Kostýmní výtvarnice Eva (Eliška Balzerová) nečekaně ovdověla.  Ludvík se jí ani nestačil svěřit s tím, že kromě jejich dcery Terezy (Tatiana Vilhelmová), má ještě stejně starého nemanželského syna. To alespoň naznačuje pečlivě ukrytá a náhodně objevená dětská kresba. Eva je rozhodnutá nečekané odhalení velkoryse ignorovat, ale Tereza, které se vlastní život sype pod rukama, se k přízraku nevlastního bratra upne. Společně s matkou se vydávají Ludvíkovým veteránem volha GAZ 21 po stopách jeho bývalých milenek (Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová) a přátel (Boleslav Polívka, Emília Vášáryová), aby o tajemství zjistily víc... (CinemArt)

MyrnaAlec

Malebné záběry české krajiny a k tomu spousta klišé. Místy to bylo zcela nekoukatelné, ale v zájmu zachování objektivity jsem to poctivě dala celé.Všechno polopatické, žádný nápad, jen snaha o divácky úspěšný film. ()

Gamekeeper77

V jádru celkem typická vejdělkovina, jen trochu vic posmutnělá, bez většího šmrncu, ostrouhaná o humor a bohužel i rozsáhlejší herecký obsazení. Co mě tu až sralo, byla hudba. Stejně jako u dalších filmů, kde ji měl na svědomí Muchov, hraje jedna otravná melodie celej film. Připadal jsem si jak v mučící cele, kde se timhle stálým opakováním snaží věznitel ubožáka psychicky zdeptat. Celkově musím ale říct, že se mi volha docela líbila a v jednom okamžiku ( ve 37. minutě a 17. sekundě), mě dojala dokonce skoro až k slzám. 65%. ()

krokodlak

Kýčovitá kombinace rodinného dramatu s road movie absolutně postrádá vnitřní logiku jednání postav. Kamera v exteriérech ze všeho nejvíce připomíná reklamu na Kaufland a nikoliv adekvátní filmové zobrazení krás české krajiny. Ústřední postavy nejsou zahrané příliš autenticky, a tak největším pozitivem filmu je důstojný návrat Hany Maciuchové k filmování po velmi dlouhé pauze. Za pozornost stojí i Bolek Polívka, který dokázal výborně odpozorovat chování lidí postižených stařeckou demencí. ()

Pitryx

Průměrné dílko s průměrným scénářem. Herci se nijak „nevycajchnovali“ a ani celkově to nijak nepřekročilo hranice nad. Nad cokoli. ** A PŮL ()

Stejšn

Road movie o ničem. Dvě pipky někam jedou, tam chvíli kdákaj. Pak zas někam jednou a tam chvíli kdákaj. A tak furt dokola. ()

mig21

Paradoxně mě road movie bavil nejvíc před vyjetím. Někdo píše, že začátek byl nudný, ale to seznamování s hlavními figurami mi přišlo zajímavé. Je to taková příjemná jednohubka na večer, jen nad ní nesmíte moc přemýšlet. Martin Myšička a pouťoví milovníci jsou pro mě nejlepší postavy, Vilma Cibulková neměla moc prostoru, ostatní dámy - hlavní představitelky nevyjímaje - podaly své standardní výkony, stejně jako Bolek Polívka. ()

Tominni

Taková tak trochu dámská road movie s cílem hledání nemanželského syna, ale taky nalezení lepšího vztahu mezi sebou. Eliška Balzerová je dobrá (jako vždy), její scény s milenkami jejího muže patří k tomu nejlepšímu ve filmu, trochu rozporuplná je postava její dcery, kde jsem její vztah k Martinovi Myšičkovi tak úplně nepochopil. Celkově trochu slabší 3*. ()

ostravak30

Miluju filmy Jiřího Vejdělka. Účastníci zájezdu - mimochodem patří k mým nejoblíbenějším komediím, Ženy v pokušení, Muži v naději. Jedna lepší komedie než druhá. Jenže, abych pravdu řekl, zde to moc nefunguje. Už začátek příběhu napovídá, že jde více o vážné věci než o veselé. Ani bych neřekl, že se jedná o drama, ale těch vážnějších témat je zde protentokrát víc než té legrace. Navíc E. Balzerová hraje docela podobnou ženu jako v Ženy v pokušení, ale nutno dodat, že tyhle ženy jí sedí dokonale. Jenže opět pracuje v divadle a opět se stylizuje do přesvědčení, že nebyla dobrá matka. Abych byl upřímný, tahle se k mým oblíbeným Vejdělovským počinům nepřiblížila. ()

unrocker

Takové nějaké nijaké... trošku úsměvné ale že by zábavné? No tak to ne... nejlepší z Vejdelkovych filmu bývá akorát trailer kde jsou skoro všechny vtipy a ve filmu pak už ani nic nepřekvapí.. ()

Arkagas1989

I přes nevalné hodnocení na čsfd se mi to líbilo. Po Teorii tygra je to takový příjemný melodramatický film, ve kterém jde opět o hledání sebe sama. Eliška Balzerová je tady skvělá, Vilhelmová, kterou moc nemusím mě naopak neiritovala, ale její slova jsem jí občas i věřila. Celkově je to film, který nejspíš nezaujme každého, ale za shlédnutí rozhodně stojí, protože myšlenka je zajímavá. Aneb jeden utajovaný syn a tajemství v rodině. A tátova Volha je prostě krásná a hezky se na ní ve filmu kouká.  Tak trošku jiný Vejdělek než jsme všichni zvyklí s hvězdným obsazením. Nenáročná, příjemná záležitost. ()

Dixieboy

Příjemný film se skvělým obsazením. Eliška s Tatjanou předvedly standartně super výkony, ale Eva Holubová s Ivanou Uhlířovou mě dostaly ! Super kamera i střih, hudba... a celkově to ve mě vyvolalo touhu sednout do auta a projet se republikou v průběhu babího léta. Smutné pasáže, do kterých jsem se dokázal vcítit, střídaly ty vtipné, které vtipné opravdu byly. Rozhodně se na něj podívám ještě jednou . ()

Honzulik

Tátova volha je film, který je velice, velice nízkorozpočtový. Jiří Vejdělek šetřil kde se dalo, aby přesto nakonec vytvořil film, který nenadchne, ale ani neurazí a pak ihned po odchodu z kina zapomenete... ()

Luswani

Vzhledem k traileru a hlavním představitelkám z Teorie tygra jsem šel do kina naladěn na podobný typ filmu, čili velmi příjemnou komedii. Velmi příjemný tento film rozhodně je. Ale rozhodně ne komedie. V Tátově volze je jen pár vtipných momentů, z nichž většina je v traileru, takže se u tohoto filmu moc nenasmějete. Neznamená to, že je tento film špatný. To rozhodně ne. Jen jsem byl asi jinak naladěn. 70% ()

Prubner

Komedií bych to nenazval, spíše je to hodně sentimentální a nudný film, který drží nad vodou výkony známých hereček a herců, z nichž většina se ve filmu objeví jen na pár minut. A vzhledem k závěrečným odhalením fakt nechápu, proč obě hrdinky na tu dlouhou cestu vlastně jely. Stačilo by, aby se Balzerová vymáčkla hned na začátku a mohlo být po deseti minutách hotovo. A velká škoda by to nebyla. ()

ZHODNOTITEL

No co tohle bylo za kekel? V podstatě ne komedie a ne drama. Tohle v divákových srdcích nezůstane ani omylem. Škoda, že to pana Vejdělka nenapadlo a nevykašlal se na něco takového. ()

srolyma

Na začátku to vypadalo na slušnou depku, ale naštěstí se z toho vyklubala celkem příjemná a dokonce i vtipná komedie. Jen mi už pomalu začíná vadit ten monopol doktorky Čeňkové na role sarkastických seniorek. ()

Trumper

Scény s Holubovou a Polívkou, plus jeden nebo dva vtipné momenty, to je všechno, co tenhle film nabídne. Přitom nestárnoucí námět (road-movie s představiteli dvou generací) má obrovský potenciál, který byl v tomto filmu zužitkován tak na deset procent. /50% ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová