Pařížský superpolda Sylvain Marot je proti své vůli převelen na městskou policii do Marseille. Bývalý komisař Gilbert, nyní primátor města, ho pověří speciálním úkolem. Má dopadnout gang italských lupičů, kteří v nadupaných Ferrari vykrádají jedno klenotnictví za druhým. Jenže s chabě vybaveným vozovým parkem francouzské policie to půjde splnit velmi těžko. Silvain tak má jen jednu možnost. Přemluvit ke spolupráci Eddyho Makloufa, synovce slavného Daniela Moralese. Eddy totiž po svém strýčkovi zdědil jeho vytuněné bílé taxi. Bohužel už ale nezdědil jeho řidičské schopnosti. Zato Sylvain je excelentní řidič, který se s volantem v ruce snad narodil. Po dvaceti letech od uvedení prvního dílu přichází v produkci Luca Bessona již pátý díl slavné francouzské série. Štafetu přebírají nové herecké tváře. Ale to hlavní – vytuněné bouráky a adrenalinové honičky zůstávají. (Bioscop)

Paldiny

Vôbec nie taký prúser ako sa čakalo, stará parta tu síce chýba, ale už nikomu nechýba a tá nová na zahodenie nie je. Isteže, okamžite vystrihnúť ultra nechutné striptízové číslo, zvracanie na palubnú dosku a psie výkaly na ksichte starostky. No zasmiať sa dalo, zvlášť na bizarnom tíme z Marseille alebo na návšteve v talianskej reštaurácii. Ako jednohubka teda znesiteľné. ()

Flopik

Taxi sériu mám skutočne rád , vždy sa pri nej kvalitne nasmejem a preto ma pokračovanie veľmi potešilo. Bohužiaľ nebolo úplne také ako som si to predstavoval. Najviac filmu ublížilo že je to pokračovanie Taxi a tým pádom to väčšina ľudí rovno zatratí. Ja som sa v celku bavil, pár krát aj zasmial a kto videl predošlé časti ocení jednu scénu ktorá bola skvelá. Hudba výborná . Pre mňa za 3 * a rozhodne nie také zlé ako sa tu píše. ()

BOURQUE

Z mnoho pohľadov, aktuálne dielo (možno teraz fakt konečný) „Taxíka“ je len paródiou samého seba. (To isté platí aj v prípade Bernarda Farcyho.) Málo vtipných scén a aj tie sú väčšinou ploché. Výnimkou je však návšteva u „Itala“, ktorá je asi najvydarenejším a najvtipnejším momentom. „Vin Diesel image“ F. Gastambidovi síce na prvý pohľad vyčarí úsmev na tváre, ale to nevydrží dlho. Takže spíš som toho názoru, že v tejto forme sa jedná o „zbytočné“ pokračovanie. P.S. 1: A strašne postrácam cameo S. Naceriho alebo F. Diefenthala. P.S. 2: Je smutné vidieť, že pán Benson do toho išiel. Osobné hodnotenie: 59% (*) ()

Johny M.

Čekal jsem fakt hroznej sranec; o to víc jsem byl překvapenej, když jsem se přistih, jak se už po několikatý směju. Po těch letech to bylo docela fajn i s novým obsazením... ()

dainio

To byl ale shit! Tak výborná série, která udávala styl, se dostala do stádia naprosté impotence. Jak smutné. Už 4ka byla hodně špatná, ale obsazení staré známé dvojky to dokázalo nějak vykompenzovat. Tohle je ale fakt průser. Týpek, co si hraje na Vin Diesela a nesympatický trapně debilní synovec Daniela. Horší dvojku pohledat. Honičky nic moc, až možná na tu závěrečnou. Neskutečně obludný policejní tým Marseillských měšťáků, děj s italskými lupiči nepoutavý, pokusy o vtipnost, jenž nefungují, hluché místa při akčních střizích, průhlednost. Když při sledování filmu si všimnu, že se koukám, kolik zbývá minut do konce stopáže, tak vážně něco nefunguje. ()

FilipStinef

Netuším, co si Franck Gastambide myslel, když tenhle brak točil. Postavy jsou plytké, humor rozdělen na perverzní, nebo na zvracení na přední sklo auta, příběh je úplně o ničem a herce pro hlavní záporáky nejspíš hledali v nějakém ochotnickém spolku. Samozřejmě, že mě mrzí, že ty úžasné hlavní postavy z předešlých filmů tu nejsou, nicméně šlo z toho udělat alespoň průměrný film. Tenhle film ale skutečně hodnotu nemá. Jednu hvězdičku uděluji za nostalgickou scénu, kdy Alan vypráví Sylvánovi příběh předešlých čtyřech filmů, a taky za pár naháněček v autech za zvuků Pump It od Black Eyed Peas. ()

Lucas87

Taxi a Rychle a zběsile...tohle má končit třetím dílem. Jak se někdo snaží vyrejžovat prachy na názvu a natahuje to jako ovčí stolici, tak to stojí za velký kulový. Jedna hvězda ze soucitu :/ za ten pokus o francouzskou verzi Vin Diesela. ()

Razzor_82

Pátý TAXI už je marnost nad marnost. Všechno má pachuť prefabrikátu. Už čtvrtý díl byla bída a ještě bez hlavních postav se dal čekat tenhle patos. Policisti už působí okatě vele tupě jak z pomocné policejní školy. Nesnáším komedie ze kterých vyzařuje silně nucený humor.  2/10 ()

Kingjiri

Uplnej průšvih, jak jsem očekával, se nekoná. Párkrát jsem se zasmál a akce se soundtrackem byly vcelku fajn. Tim ale výčet plusů končí, poněvadž zbytek byl v nejlepšim případě průměrnej. Určitě by se i do takovýhle crazy komedie hodili nějaký charismatičtější záporáci a samoúčelnej fekální humor bych si v klidu nechal ujít. Naopak bych uvítal, kdyby se humor ohledně policejního sboru vrátil někam k uvěřitelnejšim polohám jako v prvních třech dílech. Prostě ta absence "normálně uvažujícího" člověka je divná i na měšťácký policejní stanici. Zábavností někde na úrovni čtyřky, takže stejný hodnocení v podobě dvou hvězd je na místě. ()

Psycho.R

Bez původních hrdinů a jejich rodiny už to není ono. Zdejší příběh se staršími díly váže už jen několik vedlejších postav. Několik vtípů bylo opravdu k zasmání, ale jinak už je to utahané a líné. ()

Acrobat odpad!

Definícia „mlátenia prázdnej slamy“ alebo potopenie značky na samotné dno. Taliani ako súperi si vybrali ten najhorší diel, ktorí nemôže a nesmie mať nič spoločné s prvými dvoma legendárnymi dielmi. Nápady došli a tak sú tu kripli, mentáli, hovná, sračky a zvratky ako z nudných amerických komédií. Auto preradí rýchlosť na vyšší stupeň až po trištvrťhodine a aj tam to stojí za počítačovú starú belú. Herci nie sú, gagy s francúzskom nič nemajú. 406 mohla ostať v Maroku či kde, lepšie by poslúžila miestnym. Katastrofa na plátne a pocit trápnosti na konci dosahuje gigantické rozmery. Trápenie. (videné 27.10.2018, BDrip) ()

Likan7

Kam až může tahle série spadnout, aby s ní byl konečně konec? Už čtyřka a americká verze stála za starou bačkoru, ale v porovnání s Taxi 5 to jsou skvělý komediální fláky. Místo toho, aby se alespoň snažili více zapojit ty dementy z policejní stanice, který mají potenciál na 2 solidní scénky, všechno se točí kolem jednoho šikovnýho a druhýho neschopnýho hňupa, kteří se Emilianovi a Danielovi nevyškrábou ani ke kotníkům. Nejde jim to, není to vtipný a za týden nebudu vědět o čem to bylo. Nejlepší na filmu je Sand Van Roy, která je fakt kost. Zbytek stojí za starou belu. ()

E lan

Ale jako jo, prostě evropské francouzské akční béčko. Hrdina jako by Vin Dieselovi z oka vypadl, emoce nula, moc ani neskáče a nebojuje. Děj je totálně nulová a tak je prima, že se člověk sem tam zasměje. Nebo spíše pousměje. Víc než ** se z toho ale nevytáhne. ()