Code 8

Lidi s nadpřirozenými schopnostmi jsou v tomhle městě pod přísným dozorem policie. Jeden z nich se přesto dá na dráhu zločinu, aby pomohl těžce nemocné matce. (Netflix)

ARI50

Skvělý nápad na film tohle já můžu, ale hrozně málo se využil. Elektrický borec měl mnohem více předvést, příběh měl být mnohem více dějově akční. Přesto jednoduchá ale dobrá podívaná. ()

JASON_X

Po epileptickém titulkovém úvodu a následném rozjezdu a la levná verze obšlehnutých X-Menů jsem byl trochu nedůvěřivý. Ale nakonec se z toho vyklubala svižná a neotřelá sci-fi kriminálka, která se zároveň tváří jako pilot k nějakému seriálu nebo jako první díl nějaké x-logie, s čímž bych neměl problém, docela rád bych totiž viděl pokračování. A doufám, že mutanti by to v něm lidem pořádně osladili, ačkoliv hrozba týnejdžerského pravdoláskařského telenovelismu je tu veliká a vážná (hlavní hrdina, zde trapný oidípek s xichtem třídního premianta, by si po skonu maminky třeba mohl něco začít s tou hezkou submisivní mulatkou a páchat s ní dobro, tedy až se dostane z lapáku). Nechci ale předbíhat a předjímat, zatím hodně příjemné překvapení. ()

Morholt

V podstatě se jedná o kriminálku podle osvědčeného vzorce, kdy se kluk v zoufalé finanční situaci pustí na dráhu zločinu. Jediný rozdíl je, že tu na okraji společnosti žijí obdaření lidé, k nímž hlavní hrdina patří. Ale i když se jedná o šablonovitý příběh, vůbec to nevadí. Vyprávění má celkem solidní tempo, herci jsou sympatičtí a i když to tady vzhledem k rozpočtu a béčkovému statusu není žádná exploze efektů, tak to své jsem si tu našel (drony, roboti). Víc než jen uspokojivá jednohubka. 75% ()

Lacike

Pojatie fikčného sveta pripomína Alien Nation, TekWar alebo z novších diel Bright. Len namiesto mimozemšťanov alebo rôznych rozprávkových príšer tu sú na okraji spoločnosti mutanti. Znázornenie toho sveta sa mi páčilo a ponúkalo mnoho zaujímavých námetov. Škoda že sa film viac nevenoval snahe mutantov získať roznocené postavenie, alebo z menej obohratých tém aspoň zápletke ako mutantov využívajú na drogy. Namiesto toho sme sa dočkali klišé o chlapíkovi, ktorý sa pridá k zlodejskej bande, aby dokázal zaplatiť liečbu smrteľne chorej matke. A zaťialčo po technickej stránke vyzerá film kvalitne, tak dramatická stránka režisérovi nejde natoľko, aby tento klišé príbeh diváka chytil za srdiečko. Ono aj mnoho potencionálne napínavých scén je natočených tak strašne fádne a bez napätia. Vďaka tomu všetkému ma film po veľmi sľubnom rozjazde postupne prestal baviť a poslednú tretinu som sa už nevedel dočkať neprekvapivého konca. Takže výsledkom je len celkom slušná jednohubka. 5/10. ()

JohnCZ

Neoriginální, ale settingem příjemně svěží vítr do superpowers žánru s několika fajn nápady (drony, boti), leč převzatými z původního kraťasu. Scénář je ale jen takové obyčejné krimi klišé, které pobaví, ale i rychle prošumí. Potenciál by tam byl rozhodně o něco vyšší. ()

agentmiky

Konečně po dlouhých třech letech dokázali bratři Amellové zrealizovat tento projekt. Už po zhlédnutí krátkometrážního filmečku se stejným názvem jsem si říkal, že tento svět má rozhodně co nabídnout, pokud dokáží vymyslet alespoň trochu sofistikovanější scénář pro zajímavou zápletku. Nynější plnohodnotný film rozhodně nepatří mezi to nejlepší v rámci superhrdinské tématiky, ale i tak přišel s pár inovativními nápady plus libovým vizuálem, tudíž bych to také na druhou stranu ani neodepisoval. Na ten vizuál musím pět jen a jen ódy, za 2 miliony dolarů to vypadá víc než dobře. A příběh sice v mnoha chvílích skřípe, ale scénáristicky se snaží házet sem tam zajímavé twisty, takže také za mě přijatelné. K hereckým výkonům. Oba Amellové předvedli výkon na jedničku, zamrzí, že se tvůrci nesnažili trochu rozvíjet příběh i z druhé strany barikády, zejména linku s policistou, kterého ztvárnil Sung Kang. Klidně bych uvítal i nějaký sequel, pokud jednička vydělá slušnou sumu peněž, potenciál se dozajisté nevyčerpal. Za mě dávám 72 % ()

M.i.k.e

potenciál na slušné béčko tu sice byl, ale tvůrci se rozhodli ho nevyužít a výsledkem je tak nevýrazná a nudná polosci-fi líznutá x-meny z wishe, která nenabídne jediný výraznější moment a z hlavy se vykouří dřív než doběhnou závěrečné titulky. Ale ono taky co čekat od filmu kde je nejlepší "herec" Stephen Amell (ten se sem ale jinak dost hodí, protože Code 8 je podobné X-Menům asi jako Arrow Batmanovi)...40% ()

bourec

Zajímavej pokus,kterej nijak neurazí,i když ta příběhová stránka je až příliš jednoduchá.Dát si s tim někdo víc práce,a víc peněz,asi by to byla pecka.50%. ()

Martrix

Na nízkorozpočtové sci-fi to nebylo špatné. Ten mix kriminálky a sci-fi fungoval překvapivě dobře. V první půli nám byl vcelku pěkně představen svět a la Xmutant. I když to mělo občas béčkovější chvilky...nijak mě to neuráželo. Ta druhá polovina byla spíš klasická lupičárna ozvláštněná schopnostmi některých postav. To bylo taky vcelku v pohodě, jenže v poslední třetině se tvůrci rozhodli zahrát na rádobydramatickou notu o umírající mamince, nápravě synka... . Že krimi vytlačilo sci-fi bych pobral, ale když se pak ke krimi přidalo melodrama... . Je to škoda, ale i tak mě nijak nepálí dát 3*. Tau, které jsem viděl včera, bylo asi horším filmem. PS: Otázka POMA, pro koho se tohle točí...mám za to, že pro rodinné příslušníky tvůrců, pro lidi, kteří ponocují do rána a jsou schopní sledovat i tyto kousky, nasazené do nočního vysílání...ale hlavně to točí tvůrci sobě pro radost a aby si mohli vyzkoušet, jestli by zvládli větší projekt. ()

Juto

Tento film obsahuje každé jedno klišé pod slnkom, ktoré filmovom svete existuje, nie je tu veľké množstvo originality, ale napriek tomu to nejako funguje. 6/10 ()

alchac

Hele, tihleti nízkorozpočtoví hicující Iksmuži vlastně nebyli vůbec špatní. Rozhodně lepší, než inspirační zdroj. Teda myslím samozřejmě ten zMrvel, Corleonovi Sr.+Jr. to samozřejmě nesahá nikam a na nic. Prostě taková mírně nadprůměrná sci-fi zábava s mírně mangovou kyberpříchutí, která rozhodně neurazí. ()

rasttea

Velmi příjemná sci-fi kriminálka, kterou spáchali z kreativně-tvůrčího přetlaku bratranci Amellové (Stephen - Arrow, Ninja Turtles 2... a Robbie - Tomorrow People, Flash…) & co. Takto produkovat film byl sice krok do neznámých vod, ale na druhou stranu oba herci ví, co chtějí a do čeho jdou díky svým dlouholetým zkušenostem před kamerou. Díky jejich úspěšné crowdfundingové akci po představení 10minutového kraťasu přispěvatelé správně zavětřili potenciál, a mohl tak vzniknout celovečerák. Plynulo to příjemným tempem, hudba na rozdíl od nabušeného kraťasu, kde bylo logicky potřeba lidi nahajpovat, tady hrála roli příjemného doplňkového elementu. Byla jsem zvědavá, jak to dopadne a po poslední scéně logicky chci vidět pokračování, co se s postavama děje. Jo a naučila jsem se jeden znak v anglické znakové řeči :) ()

VanTom

Sympatické scífko zručně pokládá základy světa, v němž jsou lidé narození se superschopnostmi ostrakizováni a často jim nezbývá než se uchýlit ke kriminalitě. Vůbec není špatně natočené, avšak neobjevné zápletce by přes všechnu snahu nejvíc slušel formát pilotu seriálu. ()

kenkaku

Lehce nudnější variace na X-meny. Nic extra tragického ani převratného. Čistých normálních 50%. “kód 8” je volací znak při přepadení/nebezpečí. Takže asi tušíte, že půjde o přepadení na x způsobů okořeněné “x-meny” v prapodivném světě, kde policie má roboty a doprovodné drony, ale vozový park odpovídá popelnicím ze začátku tisíciletí. To samé zbraně, elektronika, oblečení... film je (samozřejmě) moderně tabulkově míchaný (dokonce i bezpohlavního máme), ale nepůsobí to křečovitě a účelově. A to se cení. ()

iXtr3m3

Objektívne len silnejšie tri hviezdy, subjektívne a kvôli podpore, keďže to vzniklo len a len kvôli crowdfundingu, čo je úctyhodné, dávam štyri. Popravde som čakal viac, ale na druhú stranu to prekvapilo celkom slušnou originalitou, Trošku to klamalo telom, človek čakal buď sci-fi akčňák alebo triler a ono to bola viac sci-fi krimi dráma. Na druhej strane by som z tohoto celkom zaujímavého a skutočne ako v našom svete nefér sveta chcel vidieť niekedy ešte viac. ()

Wally

Šlo to...žádný zázrak, ale koukat se na to dalo, minimálně ta myšlenka o zlých a utlačovaných nadlidech byla zajímavá a pak...přišel závěr a ten to celé poslal do pr....pardon...do kelu. Škoda. No a když jsem dnes již dal Zlounům 3*, tak tady musím jít zákonitě o jednu níž... ()

SpaceOdyseus

Potencialne zajimavy film zabila neschopnost tvurcu. Cele je to strasne prumerne a beckove. Kdyby film dostal chytrejsi scenar, schopnejsiho rejzu a trosku sympatictejsi herce, mohla z toho byt super temna a spinava variace na x-meny. Takto z toho je jen nudne becko. ()

Knowho

Hodně zajímavý nápad, který by mohl s lepším scénářem být skvělým filmem. Bratři Amellovi jsou zde výborní a Sunga Kanga jsem si taky hodně užil, ale to bylo tak všechno. Je to vlastně taková variace na X-Meny když bych to vzal kolem a kolem. 6/10 ()