chelseaman22

B L B O S T. Já jen čekal, kdy se zjeví Zohan či pan účetní se svou Opičkou. Ale musím ocenit režiséra, na děj mu zjevně stačila pauza na oběd. Ještě, že tam byla ta hudba. Mimochodem doporučuji ke shlédnutí žákům druhého stupně základní školy - zeměpis budou mít v malíku (v přeneseném slova smyslu). 55% ()

Honzíno

Tohle se nedá nemilovat. Přirovnání k Monty Pythonům je zcela namístě z hlediska podobnosti stylů humoru, tím že je to také britské a samozřejmě suché a ujeté. Z hlediska historického už srovnání lehce pokulhává, jelikož Monty Pythoni začínali být vidět (slyšet) až roku 1968, mám pocit. Jenže na druhou stranu se nechali velice inspirovat jednou francouzskou humoristickou skupinou snad z 50tých let - na jméno si nevzpomenu. Takže si to přeberte každý sám. ()

kisha

Jejda když se na mě všichni čtyři po ránu usmějou, zazpívají mi Help!, uspořádají piknik na sněhu a hodí pár vtipů, který mi přijdou vtipný jen od nich, mé srdce je obměkčeno, sázím vysoké hodnocení a s lehkým potutelným úsměvem odcházím do školy. ()

Babous

V hudebních číslech skvělé a zábavné, zbytek filmu je však přehnaně ujetý a nepřirozený. Perný den je lepší... ()

Han22

Po Perném dni jsem se na Pomoc šíleně těšil a o to horší je to zklamání. Zatímco Perný den zachycoval s velikou nadsázkou jeden den v životě Beatles, v Help po nich celý film jde šílený gang uctívačů bohyně Kalí kvůli prstenu a dva ještě šílenější vědci. Zápletka řídká a postupem času čím dál debilnější (možnosti fanatiků, neschopnost policie). Já mám rád komedie aspoň trošku ukotvené v realitě a pokud ne, tak aspoň vtipné takovým tím způsobem ala Žhavé výstřely. Navíc je to mizerně natočené se spoustou šílených střihů a zmanetě zrychlených záběrů. Ani jako velký fanda Beatles nejsem spokojen, Beatlesáci neměli v roce 1965 takovou nálož hitů jako o rok dřív a na filmu se to projevuje. Jsou tu dva megahity Help a Ticket to Ride (Help si zasloužila aspoň nominaci na Oskara!) a zbytek slušně zahrané, pěkně zazpívané absolutně neznámé písničky nejen dle mě, ale i z hlediska hitparád (You're Going to Lose That Girl, You´ve Got To Hide Your Love Away, I Need You, Night Before, Another Girl). Ať přimhuřuji oči jak chci, na víc jak 3* to není. ()

Bohemák

Když jsem pochopil, že se jedná o parodii na hloupé dobové snímky, tak už jsem se celkem příjemně bavil. Ale stejně bych od takových inteligentních hudebníků čekal, že účinkování v tomhle kousku odmítnou. Pustil by ten film někdo, kdyby v něm hráli 4 jinak neznámí herci? ()

XdanteX

Suchá Anglie a suší Beatles..svým osobitým způsobem. "So this is the famous Beatles ha?" "So this is the famous Scotland Yard ey?" Od dětství na to rád vzpomínám a pamatuju si určité scény do detailu. Vidět to po letech potěší:) Každopádně kdyby to stáhli na hodinovou délku vůbec by to neuškodilo...ba naopak ()

Hanys_

Jedna velká zásadní výtka, která se kupodivu netýká šíleného děje (ten bych s přimhouřením obou očí přežil), ale boužel samoúčelnosti songů, které jsou do filmu násilně vpraveny a jsou tam vlastně zbytečně, protože v kontextu děje nedávají vůbec žádný smysl. Oproti Hard Day´s Night velký krok zpátky. 4.5/10 ()

MkSallam

Vůbec to nedává smysl, ale je to velmi zábavné, co je to? No přece Help!, totální šílenost ve které uvidíte Beatles v jednom totálně nelogickém příběhu plném geniálních gagů a nudných hluchých míst, díky kterým je snímek značně nekonzistentní. Hudba je ale fajn, Beatles jako herci taky a převlek za sněhuláka je jedním slovem úžasný... :-) ()

jarmik

Super věc, samozřejmě především díky hudbě. Jako fanoušek Beatles musím dát 5*. Jen jedna poznámka - Název alba se nepřekládá!!! ;-) ()

gumolit

Sorry ale pozerat sa na zhulenych chrobákov v tomto ulete ma nebavilo...album Help mam síce celkom rád a nebyť pár skladieb vo filme hodnotim ešte horšie. ()

Greg25

60% Poněkud roztahaný děj a typicky britský humor, který zde, ale zůstal jen na třetině cesty. Jenže mě to nemůže nepřipomenout, sérii filmů s francouzskou skupinou Les Charlots (série Bažantů), jejich hudba (upřímně) sice nesahala Beatles ani po kotníky, ale co se týče bláznivých filmů se situačním humorem patřila k naprosté špičce, což se o Beatles, jejichž filmy vznikaly spíše pod nátlakem komereční úspěšnosti "beatlemánie", než čehokoliv jiného, bohužel říci nedá, jejich film nemá špatný námět, ale ve výsledku "komediálním" není tak dobrý jak již zmińovaná série Bažantů, za film 40%, ale za hudbu Beatles 100%, celkově pak za film 60% s konečnými slovy - pobaví, ale neoslní jako jejich hudba. ()

Emzet

Jo, je to blbost, ale Brouci jsou senza i ve filmu (včetně hudby) a to i při tak strašné scéně, jako když lyžují. Příběh je...ano, opravdu špatný, ale zase je zde dobrý humor (především ze strany Lennona) a pokud milujete Beatles, tak je to navíc i povinnost. A celkem příjemná. ()

JohnFarst

Beatlesovský humor môžem a v tomto filme je ho plno takže si nie je načo sťažovať len to nie je až tak uvolnené a tak super ako A Hard Day´s Night, ktoré je podla mňa dotiahnuté do úplnej dokonalosti. ()