Pařížský superpolda Sylvain Marot je proti své vůli převelen na městskou policii do Marseille. Bývalý komisař Gilbert, nyní primátor města, ho pověří speciálním úkolem. Má dopadnout gang italských lupičů, kteří v nadupaných Ferrari vykrádají jedno klenotnictví za druhým. Jenže s chabě vybaveným vozovým parkem francouzské policie to půjde splnit velmi těžko. Silvain tak má jen jednu možnost. Přemluvit ke spolupráci Eddyho Makloufa, synovce slavného Daniela Moralese. Eddy totiž po svém strýčkovi zdědil jeho vytuněné bílé taxi. Bohužel už ale nezdědil jeho řidičské schopnosti. Zato Sylvain je excelentní řidič, který se s volantem v ruce snad narodil. Po dvaceti letech od uvedení prvního dílu přichází v produkci Luca Bessona již pátý díl slavné francouzské série. Štafetu přebírají nové herecké tváře. Ale to hlavní – vytuněné bouráky a adrenalinové honičky zůstávají. (Bioscop)

Morholt

Poslední díl nestál za nic a tohle je dno. Jediné, co stálo za řeč, je představovačka obskurního spolku městských policistů, jejichž potenciál se nepodařilo využít, a jedna honička. Všechno ostatní bylo špatně počínaje herci, kteří původní sestavu nemohli nahradit ani náhodou, konče křečovitým, uřvaným a nuceným vtipem. Tak snad to bylo naposledy. 5% ()

Lacike odpad!

Mysleli ste si, ze nic horsie ako americky remake uz byt nemôze? Piaty diel je este väcsie peklo. Je mi luto, ze zo serie nadobro odisli Daniel a Emilien, ale ako zasadny problem to nevidim. S radostou by som prijal pohodovy akcny vyplach akym boli prve dva diely a kludne aj s novou zostavou. Lenze nova dvojka je absolutne nevyrazna, bez stipky charizmy a chemie. A rovnako nevyrazny je cely film. Je to jedna velka nuda obcas prerusena nejakym nechutnym forom v ktorom sa zvracia alebo vypustaju hovna. Ani pekne zenske na okrasu tu uz nie su. Cely film musime trpiet pohladom na jednu odpornu vypasenu svinu. Obcasne vyskyty komisara Gilberta tiez za nic nestoja a vôbec mi nepripadali vtipne. Najsmutnejsie dopadli spominacky na minule diely v ktorych ale Daniela a Emiliena neukazu. Asi sa urazili, ze ich vynechali a tak nedali suhlas na znovupouzitie ich zaberov. A urobili dobre. Skoro som zabudol na akcne sceny. Su sice prehladne ale dokonale sterilne. A je ich tu fakt malo. Soundtracky vzdy stali za to, kedze navodzovali pohodovu atmosferu. Okrem starej titulnej pesnicky, je zvysna hudba nevyrazna. Vysledkom je jedna velka katastrofa, ktoru ziadnemu fanusikovi Taxi serie neodporucam. 1/10. ()

ConanVJ

Toto mohlo dopadnout lépe, ale na druhou stranu i hůře. Hlavní postavy mi moc nesedli, ale vynahrazuje to pěkná ségra a finální honička. V rámci skvělé série, kterou mám rád je to slabota, ale jinak je to průměrný filmek, který nenudí a místy i rozesměje. Gilberta mohlo být více, ale i tak stihne vystřelit několik šíleností. Za mě 50% :) ()

M.i.k.e

jednička byla svého času fajn,dvojka už byla slabší,ale pořád ušla a další dva díly jsem viděl jen jednou a nic si z nich nepamatuju.Od pátého dílu jsem i vzhledem ke stavu francouzské komedie a snižující se kvalitě Bessonových jednohubek nečekal vůbec nic.Nakonec to není až takový průšvih jak by se mohlo zdát i přesto,že většina postav jsou úplný magoři a nejvtipnější je policejní sebranka,která je tu ovšem hodně málo.Problémem je,že Taxi 5 nenabízí nic co by tu už nebylo několikrát v předchozích dílech a u mě tak dopadne stejně jako díly 3 a 4.Evidentně by se zde tvůrci rádi inspirovali sérií FaF,ale bohužel to nefunguje...40% ()

BarryLyndon

7/10 jako Daniel s Emilienem to není, ale bavil jsem se, trochu to snížilo laťku infantilnosti vtípků, ale proč ne. Starosta opět geniální a městapo super :))) ()

Johnny.ARN

Už štvorka lízala okraj hrany pozeratelnosti, ale hen táto pičovina to prekonala tak tri krát. A žiadna bazuka? Desný dej, desný herci, desné vtipy a desné strihy pri naháňačkách. Frantíci to natočili v štýle aktuálnej vlny a myslia si, že je to vtipné a trendy. A toto ma byť reštart série? To jebte na to, nechceme taký reštart ani takú sériu s autami na gombíky. Ťažko sa mi hľadajú pozitíva. Žabožrútsky Diesel a možno prvá naháňačka po meste. Inak je to číre zlo. 1 z 5 ()

Phietros

Po deseti letech bych čekal víc! Ale pár vtipných hlášek tu je a nejvíc drží nad vodou 1.hlavní hrdina Sylvain, 2. opět bílej taxi a hudba, 3. Ferrari a honičky městem, 4. pěkná mechanička, 5. Gilbert! Zbytek je tak nějak okopírovaný z předchozích dílů a celkově postavy stojí za nic. Nejvíc mi asi vadila policejní tlustoprdka a hlavní italskej boss! Synovec Daniela opravdu moc nepodědil a spíš vypadal jak synovec Emiliana. Každopádně je to komedie a tak k tomu musí člověk přistupovat. 50% ()

fabecc1222

Na jednu stranu se tvůrcům nedívím, že s problémovým Nacerim už nechtěli mít nic moc společného, ale na druhou stranu nechápu, proč teda zkoušet další z mnoha restartů, když už se na mnoha příkladech ukázalo, že tenhle tip filmů většinou dopadne strašně, a diváky vůbec nezajímá. A pátý díl Taxi není výjimkou. Často jsem měl pocit, že nesleduju klasickou Francouzskou komedii, ale že tvůrci už přesedlali na ten tip Amerických komedií s tlustýma ženskýma a uječenými idioty v hlavních rolích. Pár starých známých se dostaví jen na chvilku, Gilbert pochopitelně přinese ty nejlepší hlášky ve filmu, ale bez Daniela Emiliana už to prostě není ono. Taxíku je tu sice dost, ale bez pořádného řidiče na to sám nestačí. ()

Jaro.Krafcik

Táta má hlas jako ve videohrách od ea šports. Neskutočne pobavilo. Ale taxi 5 je už len take pokračovanie ktoré je dosť slabé a trapne . Ano humor tu je aj staré postavy ale nie všetky a to asi najviac vadilo, aj keď nové niesu na zahodenie. Predsa už sme ale zvyknutí na staršie tváre v taxíku. Potešil legendárny biely pežot ale myslim že už pre sériu taxi to stačilo. 3* ()

JohnSmith

Jak vytěžit ještě pár drobných ze zvučné série. Pětka je slabší než první tři díly, rozhodně je lepší než čtyřka. Postavy jsou většinou debilní, zvlášť Danielův bratranec.Na druhou stranu Marot je sympatický a vypadá trochu jak Vin Diesel. K tomu jsou honičky pěkně natočené a některé vtipy povedené. ()

m.a.t.o.

„To je do reštaurácie. Všetko si tu pestujeme sami. Rozmarín, tymián... a trochu trávy. Robím z nej šalát... taký špeciálny." Z technického hľadiska by sa to už ani nemalo volať Taxi. Lebo jediné čo tu z pôvodnej série ostalo je tá biela 407-mička, ktorú vlastne na konci už aj tak nahradil Aventador. Jediná scéna, ktorá ma pobavila bola návšteva u "Taliána" Rašida. Naopak trápnych bolo viac, než mám prstov na rukách (a naozaj neznášam zvratkové akožefóry). Postavy otravné, nesympatické. Besson si fakt myslel, že to bude fungovať s dvomi debilmi, medzi ktorými nie je žiadna chémia? No ale čo sa čudujem, on je schopný vyprodukovať hocijakú zvrhlosť, len sa obávam, kde sa nakoniec až zastaví... Tá obligátna jedna hviezdička je iba za najlepší car-casting z celej série. Nebyť tam 458 Italia, tak to rovno vypnem :-) 10 % ()

kenkaku odpad!

Přemýšlím komu pokračování Taxi prospělo... prakticky každý díl jde níž a níž a už #3 byla celkem parodie. A mezi číslem 5 už bylo #4... takže to dno opravdu níž být už nemůže. Celkem bych pochopil, že "ústřední postavy" jsou dávno pryč, co ale nechápu, je proč udělali z Policie, Polici městskou a proč všem snížili IQ na polovinu. Policejní stanice je spíš panoptikum a křečovitý (a trapný) humor doslova bolí. ()

NifKor

No jako nějak nevím. Jediný co podle mě stálo k vidění v tomto díle Taxi byl ze starých dílu vylepšený taxík. Musím ale hodně uznat, že honičky byly natočený sakra pěkně, že jsem z nich měl husí kůži. Já nevím co si ani o tom mám myslet, návrat Taxi je podle mě strašně zbytečný už jen z důvodu,že tam chybí postavy Daniel a Emilian. Série Taxi měla skončit, tento díl docela dost ničí to pěkný co jsem na sérii Taxi vždycky viděl. Pokud jste člověk co má rád sérii Taxi, tak se na tento díl nedívejte, jen by vás to naštvalo. Za taxík ze starých dílů a za pár pěkných záběrů si Taxi 5 zaslouží 2 hvězdy. 5/10 ()

iXtr3m3

Nebyť to piatym dielom v sérii, tak to hodnotím možno aj za priemer, čiže tri hviezdy. Ale vzhľadom k sérii je to slabota. Nie urážka, nie dno, ale slabota. Sami Naceri bol ďaleko lepší ako títo Patájci... :) ()

Asmodin

Dalo se na to koukat. Nelíbilo se mi jak za každou cenu se snažili, aby byl film vtipný: tlustá ženská, lilipután, úchyl, trotl podobné postavičky. Je mi jasný, že se chtěli částečně odstřihnout od původní série, ale je mi líto, že se ve filmu neobjevili hlavní herci předchozích filmů Frédéric Diefenthal a Samy Naceri v nějaké menší roli. ()