Pokémon: Detektiv Pikachu

• USA Pokémon: Detective Pikachu (více)

Historicky první hraný film o Pokémonech s názvem Pokémon: Detektiv Pikachu vychází z fenoménu Pokémon – jedné z nejpopulárnějších multigeneračních zábavních značek všech dob. Fanoušci z celého světa si nyní mohou na stříbrném plátně užít dobrodružství s Pokémonem Pikachu tak, jako ještě nikdy dřív. Pikachu se představí v roli detektiva Pikachu, Pokémona, kterému není rovno. Ve filmu se kromě něj objeví celá plejáda oblíbených postaviček Pokémonů, každá se svými unikátními schopnostmi a povahou. Příběh začíná záhadným zmizením špičkového detektiva Harryho Goodmana, které přiměje jeho jedenadvacetiletého syna Tima, aby začal pátral po tom, co se jeho otci stalo. V pátrání mu přitom asistuje parťák jeho otce, detektiv Pikachu – okouzlující a vtipnými poznámkami sršící superslídil. Když Tim a Pikachu zjistí, že jsou výjimečným způsobem předurčeni k vzájemné spolupráci, spojí síly a vrhnou se vstříc vzrušujícímu dobrodružství, aby celé té spletité záhadě přišli na kloub. V neony ozářených ulicích pulzujícího moderního velkoměsta Ryme City, kde lidé a Pokémoni žijí bok po boku v hyper-realistickém světě, společně hledají stopy a setkávají se s pestrou směsicí Pokémonů. Postupně ovšem začnou odkrývat šokující plán, který by mohl zničit stávající mírové soužití a ohrozit celý vesmír Pokémonů. (Vertical Entertainment)

Thalin

Pokemony jsem jako dítě milovala, takže tohle je taková lehká nostalgie, jen ve smyslu, jak by to vypadalo, kdyby opravdu existovali a byli běžnou součástí společnosti. Hodnotila bych i mnohem lépe, kdyby nebylo otravného hlavního hrdiny a dlouhé stopáže. Některé scény byly vyloženě zbytečné nebo moc dlouhé a celá ta myšlenka od záporáka mi přišla taková nedotažená. A Reynolds v každém posledním filmu dokazuje, že prakticky všude hraje sám sebe, jen tentokrát v kožichu. Pro dospělého už to takový takový odpal, ale věřím, že pro děcka to musí být super. ()

lord_zail

Milé překvapení, šel jsem na film z nostalgie a velice jsem se bavil. Pokémoni v hraném filmu fungují skvěle, slušně napsaný příběh taky, jednu hvězdu musím ubrat kvůli výkonu hlavních postav. ()

HyenaSheep

Upřímně, mám z Pikachua trošku smíšený pocity... Nikdy jsem nebyla velkým fanouškem pokémonů ale trailer mě zaujal (už jenom kvůli ,I need the hero'). Film nebyl špatný, ale ani dobrý... prostě takový no... meh. Klasický rodinný film, neurazí, nenadchne. Klady: Scény které jsem si opravdu zamilovala bylo první setkání s Pikachuem a po té menší honička s Aipom. Plus mě velice i nadchla scéna v aréně. Musím uznat že v 4D to mělo neskutečně dobrý efekt! Mínusy: Bohužel, furt jsem měla pocit že filmu něco chybí. Klišé, které se neustále opakovalo a které můžete vidět v jakémkoliv rodinném filmu atd. atd.... věc která mi upřímně ale vadila nejvíc, byla ta neskutečně levná kopírka pokémonů. Kolik jsem jich tam viděla, asi tak 10 druhů? dobře dobře neříkám že jich tam mělo být všech 500 nebo kolik jich vlastně v celkovém počtu je, ale když v úzké uličce při cermoniálu, kde by se mělo sejít celé město, vidíte čtyřikrát jednoho a toho samého pokémona, tak opravdu vám to trochu zkazí celkový dojem. Plus mi tam neskutečně vadila ta holka, u které si nemůžu vzpomenout na jméno, i přes to, že jsem film viděla dnešnní odpoledne. Herečka občas až nepříjemně přehrávala a v podcatě byla ve filmu k ničemu. Takže, můj celkový pocit z filmu: Určitě perfektní film pro rodinku s malými dětmi a nejspíš i pro pokemon lovers, bohužel mě film neoslovil zas tolik jak jsem si nejspíš představovala ()

Ubi123

Veľmi príjemný film so skvelým, vtipným a ukecaným Pikachu, ktorý bol ozdobou tohoto filmu. Lepšie 3* za vcelku nostalgický a krásny rodinný film, v ktorom efekty predbehli herecké výkony a vytvorili začiatok niečoho nového, čo sa týka Pokémon sveta. Hneď ako sa film rozbehol naplno, o chvíľu skončil, čo samotnému dojmu až tak neuškodilo. Príjemné a oddychové strávenie popoludnia v kine. ()

Pavlis.xxx

Pokémoni a spojení s lidmi fungovalo a líbilo se mi... to bylo asi tak vše. Příběh nuda, využití potenciálu nic moc a hlášky slabé, zasmál jsem se asi dvakrát. Ani nevím na koho je to mířeno, děti se nebavily a nevím jestli vůbec chápaly o co jde.Mě to přišlo nudné a místy až hloupé. Pikachu naprosto nevyužitý a pochybuji,že hlášky Reynoldse jsou pro děti vhodné nebo,že je pochopí (pokud zrovna nejdete na dabing kvůli dětem,který žluťáka úplně pohřbí). Hlavní hrdina byl v pohodě, ale konec vše zabil. Čistě za svět Pokémonů 3 hvězdy, ale čekal jsem víc. Snad bude pokračování, protože tohle nedoporučuji.. ()

jakkobCZ

Veskrze trapná a neinovativní kokotina, kterou ale tahá ze sraček její vcelku uspokojující audiovizuál a vůbec fakt, že se prostě díváte na Pokémony. Po cíleném vyřazení mozkových závitů z provozu se jednalo o observaci mnohdy i zábavnou, nýbrž jsme se stejně po východu z kina nemohli se soudruhy ubránit vzájemnému dementnímu pohledu, na jaké píčovině pro malá zaostalá antikoncepční selhání jsme to zase sakra byli. ()

flanelek

Pikachu jako film nebyl špatný, ale ani vyložené dobrý. Je to takový ten film který když shlédnete tak si ho dlouho nepamatujete. Ale neusnul jsem u toho což se mi v poslední době stává u více filmů, takže dobrý :D ()

AjiVa

Potenciál Pokémonů by mohl být využit lépe a hlouběji. Herecké obsazení a hlavně výkony (vyjma Billa Nighy) by mohly být lepší. Ovšem postava a vtip Pikachua, spolu s celkovou zábavností a legračními scénami dělá z tohoto kousku velmi povedenou, odpočinkovou a hlavně legrační záležitost. Film se netváří, že přináší nějaké poslaní nebo myšlenky, tak ani nevadí že tam nejsou. ()

mety6

Nikdy som nebol fanúšikom pokémonov a tento film tomu tiež moc nepomohol. Od fanúšika sa očakáva, že sa v pokémonoch vyzná a teda pre ľudí, ktorí poznajú akurát Pikachua, bude trošku náročné sa v tom orientovať. Ryana Reynoldsa mám rád, ale k bleskovému pokémonovi sa mi jeho hlas absolútne nehodil. Pikachu vyzeral roztomilo a efekty tiež boli zvládnuté celkom dobre. To však nezachránilo predvídateľný dej, kde bolo od 30 minúty jasné, ako to celé skončí. ()

simple_Jurko

Bolo to lepšie ako som čakal. Troška to poškodili anime prvky ako napr. veľmi náhodné postupovanie v pátrání, a taktiež americké prvky ako ten cringe trápny vzťah medzi ním a tou redaktorkou. Podotýkam že o pokémonov som sa nikdy v živote nejak viac nazaujímal ale v tomto filme sa mi trocha zapáčili. Taktiež potešil kratší čas filmu, nie že by 2-3 h boli zlé ale toto bol taký oddych. Hej a v podstate to celé ťahá Pikachu s jeho humorom ale veď to aj o ňom je. ()

MatrixChose

Nejak nevim, pro koho ten film vlastne je. Pro male deti urcite ne (R fet, dlouhy dialogy, ...) a pro dospely taky ne (nebetycna piKAcovina). Snad pro deti devadesatek? Ryan Reynolds uz nebude ten Green Lantern, uz je neco horsiho. Clovek by neveril do ceho vleze po Deadpoolovi. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good & Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva… (více)

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

30.03.2020

Kultovní automatová hra Dragon’s Lair dostane svoji vlastní filmovou adaptaci. Práva získal po asi roce jednání streamovací gigant Netflix, a do hlavní role obsadil herce Ryana Reynoldse. Tomu přitom… (více)

Neviditelný vystrašil i Sonica

Neviditelný vystrašil i Sonica

02.03.2020

Nový horor Leigha Whannella (Upgrade) Neviditelný s Elisabeth Moss (Mad Men) má za první víkend v kinech krásných 49,2 milionů dolarů celosvětově a sesadil tak ve Státech dosavadního krále box office… (více)