Sňatek princezny Verunky (Eliška Jansová) má zachránit království zchudlé kvůli bláznivým nápadům svého panovníka (Boleslav Polívka). A nápadníků má hned několik! Básník Alexandr Alexandrovič (Martin Myšička), ze kterého by i Puškin bledl závistí, dvouhlavý baron, vojevůdce a hudební skladatel v jednom Wajsman (Jaroslav Plesl), tajemný Markýz (Pavel Liška), vládnoucí kouzlem své matky, panovnice smrti Morany a podivínský vynálezce sir Klevr (Marek Taclík). Může být Ondra (Jiří Mádl), kluk toužící po tom stát se plavcem na divoké vodě, jejich důstojným soupeřem? (Česká televize)

Fuksinka

Mrzí mě to, ale tohle nemělo příběh, děj, ani kouzlo. Pár vtipných momentů a Trojan s Mádlem, ať se snaží sebevíc, to nezachrání. Proč to scénárista nedotáhl? Plavec/vzduchoplavec by mohl být docela pěkny moment. Působí to na mě hodně odfláknutě. ()

Ironhead

Jirku Strachu a jeho pohadky, ve kterych dokola pouziva vicemene ty same oblibene herce, mam vcelku rad. Nebylo to spatne, ale Jirka Madlu a Pavel Lisku me tak nejak ve svych rolich malinko stvali a byli dosti nesympaticti... krom toho, ze Liska hraje uplne vsechno stejne (v poloze alespon castecneho idiota)... ()

Pavlosos

Ale jo, ty tři hvězdy to jsou a budou. oceňuji originalitu tvůrců tentokrát netočit velkolepé výpravné scény s nádherně udržovanými zámeckými sály a spoustou kostýmů. Ono taky není skoro už co točit, že pánové Svěráci s jejich http://www.csfd.cz/film/345205-tri-bratri/prehled/ ...a proto si asi Jiří řekl "dost" a natočil sice trochu rozporuplnou pohádku, kde sice skoro chybí líbací scény či boje a řada věcí je až nechutně odbyta a vsunuta jen jako vložka do děje (Verunčin původ atd.), ale vše je dostatečne kompenzováno herectvím Ivana Trojana a snaží se velice dobře i Vilma Cibulková. Mádl jako obvykle a ostatní jen zapadají. A asi tak vše. Sice jsem čekal na "S čerty nejsou žerty" a místo půlky Čertů zkouknul tuto pohádku, ale i tak nelituji. Za mně cca 65%. ()

oiuoiu

Vánoční pohádka nenudná, netrapná, pohodová... Vážně se mi líbila, a byla by pro mne čtyřhvězdičková, ale k vyvážení nízkého hodnocení zde přidávám pátou. ()

ZetDaElO

Keby to malo rozprávkovú atmosféru, sympatické postavy, originálny námet a bol by vynechaný element trápnosti, možno by sa dalo na tom niečo zarobiť... 2/10 ()

Bezejmený

Pohádka velmi slušná s výborným ustředním motivem opravdu hodně chudého království. Bohužel děj a zvláštní záporák podrážejí filmu nohy. Spousta nápadů, ale absolutně nedotažených do konce. Rádoby osudové scény s vodopádem, které nedávají smysl, se měly rovnou vystřihnout. Eliška je velmi sympatická a jako princezna vědátorka bezproblémů uvěřitelná, Trojan je vynikající jako vždy, Bolek a Vilma i další slušní. Hlavní záporák by měl být daleko temnější a zlověstnější a také by to chtělo ukázat více zkázy, kterou přináší. Mádla moc rád nemám, ale tady není zas tak špatný. Celkově to není špatné, ale mohlo to být na úrovni Anděla Páně, či jiných klasik. Takto zůstává slušná pohádka, na kterou se nejspíše o rok později už nekouknu. ()

rigby

Ale jo, mělo to vtip a šmrnc, i když se to pohádce moc nepodobalo. Ale to nestačí, chyběl příběh. Místo něho se po celou dobu odehrával jen zmatek se spoustou současných výdobytků, kterým za pár let nebude stejně nikdo rozumět. Nízkou úroveň silně pozvedalo herecké obsazení. Nelze se také nezmínit o úžasných vodních scénách, které se opravdu povedly. Ale to je na klasickou pohádku málo. ()

zigy

Nehezká princezna, nevtipný ansámbl princů - nápadníků (Liška jako Jack Sparrow???), nuda, nuda, nuda,.......Trojan se občas pokusí něco zachránit svou italštinou, ale skoro mi ho bylo líto....Jirko Strachu, Epsteina hoď příště do koše a příště jinak. ()

Dawe2

Zbytečně italiano, párkrát jsem se zasmál jinak jako příběh a provedení pod průměrem. I když princezna byla hezká a dobrá, mádl v pohodě a Trojan výborný. Většina herců hrála slušně, někomu jsem roli nevěřil. Hlavně, že byly dokola záběry z dronu nad řekou, jako by to bez toho nešlo. Ale dneska je to holt IN tak šup s tím do pohádky. ()

kyrysar

Normálně bych dal 3hvězdy, jelikož ti nápadníci nemuseli být tak debilní a konec nemusel být tak profláklý. Ono to celkově bylo dost profláklé. Trojan mě bavil, ale měl i lepší role. Každopádně dávám hvězdu navíc za to, že mě to hodně bavilo. Ano mohlo to být lepší, ale i horší a pohádka mě fakt bavila :) Trošku víc propracovat děj a lépe zvládnout dramaturgii, a byl by plný počet. ()

MorraEddie

Čekal jsem,že Jiřík vytasí nějaké eso z rukávu a vytře mi zrak nějakou vtipnou a originální pohádkou. Bohužel se vytasil,tak akorát s velkým kulovým. Takové obsazení,které měl k ruce a on si natočí něco tak nudného a hloupého,že si člověk říká co to jako mělo znamenat. ()

honeysuckle

Strach už bohužel pro nedostatek nápadů ždímá vlastní filmy. Vedlejší dějovou linku zloducha, který se za každou cenu snaží zavděčit své staré matce, jsme už viděli ve Šťastném smolaři a i ty Trojanovy figurky už působí tak nějak obehraně. Nechápu, proč obsadil do role služebné vynikající komičku Peťu Polnišovou, když jí nakonec ve filmu nedal vůbec žádný prostor. Mádl je bohužel ve všem stejný, aspoň že měl režisér tentokrát štěstí na půvabnou a herecky schopnou princeznu (Eliška Jansová). ()

Kozlowski8

Čtyři nápadníci a mladý plavec dřeva na divoké řece, usilují o ruku princezny z království, zchudlého díky bláznivým nápadům a pokusům svého krále... Průměrná pohádka, ale - ve srovnání s tím, co se většinou poslední dobou u nás točí - buďme rádi alesoň za ni. Příběh nenudí, je protkán vtipnými dialogy, které padají převážně na vrub "italiana" Ivana Trojana (nejlepší postava pohádky). Vcelku mne bavil i Pavel Liška a jeho Markýz a ostatní nápadníci. Jiří Mádl ani Eliška Jansová už tolik nenadchli, i když vyloženě nezklamali. Věřím tomu, že mít Jiří Strach k dispozici lepší scénář, dokázal by víc. 60%. ()

blezg

Sbor dementů myšička-liška-taclík-plesl plus maestro estupido dělají z téhle pohádky divadelní představení amaterského spolku rybářů z jinonic, s vloženými čísly z pořadu na stojáka. Míň celistvé to asi stěží mohlo bejt. Blbá lepenice ()

Deganawidah

Pohádka se mi líbila a k hereckým výkonům žádné zvláštní výhrady nemám, jen pár psychologických postřehů v tom ohledu, že je to pro děti. V příběhu nějak nebylo zohledněno, že matka Morana svého syna od mala ponižovala, nenechala ho dospět, a to i nakonec, kdy na něj u vodopádu neustále volá Diblíku. Z toho důvodu se z něj stal také zakomplexovaný člověk, který ubližuje ostatním a hledá její uznání a lásku. Zejména jeho rozhovory s matkou ukazují možná i některým dětem, že v jádru nebyl zase tak špatný člověk a že to tady pokáknul někdo jiný. Rovněž nebylo moc příkladné ukradení voru ke konci. ()

Emperor1

Náhodou docela vtipná pohádka s originálním námětem, ne úplně blbá, jo, občas to trošilinku příběhově drhne, ale i tak, za mě spokojenost, Trojanissimo eccellente, Liška uměla chvílemi i zlověstně pohledem blejsknout, i ten Mádlovic kluk je prostě svůj, nepřehrává, Polívka, pravda, už nedominuje, ale udýchá to, stále více sexy Cibulková ... jako Třetí princ a Večernice to není, jasný, ale oproti Troškovinám a jim podobným pitvorným unylostem paráda ... ani ten super džouk s flašinetem, nic? Mě to třeba srolovalo ... hele, dal bych 5 už jen pro ten nízkej rejtynk, ale jsem objektivní, má to chyby, takže s klidným svědomím pěkně nadprůměrně za tři (a půl) ... ()