Mandy - Kult pomsty

• Česko Mandy (festivalový název) (více)

Píše se rok 1983. Red Miller (Nicolas CageGhost Rider, Drive Angry) a Mandy Bloom (Andrea RiseboroughBirdman, Souboj pohlaví) jsou dva outsideři, kteří spolu žijí láskyplným a poklidným životem na americkém severozápadu. Když ale jejich útočiště obklopené borovicovými lesy zničí náboženská sekta, v jejímž čele stojí sadistický Jeremiah Sand (Linus Roache – Vikingové, Ve jménu vlasti), Red se vydává na fantasmagorickou cestu lemovanou ohněm a potřísněnou krví. (Bontonfilm)

Gilmour93

„The darker the whore, the brighter the flame..“ Koukám, že Rambo přivezl taťkovi z Vietnamu tolik opia a LSD, že zůstalo až doteď. Cosmatos junior servíruje hypnotický trip, který se v půlce z audiovizuálně podmanivé expozice zlomí ve fantasmagorická revenge jatka, co sice občas vypadnou z rytmu, ale svou kouzelně bizarní tvář ani na moment neztratí. Někteří se v ní budou topit, někteří plavat.. Čirá radost z autorova oldschoolového smýšlení, casting dokonalý (i Cage jsem vzal po koupelnové scéně na milost) a mám za to, že Jóhannssonova hudba, bez které si Mandy jen těžko představit, je přesně to, co hrálo ve výtahu Harrymu Angelovi. Varování Ministerstva kultury: Fandové Ouijy a podobných záležitostí nechť se Mandy vyhnou obloukem. Mohl by je sežrat Čedarový goblin.. ()

Eliott

Nejsem si jist, jestli se uplně jednalo o horor, jelikož na filmu není pranic strašidelného. Nasraný Cage se vydá na hon za pomstou a u toho se sjíždí a krev stříká. Ale než se tohle všechno stane, projdete si zhruba hodinu nudou a halucinacemi, takže bych film hodnotil kolem zlatého středu a to 50% ()

Spiker01

Nicolas Cage zase pro jednou pořádně řádí a bylo u toho tentokrát celkem dost lidí, minimálně na festivalech. Předem jsem věděl, že první hodina je taková pomalejší a v té druhé se to pořádně rozjede. A je to pravda, první půlka mi celá přijde taková přemýšlivá a zároveň strašně meta a nějaké to podobenství, něco jako kdyby to točil Terrence Malick a vypůjčil si fialovou od Refna. A ta druhá, to je velká děsivá a krvavá show Nicka Cage, krerý si pro sebe ukuje naprosto libovou sekeru a pak už asi člověku dojde, co se bude dít. Neskutečný zážitek. Ovšem rozhodně ne pro slabší povahy. RIP Jóhann Jóhannsson byla to opět správně drásavá hudba a já za ni děkuji. ()

Radko

Praktický návod na likvidáciu pošahanej náboženskej sekty. Netreba ani zbrojný pas. Stačí luk, sekera, kopija a motorová píla. Nuž - a liznúť si tej správnej drogy. ()

castor

Velká škoda poslední dekády, kdy sype několik mdlých filmů ročně. Nicolas Cage znovu po velmi šťavnatém úletu Mamka a taťka nechává vzpomenout na postavy, které ztvárnil ve filmech mnoha výborných režisérů. Vlasy na hlavě mu vyklízejí pozici stejně rychle, jako se on vytratil z hledáčku producentů kvalitních projektů, sbírá drobky a divák doufá, že to ještě občas klapne. Jeho partnerská idyla s Andreou Riseborough uprostřed lesů skončí s příchodem náboženské sekty, načež se před námi zjeví klasický akt pomsty. No, klasický.. dějově je to dietnější než suchá rýže, přitom délka je solidně přepálená a barevné filtry už trochu únavné. Místy je to přesto působivé a osobní, jindy Cagem geniálně zahrané. Halucinogenní výplach. ()

D.Moore

Divné. Velmi. Barevná hypnotická atmosféra podpořená Jóhannssonovou znepokojivou hudbou se mi sice líbila, nicméně co do mystiky, přeukecaných mono- i dialogů, přemrštěné stopáže a čekání na závěrečné zúčtování, které ale bylo ve výsledku z celého filmu nejnudnější, mě zkrátka Mandy zklamala. A to jsem od ní v podstatě nic nečekal. ()

Wacoslav1

Těžkotonážní úlet. Vy všichni co v tom hledáte smysl a podstatu vesmíru, tak jí nehledejte, protože nemůžete hledat něco co nenajdete. Ono tady ani v podstatě není co hledat celé je to triviální storka o jedné pomstě, která by se klidně vešla na plochu patnáctiminutového kraťasu a zde je roztažena do podoby dvouhodinového filmu, ale i tak je to nářez. Dovolil bych si oponovat těm, kteří tu píší, že v první půlce se nic neděje. Ono se tam děje docela dost, ale ve střízlivém stavu si to člověk neužije. Každopádně ty hrátky s kamerou a barvičkami mě fakt dostaly. Byť to má rozpočet nula nula hovno, tak vizuální složka v pohodě přebije lecjaký blockbuster za půl miliardy a vrcholně nasranej Cage v druhý půlce klestící si nekompromisní krvavou pomstu přes těla hipických motorkářů, jejichž vůdce jako by vypadl svým ztvárněním z oka Charlesi Mansonovi je tak drsný a přímočarý nářez, že jsem na to čuměl s otevřenou hubou. Takže jaký pak art tak se to jen tváří. Osobně zastávám názor, že ujetých halucinogenních filmů s nezbytnou porcí brutálního násilí není nikdy dost.85% ()

Davies182

Ghost Rider 3 - The Prequel: Hate in Heart. Děcka! Něco novýho! Něco divnýho! Nechutnýho! Pitomýho! Sprostýho! Hnusnýho! Halucinogenního! Zhulenej, vysmátej a zkrvavenej Nicolas Cage ve filmu, jehož dvě třetiny jsem profacebookoval na mobilu, a vůbec sem to kvůli těm šíleně dlouhejm záběrům nepoznal (vlastně to nedokážu procentuelně ohodnotit, ale můj hvězdičkovej fetišismus mi zabraňuje připíchnout tomu jenom koment, takže dávám tři). ()

Xmilden

Tak pozor! Tohle se určitě povedlo. Mezi nánosem kvalitativně hrozivě špatných filmů s Cagem vypadl tenhle skvost. Pro milovníky temnoty a divných filmů povinnost. Pro ty co mají rádi pomstu v jakékoliv formě absolutní nutnost. Tenhle film z hlavy jen tak nedostanu. Odporně hnusně temně kvalitní. 80% ()

darkrobyk

„Já jsem teď tvůj Bůh!" Úžasné, intenzivní zvukově i vizuálně po celou dobu pro toho, kdo se naladí na správnou vlnu. Příběh je v základní dějové linii samozřejmě jednoduchý, jenže zpracování mu dává přidanou hodnotu, kvůli níž jsem po delší době nadšený. Už Černá duha mě nadchla, proto nechápu, proč jsem tak dlouho sušil tenhle film v archivu. Snové a halucinogenní scény střídá šťavnaté gore a postupně je jasné, že tahle pomsta bude nakonec chutnat sladce. A já teď mám chuť napsat poetickou ódu, ale budu se držet při zemi. A krom jiného jsem konečně zjistil, co přesně znamená úsloví - tlouct špačky. ()

Kass

"You're just meat. Without a soul, without a brain, without anything. Animal." Audiovizuální žrádlo na halucinogenech. S trochou krve. ()

DJ_bart

"You know what Jesus' big mistake was? He didn't offer up a sacrifice in his stead. The cruciform is a constant reminder of that." ________ V Hollywoodu očividně neoceňujou originalitu – jinak si nedokážu vysvětlit, proč ten sadistickej magor Panos Cosmatos za celou svou kariéru natočil jen dva celovečeráky. Sledovat jeho filmy je totiž jako byste sledovali Tarantina na lysohlávkách; takže ačkoliv zrežíroval jen dva filmy, okamžitě si získal renomé ambiciózního tvůrce subžánru drogových filmů. Přičemž jeho poslední projekt, dnes již kultovní neonový trash horror 'Mandy', je famózní psychedelickou gore extází, o který se ani Jardu Duškovi při konzumaci ayahuascy nesnilo...... Fantasmagorická premisa týhle šílenosti je víc než jednoduchá a neméně bizarní: Nicolas Cage se snaží pomstít svou životní lásku Mandy poté, co zahynula - respektive byla brutálně upálena - rukou kultu náboženských fanatiků. Nenechte se však mýlit, tohle není jen tak obyčejný příběh o pomstě; protože v cestě mu stojí dvě překážky: motorkářský gang pekelných démonů, a předávkování drogami. To vše a nejen to - společně s pohlcující a přesto neskutečně přepálenou audiovizuální formou, bezesporu jednou z nejatraktivnějších, co jsem kdy viděl - dělá z 'Mandy' delikátní béčkovou žánrovku která inovativně kráčí v tvůrčích šlépějích Alejandra Jodorowskyho, a esenci cinefilního filmu. Víc halucinogenních tragikomedií, prosím! [#LSDJEKÁMOŠNEŽRÁDLO] ()

lamps

Ufff, jak se k tomuhle postavit? Na jednu stranu obdivuhodné formální sebevědomí, které se musí ocenit. Všechny ty barevné filtry, zvukové deformace a rozmazaný obraz sice působí trochu lacině a v průběhu začínají nudit, ale rozhodně budují dostatečně hutnou atmosféru, aby přebily i zpočátku monotónní tempo a wtf dialogy. Šílení záporáci mi přišli spíše otravní než děsiví a logiku nikdo příliš neřešil, ale o ni tu koneckonců vůbec nešlo - tohle je film o Nicolasi Cageovi, který se prodírá halucinogenním oparem s vlastnoručně vyrobeným palcátem a s úsměvem jemu vlastním masakruje náboženské fanatiky - a tahle poloha nesedí náramně pouze Cageovi, jehož projev nemá chybu, ale i Cosmatosovi, jenž netočí rutině a nahánění panbíčkářů simuluje jako nefalšovanou cestu do pekla, za což má mé plné sympatie. Zatím 70% s tím, že čtvrtou * si šetřím na příště. ()

Pepinec

Zaplať pánbůh nejsem odborník, kterej tomu rozumí. Protože kdyby mi tohle přišlo jako dobrej film, šel bych se dobrovolně reklamovat. Od videomapingu na pražským Signálu se tohle liší jen tím, že můžete dvě hodiny sedět v suchu a ne moknout na Staromáku. Úlet, kterej se doufám už nevrátí. (Vancouver, Kanada) ()

Indiana

Něco takovýho jsem ještě asi neviděl a Cage se po několika letech zase předvádí v pořádně ujetym, zajimavym a kvalitnim filmu. První půlka odsejpá dost pomalu, ale pak se to rozjede a je to slušná řezničina. ()

Beckett51

Čedarový goblin. (To je jediný smysluplný co k tomu dokážu napsat. Asi ani neberte moc vážně moje hodnocení, objektivní rozhodně neni... vlastně ani moc subjektivní. Ambivalence, která ve mně po tomhle filmu? zůstává vlastně ani neni ambivalence... Fakt nevím, co říct. ) ()

666teen

S verzatilkou v rypáku je to znovuzrození pana Nicolase. Tohle dílko vypadá jako kříženec zfetované víly a kremačního drtiče kostí. Nihil. ()

Cappuccino

Množstvo nezmyselných kecov obalených hŕbou farieb a dlho očakávanou, krvavou vyvražďovačkou začínajúcou v 2/3 filmu, ktorá už ale výsledné dojmy zachrániť nedokázala. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Soundtrack k Solovi diskvalifikován z Oscarů

Soundtrack k Solovi diskvalifikován z Oscarů

11.12.2018

Tady si někdo zadělal na pěkný průšvih. První kolo oscarového hlasování pro nejlepší písně a původní hudbu bylo podle všeho odstartováno a hned čtyři významné soundtracky byly diskvalifikovány.… (více)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson