Ve strhujícím thrilleru režiséra filmu Na život a na smrt hraje Mark Wahlberg agenta elitní jednotky CIA Jamese Silvu. S pomocí špičového supertajného týmu musí Silva dopravit „zásilku“ (Iko Uwais), která disponuje životně důležitými informacemi, na leteckou základnu dřív, než dorazí nepřítel. (Magic Box)

TheEvilTwin

Celkem přehlídnutá a méně známá akční vybíječka, která se ale bohužel drží průmeru. Potěšili skvělá Ronda Rousey, Maggie z TheWalkingDead, Malkovich a Wahlberg, kterého mám rád, ale jeho role zde byla taková nijaká. Celkově je děj téměr o ničem a je to extrakce osoby z bodu A do bodu B, ale akční rvačky a scény jsou solidní, samožrejmě Iko Uwais v jeho roli skvělý, tyhle filmy jsou prostě jeho. Škoda, že po nadějné úvodní akci se celý zbytek filmu nezmohl na víc než zmatenou, místy nudnou honičku, která nebyla špatná, ale něco tomu prostě chybělo. Čtvrtá hvězda za nápaditý, nečekaný a absolutně dechberoucí konec, který filmu hodně pomohl. ()

eraserhead666

Ty vole, akčňák bez happy endu... Viděl tohle svět už někdy? Rozjetý je to dobře, ale angažovat Rondu a nenechat ji nikomu nakopat prdel? To jako vážně? ()

SOLOM.

Mark Wahlberg patří celkem mezi moje oblíbené herce a dle zdejšího hodnocení jsem čekal slušný akční nářez. Ten se sice dostavil v menší míře, než by mi bylo milé, nicméně musím uznat, že šlo o jakžtakž slušnou podívanou s několika opravdu povedenými scénami. Bylo tu sice i pár slabších a nezáživných pasáží – házení křehké Lauren Cohan o zem a zeď (to by ta buchta neměla šanci snad ani přežít – ale zas se na ní pěkně dívalo. U Rondy Rousey bych to snad i pochopil, leč…No každopádně to ale nevidím na víc jak klasický průměr. ()

ARI50

No rozjelo se to dobře, pak to začalo vypadat že to budou bláboly a na konec finále přineslo překvapivý dobrý konec. Mark a jeho další super zamotaná akce plná výbuchu. ()

Necrotongue

Vypadá to, že Arabové po čase spadli v USA z lopatky, Američany už pobíjení pasáků koz znudilo a s nadšením se vrátili do náruče svého osvědčeného nepřítele, aby tak trochu přitopili ve 2. studené válce. Film mě několikrát překvapil- patos tentokrát netekl proudem, závěr byl krajně netypický a nepřítel strýčka Sama nehynul po stovkách, jak bývá obvyklé. Jiná klišé se ovšem udržela- zatímco bad guys umírají většinou po jediném zásahu američtí Terminátoři se vždy doplazí až k finálnímu lisu a padesátikilová skoro Nikita snáší nakládačku od oškliváckého obříka s klidem řeckého stoika. Ale co, viděl jsem už horší kousky. ()

luka4615

Scénáristicky děravá záležitost s hysterickým Markem Wahlbergem a Johnem Malkovichem s divným účesem. Takhle nějak by se dal v pár slovech popsat snímek Mile 22, kde vyjma několika slušných akčních scén nestojí za zmínku vůbec nic. Příběh je totiž k uzoufání nudný, postavy nejsou vůbec vyprofilované a celé to nemá ten patřičný "drajv", který by snímek povznesl na nějakou vyšší úroveň. Takhle je to tedy jenom další promarněná filmová příležitost, která velmi brzy upadne v zapomnění. Škoda. „He's a killer dressed up as a hero.“ ()

Morholt

Erková akčňárna se špiónským nádechem, která do puntíku využívá zdravě protivného a ukecaného Wahlberga i bojové umění v podání Iko Uwaise. K tomu spousta stříleček a honiček, to všechno v zběsilém tempu, které podporuje řízný střih. Třešničkou na dortu je nečekaný konec, takže za mě velká spokojenost. 85% ()

mm13

Koncentrovaný výkon, koncentrovaný výsledok. Niet čo dodať, Berg takmer predefinoval moderný akčný film. Parádička! ()

Lacike odpad!

Po dvoch nedavnych peckach s Wahlbergom som si znova pripomenul, ze väcsina Bergovych filmov mi vôbec nesedi. Je to taka americka obdoba zbesileho Tsui Harka. Cize môzete ocakavat chaoticky nezazivny pribeh a absolutne neprehladnu akciu jak v Bourneovkach. Jedinym bonusom je R-kovy rating. Ale z tych mikrosekundovych priestrelov hlav som aj tak nic nemal. Najviac ma pobavila finalna akcna scena, ktora sa evidentne insirovala Raidom, ale v ovela horsom prevedeni. V zbesilom a chaotickom strihu (casto aj cez moju oblubenu osu) som absolutne netusil kto koho mlati alebo po kom striela. Bitky su väcsinou bez kontaktov. Ked k nejakemu dôjde, tak je to CGI gore trik. Choreografiu tazko posudit, ale v tom zbesilom tempu som si nevsimol ziadny narocnejsi chvat. Schopnosti zucastnenych borcov su vyuzite asi tak na 1%. Potesil ma snad len happyend v ktorom vsetci nesympaticki hlupaci zomreli, kedze štvority agent na piatu s nimi vyjebal. Dalsi diel urcite vynecham. 1/10. ()

ScarPoul

Nikto myslím nepochybuje o tom, že je Berg talentovaný režisér. Má cit pre akciu, vyhráva sa s detailami a hľadá vždy nejaký ľudský príbeh. Ale aj napriek nesporným kvalitám je to skôr rutinný režisér, než vyslovene niekto na koho tvorbu sa tešíte. Je to niečo na štýl Baya. Ide nový film tak si ho kuknem ale očakávania sú nulové. S tým, že Bay je viac eye candy. Mile 22 je hype tech nastrihaný, dynamický thriller, ktorý sa hrá na espionage vo veľkom ale v zásade pôsobí lacno. Dominantou je Malkovich a Iko Uwais, ktorý si zaslúži lepšiu úlohu v americkom filme, ako sa mu tomu dostalo teraz. Má to kopec strieľania, niekoľko chuťových momentov ( výbuch auta z vtáčej perspektívy, scény na chodbe bytu alebo finálny auto duel) ale otvorený koniec a toporný Wahlberg, ktorý má nanútení charakter, ktorý nevie riadne prezentovať z toho robia skrz naskrz priemernú záležitosť. Nečakal som viac. Zároveň to núti zamýšľať sa, či sú Bergove filmy lepšie keď sú podľa skutočnej udalosti, alebo je lepšie keď pracuje s fiktívnym konceptom a snaží sa tam narvať svoje názorové postrehy. Najhorší pri tom rozhodovaní je fakt, že ani z jednej skupiny filmov nepadáme na zadok a v každom z nich hrá Wahlberg. Možno ukáže až čas. O takých.. dvadsať rokov.. možno. Ale klasiku žánru tu asi hľadať nebudeme. ()

GeusX

Svižný akční thriller. Jen škoda, že Uko nedostal větší příležitost udělat z toho o kapku krvavější balet. 70% (viděno: 1x cz) ()

Ouwen odpad!

Pro příště bych Berga poprosil, aby se nesnažil imitovat nestravitelný styl Zelené Trávy. Můžete si říkat co chcete, ale tenhle styl rozklepaný akce na mě bude vždycky působit uměle. Iko Uwais nemá co hrát a bitky má tak nechutně, ale fakt nechutně prostříhaný. Za poslední dobu, co jsem viděl několik akčních filmů, si nepamatuju žádnej, co by měl tak DEBILNĚ nasnímanou akci. Berg selhává v režii a dvojce stříhačů se skutečně vyznamenala. Při té bitce proti dvoum ženskejm, proti kterejm se rve Mark s Ikem jsem si ani nebyl jistej, kterej z nich je vlastně nyní v záběru a bitka v té laborce je absolutní parodie. To ani nemluvim o fightu proti přesile, co Iko má. Absolutně, ale absolutně zde chybí cit a zejména návaznost záběru - něco ve smyslu, že Iko se sebou křápne o zem, STŘIH a jinej úhel kamery a stojí na nohou a mlátí týpky. Koho tohle baví sledovat??? To, že je film Rko je sice hezký, ale absolutně to neobhajuje tu nezodpovědnou režii. Ono vlastně i dialogy jsou točený rozklepanou kamerou a divně prostříhaný. Neustále se skáče z jiný scény do jiný a film by se dal charakterizovat jako nekompromisní chaos. Žádná z postav mě navíc ani nezajímala - kompletně zde postrádám nějakou jejich hloubku a charakterizování. Nic takového zde není. Bylo mi fakt nevolno a je absolutně nepředstavitelný v mém případě dát tenhle film na jeden Zátah ;-) menší poznámka na závěr: Lauren Cohan je sice kočanda...ale když tam Ikovi vypráví, že by vzala kladivo a pilku a "rozmrdala by ho na sračky" a Iko si tam sedí jak pán....jsem se musel strašně moc smát a totálně to pro mě zabilo celej film. ()

MoiJe

Asi najnesympatickejsi hrdinovia akych svet pamata, len na seba kricia za madafaking blbosti, pustaju trapne radobyhlasky a metafory a polku casu ani nechapem preco a naco. Uz som to sla vypnut, ked sa docitala ze dalej nasleduje akcia... zostrihana ale tak, ze ma clovek chut dat obrazovke pastou. A ze zeny vedia byt smrtonosne - what else is faking new, Maggie?! Proste cele zle, ta 1* je za Uwaisa. ()

corpsy

Je to vlastne jedna obrovská, profesionálne ( a hlavne krvavo ) natočená prestrelka skaderuka skadenoha. Možno bude niekoho iritovať 80 minút sa pozerať na stále prebiehajúce boje, streľby a výbuchy, ale akčných fanúšikov to určite poteší. Aj keď to celé vlastne nemá žiadny zmysel. ()

DEXTER099

Co tohle bylo?Těšil jsem se na dobrý akční film a místo toho jsem dostal nesourodě napsaný scénář kde všemu vévodil Mark Wahlberg a jeho tiky.Lauren Cohan zde hraje další z řad moderních žen se zbraní v ruce a musím říct,že mi to k ní vůbec nesedlo a celkově je mi nějak čím dál protivnější.Jediné pozitivum filmu pro mě byl Iko Uwais,který akční scény táhl a kdyby vzali jeho postavu a natočilo film jen s ním tak udělají lépe.Za mě celkově horko těžko 50 % a tři hvězdy. ()

Marsik

Strašně rychlé tempo, kde vám bude min. třetinu filmu trvat, než se v tom vůbec zorientujete. Pak se vám ale dostane napínavého akcí nabytého thrilleru, který má grády. Závěr celkem překvapí. 75% ()

ledzepfan

Takovéhle filmy se snad točí už jen proto aby hollywůd splňoval nějakou kvótu produktivity, či co.. Navíc mám silné podezření, že tyhle debility generuje nějaká androidovská appka za 3doláče. Prostě jen zadáš klíčová slova, necháš to 10minut šrotit a vyjede ti šablonovitý a zmatečně sestříhaný výgrc ve kterém si Marky Mark obsesivně pleská šprckou přes zápěstí a Uwais obsesivně honí prsty.. Půlka herců tam byla asi, že na nějaké kalbě prohráli sázku. Půlka štábu byla evidentně nonstop v lihu, protože řemeslně je to diletantská slabota. O scénáři se snad ani nebubu rozepisovat, protože to co tam hercům leze z huby je snad jen řada náhodně vybraných slov z časáku o chovu indických běžců... Berg je prostě žabař kurvící vkus a náladu diváků po celém světě. ()

agentmiky

Asi jsem od spolupráce Wahlberg - Berg čekal ještě o něco vydařenější snímek, i tak ale Mile 22 potěšila v mnoha ohledech, zejména pak fakt, že se tvůrci odhodlali na pořádně krvavé drama s ratingem R (což se dnes u akčních filmů moc často nevídá, neboť většina si bere za cílovou skupinu rodiny s dětmi). Překvapilo mě to, potěšilo mě to, ale uměl bych si představit, že by takových momentů mohlo být ve filmu více. Nebo méně chaotických. A to jsme se dostali k jednomu zásadnímu problému, kvůli kterému se film nikdy mezi špičku nevyšvihne. STŘIH. Teda nevím, koho to najali na střih, ale ten člověk to přehnal. Chvílemi to vypadalo, že z dění na obrazovce dostanu asi epileptický záchvat. Nechápu, že při scénách s Uwaisem proběhlo tak obrovské množství střihů, tam to nebylo ani potřeba. I přestřelky nepůsobily kontinuálně, divák se často ztrácel, kdo je padouch a kdo ten správný. Jinak příběh mě potěšil, závěrečný plot twist jsem neodhadl. Určitě někomu mohl přijít vynucený, ale já to ocenil. A Wahlberg zahrál náhodou dobře. Za mě dávám 74 % ()

Vxxx

Film spatlaný z bůh ví čeho. Celé je to hrozně nesympatické a prapodivně matoucí. Hlavní postava nedává vůbec smysl, Nikdo nám není pořádně představen, o té organizaci taky víme prd. Vůbec mě to nebavilo a posledních pár minut jsem prospala. Až tak moc mi bylo ukradený, jak to dopadne. Plus to bylo dost předvídatelné. Opáčko si fakt nedám. 1* ()

SaNcHeZ_cz

Peter Berg se po několika velkoprofilových akčních filmech, se kterými se více či méně úspěšně snažil prorazit, zkouší to stejné udělat v tísnivém thrilleru o špionáži a kontrašpionáži v současném světě. A pokud vám to zní trochu zastarale a s ohledem k jeho režijnímu stylu trochu bídně, pak nejste daleko od pravdy. Mnohdy nepřehledný a překombinovaný akční snímek, který má jedny z nejhorších dialogů (i v porovnání s žánrovou konkurencí z "videopůjčoven") a hereckých výkonů, které jen podtrhují, jak strašně umělohmotně celá tahle šaráda působí. Jasně, osobní souboje ve kterých se mihne Iko Uwais jsou vlastně docela fajn na nízkonákladovou řezničinu, to všechno okolo ale působí jako hodně ale opravdu hodně nastavovaná kaše poskládaná ze stereotypů a motivů, které obsazení téhle pecky prostě nemá šanci prodat (a to nemluvím jen o superdrsném Wahlbergovi a hodně blbě namaskovaném Malkovichovi, který ve filmu kromě pár věc v podstatě jen opakuje jednu repliku s minimem variace). Mám rád akční filmy, mám rád i ty které jsou v jádru tak trochu blbé a tak trochu mimo ale tohle je silné kafe i na mě. ()