Epizody(6)

Potřetí (The Third) se setkáváme s Černou zmijí na přelomu 18. a 19.století (1760 - 1815). Je sluhou prince-regenta George a v kuchyni, kde se kromě princových komnat děj často odehrává, mu nahrává svou blbostí "úředně ověřený švestkový knedlík" Baldrick, jeden ze dvou finalistů konkursu na obecního idiota Kensingtonu. (Nestal se jím, protože se dostavil. Ten druhý byl větší idiot - zapomněl na to.) V celé sérii se Černá zmije snaží získat majetek a moc i za cenu zrady svého pána nebo krádeže jeho majetku. Princ je však takový hlupák, že si těchto manipulací díky důvtipu Černé zmije nikdy nevšimne. (Fary)

otík

Po prvním díle cítit obrovské rozčarování. Přijde mi to jako strašná blbost. Uvidíme, co bude dál. Dál to bylo přeci jen nakonec celkem slušné. Princ z Walesu v podání Hugha Laurie je neskutečně praštěný a tupý, o to více je příjemné sledovat jeho sluhu Černou zmiji v stále stejně civilním podání Rowana Atkonsona. Některé scény byly opravdu dobré, ve většině případů ale spíše rychle zapomenutelné skeče. Spíše 70 %. Díly: 1. Plány a nepoctivost, 2. Inkoust a neschopnost, 3. Drchnička a šlechta, 4. Cit a senilita, 5. Roztomilá Amy, 6. Souboj a dvojník. Hudba: Howard Goodall ()

Wallas

Ne tak vypointované jako druhá série, nicméně však stále krok před sérií první. Blackadderův charakter opět posunut o trochu dále, nyní do role machinátora tahajícího za nitky. Jenom Hugh Laurie přehrával poněkud více než je zdrávo. ()

Hafran

Tak tady končí všechna legrace a Black Adder se vydává na dráhu politicko-historické satyry..! Brilantní. Baldrick představují utlačovanou revoluční masu perlí více než dřív a staví laťku vysoko pro moderní cirkus. V hlavní roli přibude Dr.House a epizodní roli si zahraje Rimmer z Red Dwarfa. ()

filmmovier

Třetí Černá zmije nedosahuje kvalit série druhé, ale jako vždy má i tato něco do sebe. Opět tu jsou originální zápletky, i když kvalita dílů kolísá mezi 80 - 100 %. Vedlejší role jsou opět geniálně obsazené. Fenomenální Hugh Laurie jako princ Regent (House ať se jde zahrabat) ani výborný Robbie Coltrane ale ani v nejmenším nemají na naprosto zabijáckou roli francouzského vojáka v podání Chrise Barrieho, který je tady bez debat mnohem lepší než Arnold Rimmer sám... Edmund je opět o něco mazanější a neúnavně glosuje vše kolem sebe. Obzvlášť se mi líbil závěr série a překvapivě se mi ani moc nestýskalo po Percym... I přes to, že druhá série této úspěšně šlape na paty, je i tato série geniální a perfektní. Nejlepší epizody: Inkoust a neschopnost s Hagridem, Drchnička a šlechta s Rimmerem a závěrečný díl Duel a dvojník. Mimochodem, neuvěřitelně mě dostával Baldrick, který je také lepší, než kdy dřív... 95%. ()

July

Asi nejslabší řada celé série - ale pořád je čemu se zasmát, a to člověk ocení. První dva díly mi připadaly celkem slabé a pak už to byl zase ten starý známý báječný seriál. ()

ivan bohatyr

Každou sérií se tento seriál lepší, ale stále to pro mě není na plný počet. Nápady určitě zajímavé, každý díl originální, šmrncovní a o nečem novém. Na druhou stranu vtipy někdy stále velice čitelné a jednoduché. ()

noriaki

Dotaženější než druhá série, ale její vtipnosti nedosahuje. Plusem je skvělý Hugh Laurie, mínusem je jeho postava na pár facek. Doufal jsem že se v nějaké reinkarnaci znovu objeví sympatický mistr převleků princ Ludwig. Zápletka epizod je komplikovanější, hodně se politikaří, děj se zamotává a humor je tomu poplatný. Černá zmije stírá všechny okolo a ono mu to prochází, i když inteligentní cynismus vyměnil za štiplavý a jedovatý sarkasmus. ()

fabecc1222

Třetí řada je pro mě asi tou nejlepší z celého Zmijího putování a její první dva díly dost možná těmi nejlepšími z celého seriálu. Ať už výborná parodie na volby a jejich průběh, nebo sepisování Anglického slovníků jsou prostě nezapomenutelné komediální zážitky. Scénář je tu na vrcholu sil, a výborně si utahuje z tehdejší doby a všemožné narážky jsou samozřejmostí. Hodně prostoru tu má poprvé také Hugh Laurie, v pro něj dosti nezvyklé roli dementního prince, kterého si dává ale výborně. HURÁ! ()

mcleod

Přestože nemá nejvyšší funkce, je Blackadder v této sérii jasným vládcem nad veškerým děním. Slouží tupému princi, kterému vnutí jakoukoli myšlenku a rozhodnutí, které jdou na ruku nikomu jinému než Blackadderovi, a zlost si vybíjí na svém věčném sluhovi Baldrickovi. Tomu také odpovídá lehký (až úslužně) sarkastický styl humoru, který je zase v mnohém odlišný od předchozích sérií. Scénář je napsaný velmi dobře, zahrané je to výborně. ()

giovanni3

Velmi zábavná série tohoto seriálu. Osobně mám tedy raději 2. sérii a pak hned tuto. Sérii sráží postava Prince, kde se hodně tlačí na jeho tupost.. od tuposti tu už je Baldrick. Baví zde i bokové postavy. 4z5 ()

Opsha

Moje nejoblíbenější série. Hluchých míst minimum, dobrých vtipů maximum a navíc tady je Rowan Atkinson největší svině. Novými přírůstky do rodiny jsou Hugh Laurie jako nezapomenutelný tupec princ Jiří a Helen Atkinson-Wood čili kavárnice paní Migginsová, která mě ničím nenadchla (naštěstí se to ale celé netočí kolem ní). Jednotlivé díly: 1* Plány a nepoctivost Tenhle díl by mohl být asi jako jediný Oskarovi trnem v oku - jediný se týká politiky, konkrétně sesazení prince Jiřího a jedněch velice podezřelých voleb. Ovšem natolik vtipně, že patří do mé top pět dílů. 9/10 ---- 2* Inkoust a neschopnost No, tady jsem se dozvěděl spoustu zajímavých věcí. Například, že básníci byli "emo" už v devatenáctém století případně,kdo je autorem hesel "abatyše" a "buřtík" v naučném slovníku. A taková vzdělávací hodnota se nesmí zanedbat. 9/10 ----- 3* Drchnička a šlechta Na královský dvůr pronikli Francouzi a s niími navrátilec Tim "Lord Percy" Mc Innerny a "Rimmer" Chris Barrie. Zatímco první nemá chybu ani v jedné své podobě, druhý chytil ten nejnevděčnější štěk, pouze s jedním (a dost trapně přeloženým) vtipem. 6/10 ------ 4* Cit a senilita Tentokrát je na řadě divadlo. A princ Jiří trénuje projev s dvěma Shaespearovskými herci (jeden z nich je Keneth Connor alias funebrák Alphonse z Haló Haló). Asi nejméně zábavný díl ze série. 5/10 ----- 5* Roztomilá Amy V první sérii se měl ženit sám Edmund, tentokrát tahle potupa vyšla na prince. Navíc nevěsta je nána, která si ve dvaceti hraje s panenkami. Sice pomalejší rozjezd, ovšem od půlky to stojí za to. A hlavně, Edmund je mnohem lepší loupežník než pythonský Dennis Moore. Minimálně koně má originálnějšího. 8/10 --- 6* Souboj a dvojník Princ si zašpásoval s neteřemi admirála Wellingtona a je jím tudíž vyzván na souboj. Ovšem kdo v něm bude asi nakonec bojovat. Navíc se tu objevuje Edmundův skotský bratránek Šílený McZmije. Nejlepší a nejvtipnější konec ze všech sérií 10/10 --- Sem bych pro vyjádření pocitů musel přepsat celý úvod, každopádně to nej co může Černá zmije nabídnout 9/10 ()

MsUtahraptor

Nope, nevermore. První nevýhodou téhle série je relativně neznámé období (ve školních lavicích věnované především Francii, jako zástupci zahraničního vývoje), druhou příliš černobílé pojetí. Upřesním- prakticky každý, kdo není Blackadder sám je blb, a sarkastická "přechytralost" hlavního hrdiny tak velmi rychle začne lézt na nervy. ()