Eliška s malou dcerkou se po mnoha letech vrací do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínkou, ženou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu vlastního dávného neštěstí. Kolem Elišky, vystavené traumatům z osamělosti a postupně vysilované boji s nekonečnými úředními stereotypy, se postupně začínají spřádat sítě prokletí. Podaří se Elišce zachránit sebe i dceru před mysteriózním zlem dřív, než ji zcela ovládne stín Polednice a nebo vlastní šílenství? (Falcon)

naytsirk

že bych si z toho sednul na prdel, to se říct nedá. Že bych se nějak děsně bál, to taky ne. Ale na koukání to bylo hezký.... ()

Lenny76

Na tento film jsem se velmi těšila a bohužel přišlo velké zklamání. Šílená slátanina, nemělo to hlavu ani patu, děj se příšerně vlekl, herecké výkony průměrné....co jiného dodat ()

Baru.Class odpad!

Češi podle mě neumí natočit horor...z posledních pokusů o tenhle žánr v našich končinách můžu jmenovat snad jen Ghoul, kterej vypadal celkem slibně, kdyby neskončil tam, kde měl téměř začít...škoda...takže první příčku drží stále TMA od Herze, což je ale osm let starej film, takže by to chtělo něco nového pěkného...ale polednice to nebude. Aňa je skvělá herečka, umí zahrát spoustu postav, v Želarech byla téměř dokonalá, nicméně tady se její herecký výkon scvrknul do dvou rovin - hodná a zlá mamka, ke konci lehce psycho, ikdyž málo uvěřitelné. Asi největší problém polednice je fakt, že film nemá děj - jedna z celkem důležitých částí. Rodinka se nastěhuje na venkov, divnobaba něco mele o příšerách, pak je tu welcome party a la vesnicko ma strediskova, a pak už se najednou zatloukají okna a dvěře od baráku, přichází jediná celkem děsivá scéna s polednicí, která trvá cca 2 vteřiny a pak je konec...takže asi tak...málo vykreslených postav, málo vysvětlení proč, divák musí domýšlet proč se děje tohle a proč zase tamto, pokud se tedy už neunudil k smrti...nemyslel jsem si, že někdy toto hodnocení použiju, ale za mě teda rozhodně "ODPAD" ()

Lucyyk

Tak na tenhle film jsem se velmi těšila,ovšem nakonec mě docela zklamal....Děj pro mě byl takový plytký, né moc zajímavý a pochopitelný...Člověk si musel spoustu věcí domýšlet, dcera hlavní představitelky ve filmu mluvila na můj vkus velmi málo, také mi přišlo docela nelogické , že se před dítětem, co již má jít do školy, tají celé prázdniny, že její otec je mrtví..... Jeho smrt ve filmu prakticky nebyla vůbec objasněna, nebo jsem si toho alespoň nevšimla. Díky dopisu z pojišťovny to zřejmě byla sebevražda, ale jiný detail se k nám nedostane, což mi docela vadilo vzhledem k tomu, že dítě se celou dobu ptá na otce , ale my jako diváci o něm vůbec nic nevíme... Pochválit musím dobrý výběr herců, hudbu, ale jinak za mě nic moc. ()

Robin.Vesely

Já osobně neznám téměř žádný český horror a tento film se tak alespoň tváří. Příběh, který byl domyšlen k postavě Polednice se mi velice líbí. Já jsem četl původní baladu od Karla Jaromíra Erbena a moc se mi líbila, proto jsem šel do kina na tento film. Kdybyste se koukly na tento film a poté přečetly baladu, tak si řeknete, že to nějak nepasuje. Film je zaměřen na zamyšlení diváka, co v tomto filmu je Polednice. Jestli je to mysteriózní postava, nebo jenom strach Matky, že přijde o své dítě. Po zhlédnutí filmu jsem chvíli přemýšlel a pak jsem si udělal vlastní obrázek o tom, jaký příběh chtěl režisér Polednici přidat. To se povedlo na jedničku. Na to, že to je český film, tak se zdaleka podobá už těm lepším filmům z české kinematografie. ()

Vendous

Logicky nekonzistentní parodie na Erbenovu baladu. Když po 85 minutách film tak nějak vyšumí, ta pravá úzkost teprve nastává. Člověk si klade otázku, proč Aňa Geislerová a Daniela Kolářová nedostaly pro svůj herecký koncert adekvátní "pódium" a také, proč příjemně mrazivá atmosféra neoblékla důstojnější kabát. ()

byk_1

Docela ztráta času, čekal jsem co se z toho vyvine a ono nic! Symbolická hvězda za hudbu a zajímavou kameru. ()

RavenSpector

Ani pořádné drama, ani horor, ani psycho. Co to teda vlastně je? Skica dobrého příběhu. Nic víc. Tažná linka příběhu vyšumí do ztracena naprosto debilním rozkrytím a jediná dobře napsaná postava zmizí ze scény těsně před málem výbornou pointou. Tolik očekávání a tolik zklamání. Došly peníze, nebo tlačil distributor, nebo kde se to pokazilo? Mohl to být tak výborný film. Ale někoho prostě napadlo zaplácat to rádoby strašidlákoidním prvkem a pokazil tím vše. Scénárista se má ještě hodně co učit. Škoda, přeškoda. ()

SaMaeL98 odpad!

Přetrpěl! To je slovo, kterým se dá vystihnout můj zážitek z tohoto "filmu". Nevím jestli je to mým odporem k českým filmům, nezajímavými herci nebo hororovostí typu Prostřeno. Nenávidím filmy z českého venkova, kde je na denním pořádku ta nejhorší forma řeči, špinavý dědci nasáklý becherem a tlustý, ošklivý nány. Bezduchý děj, žádné hororové prvky, žádný konec, HNUS! ()

MKV

Tento český horor natočený v roce 2016 vypadal na trailerech opravdu skvěle, ale s Polednicí neměl nic společného... Celý příběh byl nezajímavý, nudný a zkrátka se člověk těšil, až skončí. Čekal jsem opravdový horor, tak jako v baladě od Karla Erbena, ale bohužel. Jediná pozitivní věc na filmu byla herečka Aňa Gaislerová a její půvabnost :D... 15% ()

pan_buh odpad!

Je škoda času psát o tom něco dlouhého, ale proboha! Pochopil jste někdo tu zastávku autobusu? Jako dokážu pochopit zastávku u odbočky z hlavní silnice - že prostě bus do vsi nezajíždí. Ale kurník, proč musí autobus zastavovat kdesi na rovný silnici uprostřed polí, kde se dá po vystoupení pokračovat maximálně stejným směrem jako pokračující bus?! Za mě odpad přiživující se na jménu "polednice". Klidně se to mohlo jmenovat "Pobíhání v poli" nebo "Matka kráva, dítě smrad". ()

Chlo0opek

Nemohu si pomoct srovnání s Májem, který jsem viděl také nedávno. A jelikož jsem filmu Máj dal 3*, zde musím dát 4*, i když teda slabší, protože toto zpracování na motivy básně je rozhodně lepší. Hlavní představitelky byly herecky dobré, i sousedi "hlídající" Anetku svým zvláštním způsobem:), ale hlavní herecká hvězda byl pro mě pan starosta - ten byl prostě skvěle zahrán, na něm jsem doslova visel pohledem. A zas na druhou stranu - totálně mě zklamal konec, tomu rozhodně chybělo nějaké to vygradování:(. ()

PoprockCZ

Pěkně natočené, strašidelné tak akorát (film se vyhýbá nechutným scénám) a především skvěle vybudovaná atmosféra. Polednice jako psychická nemoc - zajímavý nápad. Jednu hvězdičku strhávám jen za příběh, který je lehce monotónní a za pár nejasností s postavou Polednice. ()

Gelaos

Ano, Erbenovou polednicí se to pouze inspirovalo a je to odvar z Babadooka. Příběh a vývoj postav chvilku jede dobře, chvilku příliš vykonstruovaně a ke konci to (přepáleně) ztrácí dech. Avšak atmosféra, kamera i hudba tu jsou o několik úrovní výš než zbytek české produkce. Navíc zdejší prostředí letního zapadákova spolu s jeho charaktery působí velice zajímavě. Postavy jsou perfektně zahrané - zejména Štrébl podává super výkon a Kolářová zahrála tu polednici vskutku bravurně. ()

jundrak odpad!

Atmosféru to mělo v několika momentech slušnou, ale na víc než 10% to není. Geislerové jsem tu hysterku nevěřil ani omylem. Vůbec nechápu, proč před dcerou tajila smrt manžela/otce, navíc tak dlouho. Muselo být jasné, že jí to někdo z místních řekne. Navíc se člověk musel domýšlet, co se mu asi tak stalo. Sebevražda ?? A proč o něm pořád místní říkali, že byl "divnej", ale dál to nijak neosvětlili ? Chtěli jen naznačit oslím můstkem důvod jeho "asi" sebevraždy ? Proč starosta nevolal policii, když viděl, že se bláznivka s dcerou barikáduje v tom baráku ? Celé to byla nelogická slátanina, která navíc vyšumí zcela do ztracena. Ten konec, wtf ! ()

krisikowa

Líbila se mi psychologická linka filmu, ušly i postavy a herecké výkony byly uspokojivé, Aňa byla skvělá. Za mě ale byl scénář utažený za vlasy, nedostal se mi "do srdíčka", celé to působilo iracionálně. Atmosféra nic moc, prostě lekačka. Technicky mi film připadal průměrný. Po výtvarné stránce měl světlé momenty. Líbilo se mi "lidové" prostředí "za sedmero horami", žádná moderní technika, maximálně kombajn, pole a gril. Sám o sobě film špatný není, ale na zadek mě neposadil. ()

JJaannee

Tak nevím co si o tom myslet..bylo to herecky dost slabé a příběh? No nuda, až jsem naštvaná, že jsem se na to vůbec dívala. A přitom filmy s Aňou Geislerovou mám fakt ráda. Napětí žádné, lekla jsem se snad jen jednou a ten konec bez konce. Ach jo, tohle už ne. ()

Polednice vchází do dveří

Polednice vchází do dveří

10.08.2015

V červenci řadu lidí potěšil český horor Nenasytná Tiffany a už tu máme další nadějnou domácí žánrovku. Tentokrát nás vyděsí Polednice, film debutujícího režiséra Jiřího Sádka, který se inspiroval… (více)