Příběh mladého muže (Jean-Paul Belmondo), který se vydává za žurnalistu, který cestuje do ciziny za reportáží a přitom v klidu před celníky pašuje diamanty ukryté ve fotoaparátu. Po zdařilé akci dostane za úkol propašovat tři sta kilogramů zlata z Francie na blízký východ od šéfa pašeráku. V akci mu je přidělena mladá a pěkná plavovláska (Jean Seberg), která ví přesně co a jak dělat. V okamžiku kdy je konečně zlato v Damašku začíná dobrodružství nabírat na obrátkách… (tahit)

Enšpígl

Líbilo se mě, jak Jean paul dostane přidělanou novou kolegyni neztrací ani sekundu a okamžitě jí začne balit a nebyl by to Bebel, kdyby si jako bonus nenadělil polízanice s mafií. Film chce být zábavný a současně gangstreský, ale ve finále není pořádně ani jedno z toho, ale nám to zase až tak nevadí, protože proč ? Protože v tom hraje Belmondo a my mu co ? My mu fandíme ! ()

tahit

Asi tady je počátek mého obdivu k Belmondovi. Na tyhle filmy se před bijáskem v době totality stály nekonečné fronty. Vždycky se mi nesmírně ulevilo, když jsem sehnal lístek do kina. Dost možná z dnešního pohledu velmi jednoduché, předem očekávané a předvídatelné. No ale furt je lepší koukat na Belmonda, než sledovat nějakou telenovelu. ()

Snorlax

Film, z doby, kdy se Belmondova kariéra lámala z ryze charakterního herce na herce, jenž hraje v šarmantních komediích. Záhadný kontraband se snaží skloubit obě Belmondovy epochy do jedné. Jacques by to možná dokázal, ale jeho syn Jean Becker na takové sousto nestačil. ()

dopitak

Největší překážkou na cestě k českému divákovi je (pominu-li fakt, že film se v původním, ale vlastně ani ve druhém, už porevolučním dabingu, vůbec nedá sehnat), že JPB vůbec nemá situaci v rukách a zdaleka není velký šéf. Nejprve pracuje pro někoho, to by se ještě dalo zkousnout, ale pak se po vlastním rozhodnutí stane psancem a to nikoliv podle obvyklého scénáře, kdy si ze všech dělá prdelky, nýbrž je vytíráno s ním. Přesto, Jan Tříska podává fantastický výkon a především díky jeho intonační barevnosti je tenhle evropský road trip opravdovým zážitkem. ()

borsalino

Když se ambiciózní pašerák David rozhodne nechat si a na vlastní pěst prodat 300 kilo zlata pašovaného v autě, které mu nepatří, a ještě k tomu se zblázní do půvabné Olgy (svého komplice), začnou se nad ním stahovat mračna. Mladý Belmondo zde doslova exceluje, zvláště několik scén je vysloveně vtipných, v jiných lze cítit, že jeho kariéra začala v divadle a mnoho gest mu zůstalo. Vlastní děj lze sice trochu předvídat, nicméně závěr může mít dvě různá rozuzlení a bohužel byl vybrán trochu fádnější konec. To však kvalitu snímku rozhodně nesnižuje. Navíc film má příjemnou atmosféru, která dnešním filmům velmi často chybí. ()

Padme_Anakin

Už od úvodních titulí a skvělé hudby jsem se ocitla na vlně a příjemně se svezla.. Krásný filmový pár stvořili Jean-Paul Belmondo a Jean Sebergová, ladilo jim to spolu a moc se mi líbili.. Mladík nejprve pašuje diamanty a pak ho „organizace“ povolá k ještě většímu kontrabandu, z čehož se mu zamotá kedlubinka a začne tropit neplechu.. Dobrodružný příběh je odvyprávěn ve svižném tempu, závěr se mi zamlouval a tak hodnotím shovívavě, bylo mi potěšením.. ()

bloom

Režisér Jean Becker toho moc nenatočil, ale na počátku své kariéry stihl v poměrně rychlém tempu hned tři filmy s Jean-Paul Belmondem. Po adaptaci kriminálky José Giovanniho přišly dva podvodnické filmy a hned na okraj řeknu, že druhý z nich, Sympatický dareba, se mi líbí víc. Záhadný kontraband má sice dobrou zápletku, ale na thriller je hodně odlehčený a na komedii je tu málo humoru. Ani tempo vyprávění nedosahuje přílišné rychlosti, takže film je vlastně takový nijaký. Jednu hvězdičku získává díky dvěma hercům, šibalovi Belmondovi, ale také díky Gertu Fröbe. Tento věčný představitel bodrých podšivků a gaunerů z mezinárodních produkcí 60. let mě vždy dokáže natolik zaujmout, že mám skoro chuť těm jeho vesměs záporákům fandit. V tomto filmu jsou Belmondovi partneři kromě něj a Jean-Pierra Mariella tak nevýrazní (Beaune a Rey jsou tu jen chviličku), že jsem se vždy těšil na jeho nástup na scénu. Pro Belmondovy fanoušky film určitě za zhlédnutí stojí, ale nejspíš pouze jednou, příště vyberou nějaký osvědčenější kousek. ()

Pierre

Stejně jako Sympatického darebu zahájil Jean Becker svoji předchozí spolupráci s Belmondem Záhadný kontrabad  animovanými titulky s rozvernou veselou melodíí. Ale jinak rozvernou jízdou podobnou minimálně první polovině Sympatického rozhodně nečekejte.  Byť tady se už se začínají Belmodový začátky v poloze sympatického dareby projevovat a jeho slovní kolotoč a svádění Jean Seberg na lodi v první třetině, bude asi to nejlepší, co na co budu v souvislosti se Záhadným kontrabadem vzpomínat. Jinak na Jean Seberg jsem se po Myši, která řvala samozřejmě hodně těšil, ale je náhodou daleko jedinečnější s krátkými vlasy, takhle už to není tak andělská mrcha, ale mají s Belmondem tolik šarmu, že film dost táhnou samy i tak. Až skoro lituji, že šlo o jejich poslední setkání před kamerou, i když v U konce s dechem se mi samozřejmě líbili daleko víc. Tam byli neuvěřitelně krásní. To lámání mezi svůdnickou komedíí a krimi a vážným a komediálním Belmondem je (jak už zmiňuje Snorlax) jinak trošku problém, ale oboje línie mě celkem bavily, byť tentokrát bych dal větší přednost té svůdnické, beztarostné, kde se Belmondo opět skvěle předváděl. To vážné  dohnání osudu za naivní odchod tolik nevyniklo. Ale  Belmondo se zde k tomu všemu  sešel s Goldfingerem a Velrybou v jednom a i když jde v podstatě o normální dobový film svého druhu (dneska už je jiná doba), tak maj tyhlety filmy takovej svůj fetiš, atmosféru, že skoro až závidím uživateli tahit. Navíc je to zajímavé jako protiklad k úměleckému  k U konce s dechem s rovněž Belmondem+Seberg. A strávit zrovna  s touto dvojkou večer je určitě příjemná možnost. Nechci být nevděčný.   Takže co by tak mohlo chybět ke čtvrté hvězdě? Možná ty krátké vlásky Jean.:D ()

Martin741

Belmondo tentokrat pasuje diamanty a je prezleceny za novinara cestujuceho do zahranicia. Belmondo uz neni sef, rozhodne nema situaciu v rukach ani pod kontrolou. S ludmi nezameta Belmondo, skor situacie a udalosti zametaju s nim. Aj o tomto je tento film . 76 % ()

MJMilan

Divatelné to je, což o to, ...bohužel v této filmové éře se točilo tak trochu nijak, pro mě vcelku nezajímavě. Vzala se hvězda mužského pohlaví a k němu se přibrala nějaká hezká žena a film byl na světě. Jinak Bebel opět úžasný. ()

trojtmberk

Miluju způsob jakym Belmondo řídí ve filmech auta, i když ve skutečnym světě by on trávil život ve špitále a auta u klempíře. ()

farmnf

Je to film z doby, kdy se podobné roztahané a ukecané filmy točili i u nás. Vydržel jsem půl hodiny. Porno má větší spád. ()

JohnSmith

Já ty starší filmy s Belmondem moc nemusím. Tohle sice bylo docela fajn, ale žádná sláva. Zvláť když si člověk uvědomí, že zkušený pašerák pracující pro Organizaci, tedy Mafii,udělá takovou blbost, že se postaví svému živiteli a chce ho obrat o 300 kilo zlata. Jeho následný road trip z Libanonu do Francie není moc záživná a samotný konec je více než divný. ()

mildaaa

Mně se film dost líbil. Sympatická dvojice Belmondo - Seberg a pěkné prostředí středomoří k sobě prostě sedí. To z mírně nadprůměrného filmu dělá moc dobře koukatelný film. ()

Rattlehead

Solidní, ale přece jen spíše průměrná belmondovka. Jean Sebergové to zde sluší mnohem více než ve snímku "U konce s dechem", kde měla účes na kluka. Potěší účast Fernanda Reye, Buňuelova oblíbence, a také skvělého německého herce Gerta Fröbeho. ()