Pět let potom, co strašlivá, nevídaná síla většinu lidí přiměla k sebevraždě, se jedna z přeživších se dvěma dětmi odhodlává k zoufalému pokusu o útěk do bezpečí. (Netflix)

Kushina

Konečně film od netlfixu, co měl hlavu i patu a nějaký ten příběh. Napínavý a chvílemi strašidelný příběh, ve kterém se člověk pořád ptal, co může následovat. Ačkoliv film působil po celou dobu dost depresivně, vše dobře skončilo. No skončilo.... Sice nikdo neví, co byly ty zrůdy zač, jak se jich zbavit, co budou dělat až dojdou zásoby, ale hlavně že spokojeně dorazili do cíle. Bohužel tyhle nedodělky a neukončené konce hrozně ubírají filmům na kvalitě. Nerad si konce domýšlím, ale sleduji je. Kreativní film a opravdu pochvala, škoda nedostatků. 70% ()

serdehelan

Tisíckrát videné postapo, naposledy v Quiet Place, de facto by to kľudne mohol byť druhý diel, len sme vymenili zvuk za zrak. Alebo by to mohol byť druhý diel Sandrinho 28 days (later). Oproti Quiet Place menej logických lapsusov, takže človeka hlúposť postáv až tak nevytrháva z atmoféry. Sandra Bullock po Gravitacii už druhýkrát na výbornú, Netflix palec hore. 3,5 hvezdy. ()

BlackAdder87

Čekal jsem film, který se chce hlavně svézt na popularitě Tichého místa. Což přiznejme si asi tak trochu chce, protože by to byla velká náhoda kdyby se tak krátce po sobě objevily dva filmy, s obdobnou zápletkou, jen ten potlačovaný smysl je zde jiný. V obavách vyhlížím třetího do party, ve kterém budou pobíhat lidi s ucpanýma ušima (ať máme ty tři opice kompletní). Ale abych se vrátil k hodnocení, nebo spíš srovnání, které se vyloženě nabízí. Tak či onak tohle je daleko lepší film, ať už po stránce uvěřitelnosti hereckých výkonů, tak hlavně po stránce scénáře, který neobsahuje takové pitominy jako v Tichém místě. Celkově jsem byl mile překvapen a film mi utekl daleko rychleji a příjemněji než jeho několikrát zmíněný souputník. Plus bylo fajn vidět Sandru Bullock zase v něčem smysluplném (počítáno od Gravitace). ()

Ace.A.T.L.

Opravdu neotřelej přístup k apokalypse, ale o to zajímavější. Celou dobu vás to drží napnutý a nejednou si člověk řekne:"Do tohohle bych nešel" nebo "Tohle bych nedal". Má to super spád, rychlost i si to drží správný nový a nový nápady, takže člověk se nenudí z toho, že předem ví, jak to dopadne z jiných filmů. Nedalo se z toho vymlátit skoro víc, než se podařilo. Holt, kdo točil takovejhle film, nemohl čekat 100%. Ale na slušných 85% to za mě má. Takže za mě silný 4* a DOPORUČUJU !!!!SPOILER!!!! Jsem rád, že ty zmetky neukázali :) ()

moriero

Jak poměrně nevybíravě Verbal poznamenal, Sandra dokázala, že má pořád svoji krabičku na ptáky... a celý snímek hravě utáhla levou zadní. Pár lidí tady naznalo, že bylo Tiché místo o pár levelů lepší. Naprosto nesouhlasím. Bird Box je temnější, tajuplnější a daleko lépe vygradovaný. A ty paralelní časové roviny - super (Kde přišla k dvojčatům?... Aha. Její dítě je jenom jedno! A které asi?... Aha, už vím... A když známe její vlažný mateřský pud, které dítko nakonec obětuje? Aha, rozhodla se takto... ) A ve finále mi bylo úplně buřt, co to venku poletuje za sajrajt. ()

Perunwit

Novinka z režie Susanne Bier nastupuje na aktuálně oblíbenou postapo vlnu. Po Tichém místu se tak v krátké době jedná o další biják, kde trvání nehodné lidstvo čelí nepřirozenému nepříteli. Úvodní pasáže slibují dost slušnou podívanou; to se však ne úplně podaří naplňovat až do konce. Postavy se v kritických chvílích chovají naprosto sebedestruktivně a po imaginárním nárazu do zdi, se proti ní obvykle rozběhnou znova. Do legend by nicméně mohla vstoupit scéna se stereo rodícími hrdinkami. Filmu prospívá neviděný nepřítel, nicméně závěrná lesní štvanice dle mého příliš dlouhá. Ze scény na řece se dalo subjektivně vytěžit víc. Druhé moje poprvé v tomto filmu byla Sandra Bullock, která mi sem dokonale sedla, chvílemi připomínala Laru Croft ve vrcholné formě. Tři hvězdy za film samotný, jedna navrch za téma. ()

Insomniac

Pre mňa oveľa lepšie ak Tiché miesto. Nebyť tých posledných 10 (?) minút - to je presne ukážka (a pre mňa osobne urážka), ako posrať film. Bez tých záverečných prihlúplych scén by to bolo plných a zaslúžených *****. ()

Brk

Má to pár dobrých momentů a poměrně dost známých ksichtů, ale hromadu blbostí, který to táhnou dolů. Tichý místo bylo prostě lepší. Na to, jak to bylo dlouhý, si to zasloužilo trochu víc o těch bubácích, co jen zvedali listí a stačilo před nima zavřít oči nebo se někam zavřít a stáhnout rolety. Slabota. A Sandra začíná vypadat jak Džeksn, s těma všema plastikama. A to jí mam rád. ()

Pepe1783

Z mého pohledu naprosto nudné a nezáživné.. Celý film jsem doslova protrpěl.. Něco málo má společného s Mlhou, ale... ()

belinko

Film je to fajn. Ústredný motív, spracovanie, rozuzlenie, postavy - toto všetko je dokonalé. Fakt, úprimne je. Čo však mne ubralo na tej jednej hviezdičke, je reklama. Tento film, som videl reklamovaný snáď na každej filmovej stránke. Trailer na mňa kukal z každého jedného zákutia internetu. Ono je to fajn, koniec koncov - aspoň si ten film zapamätáte. Ja som však človek, ktorý sa ľahko nasere a ak mi niečo začne liezť na nervy, veľmi ťažko sa to mení. Som človek, ktorý doteraz nevidel plno filmov, len preto, lebo mi ich dokola ospevovali ostatní a ja som tým stratil chuť si ho pozrieť. Plno týchto filmov viem z hlášok naspamäť a to som ich ani nevidel. No tento film.. ach.. nie je zlý... fakt nie.. ja dávam dolu hviezdičku za reklamu, ktorá z neho robila film tisícročia a pritom sa jedná len o nadpriemerný film. ()

jjjerry

Velmi dobrý thriller. Asi jeden z nejlepších katastrofických filmů poslední doby. Tady to mělo svojí příběhovu logiku. Postavy se chovali smysluplně a děj nebyl plný extrémně náhodných zápletek. Skvělé herecké výkony, finále velmi dojemné. ()

Grázl83

Jedním slovem pecka. Skvělý námět, kvalitní scénář, kde mi ani prolínání dvou časových linii nevadilo, možná spíše naopak a hlavně perfektní režie se skvělou atmosférou. Sandru mám rád, takže i herecké obsazení super. ()

meda2016

Ptačí klec. Není zbytečné cokoli psát? 70% ale 3*. Od začátku prolínání dvou epoch k bodu rozhodnutí. Ta před tím začíná zajímavě a postupně ochabuje, ta po něm je méně uvěřitelná i kupodivu nezážitková, dětský faktor už nepůsobí, a očekávané Hitchcock-ovské překvapivé rozuzlení není. Sandra má příliš makeupu, v první půli je příliš v detailu. Zabijákovský styl také nikoho nepřekvapí. Díky za Johna Malkoviche, jeho aktivita velmi dobře vyplňuje absenci charakterů. Škoda málo rozvedené příležitosti s vyšinutými. Proč bych to chtěl vidět ještě jednou - nevím. ...Ještě k tomu neukázanému zlu (Marigold) - Moje myšlenka je ta, že iniciace sebezničení míří na něco, co je už dlouho geneticky zakódová(vá)no, jen to zatím nikdo netušil. ()

CZ_Milka

Film mě zaujal, protože vybočuje. Sice v něm těch absurdit byla celá řada, ale v hlavě mi rezonuje jen jedna otázka - jak sakra právě narozené mimino páchá sebevraždu?!? ()

jpacuta

Už dlouho jsem neviděl líp natočenou hovadinu. Proto to stojí za shlédnutí stejně tolik, jako stojí za to na to nekoukat. ()

Jack_F.

Tak nepříjemný pocit jsem u hororu už dlouho neměl, takže za mě luxus. Oproti trapnému "tichému místu" tu funguje vše, atmosféra, herci, emoce. Parádně jsem si to v rámci žánru užil. Lahúdka s emočním vypjetím. :D ()

Kozlowski8

Zajímavý a vcelku poutavý příběh s hezkou kamerou a velmi dobrou Sandrou Bullock. Škoda mnoha nelogičností v příběhu a některých jen těžce uvěřitelných momentů. Lepší průměr. 65%. ()

panki9922

Solídny thriller. Začínam mať pocit, že John Malkovich na staré kolená nevie zahrať nič iné, ako inteligentného no zároveň drzého alkoholika. Ide mu to však ako po masle. Sandra Bullock podáva jeden z tých lepších výkonov vo svojej kariére. Toho napätia tu mohlo byť podľa môjho názoru mnohonásobne viac. Mnoho-mnohonásobne viac. Sečteno podtrženo, priemerný sci-fi thriller z dielne Netflixu ktorý neurazí, ale mohla to byť pecka. ()

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

29.05.2021

V pasti dostane španělský spin-off

V pasti dostane španělský spin-off

15.03.2021

Thriller Bird Box neboli V pasti od streamovací služby Netflix zaznamenal v roce 2018 ohromný úspěch. Snímek se Sandrou Bullock tak okamžitě dostal objednávku na sequel, jenž bude adaptací knižního… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)