Mandy - Kult pomsty

• Česko Mandy (festivalový název) (více)

Píše se rok 1983. Red Miller (Nicolas CageGhost Rider, Drive Angry) a Mandy Bloom (Andrea RiseboroughBirdman, Souboj pohlaví) jsou dva outsideři, kteří spolu žijí láskyplným a poklidným životem na americkém severozápadu. Když ale jejich útočiště obklopené borovicovými lesy zničí náboženská sekta, v jejímž čele stojí sadistický Jeremiah Sand (Linus Roache – Vikingové, Ve jménu vlasti), Red se vydává na fantasmagorickou cestu lemovanou ohněm a potřísněnou krví. (Bontonfilm)

IceQueen

Najviac ma zasiahol pohľad na najhnusnejšiu filmovú kúpeľňu, akú som kedy mala možnosť vidieť. A aby toho nebolo málo, pózoval v nej s butilkou v ruke emocionálne rozorvaný Nicolas, zaodený v spoďároch a tričku, ktorý aj zo zármutku a zúfalstva dokáže bez námahy vyrobiť klauniádu. A vôbec, nikto ma neinformoval, že z 80% je Mandy komédia. ()

honajz2

Cosmatos si ze svého debutu do budoucna vzal spíš to špatné a podle toho tak Mandy vypadá. Úmorné dvě hodiny s banálním příběhem jak z echt průměrného béčkového hororu, které se snaží diváka oblbnout vizuálem. Ten vypadá většinou skutečně slušně, ale k čemu mi to je, když se tu o nic jiného nehraje a ani pořádnou atmosféru to nemá. A ani nějaká práce na scénáři v tom vůbec není znát, dialogy jsou nahodilé, hloupé a sem tam i protichůdné s předtím řečeným, herecké výkony taky nejsou nic moc... Spíš než děsivé a atmosférické mi to přišlo spíš vtipné, protože některé scény k tomu přímo vyzývají už jen tím, jak strašně vážně se tváří ("Vykouřím ti péro") :D Za černou duhou se mi teda líbilo víc. Slabé 2* ()

Caminzind

Psychedelická revenge odyssea, která postrádá velký nápad, velký výkon, anebo cokoliv pamětihodného. Mandy má jen banální námět, decentní gore, filtrovanou kameru a mediální hype. A na malý snímek je to zase příliš uhlazené. 🎬 54% ()

M.i.k.e

WTF?Na jednu stranu solidní grindhouse řezničina se standardním psycho Cagem,na stranu druhou místy nesnesitelný bizarní mind fuck ,který je koukatelný jen po požití některých tvrdých drog (nejlépe několika najednou).Nevěděl jsem co čekat a dost mě to zaskočilo.Nejlepší je tu jednoznačně Johannsonův soundtrack...40% ()

Martin741

Typicky pan Klec, zacalo to na mna fungovat ako depresivny film, no ked som si to porovnal so skutocnou depresiou Requiem za sen, taxom veru bol nuteny znizit hodnotenie v mojich ociach. Chlastajuci Klec v bielych trenkacjh - to mi je jaxi u prdele . 20 % ()

Rodriguez odpad!

Když u prvních 50 minut dokážete třikrát usnout, vypovídá to o určité kvalitě snímku! Tfuj a nikdy více! 0% ()

bourec

První půlhoďka je děsně nudná,větší utrpení u filmu jsem nezažil.Hnusně nasnímaný,rozhovory vo hovně,obraz se občas naprosto zastaví,podkreslený naprosto děsivou hudbou.Je to podobný mnoha věcem z let 1960 až 1980,ale čumět se na to spíš nedá.Ani druhá polovina se nijak nerozjede,tohle je ,jak tady naši slovenští kamarádi psali,parádní grc.Kravina jak prase.10%. ()

Abes

Mandy svým grain vizuálem a temným hutným synt. hudebním doprovodem připomíná Safdieovic Dobry časy (2017). Řadím se mezi ty, kterým se více líbila první část filmu. Fantaskní obrazy podtržené Riseboroughové vzhledem vrcholí ve scéně, kde se míjí s pošukama. Stopu její tváře překoná snad jen závěrečná děkovačka. Díky Cageovu výrazivu si divák může užít skutečný hepyend. ()

cariada

Dvou hodinová nuda a utrpení , které se nedalo vydržet. Vůbec jsem se v tom nevyznal. Nepopírám že jsem u toho dělal víc věcí, ale prostě mě to nebavilo. K tomu ten divný černo červený filtr , který jen umocnil zmar a ztracení se v ději. Snad jen scéna souboje s motorovkama byla zajímavá. ()

humanbeing

Silně atmosférická podívaná, které by slušela kratší stopáž. Místy je to hodně bizarní a člověk občas tápe, jak očividně vtipné scény zapadají do jinak seriózně pojatého celku, ale každopádně Nicolas Cage to svým herectvím posílá na další úroveň. 3 a půl z pěti. ()

dubinak

Přiznám se, že o Mandy do úplných detailů mluvit nemůžu, protože jsem při půlnoční projekci měla dost velkou spací krizi a můj mozek byl ve velmi otupělém módu. Co ale můžu s naprostou jistotou říct je, že první půlka byla velice fajn, všechno hrálo dost originálně, vizuálně i hudebně to byla atypická záležitost v dobrém slova smyslu, dokonce i Cage se mi po dlouhé době ve své roli zamlouval. Překvapivě tu nechybí ani osobitý humor a dostatek násilí. Nicméně, některé útržky už si prostě nevybavuji a tak se s odměřeným hodnocením budu těšit, až vyjde nějaký release a já si tuto půlnočku zopakují v jinou denní dobu. KVIFF 2018 Edit: Po druhé projekci jsem nadšenější, než u té první, u které jsem se spíše soustředila na to, aby se mi nezavíraly oči. Teď jsem ale při smyslech zjistila, že i druhá půlka byla velice atraktivní vzhledem k bojovým scénám, absurdním dialogům a celkové pošahané atmosféře, jež navazovaly věčně blikající nepřirozená světla, barvy a nadpozemská hudba. S čistým svědomím můžu tu čtvrtou klidně přidat. ()

C0r0ner odpad!

Půl hvězdičky za ty masakry, ale jinak to teda byla naprosto příšerná píčovina, kde se nic nedělo, bahnilo se to v rádoby kamerových a režisérských finesách, aby se mohl zakrýt fakt, že to je prostě jenom debilní slátanina bez scénáře, smyslu a čehokoliv, co tvoří film filmem. 10% ()

animaxis

Celý film se vlastně dělí na dvě poloviny a podle toho se taky dají určit tři způsoby jeho "líbivosti". Zaprvé: Bude se vám líbit první artová halucinogenně psychotická polovina, ve které si režisér hraje s filtry barvev a očividně ho to baví, ale nebude se vám líbit vyvražďovací řeznčina, kterou je druhá polovina filmu. Zadruhé: U první poloviny budete usínat, dokud nenastane polovina druhá a nezjistíte, že se díváte na úplně jiný a o dost svižnější film. Za třetí: Jste extrémisté a celý film budete nesnášet nebo ho naopak budete zbožňovat. Právě do třetí skupiny se nejspíš řadí většina lidí, kteří měli to štěstí nebo smůlu Mandy vidět od začátku do konce. Já musím říct, že přestože pomalé filmy mám rád, první polovina mě ničím příliš nezaujala. Zajímavější mi přišla naopak ta druhá, kterou celou táhne další (tentokrát v dobrém slova smylu) šílený herecký výkon Nicolase Cage spolu s temnou absudridou, která jí je plná. Rozhodně se nejedná o klasický příběh pomsty, přestože na papíře by se to tak mohlo zdát. Ať už vás Mandy zaujme nebo ne, při jejím sledování vás čeká pořádný surealistický zážitek. Nejlíp uděláte, pokud se na tento film podíváte v noci. ()

alchac

No, jak bych to asi tak nejlépe. Páně Klecíkovy mstící kreace jsou vypilované (vytrubkované, vykušované, vysekerované, vyřetězované, etc.) vskutku precizně, to nemohu říct. Ovšem celé to tone v pro mě silně nadtolerančním množství z Trevírovské Antikristní samoúčelně egoonanistní haluškiády, takže za dvě, tfuj a nikdy více. ()

Deyw

se posral! ty vole..takovej bordel sracek..nechutna zenska a chudak cage..neni tam nic..vubec nic..a nejakej masakr ? to bylo suchy..vetsi jatka hledejte jinde..obycejna sracka..dam tomu 1hvezdu za hudbu a to co predvedl cage na tom hajzlu..jinak je zabavnejsi i cumet do zdi nez tohle! ()

StanislachKo

Najdlhší film ever! Aj pri tempe 1,50x som sa strašne nudil. Cage hrá relatívne ok, ale čo mu scenáristi spravili zachrániť nedokázal (fakt z celého toho filmu vychádza ako neskutočný babrák). Komixové sekvencie nasilu a celkovo to vnímam ako bohapustú filmársku onaniu. Jediné plus putuje za Mandy, ktorá bola tak creepy až bola (veľmi svojským spôsobom) tak nejak sexy. ()

SeanLSD

OH YEAH, Zlý Trip dostal nový rozmer a Nick Cage je (-Boh-) nesmrteľný! Halucinogénny revenge slasher už po MANDY nikdy nebude ako predtým! Toto sú svojim spôsobom všetky šialené vízie sveta dohromady. Úhrančivé, hypnotické, mystické, manieristické, šialené, trashové, ujeté... prívlastky nemajú konca kraja... Ja zas tieto veci až tak náruživo nesledujem, ale osobne som niečo tak zle psychedelické a zábavne choré nevidel odkedy Rob Zombie prišiel na scénu s DOMOM TISÍCICH MŔTVOL. Akurát toto vzniklo, keď si to rozdával v Horách šialenstva s Barkerovými cenobitmi. Jedinečná a ultimátna autorská vízia (kto tvrdí, že tu Cosmatos farebnými filtrami maskuje nízky rozpočet, absolútne nič nepochopil), ktorej v mojich očiach škodí len to (podobne ako v MIDSOMMAR), že v druhej polovici ide žánrovo predvídateľným smerom. Ale aj to robí tak svojsky verne svojim princípom, že nevystúpiš z obráteného vyvráteného sveta, kde bolesť je krásna a Ježiš je Ancikrist. Lebo farby sa zbláznili a krv horí. A GHOST RIDER sa smaží v pekle od závisti. PS. - Inak geniálna labutia pieseň predčasne zosnulého (a geniálneho) Jóhana Jóhanssona. PS. 2 - Na záver súkromná poznámka, že som z nedostatku iných možností pred začiatkom a v očakávaní seriózne uvažoval líznuť si kyseliny... – a doteraz neviem, či sa mám tešiť alebo smútiť, že som tak neurobil... PS. 3 - Jirka JFL trefne pripomenul Jodorowského: ("Žiadam od filmu to, čo väčšina Severoameričanov od psychedelických drog.") PS. 4 - CHEDDAR GOBLIN !!! ()

Tristan Rafael

Na Mandyho jsem se hodně těšil, protože trailer nastiňuje možnou budoucí kultovku. A jsem zklamán, okultní tematika je zpočátku pohlcující jak černej mrak. Mlčící a temnotou zahalené Děti Nového Úsvitu se blíží jak Aleister Crowley a jeho armáda šílenců, bohužel jen do chvíle než se zjeví ve své pitoresknosti, tady Cosmatos dost přecenil svou schopnost jít do hloubky, nebo to byl záměr? To asi těžko. Barvy chvílemi dechberoucí, tahle ultimátní obrazová exprese je ale až trestuhodně promrhaná a ve výsledku se jedná o jednoduchý revenge s prvky gore, kde Cage nemůže předvést zhola nic a Linus Roache se svým deklamativním přednesem se zdiskredituje sám, ač ho jinak jako Ecberta ve Vikinzích dost můžu. Hypnoticko okultní vibe novýho tisíciletí nesenej na křídlech Jóhannssonova posmutnělýho podkresu, oškubanej totálně plochým scénářem. Cosmatos si napávil ego na formě a na zbytek nemá kapacitu. R.I.P. Jóhann Jóhannsson ()

Cedr

Surreálně dekadentní gorefest jízda, která vás od prvního okamžiku spolkne a pak vás se závěrečnými titulky vyvrhne otevřenou hubou s nechápavě otevřenou pusou. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Soundtrack k Solovi diskvalifikován z Oscarů

Soundtrack k Solovi diskvalifikován z Oscarů

11.12.2018

Tady si někdo zadělal na pěkný průšvih. První kolo oscarového hlasování pro nejlepší písně a původní hudbu bylo podle všeho odstartováno a hned čtyři významné soundtracky byly diskvalifikovány.… (více)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson