Smilf (TV seriál)

SMILF

Komedie

USA, 2017–2019, 8 h 53 min (Minutáž: 27–32 min)

Frankie Shaw beží o život ulicami Južného Bostonu. V čiastočne autobiografickej minisérii sa Frankie alias Bridgette pretĺka životom slobodnej mamičky. Neberie si servítky, rozdáva rany, ale ich aj prijíma. Je slobodná aj keď zo záväzkom, je mladá, aj keď na WNBA už nemá. Prvá séria je u mňa za plný počet. Frankie Shaw dala do toho skutočne všetko, išla s kožou na trh a to jej vynieslo nomináciu na zlatý glóbus. Už sa teším na druhú sériu, aj keď s istými obavami, aby sa po pár častiach nevytratil ten drajf, čo si prvá séria držala od začiatku po koniec. update po roku: Druhá séria nestratila nič z toho, čo robilo prvú skvelou. Možno práve naopak a aj vďaka výraznejšiemu feminizmu či famóznej westernovej časti. 100%(14.1.2018)

Velmi, velmi příjemné překvapení. Děj o ničem, ale je natolik prosycen pozitivní energií, že každou epizodu končím s přiblblým úsměvem na tváři. Skvělá oddychovka s obstojnými dialogy, decentním humorem a nádhernou Frankie Shaw.(29.1.2018)

Užívám si každý díl a nabíjím se pozitivní energií. Tolik drobných příběhů podobných těm, které jsem sám prožil, ukazuje jen to, že autorka ví. Ví, jak se žije mámě s děckem, a jak je to těžké i krásné zároveň.(26.2.2019)

Smilf mi docela i sedlo. Frankie Shaw znám hlavně z Blue Mountain State. Tady hraje výborně. Celý seriál mi přišel jak okleštěná verze Shameless (oboje Showtime), ale vůbec to nevadí. Příběh se zaměří na matku samoživitelku, která přes starání o dítě a práci nemá čas na sebe a tak kromě sexu ji chybí i hraní basketballu. Jednotlivé epizody jsou fajn a bavil jsem se skoro celý seriál. Občas mi přišlo něco trochu přehnaný, ale je to USA. Druhá série je jistá a už se moc těšim. 70%(7.3.2018)

• - Scénu, ve které je Frankie Shaw ve vaně plné mléka, si nejen sama napsala, ale i zrežírovala. (Bioscop)