Úsměvy smutných mužů přiblíží příběhy úspěšných chlapů, kteří se přes dno lahve dostali na samotné dno života. Na dno, odkud vede už jen cesta vzhůru. Na válečné stezce s chlastem potkává Josef třeba Honzu, bývalého reprezentanta v triatlonu a účastníka nejtěžšího závodu světa – Ironmana. Úředník a geniální matematik Milan zase věří, že je vyslancem z vesmíru. Někoho zradila žena, někdo hrál v německém gay pornu a svůj příběh má i Tomáš, který zašel ve vztahu se svou nevlastní dcerou až příliš daleko. Všichni z různých důvodů chlastali ve velkém stylu první ligu, někdo sám doma jiný jako tahoun v hospodě. Pod dohledem přísné primářky a v pevném režimu teď společně poznávají, jak lehké bylo opojnému alkoholu propadnout a jak naopak těžká je cesta ze závislosti ven. Ze závislosti už ale cesta ven nevede, jediná šance je nahradit alkohol něčím jiným. Co takhle uběhnout maraton? (Bontonfilm)

Paddy11

Já bych zas tolik nejásal. Dělat film o chlastu je jako psát písničky o lásce. Vše už tu bylo. Mimochodem několik scén mi přijde jako kopie z dřívějška, ačkoliv věřím, že to tak není. Příkladně uzavření postavy Jaroslava Duška koketuje s uzavřením postavy Karla Plíhala ve filmu Rok ďábla. Kotelna zas Dobří holuby se vracejí... Sám o sobně bych asi o chlastu už nepsal, přijde mi to jako klišé. Povadlý ksichty alkoholiků v léčebnách a snimi jejich zajímavé životní příběhy... Kartarze je poněkud jednoduchá. Žádný extrémní zvrat, co by nikdo nečekal. Koneckonců film je moc pěkně natočený. Dokonalý střih, hudba, skutečná pravdivost. Vše je na místě, je patrná i inovace v kameře, smysl pro detail, smysl soucítit s postavami atd... Ale stále se ptám, proč dělat toéž? Pusťme si Kanárka od Tauše, Dobrý holuby, Ikarův pád a srovnávejme. Toto téma se nám opakuje, měli bychom vymýšlet stále něco nového, byť stále krásně vedeno jako v tomto případě... ()

Amy Rich Roll

Film osciluje mezi dramatem a komedií, ale nemůže se rozhodnout. Na drama moc povrchní, na komedii málo vtipné. Dávám 3 hvězdy za Švehlíka, jinak bych hodnotila ještě přísněji... ()

splaty

Takže... Smekám před tvůrci, smekám před herci, smekám před hudbotvůrcem, smekám před panem Formánkem. Nikdy jsem na českém filmu v kině nebyla, já vlastně na české filmy téměř nekoukám, ale tento mě zaujal ihned jakmile mi jeho trajler vnutila některá ze sociálních sítí. Byla jsem zvědavá, jestli film bude stát za to, nebo jestli veškeré zajímavé scény vyplýtvali do traileru a teaseru. Je možné, že ano, ale i tak jsem byla naprosto odvařená z toho, že ten film je mnohem víc než se mi na první pohled zdálo. Tohle je černý film, černá komedie a syrové drama. Ani vypravěč, ani hrdinové, ani lékaři neměli potřebu divákovi podsouvat jak se u sledování má cítit a s kým sympatizovat a s kým ne. Chvílemi jsem měla pocit, že film má společné znaky s Rokem ďábla a hodinu tipovala jestli ten prošedivělý alkoholik s černými brýlemi je zpěvák z Čechomoru. Smála jsem se nahlas a naprosto mi bylo jedno, že jsem jediná ze sálu. Totálně jsem se do toho vžila a mít v sobě pár panáků ginu, rozhodně na konci vstanu a zatleskám. Milovníci skandinávské tvorby zaplesají blahem. ()

Unlikelyhero

Knížku jsem četl, možná ve vztahu k filmu chyba. Určitě se mi nelíbilo obsazení, hodně týpků bylo mimo mé představy, film je takový klipovitý, občas nudný ()

andydufrsn

S čím větším odstupem se k filmu vracím abych jej ohodnotil tím víc docházím k názoru, že ten film je dobrej! Silné téma naší národní závislosti, ke které máme všichni blízko a všichni nějakého toho alkáče známe, podpořené skvělými hereckymi výkony posouvá film hodně vysoko. Pozitivní na filmu je, že narozdíl od drtivé většiny dalších filmů z léčeben a blázinců neukazuje zdravotnický personál jako sadistické psychopaty, ale jako lidi, co se skutečně snaží pomoc, což je bomba! ()

klukcz

poměrně věrná ukázka toho, jak to vypadá na odvykačce a co se při tom honí hlavou jednomu z účastníků. Do komedie to má daleko - sem tam úsměvný moment je spíš na odlehčení.Těžko říct že bych se u sledován bavil,ale rozhodně jsem neodcházel zklamán. ()

eldedkus

Skvělé obsazení, zajímavé téma, hořká komedie. Ok. No komedie. Všechny fóry jsou v tejzru (sic). Všechny. Postavy jsou ploché, pointa je slabá, vztahové linky ve filmu prakticky nejsou. Semtam se něco stane, co nemá souvislost vůbec s ničím. Semtam někdo přednese nějakou teorii, případně problém, aby zůstal ad hoc vyřčen. Přijde mi, jako by se scénarista nemohl rozhodnout, co do toho dát. Tak tam dal všechno a nic. Plus vatu v podobě úplně pitomých nic neříkajících scén s beatboxerem, cvičením, vytíráním Jardy Duška... Mimochodem, když jsme u figury Jardy Duška, tak "mystické rozplynutí zádumčivé postavy na odchodu z protialkoholické léčebny už jsme jednou viděli, ovšem tehdy v Roku Ďábla to bylo jednak prvně a druhak to mělo pointu. Celkově velký špatný jak od Jolandy to sice není, ale je to prostě Nic. Nic. Takže děti nepijte a když budete chlastat, začněte aspoň běhat... ()

Decado23

Nemám obecně moc dobrý vztah k českým filmům, přijdou mi často těžkopádné a takové nemastné neslané. Čest všem vyjímkám a toto dílkou je jednou z těchto vyjímek. David Švehlík a spol. dokázali, že jsem se v kině pohodlně usadil a vychutnal si herecký koncert se vším všudy. A to i u sakra těžkého tématu, který neskýtá moc prostoru k humoru a odlehčení. ()

mfanta

60% - David Švehlík je můj oblíbený herec a v roli recidivujícího alkoholika (opět) exceluje. Bohužel, scénář není schopen vykreslit vedlejší postavy dostatečně hluboce a věrohodně. Snaha o ozvláštnění vedlejších postav, aby nesplývaly v jednu, je hodně patrná, ale není příliš úspěšná. Valí se na nás plejáda epizodních událostí, nemajících mezi sebou nijak valné propojení. Svoji výchovnou roli film bezpochyby splňuje naturalistickým vykreslením alkoholických delirií a přešlapů, ale o moc dál se film nedostane. ()

Tobias_Sin

Vynikající drama o lidech, kteří spadli na dno a hledají cestu vzhůru. David Švehlík se do role sqěle hodí, stejně tak mi sedl Dušek. Taktéž mi perfektně sedla i hudba.. Zároveň spousta zajímavých myšlenek! ()

karmalat

Docela zdarile zpracovani sebereflexe. Funguje jako vypoved a poslednich stadiich alkoholismu, nicmene jako film selhava. Dobre herecke vykony a dobra hudba pomahaji. Film je obecne precenovany, spise muze pusobit jako vyukova pomucka proc nepit ve velkem. ()

5tipes

Místy úsměvný film s přesným hereckým a scenáristickým vyjádřením. Kamera tak trochu nahrubo mletá, režie s lehkou rukou. Výborná scénka s rodiči a se zoufalou maminkou Medveckou. Dosud také nejlepší výkon Davida Švehlíka a nejlepší Svátkova režie. Vděčím tvůrcům i za obsazení Jaroslava Duška, který už ve filmech nebývá moc vidět. Skvěle obsazené drobné party alkoholiků a především velmi dobře literárně připravený film, který nemá chybu. ()

PavelPros

Váhal jsem mezi hvězdičkami v počtu 5 nebo 4 a rozhodl se pro 4. A to pro téma se znaménkem mínus - alkoholismus, ačkoli ho považuji za kvalitně zpracované. Takže opětovná pochvala všem, kteří se podíleli na vzniku filmu a souhlas s názorem například od Enšpígla. ()

BStone

Poměrně zdařilý tuzemský film, který má slušné herecké výkony a dá se na něj koukat. Na to, jak útlá je knižní předloha a jak málo příběhu v ní je, z toho Dan Svátek dostal celkem dost. Švehlík moc dobrý a i ostatní pacoši mu skvěle sekundují. Formánek píše, že byl spíše hladinkář a Josef F tady pije jak zvíře. Tak nevím. Asi mi chybí větší kresba postav a pohled do Josefova soukromí je taky lehce slabší. Ale každopádně je to celkem dobrý... 60% ()

slatkakuca

Chyběl mi tam větší ponor do chlastacího života jak Josefa, tak ostatních mužů. Vyměnila bych je za příliš scén z léčebny, které mi přišly chvílema trapný, zbytečný, špatně zahraný a nevím, proč tam byly. Nevěřila jsem to ani Babčákový, Nesvačilový ani Procházkový. Celý fim mi přišel jako nepřirozený sestřih jednotlivých scének a dialogů. Ale David Švehlík to zahrál skvěle, to ano. Kniha je lepší. ()

lineker

Film o vlaku, ze kterého vystoupit vyžaduje neskonalé odhodlání a pevnou vůli. A i když se vám to může podařit, ještě silnější odhodlání a vůli budete potřebovat k tomu, aby jste na opět nenasedli na další spoj. Myslím, že David Švehlík by si nějakou tu sošku již zasloužil. ()

JanB22

Dobry film, realisticky, kedze je natoceny podla skutocneho pribehu. Vytkol by som ani nie filmu, ale traileru, ze do neho dali vsetky vtipne sceny a potom to vyzeralo, ze aj film bude trochu sranda. Nebola. Psyhologicka drama, narocny film. Potrvdilo sa mi, ze alkoholizmus je zvycajne zastierka inych neriesenych problemov, casto nevery. ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky

23.03.2019

Česko vyšle do boje o Oscara snímek Všechno bude

Česko vyšle do boje o Oscara snímek Všechno bude

14.09.2018

Snímek Všechno bude režiséra Olma Omerzua (Rodinný film) byl vyslán za Českou republiku do bojů o nominaci na Oscara za nejlepší cizojazyčný snímek. O nominaci rozhodlo hlasování členů České filmové… (více)