Lily je úplně obyčejná středoškolačka, která spíš než v realitě žije na mobilu, kde „postuje, lajkuje, šéruje a selfíčkuje“, ostatně jako většina jejích vrstevníků. Když však do digitálních životů většiny obyvatel města pronikne neznámý hacker, který začne zveřejňovat zejména to, co mělo zůstat skryto, začnou se dít věci. Absolutní panika v městečku se záhy promění v peklo a Lily si dříve či později musí položit otázku, zda se vůbec dožije příštího rána. Vše totiž naznačuje, že tím neznámým infiltrátorem do lidských soukromí je právě ona. (CinemArt)

dr.fish

Je nová doba, ale lidi jsou stejní hajzli. To je poselství filmu. Styl vyprávění je podivně zacyklen a kolorován, ale v postatě je to nově natřená stará koloběžka. Levinsonovy režisérské vzory jsou velmi jasně viditelné. Přesto jsou tu zajímavé momenty. 60% ()

SeanLSD

Sam Levinson sa už týmto filmom ukázal ako jeden z najlepších hovorcov nastupujúcej generácie (a nemyslím v prvom rade filmárskej) a to práve tou premenlivosťou a prestrelenosťou, ktorá toľkým divákom na jeho filme vadí. Pretože čo definuje život množstva tínedžerov 21. storočia vo vyspelom svete ? Extrémy, zaháľka a neobmedzenosť konzumu vrátane drog, dostupnosť audiovizuálnych produktov a chytrej elektroniky v neistom svete virtuálnej spoločnosti a sociálnych sití na jednej strane, a súčasne fyzická realita (malo- či veľko-)mesta, pevné pravidlá školy, viac či menej zreteľné spoločenské hranice a pretrvávajúca finančná odkázanosť na rodičov, ako aj nekompromisná konkurenčnosť a povrchnosť prostredia kapitalistického sveta, v ktorom vyrastajú a takmer až oplzlý statusový materializmus vzťahov. A pretvárka, zbabelosť malých ľudí, tupého stáda.! Ale koho je to vina ? Kto je za to zodpovedný, kto tento svet stvoril ? Oni sťažka, veď do neho ledva prišli.  A hneď musia fungovať v hierarchiách pokrytectva, kde všetci vzývajú morálku, no po odhalení ich pravých tvárí rýchlo hľadajú, či skôr nachádzajú, obetného baránka... To všetko tvorí vonkajšie membrány bublín, v ktorých prebieha ich pubertálny kvas. A ASSASSINATION NATION toto všetko premiešava v dokonalý postmoderný bordel, ktorý má svoju vnútornú štruktúru, ale nie je pritom prostý náhodilostí v zmysle toho, čo všetko si z lákavej premisy a možností jej vývoja, ako aj možností výberu jednotlivých prvkov v nich, vyberá. Pokojne by s tým zvládol niekoľkosériový seriál s množstvom postáv, línií a šokujúcim vývojom, že by aj Joss Whedon bledol závisťou... už ani nehovoriac a filmárskej stránke veci a nápaditom striedaní žánrov, ktoré nedá vydýchnuť. A baví. Aj znepokojuje. Donúti rozmýšľať - alebo obhajovať svoje rozhorčenie argumentami. Nie je to nadčasové dielo, ale nie je to ani chaotický žvást. Naopak - je to perfektne premyslené vyjadrenie chaosu vo vnútri mladých duší a pochybností, ktoré o tomto zdanlivo dobre usporiadanom a ako nám tvrdia, perfektnom svete a dobe máme. ()

David.Darco

Skvelý začiatok (montáž, splitscreen, Noeho titulky, hra so svetlom a farbou) vystrieda nudnejší a priemernejší prostriedok. V druhej polovici filmu sa ešte vyskytuje parádny Oneshot zo žeriavu (snáď najlepšia časť filmu), no dojem opäť zabije trápne vyvrcholenie, nelogické, špatne postrihané, teenagersky stupídne... S feministickým nádychom ... Poteší už len samotná bodka filmu. Námet to bol veľmi sľubný a keby sa celý film niesol v onom duchu prvých povedzme 10tich či 15tich minút, bola by to vyložene teen-neónová-gore pecka s R ratingom ktorá by pôsobila dokonca nadpriemerne. Takto je však výsledok úplne iný. ()

chelseaman22

Dívky na střední nosí minisukně a souloží na korbách pick-upů, což je na americkém venkově zcela běžná praxe. A právě kvůli tomu, že opíchají, co můžou, tak jsou odsouzeny do rolí viníků a je na ně uspořádán hon s automatickými puškami M-16. A hlavní poselství? Nepodceňujte ženy hrající ve filmu, jehož scénář napsala feministka. 25 % Celosvětový příjem k 10. 4. 2019: $2,500,000, což je 0,36 násobek rozpočtu ()

Doudis19

Škoda, že je to natočený tak, jako by se celý děj odehrával v nějaké zvrácené, alternativní realitě. Proto vlastně nic není tak hustý ani šokující, jak zřejmě bylo zamýšleno. Především to platí pro “vražednou” druhou polovinu, nebo spíš třetinu. Nepomáhá ani absence kladných postav. O náladě filmu nejlépe vypovídá fakt, že největší dobrák je hispánec kouřící péro mužatce 😏. ()

Sfinkter

Slabé tři hvězdy za průhledné pseudoposelství o sociálních sítích, jinak je trendy komiksová báchorka spíše pro moderní teenagery. Plusový je soundtrack. ()

Johnny.ARN odpad!

To som si zase na seba uplietol bič. Katastrofálny, vymetený, ultra dlhý bič bez zmyslu. Subjektívne to malo asi tak 5 hodín a riešili sa tam také sračky a s takým vyvrcholením, že dovi dopo. ODPAD! ()

Belbo

Překvapení podzimní víkendové domácí projekce roku 2019. Pod povrchem chytrý i důmyslný, na povrchu hravý a dráždivý. Spolu s Raw asi jeden z nejzajímavějších filmů hodnocených v dvou posledních letech. . ()

Qitek

První polovina ještě místama slušně šlape ( vizuálně podmanivě, nikoli scénáristicky ) a například scéna na jeden zátah v baráku je přímo naturalisticky nepříjemná a režijně krásně zmáknutá. Co ovšem zamrzí je pak přerod do úplně béčkových vod, který by mi vůbec nevadil, naopak mám tyhle žánrové otočky do téměř děsně moc rád, jen zamrzí, že tady už Levinsonova režie není tak "zajímavá" a celé to bohužel strašně spadne. Ten wannabe symbolický hon na čarodějnice ( městečko se jmenuje Salem stejně jako? Ano... Kdo zná, ten ví ) a podobný politický narážky, jsou prostě až moc na sílu. Držet tohle při zemi, mohlo by jít o zásadní dílo? Nevím. A když už teda jedeme do plnejch, myšleno béčkovej u-turn v druhé polovině, nestačí jen strhnout volant. Ještě se to musí umět odřídit. Mohla to bejt nepříjmená sonda generaci z. Nebo to mohla bejt parádní konina, pošilhávající po všem kolem generace z. Není to ani jedno. ()

Timak

Total mind fuck film. Tváří se, že je něco víc, než ve skutečnosti, že je to průměrná sra*ka. Jediný co je na tom děsivý, že by to mohla být pravda. ()

VanTom

Pod hlasitým, videoklipovým, až podlézavě "cool" zevnějškem formuluje čtveřice pařících puberťaček dostatečně nosný základ a dobře podchycuje společenské pokrytectví a licoměrnost. Aneb co nastane, když kdosi hackne polovinu soukromých emailových účtů v městečku, jejichž majitelé skrz ně bez zábran ventilují své nejintimnější a nejosobnější záležitosti, a naštvané "oběti" pak vyrazí do ulic zlynčovat domnělé viníky (ve stylu krvavé o(O)čisty)? No, ony se nedají a značně přepáleně a tendenčně, i když "zaslouženě" a dá se jim fandit, vrátí úder i s úroky. ()

blackJag

Ve spoustě aspektech velmi trefné, navíc tempo filmu má dynamickou strukturu, která je zábavná sama o sobě, v závěrečné fázi už ale ten střed zájmů, kdy obvinění i obhajoba ztrácí pevnou půdu pod nohama, ústí v dost nejapnou manifestaci girl power. 60% ()

blackkocour

přes to, že mně naprosto sraly ty uječené mladé pizdy, mám sto chutí tomu dát plnou nádrž.. sociální facka všem instačurákům a fajsudebilům. ()

Soweek

Jsem velmi rád, že mě zahraniční recenze přesvědčili ke shlédnutí tohoto jinak nenápadného snímku. Jeden z mála filmů, který dle mého výstižně reflektuje pohled na svět současné mladé generace a zároveň upozorňuje ( i když přehnaně a velmi explicitně ) na uplně novou vlnu problémů spojenou se sociálními médii, kterou ta naše generace ( rozuměj 30+ ) neměla šanci zažít a z které místy opravdu mrazí. Stejně tak doporučuji ke shlédnutí i budoucím či čerstvým rodičům. Většinu problémů se svými potomky řešíte na základě svých životních zkušeností. Jak se ale zachováte, když budete čelit problému, na který jste vy jako dítě nemohli narazit? ()

herr_carter

škoda, že to nemělo heavy end, protože ty krávy by si to bezesporu zasloužily, stejně tak všichni ti, kteří se bez instagramů, facebooků a dalších sociálních děvek nedokáží ani vysrat...poměrně mile-brutálně znázorněno, co se s mladistvými paky stane, když svůj život a pohlavní orgány zasvětí sociální síti, ovšem s blbým koncem, který zase ukazuje, že všechno je vlastně jenom virtuální realita, ach jo......................moje hodnocení = 6 z 10. ()

sedm.1

Rozhodně, rozhodně ne! Já si hned na úvod musím klást jednu zásadní otázku, o co tu tvůrcům vlastně šlo, co chtěli sdělit, co to mělo být? Sociálně-mediální kritika? Kritika společnosti? Nebo snad dokonce snaha o generační výpověď? A hned si i odpovím. Neptej se, protože je to úplně jedno, neboť jednak nic z toho tu stejně absolutně nefungovalo a jednak se to tvůrcům hned od prvních minutek celé tak sesypalo pod jejich neschopnými tvůrčími pacičkami, že dát ten film až do závěrečných titulků, na to musí mít divák už sakra velkou dávku trpělivosti a tolerance. Tento snímek mě zkrátka neoslovil skutečně vůbec ničím. Zápletka je možná originální, možná aktuální, zároveň ale i strašně naivní, prostinká a nepřesvědčivá, a její zpracování, a to jak styl odvyprávění, tak samotná vizuální podoba, jsou doslova odporné. Napětí jinak nepřítomno, atmosféra nefunkční, překvapení, či zvrat žádný, a nějaké ty dvě výraznější scény film rozhodně nezachraňují. Každopádně absolutním vrcholem celé této filmové blamáže je hrůzostrašný a nevkusný casting, hlavně tedy co se ústřední čtveřice hrdinek týče, neboť s partou tak nesympatických, odpudivých a příšerně hrajících hereček jsem se určitě ještě nikdy v žádném jiném filmu nesetkal, všechny jsem je od začátku upřímně nesnášel, srali mě a prostě byli děsivý jak jejich postavy, tak jejich představitelky, jednoduše katastrofa! Tento snímek si zkrátka nezaslouží nic jiného, než na něj nakydat co největší špínu, aby odradila co nejvíce diváků, je to odpudivý hnůj, zakopat a nenajít! ()

666Carnage

Skoro se to tvářilo jako metafora k tomu jak svět dneska vypadá ale na konci to přepálili hodně feminismem. Jinak je film zajímavý teda první hodina dost pokulhává ale ta druhá najela dosti o ostra. Rozhodně nevím zda se může stát ta druhá polovina filmu ale ta první určitě jo. Takže lidi nebuďte idioti a neukládejte si fotky, sms atd co Vás můžou kompromitovat. 60% ()

iXtr3m3

Za technické spracovanie hviezda, inak je to doslova a do písmena pičovina ako sviňa, o ničom, moderná variácia na mileniálske vysrané mozgy, nič viac. Kde sa toto hrabe na Purge. ()

tom.nosek

Tento film se to snaží hrát na všechno strany. Chce mít akci, chce mít vyzývavost, chce mít hluboké téma, chce se zavděčit všem minoritám. Podle mě tím ale dosahují průměrného výsledku. Kdybychom téma trochu odlehčili a dali větší prostor akční sekvenci, mohli jsme mít super akční komedii. Kdybychom naopak ubrali trochu té obscénnosti, mohli jsme mít zajímavý film na uvažování. Takhle je to ovšem krok dopředu a zároveň krok zpátky. Proto pouze tři hvězdy. PS: Finální orchestrální hraní We Can't Stop od Miley bylo super! ()

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa