Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

sornilka

Ještě nudnější, než 1 :O( ...rádoby vtipné scény, policajt (M.Lawrence) je vyloženě "Nebojsa"...fakt trapas! :O( ()

Gromit

Pro někoho zvrácenost, pro mne senzační, adrenalinem nabušená, podívaná se spoustou vtipných hlášek a monstrózní akce. Bay zvysoka kašle na politickou korektnost, hlavně, aby se divák dobře bavil. Záleží pouze na tom, jak vysoce máte nastavený práh citlivosti. ()

Ogrb

Mizerové nejsou úplně můj šálek čaje. Kvalitní hlášky, kvalitní akce, ale pořád mi to přijde trochu trapný a šíleně přehnaný. Možná to tak má být, ale mě to stejně jako u jedničky prostě moc nesedí. Promiň Michaele. 6/10 ()

vetsinezobri

Jedna z mála minisérií, kde můžu říct, že se mi dvojka líbila víc než jednička. Bay tady přidal snad na všem o třídu víc a u mě uspěl. Dostal jsem od tohoto filmu přesně to, co jsem očekával - akce, hláška, akce, hláška, hláška a tak pořád dokola. Zkrátka další film, kde Michael Bay rozhodně rakovinu neléčí... :) ()

snek888

Tak tomuhle říkám akční nářez. Přestřelky, honičky v autech, přestřelky při automobilových honičkách, ... za doprovodu mých oblíbených herců sršících humorem. Bez ostychu divákovi servíruje, místy morbidní podívanou, situovanou do atraktivního prostředí. Hlavnímu padouchovi jeho nasrání a rozmarnost věřím. Film se stal mým nejoblíbenějším ve svém žánru. ()

john.h

Dneska jsem to viděl zhruba potřetí a podle mě je tohle hodně nedoceněnej filmek a zasloužil by si být v červených. Akce nadupaná, mezi akcí vtipné scénky, například ta v obchodě s elektronikou je jedna z nejvtipnějších scének ve filmu za posledních deset let a to myslím vážně. A do toho všeho kulisy mého oblíbeného Miami. V jednom záběru je vidět hotel, kde jsem bydlel. Nemůžu jinak než pět. ()

Kinpr

Nastavovaná kaše. Doslova. Bohužel a škoda. Mizerové II jsou jen o rádoby upgradu prvních Mizerů, avšak příliš okatě a tím pádem nijak zajímavě. ()

sigin21

Film, který z vás na 150!! minut udělá rasistu. Když hlavním představitelům přejete brzkou brutální smrt během úvodních pěti minut, asi to není ideální. A to se mi jednička relativně líbila. ()

departed

Takhle to má vypadat. Našlapaná kulervoucí akce a nahláškovaní Smith a Lawrence. Subjektivně o mnoho lepší jak jednička a to nejen kvůli lepšímu, přehlednějšímu střihu, ale i kvůli chválihodné práci s kamerou (honička skrze kubánský slum, honička na dálnici). ()

minee

99% prostě vždycky dokáže rozesmát a pobavit. Děj má taky celkem spád i když by to mohlo bejt lepší ale jako komedie je to moje rozhodně top 10! ()

Godhaj

,,This is a nice fish, you know? Big fucking eyes, but a nice fucking fish.“ Oproti prvním Mizerům to ve dvojce Bay pořádně rozjel. Přibylo akčních scén, ale hlavně, akční scény jsou prostě šílený v tom nejlepším slova smyslu. Nadupaný, rychlý, demoliční, prostě z nich stříká testosteron na všechny strany. Kamera taky válí a přináší pěkné záběry. K čemu to ale je, když zbytek filmu nestojí za nic. Scénář je snad ještě horší než v prvním dílu, repliky ústřední dvojice jsou nudný, nejsou o ničem, je to jenom nudné žvatlání bez ladu a skladu. A to žvatlání bohužel tvoří asi ¾ celé stopáže, která má dvě a čtvrt hodiny. Poměrně mile jsem byl z počátku překvapen brutalitou, později mi ale některé scény (např. márnice) už přišly hodně za čárou a nechutné spíš než vtipné. Ve výsledku mě docela mrzí, jak moc mě druzí Mizerové nebavili, protože je na nich znát snaha a energie, ale bohužel, kde nefunguje scénář, nemůže fungovat buddy movie. ()

playboy_05

Ta stopaz je smrtici...zfouknout to za 100 minut, tak je to minimalne o hvezdicku vys...neskutecna vata lemovana strasnou snuzkou blbejch kecu...melo to mit styl a drajv jednicky, ale zustali jen ti dva pobudove, kteri ani nejsou tolik ve forme...finalni akcni pulhodinka je ovsem lahudka. ()

Bezda22

Tak konečně jsem to viděl natolik a pozorně, že můžu hodnotit. Na akčňák je to dlouhý. Je až neuvěřitelný jak to Lawrence se Smithem dokážou urvat a zabavit. Rozhodně lepší než první film co se vtipu a akce týká. Neni nic z čeho se posrat, ale je to obdivuhodný.... 75% ()

Shitonit

Je mi to vcelku líto, docela jsem se těšil. Jedná se o velmi vizuálně přebarvenou kecama trapnou a dějově totálně vo hovně vylízanou trapnou krimi sračku, vhodnou do 3D pro dvanáctiletý teplouše, navíc dost přehnaně prošpikovanou černejma vopicema. Jestli to posral režiser nebo kdo jinej je mi fakt těžce u zadku, volíznu si prst a smáznu to nadobro ze svýho vymazlenýho disku. A to je asi tak vše, co jsem ochotnej vo tom světu sdělit. ()

Mafy

Přiznávám se, že tento film jsem dost dlouho odkládal. Ani nevím proč, ale prostě jsem na něj neměl nikdy moc náladu. Ale o to víc mě tento snímek překvapil. Dvojice Smith a Lawrence je boží. Ta chemie mezi nimi je neskutečná. Co se týče děje tak není ničím extra originální, ale tak je to akční film, takže se ani nemůžu divit. Ale Mizerové 2 mají fakt dobrou a originální akci. A na rok 2003 dost dobrý vizuální efekty. Je vidět že Bay na tom rozhodně nešetřil. Ale tento film funguje i skvěle jako komedie. U scén jako: Bazén, likvidace myší, přejíždění mrtvol, prohledávání mrtvol (obzvlášť holka s umělými prsy), návštěva šéfa po extázi jsem se fakt extrémně nasmál. Ale nejvíc co mě dostalo byl kluk, který přišel vyzvednout Lawrencovu dceru na rande. Tuhle scénu si budu pamatovat snad do konce svého života. Takže co se týče děje tak ten nám nepřinesl nic nového, ale zase akční a komediální prvky byly tahouni tohoto snímku. Celkové hodnocení: 85% ()

MaJes

Akčný film so všetkým čo k tomu patrí: peniaze, drogy, naháňačky na krásnych autách, prestrelky - tu s nábojmi teda nešetria :o) ... ()

schunjo

Dostal som presne to, co som od tohto filmu cakal. Skvele akcne sceny a celkom dost vtipnych hlasok (niektore ale mohli byt menej trapne). ()

Zdenda

Jo tak jde to. Vcelku pohodička, ale já fakt nemusim akční žánr, sorry. I když v něm je to jeden z lepších filmů. ()

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí