Pět let potom, co strašlivá, nevídaná síla většinu lidí přiměla k sebevraždě, se jedna z přeživších se dvěma dětmi odhodlává k zoufalému pokusu o útěk do bezpečí. (Netflix)

Somewheres

V pasti je skutečně povedený horor, který využívá myšlenky, že neznámé nás děsí nejvíce. Na Zemi se objeví nestvůry (možná mimozemšťani), které jakmile uvidíte, budete tak nešťastní, že se zabijete jakýmkoli způsobem, který se zrovna nabízí. Ve filmu není vysvětleno, odkud se tyto nestvůry vzaly, jak vypadají, ani co přesně jejich oběti tak rozesmutní. Děj filmu se dělí na dvě roviny, kdy první z nich sleduje cestu Sandry Bullock a jejích 2 dětí (vlastního syna a nevlastní dcery) do neznámého bezpečného útočiště. Plují lodí po rozbouřené řece a oči mají zavázané páskou. Druhá rovina ukazuje minulost a vysvětluje, jak se skupina přeživších (včetně Sandry) snaží přežít ve světě plném nestvůr a vraždících psychopatů, kteří po pohledu na nestvůry nezemřeli, ale naopak v nich vidí něco krásného, co musí ukázat celému světu. Horor má úžasnou hudbu, která zazní pokaždé, když se přiblíží nebezpečí, a skutečně děsivou atmosféru, která vás naplní strachem a napětím. Po dlouhé době jsem se opravdu bála, tudíž dávám 4 hvězdy. ()

patho666

Narozdiel od popcornovky Tiché miesto, je toto parádne prepracované s bomba atmosférou a psychologickým presahom. Detský herci sú u tohto žánru často iba do počtu čo na šťastie u tohto filmu neplatí. ()

Dr.Hybernus

Hodně na vysoké úrovni, i když bych místo hororu zařadil V pasti do filmů mysteriózních. Moc se nemluví, ale to vás nemusí mrzet. Skvělé záběry, topový herecký výkon Sandry Bullock a zajímavý děj, který vám bude postupem času zcela vysvětlen, co se vlastně stalo. Skákání mezi přítomností je po chvilce už trochu otravné. Jsou momenty, kdy jste 5 let v minulosti jednu minutu, pak se objevíte v přítomnosti chvíli a pak zase v minulosti.  Taky by emočně smutné scény mohly být delší, aby se divák více oblíbil postavy. I přes otravné skákání času a nedostatečně dlouhé smutné scény je film V pasti dost solidní film, který stojí za to. ()

lisak81

Tenhle film jsem delší dobu odkládal, protože byl zařazený jako horor a horory moc nemusím. Ale udržel mě v napětí od začátku do konce. Sandra Bullock, John Malkovich a další předvedli perfektní a uvěřitelný výkon. Po shlédnutí Quiet Place 1 a 2 opět jeden velmi podařený thriller. Za mě 5 zasloužených hvězd. ()

petr8991

postava zlotřilého bílého muže Malkoviche (hlavně pitomé scenáristické narážky na zlé bezcitné migráčky nevítající republikány/Trumpa v obchoďáku) je jednou z věcí posílající tuto jinak ucházející netflixovinu hluboko do ****** ()

yrwen

Tak takovou psychickou nálož jsem ještě z filmu nedostal. Celý film je člověk permanentně napnutý a není schopen slova. Tajemná neviditelná entita si hraje s lidmi jako s loutkami a vyžívá se v jejich zabíjení, případně je proměňuje ve své pomocníky. Není to film o lekačkách, ale o budování napětí a tísně podobně jako třeba u Tichého místa. Scénář příliš nepokulhává, i když by mě zajímalo jak ta entita vznikla nebo odkud pochází. Každopádně film šlape a nenudí a totéž se dá říct i o hereckých výkonech. Za mě originální mysteriózní a hororový počin.  79% ()

Honzyg

Zahraná a natočená je ta 'krabice na ptáky' docela dobře. Na můj vkus zůstává ale otevřených příliš mnoho otázek. U některých divák čeká na odpověď od začátku filmu a po hříchu se jich nedočká, jiné se dostavují během nebo na samotném konci a tam už divák ani nic moc nečeká. Musí se tomu jít hodně naproti, jen se vžít do emocí postav a neptat se na 'zbytečné' otázky typu jak, co a proč, popřípadě wtf. Pak si člověk asi může užít zajímavé psycho drama. ()

stativ

Těžko se ubránit srovnáním s Tichým místem. Premisa podobná, akorát útočí na jiný smysl. Možná proto už nemá v mém případě takový účinek. Celkově film působí komorněji a diváka nechává víc tápat. Na jednu stranu fajn zpracované, ale já se nějak nemůžu přenést přes ideu něčeho, z čeho vám hrábne jen jak se na to podíváte. Bystrouší mimozemštané jsou pro mě nějak víc zkousnutelní. ()

violik

Slepé místo - Tiché místo. Tohle bylo o něco lepší. Náznak tajemna až do konce, který nenaskýtá rozuzlení, ale pochmurný konec všeho. Jediné co mě dostalo, že ptáci přežili peřeje, no ale to byl jakoby náznak pohádky, aby konec nebyl tak smutný. ()

sh3riff

Trošku mi to připomnělo pohádky o Cthulhu ale moc to nedávalo smysl. Příběh 20x skočí ze současnosti to minulosti aby neukázali vůbec nic. Moc se to soustředí na psychologii člověka ale i stále 5 let po pádu civilizace smýšlí jako kdyby byli součástí civilizace. Chybí tu logika a vůbec se nesoustředili na ty kouzelné bytosti. ()

baronGrga

Otevři oči, brouku a fik! zákeřné létající listy vám způsobí nutkavé sebevražedné myšlenky, stejně jako tento film, který je se svými dvěma časovými linkami takovým hybridem mezi postapokalyptickým hororem typu Divide a Divokou řekou (spíše než že by byl variací na Quiet Place) a jehož náplň tvoří nezáživné, stokrát použité dialogy a situace rozplizlé po celé nekonečné dvouhodinové délce filmu. Nejženantnější na Bird Boxu je ale obrovská a takřka všudypřítomná nelogičnost, která sice pro tenhle žánr není ničím neobvyklým, ale tady dalece přesahuje snesitelnou míru. Kdovíproč krvelačné listí tu sice může zastihnout odhalenou bulvu prakticky komukoli, kdykoli a kdekoli na Zemi, neumí se ale dostat přes zavřené dveře bytu nebo třeba pod deku, lidé tu raději volí jízdu naslepo autem, než aby někam došli naslepo pěšky, případně po velitelsku cepují děti, aby se rozhodně nedívaly, jelikož jinak umřou, a v následující scéně po nich chtějí právě to. Zavřete oči, odcházím. 45 % ()

Marrakech86

Dějová linka byla opravdu napínává a Sandra zahrála opravdu dobře, bylo tam sice pár scének, které jsou lehce "pochybné" a zakryté oči v mnoha případech velmi zvláštní, ale po celou dobu filmu jsem byl napjatý divák :) ()

Mylan_ek

Narovinu stejný námět jako "tiché místo" kde se nesmí vydávat zvuky a tady je to že se nesmí koukat..... Děj byl hodně propracovaný... Ale trošku mě zaráží proč felix (machine gun kelly) a ta holka odjeli tim autem a ve filmu se už neobjeví... Za mě bych je klidně dál do příběhu dal. To je asi jediná věc co bych vytknul. ()

jejar

Ja horory nemám rád, ale tento bol viac ako iba horor. Bol to napínavý, miestami dosť brutálny film. Bol dobre štábom nahratý a hercami zahratý. Na konci ma prinútil aj k zamysleniu sa. ()

Frankie86

6/10. Ve filmu se stalo tolik věcí, že jsem měl pocit, že trval 3 hodiny. Prolínání dvou časových linek není zrovna můj šálek čaje, ale tady mi to zas tak nevadilo. Film je napínavý od začátku do konce, bohužel jede podle klasických post-apo šablon (komunita přeživších, hodní/zlí, nedostatek jídla a nemastný neslaný závěr). ()

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

29.05.2021

V pasti dostane španělský spin-off

V pasti dostane španělský spin-off

15.03.2021

Thriller Bird Box neboli V pasti od streamovací služby Netflix zaznamenal v roce 2018 ohromný úspěch. Snímek se Sandrou Bullock tak okamžitě dostal objednávku na sequel, jenž bude adaptací knižního… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)