poster

Lolita

 • USA

  Lolita

 • slovenský

  Lolita

  (festivalový název)

Drama / Romantický

USA / Velká Británie, 1962, 152 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shaqualyck
  ****

  Ono se řekne, když ji miluješ, není co řešit... Ale z každého pravidla existuje výjimka a některé věci, je lepší si pořádně rozmyslet. Což nebývá vždycky úplně jednoduché, zvlášť přesune-li se krev z mozku do ohanbí. Následky takové soukromé tragédie pak bývají fatální až kataklyzmatické. Jenže když se proti Vašemu chatrnému svědomí spiknou ještě temná zakoutí šedé kůry, je na malér zaděláno. V každém případě Lyneovu mladší verzi mám radši. Příjde mi taková naléhavější, živočišnější, opravdovější... Mason vynikající, Sellers hodně zvláštní. Kubrick rozhodně uměl, to zas jo. Slabší čtyři*.(24.5.2011)

 • Chrustyn
  ***

  V dobách, kdy už byl Stanley Kubrick talentovaný režisér a na svém kontě měl snímky jako "Stezky slávy" nebo "Spartakus" rozhodl se zfilmovat skandální a svým tématem neskutečně odvážný román o lásce staršího muže a nezletilé dívky. Kubrick samozřejmě musel pro filmové zpracování udělat pár kompromisů a to převážně ve věku hlavní hrdinky ale i tak bylo celkové vyznění na svou dobu docela šokující. Oproti nové filmové verzi Adriana Lanea je film o něco delší a celkově dost odlišný a o něco méně otevřený co se týká sexuální provokace. To, že dávám 3* neznamená, že je film průměrný ale to, že byl na mě moc dlouhý a v některých částech dost utahaný. Díky hercům však stojí za vidění a to hlavně díky "chameleonovi" s tváří Petera Sellerse v dobách, kdy ještě nebyl znám jako inspektor Clouseau.(27.5.2010)

 • Xmilden
  ****

  Nejgeniálnější režisér všech dob a vynalézavý inovátor Kubrick si vzal v roce 1962 na paškál téma, kterému by se spousta jiných lidí z branže raději vyhnula obloukem. Již první ping pongová scéna dává tušit že Stanleyho fanoušek nemůže být zklamán. Lolita určitě není nejlepším mistrovým kouskem, ale povinou filmovou četbou je určitě.(16.1.2012)

 • Marek1991
  ***

  Nečítal som žiadnu podobnú knihu, nevidel iné filmy na túto tému, ale čo môžem povedať o tomto je, že to bolo rozťahané, nudné, prekonverzované, na svoju dobu šokujúce, no profesionálne s neobyčajným príbehom. Sue Lyon však nebola nič extra, ale možno to bolo dobou, vekom, či samotným filmom, ktorý nie je klenot kinematografie.(3.8.2013)

 • iamek
  ***

  Můj nejslabší Kubrick. Kdyby film měl o 60 minut méně, tak se vůbec, ale vůbec nic nestane, protože mi celý děj přišel natahovaný a nudný. Potěšil výkon Petera Sellerse, kterého mám v hlavě zabudovanáho jako Růžového pantera. Takže jen jeden film se mi od Kubricka nelíbí. To není špatná bilance mistře.(16.12.2011)

 • - Aby film mohl být uveden do kin, musel ho Stanley Kubrick sestříhat. (Witta)

 • - Sue Lyon po natáčení ráda jezdila na koni. Stanley Kubrick ji poprosil, aby, až bude padat, dala pozor na obličej. (Petr23)

 • - Role Quiltyho (Peter Sellers) byla oproti románu značně rozšířena. (gogos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace