Externí recenze k filmu (8)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Místy ironická, absurdní, černá, hořká, ale převážně smutná tragikomedie, stojící na dobrých hereckých výkonech, autentickém prostředí psychiatrické léčebny v Petrohradu u Jesenice na Rakovnicku a upřímném a tedy syrovém podání toho, co představuje boj s démonem alkoholu." (více)

 • Blok.ssknih.cz (Přemysl Doležal)

  "Film je výpovědí o závislosti na alkoholu, možných dopadech alkoholismu a léčbě. Nic víc od filmu nečekejte… Nejsem si jistý, že by film mohl působit jako výchovný prostředek a preventivní opatření proti konzumaci alkoholu, ale to předpokládám ani záměrem autora nebylo." (více)

 • CinemaView.sk (Jana Cvancingerová) ****

  "Pútavý a svojim spôsobom okúzľujúci film v drsnej forme, ktorá vás vezme do mysle závislých ľudí. Veľkým plusom sú kamera, herecký výkon Davida Švehlíka a otvorenosť, s akou prišiel autor knihy a spoluautor scenára Josef Formánek. Bohužiaľ sa v „dokudráme“ objavia aj momenty, ktoré by tam vlastne…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Anja Verem) ****

  "Úsměvy smutných mužů jsou snímkem, který na svém divákovi po jeho zhlédnutí zanechá dojem. A ten je poměrně silný. I když se zde najde pár vtipných momentů, jde o čistokrevné psychologické drama s prvky tragikomedie. Smutní muži jsou výpovědí alkoholika a jeho strmou cestou za štěstím a svobodou.…" (více)

 • Filmpress.sk (Viera Langerová)

  "Filmy o alkoholikoch nie sú vďačným diváckym materiálom. Tých, ktorí mu podľahli obvykle nevidia dôvod zdieľať svoju traumu s kýmkoľvek a ostatných to alebo nezaujíma, alebo by v tejto téme radi videli čosi viac, než ilustrácie s minimálnou batériou variabilných možností. Môžeme sa pýtať, aké by…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Úsměvy smutných mužů jsou ve výsledku nanejvýš obstojnou a průměrně režírovanou epizodickou ilustrací jinak asi zdařilého a sugestivního románu se zřetelně jasným poselstvím, která ale kromě dokolečka omílaného ponaučení a několika dobrých hereckých výkonů nemá moc co nabídnout." (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ***

  "Herecký ansámbl je velmi schopný, charismatickému Davidu Švehlíkovi zdatně sekundují Jaroslav Dušek, Jaroslav Plesl či Ondřej Malý – všechno bezesporu šikovní herci, kteří jsou však využiti nedostatečně. K čemu je, že si někteří z nich dali pár dnů před natáčením ústavní režim, aby do svých rolí…" (více)

 • NaFilmu.cz (Lukáš Vaněk) ****

  "Úsměvy smutných mužů jsou příjemným překvapením tuzemské kinematografie. Výborná audiovizuální stránka, styl vyprávění a především David Švehlík v hlavní roli dostávají snímek o závislosti na alkoholu na evropskou úroveň. Nejedná se o devadesátiminutové video pro školáky do občanské či rodinné…" (více)