo trošku divný. ()

sonB

příjemný překvapení, ne, že by to bylo dokonalý a samozřejmě znám i všechny ty Dobré holuby, co se vracejí apod., ale i tak mě to bavilo. dobrá energie a jak se tak hezky říká: pěkné natočené. A to bez toho, aby se to snažilo zavděčit všem. ()

Hanka_M

Divácký inteligentní film, který tu velmi chybí! Tohle je správná cesta a vůbec první Svátkův film, na který se dá dívat. Díky zvlášť za Jaroslava Duška + dobrý casting alkoholiků. ()

PMU

Já nevím.. Na český film celkem obstojný snímek. Co měl vyvolat? Měl něco sdělit? Vyvolat lítost? Takové nemastné neslané až na pár okamžiků. Švehlík mě bavil. ()

AdminkaDF

Nečekejte ten typ filmu, kdy vás tvůrci nechají nahlédnout do detailního života alkoholika. Žádné velkolepé absťáky se tu neodehrávají, náladě a vztahům v komunitě není věnovaná přílišná pozornost, není zde ani pořádně zachyceno, jak odporný život alkoholika je a jak ničí životy všem jeho blízkým. Řekla bych, že ten film velmi jemně znázorňuje alkoholikovy myšlenky, činy, léčbu a poukazuje na fakt, že alkoholik bude do smrti už jenom abstinující / alkoholik. Jsou zde naprosto standardní příběhy, které začínají sice u každého jinak, ale končí vždy stejně - přijdou o všechno - rodina, kamarádi, práce, peníze. Nezáleží na tom, odkud jste, co jste v životě dokázali, jakmile chlastáte, budete v očích jiných lidí jenom ten "opilec z benzinky" Líbilo se mi, že jako divák nemusím koukat na profláknuté tváře české scény, které se opakují ve všech seriálech nebo filmech, ale dal se prostor někomu jinému. Film je takový slabší odvar, který je určen zřejmě pro diváky, kteří nemají žaludek na to, sledovat skutečný průběh závislosti. ()

typa

Já jsem od filmu měla velké očekávání a to se nenaplnilo. Film mě místy docela nudil. Líbil se mi námět. ()

rottencom

Úsměvy jsou vysoce aktuální a v principu sdělují, že problém závislosti jakéhokoli druhu a boje s ní se výhradně netýkají "spodiny", ale spíše naopak "elity", ať už podnikatelské, umělecké, sportovní...politiku necháme stranou, tam se přece nechlastá, ani nešňupe...Dan Svátek skvěle využil prostor daný zejména předlohou pana Formánka a vytvořil působivý snímek, na který se (doufám) nezapomene stejně dlouho, jako na Dobré holuby nebo na Ikarův pád. Výtečná kamera Jakuba Šimůnka - černý drak i celkové pojetí, které nerozlišuje na černobílé prostředí atmosféry léčebny a "civilního" světa. Výborný hudební doprovod dru Havlíka. Na jednu stranu velká škoda, že celkový výkon nebyl satisfakován Českým lvem, na druhou stranu Cena filmových fanoušků (v nabité konkurenci) napovídá, že věrné diváky si určitě našel. ()

Dobry_clovek

V porovnani s podobne tematickymi filmy jako Tazni ptaci, Ikaruv pad, nebo Dobri holubi se vraceji, nesrovnatelne horsi. Nejvic je patrna zejmena absence byvalych vynikajicich hercu, ale i silny pribeh, ktery je zde degradovany jen na jakesi na sebe navazujici klipy a minipribehy. Svehlik a Dusek jsou dobri, zbytek hercu hraje na urovni ochotniku. ()

gogohogofogo

Nebylo to úplně špatné. Ale víc hvězd nedávám třeba proto, že mi zpracování nepřipadlo nijak extra dobré. Co ale bylo naprosto otravné, špatné, ubohé, přihlouplé, byla tzv. hudba a hudební pozadí. ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky

23.03.2019

Česko vyšle do boje o Oscara snímek Všechno bude

Česko vyšle do boje o Oscara snímek Všechno bude

14.09.2018

Snímek Všechno bude režiséra Olma Omerzua (Rodinný film) byl vyslán za Českou republiku do bojů o nominaci na Oscara za nejlepší cizojazyčný snímek. O nominaci rozhodlo hlasování členů České filmové… (více)