Série(2) / Epizody(16)

Oyer

1. série měla alespoň nějaký spád / posun / moment překvapení. Začátek 2. série také nebyl špatný. Pak to rázem ustrnulo a moc se to nehnulo. Konec přišel v pravý čas. ()

Kerbello

Začátek je velmi povedený a slibný, bohužel, slibuje něco, co nedodrží. Čím víc ke konci, tím dále od původních myšlenek i nápadu, tím dál i od neobvyklých střihů a vizuálních motivů. Začíná vysoko, na podstavci, poslední díl už však nabízí pouze variantu brod. ()

TheSpearCZ

Velice originální seriál, kde se na nic nehraje, těží se hlavně ze svižného a rychlého tempa a do toho všeho má i parádní hlášky... asi takhle bych popsal tenhle crazy seriál. Super obě hlavní postavy (i vedlejší...), které se až neuvěřitelně hodily do svých rolí. Jinak se po celý seriál díl od dílu buduje napětí, které nakonec vyvrcholí a výsledný otevřený konec se mi líbil + jestli přijde druhá série, tak budu jen rád. 1. série - 85% Druhá série mi přijde jako taková sázka na jistotu. Alyssa s Jamesem jsou pořád strašně super, anglický slang tu jede jak jen může, tempo díky krátké stopáži odsýpá rychlostí blesku a soundtrack je dost nejspíše nejlepší věcí na celém seriálu (minimálně nejlepší za poslední dobu). Jenže ty postavy, které se přidaly do druhé série jsou jednoduše o level níž. Nejvíce to za mě odnáší Naomi Ackie, která se sem vyloženě nehodí a přijde mi to jako špatný vtip Netflixu v roce 2019 přidat afroameričanku do seriálu, kde prostě chybí člověk černé pleti. Celkově jsem ale spokojený a věřím, že přijde třetí série, která bude minimálně tak dobrá, jako ty předchozí dvě. 2. série - 80% ()

Copcorn

Nečekané překvapení. Skvělá kamera, hudba přímo na míru a zajímavý styl vyprávění celého příběhu. Hlavní duo má mezi sebou podivuhodnou chemii. Postavy jsou divné. Děj je divný. Celý seriál je divný. Ale divný v tom dobrém slova smyslu. Možná jsem i já divný, ale jedná se o jeden z mých nejoblíbenějších seriálů současnosti. ()

Blueeyes

Nenechte se nachytat, celá série nebude taková jak se tváří pilotní díl. Bude to maličko jiné, postupem času se přidá dramatická linka, komické situace zůstanou, ale nabydou dospělejších rozměrů a možná jich nebude tolik. Hlavní hrdiny jsem si zamilovala. Nebyla to úplně láska na první pohled, ale sílila postupně :-). Vývoj postavy Jamese byl fantastický, scénaristicky a hlavně herecky. Alyssa, jakkoli rozmachaná a nesnesitelná se může zdát zpočátku, nakonec i ji si určitě musíte oblíbit. Vedleší postavy famózní! Vnitřní monology hlavních hrdinů mě bavilo poslouchat a nemůžu jinak než uznat, že jsem si těch osm dílů fakt užila :-). Je to divné, příjemně krátké, neotřelé, nekonvenční, odrzlé a ... britské :-) ()

Jaroslaf

První řada je úchvatná, druhou a příchodem Bonnie to jde hodně do kytek. Jessica Barden je navíš v druhé řadě ošklivější, což nechápu jak je možný, ale přišlo mi to tak. Britové maj nadání pro seriály, ale taky maj nadání je po prvních řadách uplně dojebat. Hudba je ovšem od prvního do posledního dílu naprosto skvělá. ()

Nightbreed

Prvá séria ešte dajme tomu, do polovice celkom zábava. Potom to začalo byť extrémne nelogické, Alyssa ma srala každým dielom viac a viac ale keďže to má super stopáž, tak som to dopozeral. Samozrejme na koci cliffhanger jak sviňa, tak som si pustil druhú sériu, ktorá ma srala od začiatku do konca. Ak náhodou bude tretia séria tak fok of. Jediné plus je tá parádna angličtina tej drzej opice. ()

tomashrabek

Festivalovky zo Sundance znásilnili Wesa Andersona a snažia sa šokovať za každú cenu. Škoda, že koule sa s každou ďalšou epizódou vytrácajú a vyumelkovaný, patetický a klišoidný záver celý dojem zabije. ()

jasanka

Idealni na spraveni nalady a odreagovani se. Hlavni hrdinove sympataci, dej plny vtipu i smutku a napeti. Edit po druhe rade v prosinci 2020: Druha rada snad jeste lepsi nez prvni. Prvni ctyri epizody jsem neustale vykrikovala prekvapenim a valila oci. Celkove jsem se smala, bala se, byla smutna. Herci by zaslouzili Oscara. I kdyz je to vlastne dost depresivni tema, naprosto me vyvedlo z depky. Idealni na blbou naladu. Taky je tu krasne znazorneny posttraumaticky syndrom. Pridavam na seznam nejoblibenejsich serialu. Dokonalost. ()

Patuse

“It’s strange. A lot of the time you don’t register the important moments in your life as they happen. You only see that they were important when you look back.” ()

Zaitsev

Půvabný road movie o dospívající dvojici, která tak trochu bojuje se světem a v batůžku si nese dědictví ze svých rodin. Přenos takovýho toho "jsem asi špatnej" je pak hezky předelanej do takovýho "asi budu vlastně normální". Fajn, druhá série by ani nemusela být. ()

Wargoo

Úprimne.. nemám najmenšiu šajnu ako som prišiel k tomuto seriálu. A už vonkoncom netuším, ako som sa dostal až na koniec druhej série. Tá "mágia" alebo ako by som to nazval v týchto dvoch neopísateľne divných charakteroch ? Z môjho pohľadu sú títo dvaja absolutní pošuci... z ich pohľadu by som bol totálny pošuk ja. Tak kto je tu vlasne pošuk ? Musím priznať že po konci ôsmeho dielu druhej série som bol sklamaný že to už skončilo. Príjemne dlhá stopáž akurát ku raňajkám, nevtieravý anglický čierny humor (tatkova kaša na záver ma neuveriteľne dostala). Vždy prítomný Alyssin odporný prístup k druhým osobám nedovolil nikomu inému nájsť si k nej cestu. Až na "wanabe" vraha, ktorý si to celý život nacvičoval na úbohých zvieratkách. Nedá sa popísať, na čo sa človek pozerá takmer 6 hodín. Svojím spôsobom je to vlastne charakteristika brilantnosti, nakoľko musím priznať, že som mal počas celého sledovania divný pocit, že to ani vlastne ďalej pozerať nechcem. Na druhej strane, akonáhle skončil jeden diel, hneď som klikal na ďalšiu epizódu. James + Alyssa. Pravdepodobne najdivnejšia dvojica akú kedy stretnete. Silné 4**** a 77,011% Nedokážem si predstaviť, čo nám prinesie prípadná 3. séria. Ale s dočasným vývojom prvej a druhej série som (asi) nesmierne spokojný ! ()

Strážce vesmíru čeká další reboot

Strážce vesmíru čeká další reboot