Vlastník benzínky Joe Wilson (Spencer Tracy) má konečně dostatek peněz, aby se mohl oženit se svou snoubenkou Katherine Grant (Sylvia Sidney). Na cestě k ní je však zaměněn za nebezpečného únosce a uvězněn. Brzy mu hrozí lynč. Ani on však nebude úplně bezbranný... Podle povídky Mob Rule Normana Krasny. (Pohrobek)

mac000

Tento film jsem viděl několikrát (poprvé v 60. letech minulého stol.), pokaždé v TV. Byl mým prvním setkáním s nezapomenutelným hercem Spencerem Tracym, který velmi sugestivně ztvárnil postavu Joe Wislona, jenž se z uhlazeného a spořádaného muže stává cynickým a zatrpklým člověkem, toužícím po jediném - pomstít se těm, jež změnili navždy jeho život.(Joe: "Dav nepřemýšlí. Nemá žádný vlastní rozum.") ()

ilclassico

Nač vlastně Hollywood natáčí kriticko-společensky laděné filmy, když je potom potopí neuvěřitelně pitomým koncem. Viníci - producent Mankiewicz a režisér Lang. V rámci žánru za 4. ()

worm14

Vynikající film, který opravdu dokáže vtáhnout do děje. První část je docela akční. Na svou dobu určitě. Jen škoda, že tam ta národní garda přijela tak pozdě :) A další přelomová věc bylo použití videozáznamu u soudu. Na svou dobu něco nevídaného. Mimochodem v Čr se videozáznam u soudu jako důkaz neuznává ani dnes. Jinak celý film se mi dost líbil. Spousta vynikajících scén, zápletka děj a celkově i konec. Jasných 5* ()

pollstro

Po emigraci první Langův film natočený v Hollywoodu, který od samotného začátku produkuje strmý, pronikavý a silný útok mířící na sociální a psychologické rozpoložení společnosti, které Lang pomocí masové hysterie, lynčování nevinného muže davem a následné pomstě veřejnosti nastavuje sociálně kritické zrcadlo, které dodnes takřka neztratilo nic ze své aktuálnosti. Až na typicky hollywoodský šťastný konec, který si filmové studio MGM vyžádalo, a který samotný Lang vždy považoval za naprosto nemístný, se jedná o upřímný a rovnocenný filmový zážitek reprezentující naivitu davového smýšlejícího systému společnosti. Film, kterým Lang odstartoval svoji sociální trilogii (Fury, You Only Live Once, You and Me) s tématem falešného obvinění, svémocného trestání a snahy o opětovné začlenění do společnosti. ()

Ferguson

Joo to byli časy, kdy producenti bez slitování vystřihávali všechny i trochu nadbytečné scény. Klasické americké filmy rychleji ubíhají. Divák u nich nemá čas se nudit. ()