Král komedie Eddie Murphy se v tomto zábavném filmu stává zhýčkaným a sebevědomým africkým princem, který přichází do Ameriky, aby si tu našel nevěstu. V doprovodu svého přítele (Arsenio Hall) si Murphy záhy najde práci, byt a nové prátele i nepřátele a samozřejmě se dostane do spousty malérů. Murphy i Hall jsou ve svých rolích skvělí a rozhodně by Vám už kvůli nim tahle komedie neměla uniknout! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

laik_60

Klasická "polobláznivá" americká "Murphyovská" komédia. Raz sa na to dá kuknúť, Druhý krát snáď po 10-15 rokoch. :) ()

agathon

Sám nevím, co mám raději, jeslti tohle nebo Záměnu. Ať si kdo chce co chce říká, tyhle Eddieho raný filmy stály za to. ()

gabin(a)

Skvělá komedie s Eddie Murphym v nejlepší formě! Opravdu vtipné sekvence, třeba přehlídka seznámeníchtivých dam nebo dědci v holičství. Výborný James Earl Jones ("Můj syn pracuje?") a tupý princ Soul Glo´ Eric LaSalle. John Amos si roli prefíkaného tatíka pěkně užíval. Celkově velmi pozitivní a tudíž příjemné dílko. ()

zette

Kdyz jsem film videl poprve, malem jsem si z nej sedl na zadek. Dnes uz na me tak intenzivne nepusobi, i tak ma spoustu silnych scen, kterym se s radosti smeji i dnes. Vyborny Eddie Murphy. ()

c.tucker

Film prošpikovaný humorem a všemožnými hláškami. Vždy, když ho vidím , tak se z plna hrdla směji. Úžasný Eddie Murphy (v několika rolích, jak je u něj typické). ()

eJacques

...Kouzelně (a taky královsky) skromný Eddie v Americe plné zášti a konkurence nejen na poli lásky, ale i gelového průmyslu... Docela slušný scénář a ještě lépe zahraný... Možná za 3,5 hvězdičky, ale kvůli Arseniovi, který si dovede se svým tučným kapesným užít Ameriky rozhodně více než Eddie jsem musel sáhnout výše... ()

fantoci

Velice nápaditá, svěží a vtipná americká komedie. Nepřemýšlím o tom, jakou mají američtí tvůrci představu o Africe, asi by měli problém najít ji na glóbusu, ale film je pěknou a zábavnou pohádkou pro celou rodinu. ()

TheBalrog

Policajti z BH jsou dobrý, ale Záměna a Cesta do Ameriky jsou nejlepší Murphyho a hlavně Landisovo filmy,. Cesta do Ameriky se pro mne stala komediální klasikou !! ()

Sfinkter

Opravdu jeden z nejlepších filmů s Eddiem, kouzelné je cameo mladého Cuba Gooding Jr. jako chlapce na stříhání a přepadení fast foodu Samuelem L. Jacksonem. ()

Ryuuhei

Takhle nějak si představuju nenáročný, pohodový film, který není v žádném ohledu přehnaný a přesto se na něj opravdu dobře kouká. ()

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

14.10.2020

Peníze na dřevo jsou peníze na dřevo. Zhruba tak se dá shrnout rozhodnutí producentů pokračování Cesty do Ameriky vynechat klasickou kinodistribuci a prodat snímek streamovací službě Amazon. Nový… (více)

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

13.01.2019

Kariéra Eddieho Murphyho (Dr. Dolittle, Norbit) nestojí v poslední letech za řeč, není tedy divu, že již nějakou dobu usiluje o návrat k jedné ze svých nejslavnějších rolí. Chce totiž natočit… (více)

Famufest otevře brány do pekla

Famufest otevře brány do pekla

13.11.2017

Film o vyrůstání ve vietnamské komunitě, cesta dvou ukrajinských uprchlíků za svobodou nebo experimentální pohled na socialistickou architekturu, to vše a dalších více než 120 filmů nabídne 34.… (více)