Příběhy hrdinů Bábovek nám ukáží, že některá setkání dokáží navěky změnit život. Všichni jsme totiž propojeni. Vztahy, prací, náhodami, nenávistí nebo láskou. Všichni jsme součástí té nejsložitější sítě, která je utkána z emocí, mezi nimiž nechybí humor, ironie, bolest, napětí a pochopitelně i láska a vášeň. Bábovky mapují současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás. (CinemArt)

Wally

Divný film...ani komedie, ani drama a romantiku sem tam nezahlédl už vůbec. Jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout a pak z toho vznikl takový kočkopes...v jedné scéně vás pobaví M.Taclík a než stačíte mrknout už je tam vztahové drama... Za Taclíka s Plodkovou dávám jednu hvězdu navíc než bych filmu normálně dal... ()

bari68

Kategoricky typická česká ,, komédia,, poslednej dekády, ktorá takmer ničím nevybočuje z priemeru a populizmu kinematografie. Film Neiritoval, ale po pár týždňoch od zhliadnutia nemám žiadne extra poznatky, ktoré by sa mi nejako v mysli zafixovali. ()

klukluka

Ta úleva, když konečně utichlo to nekonečný šmidlání. Je to ten typ filmu, kdy jsem si až do poloviny stopáže pokládal otázku, o čem že to teda vlastně bude. Až tehdy jsem pochopil, že to nebude o ničem, respektive že je to nějaký the best of seriál Ulice, nebo něco podobnýho. Vrcholná scéna mě přiměla k hlasitému smíchu, to když sebou na ulici sekla i paní doktorka v podání Lenky Vlasákové. V tu chvíli jsem se ale asi zrovna smát neměl, že? Jsem asi cynik. Usvědčuje mě z toho i neochota uvěřit, že té paní, co hrála dceru pana Vetchého, mělo být šestnáct let. Rád bych taky zmínil, že rozhovory s politiky nás televize krmí o víkendech a v tyto dny DHL nerozváží zásilky. A to ani kdyby u nich pracovaly takhle vlídný a empatický řidičky jako byla tady ta filmová. Dále poklona všem hospodyňkám, že se jim dařilo nemít na kuchyňských linkách jediný předmět, už vůbec ne nadbytečný nebo nedej bože náznak nepořádku. V tomhle bijáku je to standard a já tímto gratuluju všem, že se podíleli na zachycení reality roku 2020, máte to v té Praze tuze hezký. Být váma, tak se třeba i trochu uskrovním, když je to taková pohoda a dám si větší práci s výběrem vhodných scénářů, tedy s činností, na kterou většina z vás herců totálně rezignovala. A máte recht. Je to moje chyba, když si ještě pořád myslím, že je tohle ten kompas, podle něhož se řídí ti, kteří se snaží docílit určité kvality, když už tomu mají vtisknout svoji vlastní tvář. ()

Vajonek

U těchto typů filmů si člověk dokola klade otázku, proč je tolik dobrých nebo přímo výborných českých herců ochotno se něčemu takovému propůjčit. Každý se potřebuje nějak uživit, vím, ale stejně... Vlastně asi jen za ty herce dávám tři slabší hvězdičky, bohužel když sice ti lidé hrají solidně, ale představují totálně nesympatické postavy v blboučkém překombinovaném příběhu, svým projevem to nezachrání. Možná by to mohla být taková sice nepříliš realistická, ale dívatelná oddechovka se smutnými podtóny, neměla bych s tím problém. Ale nesměla by to celé doprovázet hudba, která je tak nepříjemně dynamická, intenzivní, že vám v tom oddechu a případném rozjímání nad tím, jak dokáže být někdy život naprd a jaké mohou být lidé někdy potvory, brání. A pak ještě nějaký trochu "normálnější" závěr by to chtělo (beru, že je to celé postavené na různých těžko uvěřitelných setkáváních, propojeních, ale kurňa, nemusí to být vyhnané do úplných krajností a ať se ti lidi nakonec ze všech těch s*aček, co zažívají, aspoň trochu poučí, pak by divák alespoň na konci dostal nějaký důvod, proč to celé sledoval). Nevím no, možná je to také tím, že jsem vůbec nepřišla na chuť knihám Třeštíkové. Těžko jsem asi mohla čekat, že se mi bude líbit film podle její předlohy (i když zrovna Bábovky jsem nečetla, ten "základní" styl je asi u všech jejích věcí podobný). 55 %. ()

Asmodin

Klasická česká tvorba bez fantazie, ale zato hezky plochá. Film nepřekvapil, opět řeší mezilidské vztahy. A poučení na závěr: pokud si uvědomíme, co vlastně chceme a budeme mít štěstí (prachatý lidi, podnikání za hubičku, vyhazov z práce, trotl co chce živit 2 rodiny...), můžeme vést krásný život. Nemohu porovnat s knihou, na to mám moc dobrý vkus. ()

Disease

Na české poměry velmi slušné, asi i díky knižní předloze. Bublina dysfunkčních rodinek a vztahů, ovšem komediálně jen okrajově. ()

dezert

Naprosto bez jakékoliv nadsázky mají Bábovky závěr, který se může rovnat těm nejlepším komediím. Bohužel, aby si člověk mohl ten závěr užít naplno, musí se prokousat 80 minutami nudného děje a extrémně nesympatických postav. Ale když to vydrží, Bábovky se mu odvděčí závěrem, na který by nepřišli ani bratři Zuckerové ve svých nejlepších letech. Už teď pro mě patří do zlatého fondu české komedie. Možná se to zdá absurdní, ale Bábovky by mohly ukázat směr, jakým způsobem by se u nás mohly točit kvalitní komedie - jako přehrocená dramata bez špetky nadhledu, s neoddiskutovatelnými production values. ()

Mikeel

Je třeba nenechat se zmýlit zdejším hodnocením, Bábovky jsou na poli českých dramedy romanťáren solidní nadprůměr. Komedií vlastně nejsou vůbec, jde o čistokrevné melodrama, které rozplétá několik zdánlivě nesouvisejících lidských osudů. Filmu se dá samozřejmě spoustu věcí vytknout - emoce ždíme neúprosně a trochu na sílu, protože má celou dobu značně smutný a zkroušený tón. Z toho vyplývá, že některé životní situace trochu stereotypizuje, třeba nevěru. Bábovky ale táhnou skvělí herci, dobré dialogy a kvalitní režie, která divákovi zkrátka nedá vydechnout. Za poslední roky jde ve svém žánru o nejlepší film, který se u nás objevil. Period. ()

mira007

Langmajer jako ignorující manžel na rakovinu umírající Vlasákové, s kterou vychovávají vnučku, protože na ni kašle její matka Brigita Cmuntová, která má kamarádku Barboru Polákovou, která se beznadějně snaží o dítě s manželem, který ji podvádí s učitelkou metanolovou Kristýnou Podzimkovou, která učí Denisu Biskupovou, která má matku workoholičku Pauhofovou, která má manžela ministra školství Ondru Vetchého, který má asistenta Mariána Mitaše, který rád skalpelem mučí prostitutky včetně Jany Plodkové, kterou nutí do prostituce Taclík ... na to, že jsem čekal komedii dostal jsem solidní depku, která má dvě hvězdy za obsazení a skvělý herecký výkon Plodkové. ()

petikacka

Paradoxně jsem čekala celkem český průser. Ovšem ten se nestal a je to dobře. Je to zvláštní, ale čím jsem starší tím více mám radši šťastné konce. A to se vlastně nakonec splnilo, takže jsem spokojená. Je to vlastně v prdeli, když si uvědomím jak jsem zestárla, když se teď tetelím blahem nad dobrým koncem... Ještě před pár lety by pro mě film, který nekončil smrtí hlavního hrdiny, nebyl naprosto reálný...Režiséra neznám, mám neskutečnou škytavku a film se mi jednoduše líbil... Za mě 85% ()

Vendete

Konečně český film na úrovni. Tvůrci vybrali z knihy ty nejzajímavější postavy, příběh je smysluplný, postavy jsou naprosto uvěřitelné, herci předvádějí skvělé výkony. Obecně je film vysoko nad úrovní běžných českých filmů, nepitvoří se, nevtírá se. Každý si ve filmu najde to své. Pokud sebe nebo své blízké a známe ve filmu nevidíte, pravděpodobně jste těmi, kdo naivně žijí ve své bublině a vlastně netuší, co se v jejich životě děje. Nečekejte českou řachandu, budete zklamaní. Čekejte kvalitně zpracovaný film o životě a věřte, že budete odcházet pozitivně naladěni. Pokud máte od filmu jiná očekávání, je to špatně. Ale upřímně, chyba rozhodně není ve filmu. Za mě 11/10, letos rozhodně nejlepší český film. ()

Bozvav

Film Bábovky měl pro mne osobně přesně tu chuť tvarohové bábovky, když s ní po vytaení z trouby omylem klepnete a ona se srazí. na první pohled zůstává tou vonící lákavou pochutinou, ale když se do ní zakousnete není to ono. dá se sníst, ale rozhodně si nepochutnáte. Tak nějak je to se snímkem. Vidět se dá bez úhony na duševním zdraví, na první pohled dokonce působí hluboce psychologicky, ale po shlédnutí zůstane divná pachuť zklamání a nudy. K žádné postavě si nevytvoříte nějaký vztah (ať už pozitivní, či negativní). no možná k těm dvěma spratkům, ty nebyl problém nesnášet od první chvíle. Hudba působila spíše rušivě a emoce nebyly uvěřitelné. Vyloženě průšvih to není, ale podruhé už se na to v životě nepodívám. Za mne dvě problematické hvězďule. ()

CaptainCzech

Čekal jsem poměrně bídu, ale nakonec z toho vylezlo fajn komediální drama. Příběhy jsou zajímavý, hezky to ukazuje životní dramata několika lidí, kteří se vzájemně propojují. Každopádně postavy jsou takový nemastný neslaný, že mě jejich osudy až tak nezajímali a to i u mých tahounů Vetchýho s Langošem. Naopak tu neskutečně perlí dvojka kurvy s pasákem (Plodková a Taclík), jejich role a herecký projev mě bavil po celý film. Pokaždé když je především Taclík na scéně, jsem bouchal smíchy (hláška filmu ''až se vrátím, tak ti tam šoupnu svýho Mikuláše''). Film jinak celkem dobře uteče a je to pohoda na shlédnutí. Za pár let na to klidně mrknu znovu. Za mě silnější 3* ()

Luk Skywalker

Trošku nadhodnotím. Film mi přišel subjektivně delší, ale vůbec mě nenudil. Příběh je ze života a poselství filmu vede k zamyšlení nad životem či životy jiných. Mohl bych zde vypisovat jednotlivé střípky, ale napíšu jen jeden pro příklad: V mezinárodní firmě s cizím vedením je možné zvolit lidský přístup, který zde postava nezvolí a pak se se zlou potáže. Až na relativní happy ending to stojí za vidění. Herecké výkony dobré a herci vesměs známí. ()

stepankoby1

Námět skvělý a diskuze z něj plynoucí potřebná (pokud si to ovšem nezjednodušíte frází "bylo to takové ze života", jak jsem po projekci od několika slyšel), zpracování už bohužel trošku horší. Hlavně stylizace totožná s každým jedním tuzemským snímkem mě dokázala spolehlivě unudit. Přesto ale, k mému nemalému překvapení, film nabírá zajímavý depresivní směr připomínající svou bezvýchodností v nejlepších chvílích Gympl a povedeně graduje až k fantastickému finále... Jenže pak přijde pravděpodobně nejodpornější happyend, který jsem kdy viděl. Ten spolehlivě zničí všechen dopad předchozího dění a postavám do klína hází všechno štěstí světa, aniž by pro jeho nabytí pohly byť jen prstem. Škoda. Pokud hodláte sledovat, ideálně vypněte po odjezdu sanitky. ()