Tísňové volání

• Dánsko Den skyldige (více)

Asger Holm, bývalý policista, kterému byla přidělena služba na tísňové lince, odpoví na volání od unesené ženy. Když je hovor náhle přerušen, začíná po ženě a jejím únosci pátrat. S telefonem jako jediným nástrojem, obklopen stěnami kanceláře vstoupí Asger do závodu s časem, aby zachránil ohroženou ženu. Zločin, který odkrývá, je však mnohem větší, než se na začátku mohlo zdát. Jeden z nejslibnějších tvůrců nové dánské filmové generace režisér Gustav Möller ve svém prvním celovečerním filmu oceněném na filmovém festivalu Sundance Cenou diváků za nejlepší zahraniční film experimentuje s lidskou představivostí, smysly, strachem a přesvědčením, že nejsilnější filmové momenty jsou ty, které nevidíte. (Aerofilms)

Illy

Tak tohle je výborný film, ale ona by to vlastně byla i výborná rozhlasová hra. Takhle alespoň můžu pochválit Cadergrena v hlavní roli, tuhle one man show zmátl na jedničku. Bohužel pro nejvyšší hodnocení bych nesměl mít občas zvláštní pocit nelogičnosti. Ale jinak pecka. ()

Klajnik

Tenhle film klasicky selhal na tom, že diváka nedokáže zainteresovat do dění. Polda, kterého sledujeme nemáme mít proč rádi. Nic o něm nevíme a po celou dobu se neprojeví nijak sympaticky. Prostě jen agilní a ošklivý Dán, který asi chce vyrovnat účty s karmou a tak sledujeme jeho xicht, jak 90 minut furt volá sem a tam. Případ to není moc zajímavý a jedná se o dost průměrné drama. Navíc není na, co se koukat. Někteří experti však toto ploché a vychtěné drama považují za film roku :D ()

barrahir

Další důkaz, že na solidní drama nepotřebujete peníze. Stačí jedna místnost a dobrej scénář. V ČR to asi ještě nechápeme. Akorát doufám, že skuteční operátoři jsou větší profíci, než Asger. ()

Blueeyes

Moje hodnocení vychází z toho nepříjemného momentu, kdy se divák přetěší a přemotivuje. Ach jo, nebylo to úplně to vončo, co jsem si vysnila. Vysoko hodnotím herecký výkon, excelentní dispečerská one-man show. Operátorské orgie. Potud to bylo super. Jenže ... SPOILER asi to bude tím, že jsem žena a tedy nemám tak silné ochranitelské pudy vůči jiným ženám jako výše zmíněný - zcela jednostraně zatížený - policajt, či mužští diváci. Mně bylo jasné velmi záhy, odkud vítr fouká. Prakticky od prvního telefonátu dispečera s malou holčičkou. Moment překvapení se tedy nekonal, přehnaně aktivní policista mě ke konci lehce pil krev svou naivitou a uvítala bych rozvinutější linku toho jeho příběhu. Nakonec musím snížit na 3 hvězdy, bohužel. ()

husokachna

Nějak úplně nesdílím všeobecné nadšení. Pár logických lapsů, které umožňují dosmýkat celý příběh do konce, bych odpustil a nemám s nimi víceméně problém. Chvílema to umí být nervy drásající, ale celkově je to prostě jen dobrej nadprůměrnej napínák z jedné místnosti. A odečítám tomu body, že to na mě vytáhlo nefér žolíka a to děti. Od jisté chvíle mi tohle zvedá adrenalin, aniž by se film musel nějak přehnaně snažit. Tři nejsilnější hvězdy, jak jen můžou být. PS: je opravdu super vidět, že jde natočit dobrej film za babku a přeju tomu každou utrženou korunu. ()

Chudobka

Mám ráda minimalismus a v tomto filmu jsem si ho vychutnala. Nápaditý scénář, sympatický hlavní hrdina (výborný Jacob Cedergren), který si mě získal, jedna místnost a telefon. I když jsem tušila, že nepůjde o obyčejný únos a zvrat v ději jsem očekávala, vůbec to příběhu neubralo na působivosti. Napínavé a emotivní psychologické drama s otevřeným koncem. ()

JM87

Minimalistické drama o policistovi, který skrz tísňovou linku řeší jeden případ v terénu. Kromě samotné stanice neuvidíme vůbec nic a rozhodně to má svoje kouzlo. Celý je to tažený na zajímavej příběh, kterej se vyvijí a vyvijí. Rozhodně jsem se nenudil. Dejte si. ()

Dark.

Než se na tenhle film vypravíte, napadne vás samozřejmá otázka - vážně chci vidět něco, kde je hodina a půl záběr na jednoho fízla? Po skončení filmu je jasné, že opravdu chcete. Ač se to tedy zdá absurdní. Prvních pět minut je úsměvných, až vtipných. Taková ta severská humorně neortodoxní klasika. A vy se poměrně dobře bavíte než zavolá Iben, která má tak trochu problém. Od té doby se film zvrhává v perfektní drama, kdy je napětí na maximu. Jako důkaz bych uvedl to, že ve vypjatých chvílích, kdy je minuta ticha a sledujete záběr na hlavního hrdinu a jeho myšlenkové pochody, nikdo v kině nepojídá popcorn, nebaví se, nikdo si ani nedovolí zakašlat nebo se pohnout. Opravdu všichni drží hubu. A to jsem byl po pár letech na filmu, kde bylo prakticky vyprodáno. Až takovou sílu měla atmosféra jedné místnosti a pár zoufalých hovorů. Nemohu dát jinak než 5* i přes aspekt, že se děj dal po chvíli docela lehce předvídat. Už kvůli minimalismu a nenásilnosti s jakou to bylo natočené, je to pro mě jeden z nejlepších filmů minimálně za poslední rok. ()

Fifer

Tady půjdu snad jako jediný proti proudu, protože všichni hodnotí superlativy. Ano, herecké výkony i scénář jsou výborné. Ale většina lidí snad chodí do kina užít si krásu filmu, tedy i kameru, střih - tím se film odlišuje od divadla, knihy a rozhlasu. Proč točit pro kino "rozhlasovou hru"? Jen aby bylo jasno, nemám nic proti dramatu v uzavřeném prostoru (např. 12 Angry Men). To je ale něco jiného, protože kamera může zachytit napětí mezi postavami. Tady mě ale nebavilo sledovat skoro 90 minut herce mluvícího do mikrofonu. Scénář je dobrý a může krásně fungovat v divadle nebo rozhlase. Já jsem si to ale v kině moc neužil a ke konci už mě ty mluvící hlavy dost nudily. ()

zahadum

Potrebujete jedného skvelého herca ktorý má tvár z ktorej sa dá " čítať " jeden vynikajúci scenár ktorý stavia na dialógoch, diváka ktorý ešte nestratil fantáziu aby si vizuálne v hlave predstavil čo počuje.Je to dráma ako remeň a nedáva šancu ani hlavnej postave ani " hlasom " cez telefón a dupľom nie divákovi. Zaujímavý počin ktorý exceluje maximálne emotívne za minimálnych prostriedkov....českí a slovenskí " filmoví tvorcovia " UČTE SA ! ! ! ()

Bozvav

Velmi zajímavý námět, leč zpracování bylo poněkud severské. Atmosféra nebyla správně dramatická, hlavní protagonista byl empatické dřevo a díky tomu mne do děje nevtáhl. Prostě jsem mu tu vážnost situace nevěřila. Vidět se to dalo, ale už nikdy více. 50%. ()

Matli

Na Dánsko určitě slušný výkon, kór hlavního představitele, ale něco mi tam prostě chybí, možná pro mě ta veliká díra ve scénáři, proč se prostě nesebral a nejel na tu dálnici hned jak mu skončila šichta, ikdyby měl jezdit sem a tam. Vím že by třeba nepřišel na jádro pudla, ale bylo by to přirozenější, což asi režisér nechtěl, takže asi dobrý :-) 77% ()

Helldo

Hluboká poklona celému štábu. Udržet 80 minut záběr na jednoho člověka v jediné místnosti, přenechávajíce otěže celého zážitku na imaginaci diváckého publika, to chce odvahu. A ještě když se to vše povede podat takovým způsobem jako zde... to poté odvaha nestačí a vyžaduje to zároveň i opravdu velký talent. Výborné. 4½ ()

simon84

Zase jeden z tech filmu, u kterych se clovek musi ptat: proc to nejde u nas? 🙂 Jeden herec, jedna mistnost, telefon, par poskoku okolo s jednou vetou, naklady nula nula nic. Ok, prehanim, ale rozhodne to neni x milionu dolaru, ze jo. A drama jak vino. Detektivka, psychologicke drama a trochu navic je tam pribeh samotneho policisty na konci sluchatka. Odsypa to, hltate kazdej dalsi telefonat a indicii, nema to pres dve hodiny (haleluja, kde jsou ty doby, kdy 2 hodiny mel film vyjimecne) a hlavni herec je vybornej. Dejte si. 😉 9/10 ()

derek007

Skoro bezchybná audiokniha, vyprávěná z netradičního prostředí policejní stanice, kde si hlavní hrdina srovnává svůj život při pomoci jiné osobě. Až na konci jsem si uvědomil, že jsem stále uzavřenej s Asgerem v jedné budově. Přesto jsem tušil, jak asi vypadá promočená a vystrašená Iben na hranici svých sil. ()

Remake Tísňového volání nabírá hvězdy

Remake Tísňového volání nabírá hvězdy

14.11.2020

Americký remake oceňovaného dánského filmu Tísňové volání se sice na první pohled může zdát českému divákovi jako naprosto zbytečný, na druhou stranu teď projekt streamovací služby Netflix přibral… (více)

Co chystá režisér Tísňového volání?

Co chystá režisér Tísňového volání?

10.06.2020

Herec Jake Gyllenhaal (Zodiac, Spider-Man: Daleko od domova) se upsal novému snímku Snow Blind podle známé komiksové předlohy The Kitchen od Ollieho Masterse. Snímek natočí režisér Gustav Möller,… (více)

S Kreativní Evropou na festival do Cannes

S Kreativní Evropou na festival do Cannes