Externí recenze k filmu (5)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Místy ironická, absurdní, černá, hořká, ale převážně smutná tragikomedie, stojící na dobrých hereckých výkonech, autentickém prostředí psychiatrické léčebny v Petrohradu u Jesenice na Rakovnicku a upřímném a tedy syrovém podání toho, co představuje boj s démonem alkoholu." (více)

 • CinemaView.sk (Jana Cvancingerová) ****

  "Pútavý a svojim spôsobom okúzľujúci film v drsnej forme, ktorá vás vezme do mysle závislých ľudí. Veľkým plusom sú kamera, herecký výkon Davida Švehlíka a otvorenosť, s akou prišiel autor knihy a spoluautor scenára Josef Formánek. Bohužiaľ sa v „dokudráme“ objavia aj momenty, ktoré by tam vlastne…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Anja Verem) ****

  "Úsměvy smutných mužů jsou snímkem, který na svém divákovi po jeho zhlédnutí zanechá dojem. A ten je poměrně silný. I když se zde najde pár vtipných momentů, jde o čistokrevné psychologické drama s prvky tragikomedie. Smutní muži jsou výpovědí alkoholika a jeho strmou cestou za štěstím a svobodou.…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Úsměvy smutných mužů jsou ve výsledku nanejvýš obstojnou a průměrně režírovanou epizodickou ilustrací jinak asi zdařilého a sugestivního románu se zřetelně jasným poselstvím, která ale kromě dokolečka omílaného ponaučení a několika dobrých hereckých výkonů nemá moc co nabídnout." (více)

 • NaFilmu.cz (Lukáš Vaněk) ****

  "Úsměvy smutných mužů jsou příjemným překvapením tuzemské kinematografie. Výborná audiovizuální stránka, styl vyprávění a především David Švehlík v hlavní roli dostávají snímek o závislosti na alkoholu na evropskou úroveň. Nejedná se o devadesátiminutové video pro školáky do občanské či rodinné…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace