Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

inutihar

Shlédnuto znovu. Viděno opakovaně na DVD, nyní na streamu. Snižuju hodnocení, je to sice pořád nabité efekty, ale vkus už mám jinde. ()

Fifipek

Jestlize mi jednicka prisla jako inteligetni a vtipna akcni podivana, tak dvojka neni nic vic nez obycejna trapna sragora! V prvni rade je dobre si uvedomit cilovou skupinu divaku, kterym tato "zabava" pripada vtipna a tou jsou americti teenageri okolo 15 let! Vicemene je tento snimek jakymsi pozivnim-rasove smyslejicim ve prospech cernosske komunity, kde dva cerni poldove jsou neskutecne cool a vsem nakopu zadky za neustaleho hlaskovani! Dialogy mezi Lawrencem a Smithem jsou trapne, snaha o vtip je krecovita. A finalni scena kde parta americkych policajtou si jdou zastrilet na Kubu? Tak s tim jdete do pr.... ()

Empire odpad!

Hollywoodký ,,shit,,..Bez nápadu, bez scénáře, bez náboje a hlavně v Bayově případě i bez efektů, což je největší průser ()

Nšoči

Stačí si udělat popcorn, pohodlně si sednout do křesla, nastavit hlasitost na snesitelné maximum a 147 minut se prostě bavit. Nic víc ani nic méně v tom netřeba hledat. ()

bolf!k

Nadupana akcni jizda v niz se de z akce do akce a cele je to prospikovany ftipnejma hlaskama....nic proti odpurcum akcnich filmu ale wtf, co ste cekali? ()

Dabel.2000

Tento film je prostě dokonalý, když jsem ho viděl poprvé, tak jsem tajil dech, když jsem ho viděl po desáté tak jsem zjistil, že jsem na tom stejně. Od začátku až do konce, tento film hýří vtipem a hlavně neskutečnou akční atmosférou. Je to jeden z nejlepších akčním filmů, co jsem kdy viděl. Myslím si, že o hercích se nemusím zmiňovat, všichni je znáte a ve filmu jsou skvělý. Film doporučuji. ()

Cruchot

Michael Bay spolehlivý v podstatě jako vždy, ale ten hrozný scénář....První půlka je hrozná nuda, akční scény mírně zmatené (třebaže efektní a "bombastické"), hlášky a vtípky trapné. Poslední půlhodinka a finále je sice hodně dobré, ale na víc jak za *** to prostě tentokrát není. ()

Barak

Wow, wow, wow - to je prostě bomba! Jedná velká a nepřetržitá akční jízda okořeněná spoustou drsného humoru a skvělých dialogů. Will Smith, Martin Lawrence a Micheal Bay opět spolu a je z toho něco naprosto skvělého! Dějově docela o ničem, ale co na tom, když to vypadá takhle bravůrně. Jedna akce tu střídá druhou, do toho hlaškující dvojka, které si ten film neuvěřitelně užívá. Jedničku jsem kritizoval za to, že mohla mít lepší akční scény a tohle má naprosto božské akční scény, a ještě navíc parádní automobilové honičky, kterých je tam taky spousta. Třeba ta první, pastva pro oči, když jsem to viděl, tak jsem prostě slintal (rozumíte ;) ). Výborné kamerové obíhačky, adrenalin, obrovská porce akce a vedle toho obrovská porce zábavy - tam není snad jediná scéna, kdy by nepadla nějaká důvtipná hláška komentující danou situaci nebo kdy by někdo neřekl něco vtipného. Klidně bych řekl i nějaku negativní věc, ale ten film nemá chybu - já jsem si ho skvěle užil. Jediné, co mě mrzí, je, že nemůžu najít šestou hvězdičku.... ()

Torgal

Je to fajn, ale Michael sa fakt mohol viac krotiť. Stopáž je veľmi pretiahnutá a už aj vtipy sú ku koncu únavné. Kebyže je to o pol hodinu kratšie a trochu viac učesanejšie (súložiace krysy a mŕtvoly vypadávajúce z pohrebného voza) tak by to bolo na 4*. 6+/10 ()

Jeand´Boa

Kdepak toto, to se nepovedlo - pouhé ždímání prvního dílu, které ovšem nemá hlavu ani patu...přes veškerou snahu tohoto snímku vypadat jako velkolepá, bohatá a nákladná akční komedie působí film velice lacině...to je vidět i na dialozích - těch je zde požehnaně a bohatě, ale všechny působí chudě, bez náplně, bezmyšlenkovitě... ()

asfalt

Bay natočil aj lepšie snímky, avšak keby som si mal vybrať nejaký film na pohodový piatkový popcornový večer, tak by som asi najskôr siahol práve po tomto snímku. ()

mi-ib

Komedie? Zasmál jsem se třikrát, což mi přijde na víc jak dvě hodiny komedie málo. Akční? Řekl bych zbytečně přeakčněný. Krimi? No dejme tomu. Děj mi přišel chvílema až moc přeakčněnej, trocha realismu by tomu podle mě neuškodila. Myslim, že ani tvrdí chlapci z Delta Force nevypadaj jako kulturisti napraní steroidama. Film hraje prostě dost na efekt. Ale to bych mu i odpustil, jenže celý film pohřbívá do podprůměru vyvrcholení děje, kdy hrdinové a záporák skotačí v minovém poli, a když to s ním chlapci vyříděj, tak Will Smith jde napříč minovým polem, aby mohl zlíbat svou holku. Ty dvě hvězdy dávám jen za to jak to je natočený. Michael Bay se opravdu vyřádil, ale proč se tak moc vyřádil i scénárista? ()

smrtacik

Ježiš je cesta bratia ... Po jednotke prišla dvojka. Jednotka bola na svoju dobu skvelá, tá dvojica hlavných hrdinov bola výborne prepracovaná, povahovo úplne odlišná, ale akcia a hlody v ich podaní nemali chybu. V dvojke sa vracajú späť a... ...sú oveľa akčnejší. Michael Bay tu má deštrukčné orgie, nerobí mu problém zničiť niekoľko desiatok áut, kamión s návesom alebo loď pri naháňačkách na diaľnici alebo v strede mesta, poprípade vilu na Kube. ...sú šialení. Terapia zrejme nepomáha, lebo po prvých pár minútach tu máme niekoľko zárezov na pažbách ich zbraní, keď si zastrieľajú na jednom zhromaždení pánov s kuklami na hlavách...a postupom počet mŕtvol narastá geometrickou radou. ...sú vtipní. Väčšina rozhovorov medzi hlavnou dvojkou sa točí okolo narážok jeden na druhého, ďalší humor je najmä čierny a to nie preto, že Mike a Marcus sú čierni, ale keď prejdete na ulici mŕtvolu autom a hlava opustí telo alebo Marcus plní mŕtve telo v márnici svojimi zvratkami, to fakt rozmýšľate čo za úchyla to napísal :-). Takže nereálne akčné scény, morbídny a sprostý humor, Bay vo svojom živle, čiže komercia nad komerciu. Ak sa niekto pri tomto filme bude snažiť ,,rozmýšľať“, tak si to neužije, lebo asi ťažko bude prežívať, že Miamskí policajti zničia nejednu ulicu alebo takmer polku Kuby bez ohľadu na civilistov. Ja osobne ale patrím do skupiny, že občas potrebujem vypnúť a bezducho sa zabaviť a potom sa tento film stáva ideálnym. Kombinácia Mike, Marcus, ich šéf, akcia, humor, Tahiťania, Kubánci, ruská mafia, Marcusova segra a neviem čo všetko dokopy vytvorí skvelú zábavu, ktorá mohla dopadnúť oveľa horšie. Nesmiem zabudnúť na v celku dobrý hudobný doprovod, vynikajúcu kameru a strih...herci aj keď sa nepretrhnú (čo sa vzhľadom na účel filmu ani nedalo) podávajú presne to, čo sa od nich očakáva a nikto nie je pod priemer, dokonca aj ,,padouši“ sa dali zniesť. A tak ako tento komentár i film nie je o nič duchaplnejší, je to len čistá pohodovka, ktorú som videl asi desať krát, lebo na to sa ani nemusím dívať, len to mám pustené, učím sa pri tom a zabávam. Ak nemáte radi sprostú zábavu, akciu a komerciu tak z hodnotenia uberte aspoň polovicu. Hodnotenie: 70% ()

Pekisan

Ak chcete natocit akcnu komediu tak si k tomu pribalte Willa Smitha a nemusite sa bat o divacky (ne)zaujem. Dvojka je o stupen akcnejsia, efekty su o 2 stupne coolovejsie a Miami je este minimalne o 3 stupne horucejsie:) Opat som spravil chybu s ceskym dabingom ale aj tak bola dobra "podivana". Trojka je uz na ceste? ()

Kingjiri

Oproti původním Mizerům se rozpočet znásobil hned čtyřikrát, a tak se Michael Bay moh vyžívat v tom, co má nejradši a co mu jde nejlíp, tzn. v pořádný akci. S tou se fakt nešetřilo, takže jí je víc než v prvním dílu a je propracovanější i rozsáhlejší. Je však velká škoda, že s dvojicí Lawrence-Smith už neni taková sranda. Ubyly jak hlášky, tak vtipný situace. Nevim, proč musela být stopáž tak dlouhá - necelý dvě hodiny jako u jedničky by bohatě postačily. Ve výsledku jsou druhý Mizerové oproti prvnímu dílu víc akční film, než komedie a tempo snímku tentokrát udržuje svižná a pěkně natočená akce. I tak bych se ale za třetí díl vůbec nezlobil:) ()

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí