Eliška s malou dcerkou se po mnoha letech vrací do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínkou, ženou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu vlastního dávného neštěstí. Kolem Elišky, vystavené traumatům z osamělosti a postupně vysilované boji s nekonečnými úředními stereotypy, se postupně začínají spřádat sítě prokletí. Podaří se Elišce zachránit sebe i dceru před mysteriózním zlem dřív, než ji zcela ovládne stín Polednice a nebo vlastní šílenství? (Falcon)

John8 odpad!

Krásný záběry obilý a jedna příšerná matka, ale jak se to povedlo natáhnout na hodinu a půl to nechápu. ()

Kingjiri

Natočit v rámci český produkce snímek s hororovou tématikou, kterej nepůsobí trapně, obsahuje místama slušnou atmosféru a pár dobrejch lekaček, je výsledek hodnej obdivu. Jenže scénář jako celek spadá do průměru. Často se zabývá motivama, který sice pobavěj, ale s příběhem vůbec nesouvisej (nadrženej soused), obsahuje uspěchanej závěr a nerozhodnost tvůrců jestli točit psychologický drama nebo horor je občas hodně vidět. Třetí silná hvězda za technickou stránku (zvuky, kamera, práce se světlem / tmou). ()

JetDryerFan

Na Polednici jsem se těšila dlouho, očekávala jsem možná trochu něco inčího, ale i tak jsem nadšená! Po dlouhé době (od doby filmu Kobry a užovky) mám pocit, že čeští filmaři mají být na co hrdí! Film trochu neví čím chce být, proto nedám za pět, ale čtyři hvězdy rozhodně zaslouženě. ()

Nail

Dobře natočené, atmosféra taky fajn až jsem se divil na české poměry........ale ten konec to zabil. Kdyby jí uškrtila tak to mohlo být mnohem lepší. Takové happyendy bych čekal v nějakém holywůdské kravině. Zde mi to moc nesedělo.Škoda. ()

hrudka

Dobře natočený a více méně zahraný psychologický horor zajímavě převádějící erbenovský příběh, ale tařka bez Erbena. A to mě na tom dost mrzí. ()

Kiisaki

85 minut obilných klasů a podprůměrných hereckých výkonů. Až na malebné prostředí zlatavé letní vesničky nenalézám příliš věcí, které by mluvily ve prospěch filmu. Nemastný neslaný pokus o atmosferický horor (haha) s psychologickým zvratem nemohl zafungovat na nikoho, kdo už v životě kvalitní film viděl. U sledování mě držela pouze vlastní silná vůle, do děje mě nic nevtáhlo. Aně Geislerové by někdo mohl doporučit, aby se v průběhu hraní netvářila, jako že ve filmu nechce být. ()

siloalampa

Obvykle mám čas pozrieť si film len vo večerných hodinách - a to sa mi už zväčša pri 60% z nich drieme. Keď som si čítal recenzie na "Polednici", myslel som, že práve ona bude opäť jedným vhodným filmom na "driemanie". Opak však bol pravdou. ZNEPOKOJIVÁ atmosféra sa tiahla ešte aj pol hodinu po filme a myšlienkové pochody a dojmy z krásnych obrázkov a naozaj podarenej sprievodnej muziky zanechali vo mne ten pravý filmový zážitok a akýsi návod, alebo odkaz pre všetkých tvorcov, ako dokonale sa dá Z HOVNA UPLIESŤ BIČ... ()

Corbinian

Pokud chce někdo natočit psychologické drama pojmenované Polednice, selský rozum mi říká, že by měl asi vycházet z Erbenovy balady Polednice nebo s ní být nějak, alespoň náznakem, propojený. Není horší pocit na konci filmu, než když člověk zjistí, že celý název filmu byl jenom do počtu. O toho horší je, když se to stane s filmem, který údajně podle nějakých historických análů vychází z Erbenovy tvorby. A je mi naprosto jedno, co z toho chtěl autor mít a kde bral inspiraci. Jako pokus o psychologické drama, snad bych měl ocenit snahu? Možná bych se o něco víc soustředil na hlavní linii Geislerová s dcerou ve stylu, aby to víc dávalo...no řekněme nějaký smysl? Ač je stopáž strašně krátká, přijde mi to naplněné strašným tlacháním. Je až očividně vidět, jak se film snaží pronikat do hloubi lidské mysli/duše, ale strašně to dře a nedaří se to. Měl jsem pár takových slabších okamžiků, kdy se mi povedlo se do postav vcítit. To byly ty okamžiky, kdy se povedla filmu dodat správná atmosféra. Ta ale celý film hrozně kolísá, někdy se moc zbytečně tlačí na pilu pro nic, někdy by to zase chtělo přidat. Co musím ale pochválit je výběr herců. Světe div se Aňa Geislerová mi tu ani trochu nevadila! Daniela Kolářová, Zdeněk Mucha, především však Karolína Lipowská mi do toho prostředí nádherně sedli. "Polednici" se jim však nikdy nemohlo povést zachránit, natož pak přivolat. |30%| ()

Hpatrik

Jenom pěkný vizuál a zajímavá hudba (byť nevhodně použitá) prostě nestačí, když máte tak špatný příběh, který nemohl fungovat ani na papíře. Chování Elišky a její změna v něm vůbec není opodstatněná, a vyznívá tak nepřirozeně a neuvěřitelně, obvzlášť pak na konci. Každopádně dobrý pokus. ()

FOCKE_WULF

Tahle svobodná matka je jak štěnice, chce nalézt klid, ale nemá ho v sobě, takže vyzařuje zmar a utváří kolem sebe chaotickou a morbidní realitu. Tady by pomohl snad jedině OSPOD (vtip). ()

MilesTeg

Párkrát jsem se docela slušně lekl, než jsem přišel na to, jakým způsobem připravuje reřisér všechny lekačky, pak už to bylo bez cvrkání do kalhot. Ale těhotný bych na to fakt nebral. Všechny postavy byly prima, ale nápad s odkládáním nepříjemné pravdy byl moc natažený - jsem z vesnice a vím, že by to malá věděla druhej den. Konec byl moc uspěchaný, ale příjemně mi připomněl Vodníka z Kytice a kupodivu taky Městečko Twin Peaks. Za sebe bych ubral na hlasitosti, ale to šeptání na pozadí bylo geniální. ()

Oonika

Na stupnici - chci vidět znovu - dosáhlo až na 4. Zajímavá hra s divákem, napětí střídá úlevu a najednou je konec. Daniela Kolářová byla dokonalá! ()

Veronica27 odpad!

Pořád jsem přemýšlela, za co bych dala alespoň tu jednu hvězdičku a nic mě nenapadalo - za krásu polí a nebo za sem tam vtipného Jiřího Štrébla, co by - nabalovače.Jsem dost ráda, že jsem na tohle nešla do kina, protože bych na sebe musela volat Polednici, ať si pro mě urychleně přijde a odnese mě pryč, ať se na to nemusím dívat.Slunce, seno, pole...polednice ne - jenom pole a nuda. ()

Pavel82

Polednice, klasika od Erbena, má neklasickej moderní look, neklasickou kameru, neklasický herce, ale není to aspekt, který by mi vadil. Právě naopak, jsem byl velmi mile překvapen, jak zajímavě dokáží tvůrci film vystajlovat. Bohužel tahle snaha přiblížit se světu zůstala pouze snahou a pozlátkem bez obsahu. Chtělo by to zapracovat na scénáři, budování napětí a jednotlivých postavách. Našlápnuto bylo dobře, ale na pořádný český moderní horor musíme ještě počkat. Doufám, že nebudeme čekat věčně. ()

bono22vox

Jednoznačně nejlepší atmosferický český film s nikoliv hororovou linkou ale s velmi kvalitní psychologickou zápletkou, skvěle hrajícími herci a to naprosto všemi. Hudba či zvuky použité pro upevnění atmosféry úžasná. Prostředí vesnice a okolí naprosto dokonalé. Skvělá filmařina na kterou se sakra dobře kouká. Dal bych i za pět. Je to tak 4/5 a to jen kvůli tomu finále, které bylo přece jen rychlé a jaksi vyšumněné... Ale za to, že se ještě občas najdou tvůrci, kteří dokáží filmy točit jinak, musím jen a jen poděkovat a vřele všem doporučit... ()

SteveK

Vztah Geislerová – Kolářová by mohl ještě více spadnout na držku a rozehrát hlubší psychologickou hru. První jumpscare nebyl vůbec špatnej, druhej už je kopírka. Ale poté se dalo přitvrdit v konfrontaci těchto dvou postav. Bohužel poslední hádka před smrtí Kolářové působí až komicky. Konec jsem očekával podobnej jako v Kytici, ale přišlo zklamání. Doslova se nabízel konec v rovině, kterou rozjela smrt syna Kolářové. Bohužel se tak nestalo a konečný paskvil poslal film do průměru. ()

Dzvandzi

Kdybych byl zlý,tak dám odpad no a myslím si,že na to mám plné právo,protože když se dívám na horor,kde celou dobu čekám na to,že se něco stane a ono nic,tak to trochu naštve.Na film mě upřímně nalákal velmi dobrý trailer,po kterým jsem si říkal,že by to mohlo být opravdu dobrý.No ale popravdě to bylo velmi špatný ono se vlastně o horor nejednalo a vůbec. Nechápu z čeho se dal vystříhat tak dobrý trailer.Myslím si ,že to je ale velká škoda,ten film měl kvalitní obraz atd.,dobrý potenciál,ale nic z toho nakonec nebylo..Škoda :/ ()

Polednice vchází do dveří

Polednice vchází do dveří

10.08.2015

V červenci řadu lidí potěšil český horor Nenasytná Tiffany a už tu máme další nadějnou domácí žánrovku. Tentokrát nás vyděsí Polednice, film debutujícího režiséra Jiřího Sádka, který se inspiroval… (více)