Tenkrát na Západě

• Itálie C'era una volta il West (více)

FilipGOLF

V mládí mě westerny příliš nebavily. Nezaujaly mě. Ale později, jak jsem shlédl TNZ, se ve mě probudilo skryté kouzlo k těmto filmům. Tito herci, těm postavám prostě věříte všechno, přejete jim vyhrát nad zlem mnohem víc než v nějakém Supermanovi... Chcete bojovat s nimi. To jsou hlavní hrdinové ( hrdinové ve westernech ). ()

davetate

Co říct? Když se řekne western, musí se rovnat tomuhle filmu... Jako kluk jsem chtěl být kovbojem:-) Proto miluju westerny, a hlavně od Sergioa Leoneho... Max. hvězd je tu 5,ale tady hvězdy nestačí... Za vše co u tohohle filmu i po x-té prožívám když ho vidím, hvězdy nestačí... ()

raininface

Skvostný film, nejen proto, že se mi líbí kovbojky, ale hlavně proto, že tahle má navíc propracované scény a dialogy, perfektní hudbu a hrajou v ní skvělí herci, od Charlese Bronsona až po Jacka Elama, ale nejlepší je stejně Henry Fonda jako Frank: některé scény zvládne jenom těma svýma modrýma očima. Kdysi dávno v krásných hnusných sedmdesátkách jsme se s kámošem vydali vlakem do Prahy, oblečeni v dlouhých pláštích po vzoru chlapů z Cheyennovy bandy, a hned po vystoupení z vlaku nás před nádrem odchytli fízli, a to jsem ještě ani nestačil vytáhnout z kapsy harmoniku. Tenkrát na Východě... DPZ: 15.9.1973. ()

M.a.r.v.i.n

Ta atmosféra! Ta hudba! Ten pocit! NEPŘEKONANEJ WESTERN a myslim že do budoucna ani nehrozí jeho překonání tohle není film tohle je NADfilm (z USA westernů)... jediný kinematografický dílo co ze mě za mlada dokázalo vymáčknout slzu... Asi to bude tim źe se natáčelo podle hudby. Velkej dík ode mně pro S. Leoneho a E. Morriconeho ()

Bojinda

Miluju tenhle film. Miluju, že každá scéna trvá půl hodiny. Miluju počáteční nádraží. Miluju Šejena v hospodě, kvůli tomu jsem dokonce ochutnal gin. Hraj, Harmoniko. Hraj, aby ti nezahráli. A oni teda hrát umí, zatraceně dobře! ()

babrle

Lepší vestern už asi nikdo nenatočí.Hudba něco tak nádherného do filmu zapadá a povyšuje ho o tři řády výše. ()

Rayers

To byste museli vidět mou zaprášenou a zpocenou tvář, způli zakrytou potrhaným kloboukem, do které svítí všudypřítomné slunce, abyste pochopili. Už tak jsem tu toho namluvil víc, než bylo třeba. ()

Lodovico

Špičkové dielo, film s veľkým F. Prelomový western inšpirujúci hudbou, kamerou, strihom, rozprávaním príbehu, režijným vedením. ()

subo.psycho

Dnes už kultovný western Sergia Leoneho..s podmanivou hudbou Ennia Morriconeho..určite film ktorý musíte vidieť za svoj život :) ()

Jeffo8

V celém dvou a půl hodinovém filmu je asi celkově 45 minut dialogu, těžko uvěřit, že to může stačit na plné hodnocení, avšak, možná je to díky skvělým hereckým výkonům nebo ukázkové hudbě. Nejlepší western co jsem kdy viděl! 91% ()

Profík

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec, nejen westernů, s úžasnou atmosférou a herci. Filmová báseň, jsem velmi rád, že jsem tento skvost mohl vidět prvně v kině. 100%. ()

Indio

Nadhera, zážitek každá část je dokonalá. Kdyby byla výstava obrazů z tehle opery násilí strávil bych tam hodiny. Byl jsem na tomto skvostu v kině a když vezmu, že většinu kouzla zajištˇuje hudba s kamerou byl zážitek prostě nádhernej jak z jinyho světa. Díky-Sergio Leone ()

Skalda1981

Nejlepší vestern všech dob,vyděl jsem ho díky mému fanatickému otci snad stokrát.Je to něco úžasného,a´t už děj filmu nebo skvělé herecké obsazení v čele Henry Fondou,Claudii Cardinalovou,Charlsem Bronksonem coby harmonikou.Hudba samotná dodává tomuto filmu neskutečnou pohodu a myslím že je to nejlepší filmová hudba co Enio Moriccone napsal. ()

Awesomer

Režie: Sergio Leone Hudba: Ennio Morricone Hrají: Henry Fonda, Claudia Cardinale, Charles Bronson, Jason Robarts... Já myslím, že výsledek byl předem daný.... ()

Yelush

Absolútna blbosť, nekonečné detaily na tupé tváre, trápne dialógy a hlášky, dlhé nezáživne nezmyselné scény a celková nuda takých rozmerov, že po hodine a pol som stratil aj posledné sily na dopozeranie. Tak ospevovaná hudba je síce super, ale iba ako soundtrack. Do filmu sa absolútne, ale absolútne nehodí, tri hudobné motívy dookola nasadzované podľa prítomnosti postáv absolútne nekorešpondujúce s atmosférou, proste hrôza. Typická je scéna, kedy Claudia prichádza do mesta a spustí sa majestátna hudba ako pri záverečnej scéne, pričom výpovedná hodnota scény je nula. Celkovo hudba na mňa pôsobila ako z iného filmu. Asi som divný, ale v živote nechcem vidieť ani minútu tejto obludnosti. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone