Tenkrát na Západě

• Itálie C'era una volta il West (více)

gabin(a)

Westerny moc nemám ráda, ale tohle je fakt něco!!!Nádhera, paráda, všechno dokonalé. Pět hvězdiček je málo. Film už se nevešel do mé Top 10, taky proto, že to jsou nejoblíbenější filmy a ne nejlepší, že? Rozhodně nebudu tvrdit, že Zvíře nebo Blbec k večeři jsou lepší než tohle. Kdybych měla sestavovat svou Top 10 nejlepších filmů, tahle lahůdka by tam určitě byla. Jinak fakt nemám co dodat. Vlastně jo, Henryho Fondu tu mám daleko radši než všechny jeho klaďasy dohromady:-) ()

Andre3000

Původně jsem to chtěl srovnávat s Hodný, zlý a ošklivý, který se mi možná o kousínek líbil víc, ale nejde to. Ač westerny, každý je charakteristický a charismatický něčím jiným, společné mají pouze progresivní hudbu, která se stala klasikou. Jinak Henry Fonda hrál velice dobře, ale třeba ve filmu 12 rozzlobených mužů hrál větší prim. Zazářila samozřejmě Claudia Cardinale a také Charles Bronson. Zkrátka Sergio Leone věděl co dělá, dnes už není snad šance něco takového kvalitně napodobit. ()

campix

Hned na začátek musím podotknout, že westerny nejsou ani zdaleka mým oblíbeným žánrem a jsem tedy tímto stylem filmů téměř netknutý. Ale tak jednou čas si na nějaký dám, a samozřejmě začínám těmi nejvýše postavenými, kde je očekáván takový ten status klasiky nebo kultu. Nejinak tomu je u Tenkrát na západě. Samozřejmě je to skvost z dílny Sergia Leoneho, ale skoro 50% mého hodnocení dává spíše úcta a jisté ocenění kvality, protože v budování atmosféry a napětí je Tenkrát na západě dlouho nepřekonatelná záležitost. Co se týče hudby, tak tady není naprosto co vytknout nebo co dál říci než jen, že za ní stojí sám slovutný Ennio Morricone. Prostě jedinečná záležitost. ()

pakobylka

Western zocelený jako železnice, která předznamenává konec Divokého Západu ... soustředěný jako osud, který vás vždycky dostihne ... neředěný jako pomsta, kterou posiluje čas ... naléhavý jako harmonika, která hraje pořád stejnou melodii ... neúprosný jako kulka, která našla svůj cíl. Příběh, ve kterém hraje hudební doprovod DALEKO větší roli, než bývá obvyklé. Dostane se vám pod kůži pokaždé - bez ohledu na to, jak důvěrně ho znáte. ()

spygirl

Také se řadím mezi ty, kteří westerny nevyhledávají a až nedávno jsem měla možnost shlédnout tento filmový klenot. Za nesmrtelnou a přenádhernou hudbu, Claudii Cardinale a Charlese Bronsona hodnotím 80%. Dát méně by byl hřích... ()

PROCESOR

Originál je jen jeden a nejlepší může být pouze také jen jeden. V tomto snímku se sešlo opravdu jen jednou to co mělo. Perfektní příběh, herecké obsazení, kamera-střih, famozní hudba a učinili tak z filmu právem legendu. A čas tomu dává jen za pravdu. ()

andrii

Jen si tak trochu zavzpomínat. Na kus historie, z velké nostalgie. Působivé choreografie žánru. Kloboučníci, kabátníci, jedoví kořistníci. Ti, co mají vždy nabito, po ruce kolt. Stačí kohoutek zmáčknout. Bohatá dráha, bohatý fond. Toho jména, Henry I. Fonda, je "Lord Mort." Ďábel s pronikavě pomněnkovýma očima. Druhému se zase ve tváři zaleskne bronz. Foukne táhlý, úderně skučivý tón. To krajem se nese cizinec, Charles Bronson. A do třetice ta, před kterou by smek´, poklekl i sám kardinál. Karamelová je její pleť. Medová Claudia Cardinale. ()

jaklee

Nemám rád konvenčné žánrové westerny a tento k nim teda našťastie nepatrí. Western, ktorý je až antiwestern. Je pomalý, má minimum dialógov a nejde divákovi naproti v rámci očakávania vývoja príbehu a žánrových klišé. Taktiež tu niesu žiadne kladné postavy, veľké dramatické zvraty a schytávajú to aj tí najnevinnejší. O geniálnej kamere a fantastickej prace s hudbou a zvukovými detailami ani nehovorím. Najlepší Leoneho film. Mimochodom Story by Dario Argento Bernardo Bertolucci Sergio Leone ()

Juto

Lyrický, premyslený spaghetti western od Sergia Leoneho, ktorý mnohí považujú za jeden z najlepších westernov, aký kedy bol natočený, a to z dobrého dôvodu. Hoci je tempo zámerne pomalé, každá scéna je s láskou vytvorená jedinečným štýlovým spôsobom, čo z neho robí film ako žiadny iný. Dej je jednoduchý týkajúci sa výstavby novej železničnej trate, ktorá pretína staré westernové domy a mestá, je jemne zamaskovanou metaforou konca starého západu a nástupu novej éry. Partitúra Ennia Morriconeho je geniálna. 10/10 ()

emo

Nedá sa povedať,že by som bol z toho nejak unesený... Extreeeeeeeeeeeeeemneeeeeeeeeeeee uťahaneeeeeeeeeeee... :)) ()

c.tucker

Naprosto brilantní režie, perfektní děj i muzika, všechny charaktery seděj jak prdel na hrnec. No co víc dodat než skvost, ale když ho porovnám s Hodný, zlý a ošklivý, vyhrává pro mě ten druhý jmenovaný. ()

mortak

Přirovnal bych Leoneho k Richardu Wagnerovi. Obraz-hudba-herci tvoří dohromady dokonalý celek a to, co bylo hanlivé označení westernů - horse opera - se zde mění na označení úchvatného díla, které je tisíckrát více uměním než radoby-intelektuálské škváry, které zahlcují art kina. ()

WolfR

Abych pravdu řekl, moc westernů jsem neviděl. Ale z těch pár, co jsme viděl je Tenkrát na Západě, určitě nejlepší! Naprosto geniální film! Všechno je dokonalé! Poutavý děj, skvělá atmosféra divokého západu, geniálně napsané a zahrané postavy, perfektní kamera, kostýmy, muzika, prostě všechno, co k filmu patří. Tenhle suverénně nejlepší westernový zážitek ještě výborně přikrášlí grandiózní hudba! Režisér Sergio Leone, byl opravdu mistrem v oboru.Všechno je tak vypiplané a poutavé, úplně vás to vtáhne do děje. Třešnička na dortu je lahůdkové finále filmu s perfektním hudebním doprovodem. Zážitek pro fajnšmekry, na celý život. 5 hvězd. PS: Většina dnešních rádoby padouchů nejsou ani z poloviny tak stylový, jako Frank (Henry Fonda) z toho filmu. ()

forsythia

Přemýšlím, co k tomu napsat... prostě klasika, western všech westernů, na který se vždycky ráda znovu podívám a nikdy se mi neokouká. ()

dr.fish

Neviděl jsem to snad patnáct let. Přestože Leoneho kovbojky zbožňuju, Tenkrát na Západě jsem před lety tak nějak ne úplně dobře strávil. Proto jsem konal přípravy k projekci, načasoval si na to na náladu i volný večer. A naprosto mě to rozštípalo. Je to zkrátka opus. Je zajímavé, že nejlepší filmy o Západě natočil Ital......100% ()

Flyer

Tenkrát na západě je dnes již legendárním westernem, jehož nepopsatelně nádherná atmosféra diváka dokonale strhne. Herci jsou vynikající, jména jako Henry Fonda, Claudia Cardinale či Charles Bronson mluví za vše. Za nejvýznamnější složku na tomto filmu považuji úžasný Morriconeho hudební doprovod, který vnáší do filmu neuvěřitelné emoce. ()

reky

Jeden z nejlepších filmů, který jsem měl možnost vidět. Všechny složky jsou na nejvyšší možné úrovni. Pomalý tempo filmu neskutečně přidává na atmosféře, kdy se můžeme kochat každou scénou, každym záběrem a vychutnávat si různé hudební motivy, kterými je každá z postav vybavená. Těžko tady rozebírat všechno do podrobností, na to by ani vymezený prostor nestačil. Snad jen bych rád vyzdvihl výborné herecké výkony všech zúčastněných, krásnou C.Cardinale a především naprosto nadpozemskou hudbu, která je možná ve výsledku hlavní devizou filmu. Krátké doplnění - ten film je vynikající klidně i s dabingem a dalším aspektem, který ho činí výjimečným, je výborné vypointování každičké scény, je to jako by byl celý snímek složený z několika řekněme minifilmů: Úvod na nádraží, vyvraždění McBainů (ač je tato scéna po obsahové stránce celkem drsná, z hlediska formálního je natočena geniálně), příjezd Jill, Cheyenne s Jill, atd., atd. Jednoduše - nejfilmovější film. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone